Szerző Téma: Képregényekről  (Megtekintve 164560 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #340 Dátum: 2013. Július 12. - 08:51:40 »
Igen, de abban van más is, az ASM-en kívül. Nekem más nem kell, csak az ASM :)
Ez egyrészt egy eléggé rossz hozzáállás (plusz a nyolcvanas évektől tarthatatlan is), másrészt csak ASM van a két Omnibusban, lévén hogy akkor más sorozata nem is volt a figurának.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Képregényekről
« Válasz #341 Dátum: 2013. Július 12. - 10:31:17 »
Akkor most lettem tanácstalan. Nézegettem mindkét kiadványt (Omnibus vs Masterworks 2009), mindkettőben ugyanaz van benne, csak a tagolása más. Míg a MW-ben 15 részbe van ugyanaz belesűrítve, addig az OB-ben 2-be.
Olvashatóság terén tényleg jobb az MW, viszont anyagiak terén pedig ha azt vesszük, hogy egy MW 5000.- kb, és van belőle 15, ellenben OB-ből van kettő, és összesen 50000.- lehet a végösszeg legfeljebb.
Ki mit javasol?
SD. EJC.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #342 Dátum: 2013. Július 12. - 11:37:21 »
Én az Omnibust. Az európaiak augusztusban készítik a második nyomtatást, szóval talán beszerezheted olyan 60-75 euróért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényekről
« Válasz #343 Dátum: 2013. Július 12. - 13:23:25 »
Én a MM-t. :) Nagyon jól mutatnak egymás mellett. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Képregényekről
« Válasz #344 Dátum: 2013. Július 12. - 13:57:23 »
Én is az omnibust. A mérete ellenére semmi baj nincs a kötésével, szóval az olvasásával sincs gond, csak hurcolászni bonyolultabb. Ez a DC omnibusaira nem vonatkozik, azoknak rosszabb a kötésük:
http://www.youtube.com/watch?v=HOHnf49TO3g

Itt még bele tudsz nézni:
http://www.youtube.com/watch?v=JQclcPWv_Tc

http://www.youtube.com/watch?v=3o2V5jDM56U

Masterworks HC-m mondjuk nincsen, arról nem tudok nyilatkozni. Nem is akartam soha, mert nagyon utáltam a régi típusú külső borítókat:

http://www.marvelmasterworks.com/marvel/mm/spidey/images/mm_asm01_3b.jpg

http://www.spiderfan.org/comics/images/marvel_masterworks/001.jpg


Szerintem iszonyat gáz volt ez a szürke / márvány keret.

Ezen a két videón a Masterworks TPB és HC verziót is összehasonlíthatod:

http://www.youtube.com/watch?v=AaUAshlOy7w

http://www.youtube.com/watch?v=QWgk7cZNebY

Túl sok verzió van, véletlenül rosszat rendelsz, idióta számozással, máris borul a sor "szépsége", stb. Az omnibusnál maximum annyit lehet mellényúlni, hogy az egyik borító "klasszikus"  lesz, a másik "újrafestett". A különbség a kettő között:

http://www.ditko-fever.com/tasmomnibusvol1.gif

http://alldaycomics.files.wordpress.com/2013/03/amazing-spider-man-omnibus-1-cover-by-alex-ross.jpg

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényekről
« Válasz #345 Dátum: 2013. Július 12. - 14:31:24 »
Omnibusban benne vannak az eredeti lev. rovatok? Hmmm. :)

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Képregényekről
« Válasz #346 Dátum: 2013. Július 12. - 14:33:45 »
Akár mindkettőt veheted,mint én.Mondjuk az ASM-t 1-67-ig a 2 Omnibus tartalmazza,68-tól meg MM-ben,bár kissé furcsa lesz majd a gerincükön lévő számozás meg magasságbeli különbség miatt,tehát egymás mellett nem fognak majd túl jól mutatni a polcon.Persze,ez nem mindenkinek probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 12. - 14:36:03 írta WhiteTiger »

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Képregényekről
« Válasz #347 Dátum: 2013. Július 12. - 14:44:41 »
magasságbeli különbség

Ja igen, még egy különbség: az Omnibus lapjai kicsivel nagyobbak, mint a Masterworksé.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #348 Dátum: 2013. Július 12. - 18:16:08 »
Szerintem iszonyat gáz volt ez a szürke / márvány keret.
Végre valaki!
Idézet
Ez a DC omnibusaira nem vonatkozik, azoknak rosszabb a kötésük:
A videóban lévő legalább fűzött volt. De a HC-ikat még mindig ragasztják.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #349 Dátum: 2013. Július 15. - 22:26:07 »
Am sokan veszik az eféle Masterworksöket?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #350 Dátum: 2013. Július 15. - 22:31:27 »
Definiáld a sokant. A többi könyvhöz képest nem, de a számuk lényegesen nagyobb, mióta lement az áruk és van tpb változat is. Régen ez gyűjtői sorozat volt.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #351 Dátum: 2013. Július 15. - 22:43:35 »
Aha hát gondolom az olyan időközben bekapcsolódó rajongók mint én megveszik, hogy a régebbi számokat is magukénak tudhatják.Amúgy mennyi jelent meg eddig és azok hány számot tartalmaznak?
1-100 vqgy 200-ig jelentek már meg?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #352 Dátum: 2013. Július 16. - 08:30:36 »
A tpb-knek eleve az a lényege, hogy utólag megvegyék. A kétezres évek hajnalától alakult ki az a gyakorlat, hogy a kötetes formátum potenciálisan felválthatta a füzetest (én például csak így veszek már). Maga a Masterworks kifejezetten a pénzes gyűjtőket célozta meg. Akit a korai történetek érdekeltek, az megvehette a Marvel talest vagy a Treasuryket, azok úgy ötévente újraközölték a sorozatot. Meg persze ott vannak az Essentialök, amik fekete-fehérben, piszok olcsón és nagy tömegben (20-40 füzetével) teszik elérhetővé a dolgokat. (Meg személyes véleményem, hogy a nyolcvanas évek végéig szerintem a legtöbb képregény jobb szín nélkül, nekem például Romita Pókjai vagy majdnem az összes X-Men sokkal jobban tetszik ff-ben.)
A kérdés második fele, feltételezem, az ASM-re vonatkozik. 155-ig van meg egyelőre ebben a formában. Amúgy lassan 200 felé közelít a Masterworks-sorozat.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #353 Dátum: 2013. Július 16. - 15:57:27 »
Aha szóva akokor nem a Masterworks az egyeten oyan kiadvány melyben sok tórténet van és ennek segítségéve megszerezhetem a régebbi kiadványokat.Milyen hasonló kiadványok léteznek?
És kb mennyibe kerülnek?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #354 Dátum: 2013. Július 16. - 17:33:24 »
Őszintén? Tessék, nézegesd. Csak a Marvel kiadott már vagy tízezer félét, mindenféle típusban, szóval lehet válogatni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 16. - 17:38:07 írta talgaby »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #355 Dátum: 2013. Július 16. - 21:01:38 »
Hát választék az van, de lehet hogy nagy hülyeséget kérdezek, de mi az a TPB meg HC

És hakizárólag Pókember képregényeket nézünk melyik kiadványt ajánlanátok amiben az ASM 1-valahanyadik számaig vannak történetek?
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #356 Dátum: 2013. Július 16. - 21:07:14 »
…éééééés most jött el az a pillanat, hogy olvasd végig ezt itten. Vagy ha vársz vele pár napot, jön egy sokkal jobban kibővített változat is.

Ha olcsón akarsz ASM-et olvasni, akkor Essential. Fekete-fehér, 4-700 oldal, és olyan 4-6e Ft darabja. Színesben a Masterworks és az omnibus nyomja újra. A Masterworks tpb a legolcsóbb ezek közül.
Vagy ha van tableted, regisztrálsz a Comixologyn és megvárod, mikor lesz 75 centes akcióban a meglévő köteg, mert egész jól haladnak a korai számok digitalizálásával.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Képregényekről
« Válasz #357 Dátum: 2013. Július 16. - 21:31:28 »
Elolvastam és sok újat tanultam belőle ;) köszi

A virtuális fajta nagyon nem jön be pedig van tabletem legtöbbször mint most is arról írok ;)
Szeretném a kezemben tartani, és féltve őrizni a képregényeim :)
Ezért szerintem a Masterworks vagy qz Omnibus lesz a befutö, mivel ezek időtállóak.
Amúgy csak tpb van vagy HC is? Nem mintha lenne rá pénzem ;D
Most erre olyan 5-6 ezer forintom.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Képregényekről
« Válasz #358 Dátum: 2013. Július 16. - 21:47:19 »
Masterworks közel húsz évig csak HC-ben volt, talán a Barnes & Nobles könyvkiadó vette rá őket, hogy legyen puhafedeles is.
Annyiból amúgy kijön egy masterworks HC vagy egy Essential. A képregénygyűjtés drága hobbi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Képregényekről
« Válasz #359 Dátum: 2013. Július 16. - 21:51:34 »
Jobban jársz, ha megveszed őket füzetben. Az első 15 szám+AmFantasy 15 kijött Spider-Man Classic sorozat címen, a többi pedig Marvel Tales címeken. Áruk olyan fél és 1 dollár között van. Nyilván nem lesz olyan szép, mint a MM HC, amely fényes lapokon van, de ha csak kevés pénzed van, előrébb jutsz vele.