Szerző Téma: Polgárháború  (Megtekintve 180742 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #460 Dátum: 2011. November 05. - 19:03:44 »
Mindamellett én amondó vagyok, hogy a képregények iránt rajongó kritikusnak csínján kell bánni a vitriollal. Akkor inkább olyanról írjon, ami biztosan tetszik neki. Ha ez morálisan nem vállalható számára, akkor nem recenziós példányból kell dolgozni, és akkor nincs rajta mit "számon kérni".
Ez tökéletesen egyezik azzal, amit egy-két éve a k.neten egy ottani kritikusnak írtam (Hamlet). Számon kérte rajtam, hogy sajtószabadság, meg minden, mire azt válaszoltam, hogy igen, ez tökéletesen rendben is van (pedig nincs is, hisz tényleg annyira gyenge lábakon áll a dolog, hogy minden segítségre szüksége lenne), de hogy azt elvárni, hogy én adjak ingyen példányt azért, hogy lehúzza egy könyvem, és emiatt kevesebb fogyjon? Persze, joga van azt írni, amit akar, de akkor ha annyira szeretné a jogait érvényesíteni, akkor legyen már annyira tökös, hogy ne várja el, hogy mindenki ingyen adja neki a könyveit, hanem nyúljon a zsebébe, és csengesse ki azt a 2000 forintot érte, mint mindenki más. Onnantól aztán azt írhat róla, amit akar.  ;)
Azóta erősen ellene is vagyok a recenziós példányok adogatásának, mert csak a baj van belőle. Az origón Szabó Andris mindig szokott írni az új megjelenéseimről, mindig próbálja a pozitív oldalát hangsúlyozni a kiadványnak, és még soha, egyetlen egyszer nem fogadott el tőlem recenziós példányt érte. Mindig ragaszkodott hozzá, hogy ő is kifizesse, mint bárki más. Az Y összedobáshoz ő adta a legtöbb pénzt, 20.000 forintot, és még ezek mellett sem fogadott el belőle nem hogy ingyen példányt, de még az árengedményt sem. Nem véletlen, hogy őt tartom az egyetlen igazán jó kritikusnak.
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 05. - 19:07:59 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #461 Dátum: 2011. November 05. - 19:52:04 »
"Az amerikai szerkesztők nem tudják összehangolni a címeiket"
Ez pusztán általánosítás, egyáltalán nincs így.
De, évek óta így van, és akárhogy fogsz próbálkozni, nem fogsz tudni ellenpéldát mondani. Ami összhang van címek között, az az írók közvetlen összefogása, de olyat is csak X-címeken lehetett látni Brubaker távozásáig, meg persze amikor egy író írt több szériát. A legközelebb valami jó szerkesztői munkához még az első Annihilation volt, de utána semmi.
(...)nekem még nem nagyon volt olyan Millar sztori, amit maximálisan élveztem volna.
Chosen, Red Son, Kick/Ass. Ha ezen három közül egyik se tetszik, akkor tényleg nem fogsz magadnak olyan Millar-sztorit találni sohasem, ami tetszeni fog.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Polgárháború
« Válasz #462 Dátum: 2011. November 05. - 20:02:27 »
Úgy adj ingyenpéldányokat, anélkül hogy jól a szájukba rágnád, hogy CSAK jó kritikát vársz értük... :kingpin:...hisz nem a kötet adja el magát, hanem egy kritika adja el a kötet... :headscratch:

Ennek ellenére én mondom a Polgárháború színvonal alatti event, még a HoM szintjét se éri el(pedig az se volt egy nagy valami), felesleges unalmas hősbunyó...a tervezett Skrull egy fokkal jobb lenne, ha nem vágna alá 2millió helyen a korábban kiadott történeteknek mert csak Brájen mondja Góré Bólint...ha lesz Siege, az a Bendis éra legalja...a Fear Itselfben meg sikerül bohóckodni, egy sohanemlátott ellenféllel, feleslegesen....

Nem a Kingpin hibája ugyan, hogy ezekre specializálódott, de ezeket a történeteket csak a WC-n tudom (akarom olvasni), hogy közel legyek az objektumhoz... 8)
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 05. - 20:05:02 írta Fairlight »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #463 Dátum: 2011. November 05. - 20:08:55 »
Úgy adj ingyenpéldányokat, anélkül hogy jól a szájukba rágnád, hogy CSAK jó kritikát vársz értük... :kingpin:...hisz nem a kötet adja el magát, hanem egy kritika adja el a kötet... :headscratch:

Kétlem, hogy olyan sokan olvasnának el egy kritikát, amikor még a kiadói fórum is csak keveseket érdekel. Nem hiszem, hogy a képregények esetében egy kritika bármit is befolyásolna jelenleg.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Polgárháború
« Válasz #464 Dátum: 2011. November 05. - 20:13:18 »
Egyetértünk...ezért nem értem miért ez a nagy sírás-rívás....  :nemtudom:...bár biztos benne van, hogy a  :kingpin: -ről jót és mást semmit...

mondjuk, ha NERIDA-t valamelyik főműsoridős hiradóban mutatnák, ahogy a Kingpin kiadványokat égeti megérteném...de így...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #465 Dátum: 2011. November 05. - 21:03:35 »
Ami összhang van címek között, az az írók közvetlen összefogása
Ez csak a te elképzelésed, semmi alapja sincs.

Fairlight: nincs igazad, senkinek nem szóltam be azért, ha leírta mondjuk egy fórumon, hogy nem tetszett neki a kötetem. Neked sem, pedig amit te írsz, az már a "melyik ujjamat mutassam, hogy ne sértődj meg" kategóriába tartozik.  ;) Nem szólhat minden a kozmikus történetekről.  ;)
Ja, és jut eszembe, senki sem szidta Neridát.  :roll:


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #466 Dátum: 2011. November 05. - 22:41:40 »
Brubaker, David, Yost és Carey egy Conon jelentették ezt így explicite ki. Plusz elég látványos, amikor mondjuk a Marvel vezető kiadója alá közvetlen tartozó két sorozatban gyökeresen ellentmondó események zajlanak egyazon hónapban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #467 Dátum: 2011. November 06. - 12:34:23 »
Hogy kedvencemet idézzem: link?  :)
Mert nem könnyű elhinni, hogy a cég alkalmazottai egy nagy képregényes fesztiválon nyilvánosan aláássák a munkaadójuk nevét.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #468 Dátum: 2011. November 06. - 12:38:08 »
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #469 Dátum: 2011. November 06. - 12:56:18 »
 ;D Sajnos sok ilyen van tényleg a wikin.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Polgárháború
« Válasz #470 Dátum: 2011. November 06. - 14:00:39 »
Chosen, Red Son, Kick/Ass. Ha ezen három közül egyik se tetszik, akkor tényleg nem fogsz magadnak olyan Millar-sztorit találni sohasem, ami tetszeni fog.

A Kick/Ass rajta van a listán, és talán idővel a többi is. Ami elvette tőle a kedvem: Ultimates, Ulti FF, Old man Logan( :o ), CW, Wolverine...
Az a bajom vele, hogy van egy tök jó ötlete, amit az elején tökösen fel is vezet, aztán annyira giga májer akar lenni, hogy az egészet valami kaki tömegbunyóba folytja, vagy valami egészen extra fordulattal késztet pengenyelésre Sólyomszem: körömmel ölök me' olyan kemény vagyok vagy csak simán lezárja másfél oldalba a hat füzeten át felvezetett nagy sztoriját.
"Live for nothing or die for something, your call."

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Polgárháború
« Válasz #471 Dátum: 2011. November 06. - 15:28:07 »
Kick-Ass, Red Son nekem is tetszettek, de a Chosen nem, számomra lapos és kiszámítható volt.
A Marvel 1985 se volt annyira rossz, csak feleslegesen elnyújtott és kissé unalmas.
Ellenben én szeretem a Különítményt is. Talán csak túl sokat láttam bele, vagy túl fiatalon olvastam először, de az értelmetlen macsóskodáson túl azért sok érdekes ötletet találtam benne. Azoknak egy része mondjuk innen-onnan lopott volt, de attól még jól lett összerakva. Nálam veri Bendis Avengerseit, de megértem, hogy akik a "hagyományosabb" szuperhős történeteket kedvelik, azoknak meg az tetszik jobban (vagy egyik sem :roll:).

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Polgárháború
« Válasz #472 Dátum: 2011. November 08. - 18:05:52 »
Sziasztok!

Új vagyok, illetve visszatérő, egyszer már beleragadtam a hálóba, de kiszakadtam belőle, most viszont újból elkapott. A kérdésem, elősször az lenne, hogy a mostani Szegedi képregény fesztiválon lehet-e majd valakinél kapni, újonnan ezt az úgynevezett Polgárháború képregényt. Ha jól tudom 3 szám van belőle. Ha lehet, akkor kit kell keresnem, és félre lehet-e tetetni, mert akkor a fesztiválon átvenném. Illetve /db áron mennyibe kerülne, mert láttam, hogy újonnan (nyílván ez is az lenne) 850.-  került, és hogy marad az ár, vagy másfelé elképzelhető, hogy elmozdult.
SD. EJC.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Polgárháború
« Válasz #473 Dátum: 2011. November 08. - 18:07:38 »
3 szám? mire gondolsz, melyik három?
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #474 Dátum: 2011. November 08. - 18:15:13 »
A Semic-féle CsodaPók v3-ra gondol.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Polgárháború
« Válasz #475 Dátum: 2011. November 08. - 18:17:16 »
az két szám, boccs.
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Polgárháború
« Válasz #476 Dátum: 2011. November 08. - 18:19:05 »
Ha jól tudom 3 szám van belőle.

Rosszul tudod. A Semic kezdte ugyan kiadni de csak két számíig jutott, aztán becsődölt a cég. A 2 számban 2*2 történet jelent meg. Összesen négy rész. Harza Tomi a Kingpinnel kiadta a Polgárháború főminijét, azt itt a webshopban meg tudod venni. Mivel a Semic csődje miatt a kiadott két Semices szám zár alá került, maximum magángyűjtőtől tudod őket beszerezni, ha találsz olyat egyáltalán aki eladja. Ha el is adják az eredeti ár többszörösével számolj.

A Semicest amúgy Tomi fogja majd folytatni jövő év elejétől.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Polgárháború
« Válasz #477 Dátum: 2011. November 08. - 21:05:22 »
Üdv a fórumon!

kérdésem, elősször az lenne, hogy a mostani Szegedi képregény fesztiválon lehet-e majd valakinél kapni, újonnan ezt az úgynevezett Polgárháború képregényt. Ha jól tudom 3 szám van belőle. Ha lehet, akkor kit kell keresnem, és félre lehet-e tetetni, mert akkor a fesztiválon átvenném. Illetve /db áron mennyibe kerülne, mert láttam, hogy újonnan (nyílván ez is az lenne) 850.-  került, és hogy marad az ár, vagy másfelé elképzelhető, hogy elmozdult.
Igaza van Bennek, az a két képregény már most ritkáságnak számít, biztos, hogy emelkedett az ára.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Polgárháború
« Válasz #478 Dátum: 2011. November 08. - 21:12:58 »
Mivel a Semic csődje miatt a kiadott két Semices szám zár alá került, maximum magángyűjtőtől tudod őket beszerezni, ha találsz olyat egyáltalán aki eladja. Ha el is adják az eredeti ár többszörösével számolj.

És most szaladt fel még jobban az áruk. :) Olyan ez mint a tőzsde. :)
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Polgárháború
« Válasz #479 Dátum: 2011. November 08. - 22:12:06 »
Üdv nálunk! Mi is ott leszünk Szegeden a teljes könyvválasztékunkkal, vagyis a Polgárháború 2 kötetével. A semices füzeteket tényleg nem lehet könnyen megszerezni most, de szó van arról, hogy néhány kiadó összeáll, és megvásárolja a Semic régi készletét, akkor megint lesz belőle rengeteg. Addig is a börzéken érdemes körülnézni, vagy a Galactus képregényboltban.
A pókemberes Polgárháborúból tényleg két szám jelent meg eddig, és még 3 fog ezután.