Szerző Téma: Képregényekről  (Megtekintve 164540 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #320 Dátum: 2013. Július 10. - 19:42:05 »
Aha, akkor szóval current size ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Képregényekről
« Válasz #321 Dátum: 2013. Július 10. - 20:22:39 »
A mostani… uhm… hatodik kiadás tán? Szóval egy ideje új design van: totál fekete borító, rajta általában egy darab, körülvágott karakterkép, amit újonnan rajzoltak. Ilyesmi.

Nagyon rondák ezek a borítók. Ez a fekete alap annyira tönkre vágja....




Arról a Thor szoborról van fenn valahol már képed? Ha nincs, nem dobnál egyet fel? Megnézném kicsit részletesebben. Amúgy gratulálok, tényleg esztétikus és áttekinthető is a gyűjtemény így.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregényekről
« Válasz #322 Dátum: 2013. Július 10. - 20:38:42 »
Thor-ról nincs képem , de holnap teszek fel.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #323 Dátum: 2013. Július 10. - 20:41:34 »
Idézet
Nagyon rondák ezek a borítók. Ez a fekete alap annyira tönkre vágja....
Ízlés dolga. Nekem a régi, keretes-márványos megoldás eléggé butácska volt. Persze, illett a kor szelleméhez, de egy modern kiadványnak akkor is eléggé elavult. Úgyhogy nekem igazából tetszik, hogy ebbe az irányba mentek el, és nem csak a masterworksnél, hanem minden, régi történetet újraközlő kötetben. Egy egyszerű, letisztult, mégsem közönséges megoldás, ráadásul gyűjteményként is kinéznek valahogy (a Masterworksök eredeti számozásától én speciel idegbajt kapok, nulla logika van benne).

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Képregényekről
« Válasz #324 Dátum: 2013. Július 10. - 20:53:18 »
Ha így lenne, négyszer olyan vastag lenne, mint ez a könyv (a velünk szemben lévő kötés a gerince). A Lee—Ditko időszak (első harmincnyolc füzet, Amazing Fantasy 15, meg nem is tudom mennyi Annual) van csak benne. Ha megnézed, ez ki is olvasható a gerincéről.
SD. EJC.:Ahogy talgaby említette.A címe ASM Omnibus,van második része is,az 39-67-ig tartalmazza az Amazinget.Arra hajtok most  mert az hiánytalanul,tökéletesen befedné a lyukat ami az első Omnibus és a képen mellette lévő Marvel Masterworks 8 között van.
Köszi mindkettőtöknek, így már el tudtam indulni utánanézni. Kérdéseim hada: Az Omnibusból 3 van és tartalmazza az 1-67-ig a sztorit, és 269-329-ig, illetve van még benne egyéb, Spectacular, meg annualok.
Ráakadtam erre a Masterworks-re is, a Póki félére, ebben is ugyanúgy össze vannak gyűjtve a sztorik, de itt csak ASM van, meg a hozzájuk tartozó annualok.
Miért nincs folytatása az Omnibus kötetnek, és miért van a második kötet után ekkora lyuk? És mitől ennyire drága? Kb 22000 ft lehet.
Illetve láttam, hogy több kiadás van a Masterworksből, (http://www.mycomicshop.com/search?q=marvel+masterworks+amazing+spiderman&pubid=&PubRng= ) ami Pókival foglalkozik. Van 2002-ben, 2003-ban, és 2009-ben megjelent is. Mindegyik kiadásnál elölről kezdték a számok közlését, és nem értem miért? A 2002-ben 1-155-ig jutottak el, míg a 2009-ben a 67-es számig. Bár ott a kiadás 2009-2012-ig szól, tehát várható, hogy a legutóbbi kiadásban végig viszik 700-ig TPB-ként?
És még egy: Ezekbe bele van ömlesztve borító nélkül a sztorik, vagy pedig külön el vannak választva, és mindnek ott van a borítója is, és azzal kezdődnek a könyvben belül?

Aha, akkor szóval current size ;)
Csináld azt, amit én: 1 év = 1 tasak (current size) Tehát egybe rakok 6 számot. Könnyedén belefér még így is, anélkül, hogy szenvedni kellene vele, és megtartja magát. Persze én biztos ami biztos alapon tettem még bele házilag egy kartonlapot, de ha az irattartó, amit én a TS-b vettem (sima fehér, piros, zöld) megtellik, ami biztosan még egy év, akkor kikerülnek a lapok onnan, mert akkor már a füzetek egymást fogják tartani.
És a Kingpines könyveknél is javaslom ugyanezt. Egybe többet rakj bele. Maximum 3 fér el bennük, így ha elég sok van, és úgy rakod össze, ahogy itt a főoldalon vannak, akkor lesz olyan ami egyedül lesz a tasakban.
SD. EJC.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Képregényekről
« Válasz #325 Dátum: 2013. Július 10. - 20:57:24 »
Thor-ról nincs képem , de holnap teszek fel.

Köszönöm!

(a Masterworksök eredeti számozásától én speciel idegbajt kapok, nulla logika van benne).

Miért, mi a baj vele?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #326 Dátum: 2013. Július 10. - 21:15:50 »
Hát majd szerzek tasakot, addig marad az irattartó fólia, am Dani honnan szereztél tasakot?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényekről
« Válasz #327 Dátum: 2013. Július 10. - 21:24:46 »

(a Masterworksök eredeti számozásától én speciel idegbajt kapok, nulla logika van benne).

Miért, mi a baj vele?
Csak annyi az oka, hogy annak idején nem címenként sorszámozták, annyira ritka volt az ilyen igényes kiadvány. Vagyis az első 3 Pókember-kötet nem MM 1-3 volt, hanem MM 1, 10 és talán 16? A negyedik a 22, az tuti. Közben kiadtak ilyeneket F4-ből, Dr. Strange-ből, Avengersből, mindenből.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #328 Dátum: 2013. Július 10. - 21:37:49 »
Miért, mi a baj vele?
Csak szemléltetésképpen:
Rendelkezem kettővel belőlük. Az egyik az F4-et tartalmazza 11-20-ig, a másik szintén az F4-et 21-30-ig. Mint látható, a kettő kötet közvetlen egymás után jön.
A gerincükön hatos és tizenhármas szerepel.
Miért nincs folytatása az Omnibus kötetnek, és miért van a második kötet után ekkora lyuk? És mitől ennyire drága? Kb 22000 ft lehet.
Látod a képen, hogy mekkora: közel ezer oldal, több mint negyven füzetet tartalmaz. Ezek után komolyan kérdem, milyen árkategóriát gondoltál rá?
Amúgy nincs benne lyuk. Eddig kettő jelent meg, plusz kiadtak egy hasonló nevű, de teljesen önálló kiadványt a McFarlane-éra elejéből. A második omnibus tavaly jelent meg, az elsőnek közel négy év kellett, hogy megtérüljön. Szóval jelenleg lehetetlenség megmondani, lesz-e folytatása és mikor. Talán a 2014-es filmre bevállalják, bár ez kétséges.
Idézet
Illetve láttam, hogy több kiadás van a Masterworksből, ami Pókival foglalkozik. Van 2002-ben, 2003-ban, és 2009-ben megjelent is. Mindegyik kiadásnál elölről kezdték a számok közlését, és nem értem miért? A 2002-ben 1-155-ig jutottak el, míg a 2009-ben a 67-es számig. Bár ott a kiadás 2009-2012-ig szól, tehát várható, hogy a legutóbbi kiadásban végig viszik 700-ig TPB-ként?
Ez… hosszú. Annyira, hogy ezt tuti nem lesz idegzetem lepötyögni. Legyen elég annyi, hogy érdemes utánanézned annak, mit jelent a nyomdászoknál a „kiadás.” A Masterworks vonal 1987 óta több új kiadást, az egyes kiadások meg extrém esetben akár három-négy nyomtatást is megéltek. Mivel egy kiadásban pont az a pláne, hogy ugyanazt a kiadványt jelentetik meg ismét, így igen, a sorozat eleje potenciálisan akár hat különböző fizikai megjelenésű könyvként is megszerezhető.
Idézet
És még egy: Ezekbe bele van ömlesztve borító nélkül a sztorik, vagy pedig külön el vannak választva, és mindnek ott van a borítója is, és azzal kezdődnek a könyvben belül?
Úgy képzeld el, mintha fognád az eredeti füzeteket és elvinnéd őket beköttetni. Mivel akkoriban nem tpb-nek készültek a képregények, hanem önálló magazinnak, így nem tervezték el előre, hogyan néz majd ki könyvként. vagyis sorrendben, eredeti borítóval elválasztva jönnek egymás után. De ha emlékeztetsz, a következő Marvel Klubra viszek neked Masterworksöt mutatóba.
Idézet
Csináld azt, amit én: 1 év = 1 tasak (current size) Tehát egybe rakok 6 számot.
Ha ilyen szorosan vannak egymáson, pláne egy lezárt zacskóban, akkor idővel a borítók festéke összeragad, és nem lesz szép látvány, amikor szétszeded. Kettesével lehet, ha van köztük elválasztó, vagy ha szépen lötyögnek, mert van helyük.
Vagyis az első 3 Pókember-kötet nem MM 1-3 volt, hanem MM 1, 10 és talán 16? A negyedik a 22, az tuti.
Pedig nem. :cavinton: A 22-es az ASM 5. 1, 5, 10 volt az első három, akkor ez alapján a negyedik a 16-os.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 10. - 21:41:11 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényekről
« Válasz #329 Dátum: 2013. Július 10. - 21:44:01 »
Igazából én (már) év(tized)ek óta többet tartok egy fóliában, és még soha semmi baja nem lett egyiknek sem. Csak figyelni kell rá, hogy a gerinc ne egy oldalon legyen végig, hanem mondjuk fóliánként cserélve.

Akkor az ötödik a 22-es. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Képregényekről
« Válasz #330 Dátum: 2013. Július 10. - 22:35:46 »
Ez tényleg gáz. De ez akkor azt jelenti, hogy egy kalap alatt volt minden, nem? Nem volt címenként megkülönböztetve, hanem egy sorozatban ment az egész. Jól értelmezem?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #331 Dátum: 2013. Július 10. - 22:38:18 »
Jól. A második kiadásra már megjött az eszük, ott címenként ment a számozás, ezért is érdemesebb talán a 2003 utáni könyveket vadászni.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Képregényekről
« Válasz #332 Dátum: 2013. Július 11. - 10:15:43 »
Banyek, ebből gondolom nem esnek ki a lapok, ez is olyan "örök élet" típusú kötés lehet? Baromi szép/igényes...
http://hasznalt-konyv.vatera.hu/regeny/kepregeny/ultimate_spider_man_spanyol_kepregenyalbum_1772417432.html
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Képregényekről
« Válasz #333 Dátum: 2013. Július 11. - 10:58:12 »
Thor Figurám .


SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Képregényekről
« Válasz #334 Dátum: 2013. Július 11. - 11:59:53 »
Látod a képen, hogy mekkora: közel ezer oldal, több mint negyven füzetet tartalmaz. Ezek után komolyan kérdem, milyen árkategóriát gondoltál rá?
Amúgy nincs benne lyuk. Eddig kettő jelent meg, plusz kiadtak egy hasonló nevű, de teljesen önálló kiadványt a McFarlane-éra elejéből. A második omnibus tavaly jelent meg, az elsőnek közel négy év kellett, hogy megtérüljön. Szóval jelenleg lehetetlenség megmondani, lesz-e folytatása és mikor. Talán a 2014-es filmre bevállalják, bár ez kétséges.

Ez… hosszú. Annyira, hogy ezt tuti nem lesz idegzetem lepötyögni. Legyen elég annyi, hogy érdemes utánanézned annak, mit jelent a nyomdászoknál a „kiadás.” A Masterworks vonal 1987 óta több új kiadást, az egyes kiadások meg extrém esetben akár három-négy nyomtatást is megéltek. Mivel egy kiadásban pont az a pláne, hogy ugyanazt a kiadványt jelentetik meg ismét, így igen, a sorozat eleje potenciálisan akár hat különböző fizikai megjelenésű könyvként is megszerezhető.
Úgy képzeld el, mintha fognád az eredeti füzeteket és elvinnéd őket beköttetni. Mivel akkoriban nem tpb-nek készültek a képregények, hanem önálló magazinnak, így nem tervezték el előre, hogyan néz majd ki könyvként. vagyis sorrendben, eredeti borítóval elválasztva jönnek egymás után. De ha emlékeztetsz, a következő Marvel Klubra viszek neked Masterworksöt mutatóba.

Ha ilyen szorosan vannak egymáson, pláne egy lezárt zacskóban, akkor idővel a borítók festéke összeragad, és nem lesz szép látvány, amikor szétszeded. Kettesével lehet, ha van köztük elválasztó, vagy ha szépen lötyögnek, mert van helyük.
Oksa, ha én sem felejtem én sem felejtem el, szólni fogok, érdekel ez a téma. Így lehet, (sőt biztos) hogy még mindig olcsóbban jövök ki, mintha külön venném meg, mind. Főleg, hogy az eleje eléggé drága, bár az érthető.

Igazából én (már) év(tized)ek óta többet tartok egy fóliában, és még soha semmi baja nem lett egyiknek sem. Csak figyelni kell rá, hogy a gerinc ne egy oldalon legyen végig, hanem mondjuk fóliánként cserélve.
Gondolom azért célszerű fóliánként a gerincváltás, mert bedőlnek a füzetek, nem? Az gerincnél tartja magát, a szélén, a másik oldalon pedig nincs semmi hasonló keménységű dolog, és lecsúszik, ugye?
SD. EJC.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Képregényekről
« Válasz #335 Dátum: 2013. Július 11. - 12:03:02 »

Oksa, ha én sem felejtem én sem felejtem el, szólni fogok, érdekel ez a téma. Így lehet, (sőt biztos) hogy még mindig olcsóbban jövök ki, mintha külön venném meg, mind. Főleg, hogy az eleje eléggé drága, bár az érthető.

[/quote]

Ha kiszámolod,a 2 Omnibust jobban megéri megvenni,mint az első hét Masterworksöt.Csak utóbbiakat kényelmesebben tudod olvasni. ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #336 Dátum: 2013. Július 11. - 14:32:13 »
Ezt mondják, de nekem az 1400 oldalas Bone-nal sem volt gondom olvasás alatt, legfeljebb az első és utolsó 10-20 oldalnál.
Banyek, ebből gondolom nem esnek ki a lapok, ez is olyan "örök élet" típusú kötés lehet?
Ha kötött, akkor igen. Az egy maradandó valami. De az amerikai HC-k sokáig ugyanígy készültek, 4-5 éve álltak át arra, hogy a HC-ket is ragasztják. (Amivel szerintem pont az értelme lesz oda, mert az lenne a lényege, hogy egy maradandóbb formátum legyen a tpb-nél, de hát már ők is úgy spórolnak, ahogy tudnak… még a presztízsnek számító Masterworks vonalat is nemrég kiszervezték Kínába nyomtatásra.)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Képregényekről
« Válasz #337 Dátum: 2013. Július 11. - 20:19:13 »
Ha kiszámolod,a 2 Omnibust jobban megéri megvenni,mint az első hét Masterworksöt.Csak utóbbiakat kényelmesebben tudod olvasni. ;D
Igen, de abban van más is, az ASM-en kívül. Nekem más nem kell, csak az ASM :)
SD. EJC.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Képregényekről
« Válasz #338 Dátum: 2013. Július 11. - 20:34:43 »
Jól. A második kiadásra már megjött az eszük, ott címenként ment a számozás, ezért is érdemesebb talán a 2003 utáni könyveket vadászni.

Köszönöm a választ.

Thor Figurám .



Köszönöm! Nagyon pöpec figura!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #339 Dátum: 2013. Július 11. - 21:42:24 »
Ha a képregényeket állítva tárolod mint venom75 akkor szerintem felesleges a gerinc váltogatás ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."