Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630980 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2420 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 12:36:26 »
Én is egyszerűbbnek hittem előtte. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin next
« Válasz #2421 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 12:56:43 »
Az a baj, hogy a DC hozzá állása az évek alatt jelentősen megváltozott, és bizony nem jó irányba!
Szerencsére léteznek más kiadók is a világon, nem muszáj csak bennük gondolkodni!

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2422 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 13:42:34 »
Hát én is aszt hittem , hogy örülnek annak ha más országban is van egy vállalkozó aki szívesen kiadná a képregényeiket .

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #2423 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 15:06:31 »
Nézd más szemszögből: nekik ez üzlet. Nyilván, ha úgy gondolják, hogy nekik nem éri meg a dolog, akkor szóba sem állnak az emberrel... ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2424 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 15:12:33 »
Szerintem nekik nem nagy a kockázat. Szerintem az itteni kiadó bukik inkább.A jogdíjakért járó pénzt így is úgyis megkapják.

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #2425 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 18:11:09 »
Hát én is aszt hittem , hogy örülnek annak ha más országban is van egy vállalkozó aki szívesen kiadná a képregényeiket.
Szerintem például az is problémájuk lehet, hogy azzal ha félbe maradnak a sorozatok, meg kis példányszámokkal jönnek ki azzal "inflálódik" a képregényeik értéke. Ha valaki nem kellő háttérrel áll neki és bebukik, akkor nehéz lesz új kiadót meg újra vásárlókat keríteni.

A brandjük értéke szempontjából nem ér annyit pl hogy az emberek rossz emlékkel gondoljanak Batmanre vagy Különítményre csak azért mert félbemaradt. (Lehet írni, hogy ilyen nem fordulhat elő, de a más kiadók képregényei topicban is most jött elő a dolog.)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2426 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 18:17:13 »
Ebben lehet valami , de akkor nálunk előbb-utóbb semmit sem fognak megengedni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2427 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 20:45:51 »
Salander a fején találta a szöget. Éppen ezért nem igazán foglalkoznak kezdő kiadókkal a jogtulajdonosok. Senki sem akar "tanulópénz" lenni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2428 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 21:35:17 »
Benned minden reményünk akkor. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 30. - 11:02:13 írta venom75 »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Kingpin next
« Válasz #2429 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 04:44:50 »
Reméljük azért, hogy a Marvel a végsőkig kitart.  :D

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #2430 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 09:58:00 »
A brandjük értéke szempontjából nem ér annyit pl hogy az emberek rossz emlékkel gondoljanak Batmanre vagy Különítményre csak azért mert félbemaradt.
Szerintem ez őket nem érdekli, mert ha veszik elegen, akkor nem marad félbe. :) Ha meg nem veszik, akkor senkit nem érdekel, ha megbánt 200 embert, aki megvette. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2431 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:04:01 »
Ez igaz, de ezek a kiadók többet gondolnak a renoméjukra, mint bárki más. Na jó, az RTL Klub még felveszi velük a versenyt.  :D Ha egy kiadó miatt megszűnik pár DC cím, akkor más kiadók sem fognak később belevágni DC cuccok kiadásába, mert csak azt látják, hogy "itt nem megy". Lásd az Asterixet, hogy a múltkori verses béna kiadás után majdnem 20 évet kellett várni, hogy valaki megint belevágjon.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #2432 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:26:40 »
Na jó, de Magyarországon mi nem szűnt meg eddig? Talán a Garfield  :D?  Pókember meg már 2-szer is bedobta a törölközőt.

Hát én is aszt hittem , hogy örülnek annak ha más országban is van egy vállalkozó aki szívesen kiadná a képregényeiket.
Szerintem például az is problémájuk lehet, hogy azzal ha félbe maradnak a sorozatok, meg kis példányszámokkal jönnek ki azzal "inflálódik" a képregényeik értéke. Ha valaki nem kellő háttérrel áll neki és bebukik, akkor nehéz lesz új kiadót meg újra vásárlókat keríteni.

A brandjük értéke szempontjából nem ér annyit pl hogy az emberek rossz emlékkel gondoljanak Batmanre vagy Különítményre csak azért mert félbemaradt. (Lehet írni, hogy ilyen nem fordulhat elő, de a más kiadók képregényei topicban is most jött elő a dolog.)

Nem igazán értek egyet pár dologgal. Miért volna baj, hogy valami kevesebb példányszámban jelenik meg?
10 milliós "kis ország" vagyunk, nyilvánvaló, hogy nem fog annyi képregény elkelni, mint Amerikában vagy egy nagyobb országban.

Ha meg félbemarad egy sorozat, nem fogunk a kardunkba dőlni. Gondolom Amerikában sem minden képregény olyan sikeres. Sőt, biztos ott is jó pár sorozatot elkaszáltak már....

És azért, mert félbemaradt valami, inkább ne is adjanak ki mást Z kiadótól? Lehet, hogy X kiadvány bebukott, de lehet, hogy Y kiadvány meg sikeres lesz. Vagy ahogy Venom75 fogalmazott, ha bebukik egy kiadvány, akkor alapból ne is engedjék meg, hogy más megjelenhessen?
Sőt, mi van akkor, ha egy bebukott sorozatban később fantáziát lát valaki más? Tiltsák meg, hogy folytassa? 

A Batman szerintem itt rossz példa volt. A Képes nem hagyott félbe egyetlen Batman-sztorit sem (legalábbis eddig).
A Különítménynél meg Vladi többször is elmondta, hogy a fő baja az, hogy lassan jön vissza a pénz az ilyen színes kiadványokból.
Bár én a Fumax pénzügyeit nem ismerem, de lehet, hogy a Különítmény nem bukott meg, csak az előző mondatban taglalt probléma a folytatás akadálya.

Amúgy a DC totyogására annyit, hogy szerintem egyszerűen csak tojnak ilyen "kevés" pénzre és lusták e mellett. Remélhetőleg egyszer ők is megérzik e mondás lényegét: "Aki sokat markol, keveset fog". Nem lesznek mindig nagy-bevételű mozifilmek...és utána hiányozhatnak a kis pénzek...   
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 30. - 21:34:10 írta D-TOX »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Kingpin next
« Válasz #2433 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:30:18 »
... de lehet, hogy Y kiadvány meg sikeres lesz.
Ebben én is reménykedem. ;D ;) :kingpin:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #2434 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:50:47 »
"Aki sokat markol, keveset fog".
Ezt mi hiradósok úgy ismerjük, hogy aki keveset markol, nem szakad bele, de a lényeg ugyanaz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2435 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 21:53:31 »
Bár én a Fumax pénzügyeit nem ismerem, de lehet, hogy a Különítmény nem bukott meg, csak az előző mondatban taglalt probléma a folytatás akadálya.
Ez így van. Mi, képregénykiadók tisztában voltunk azzal és elfogadtuk, amikor belevágtunk, hogy kicsi a piac, csak nagyon lassan fog megtérülni a befektetett pénz. Nagyjából 1 évre lőttük be, ami átlagban igaz is. Mivel a befektetett pénz 1-1 könyv esetében másfél millió körül mozog, ha valaki 1 év alatt ki akar adni 3 kötetet (12 részt négyesével), akkor kell, hogy legyen 4,5 millája csak erre. És amikor az ember ennyi pénzt kifizet rá, azért csak elvárja, hogy minimum visszakapja azt a pénzt. Ha egy év alatt sem jön vissza az ára, akkor a kiadó olyan pénzszűkébe kerülhet, hogy nem tud kiadni mást sem addig, ami meg a többi sorozatát teszi problémássá.
Különösen, ha olyan kiadókról van szó, akik teljes testtel ezt csinálják, azaz főállásban csak ezzel foglalkoznak. Nekem azért kicsit könnyebb, mert én hobbiból adok ki képregényeket. Inkább csak állandó időszűkében vagyok emiatt, de nekem nem gond, ha nincs nyereség, vagy ha két év alatt jön vissza 1-1 kötet ára. De azért túl sokáig én se folytatnám, ha egyáltalán nem jönne vissza (lásd a Vertigókat). A főállású kiadóknak meg havonta ki kell termelni a saját cégük járulékait is (TB, adó, nyugdíj, stb).  ;)

Idézet
ANem lesznek mindig nagy-bevételű mozifilmek...és utána hiányozhatnak a kis pénzek...
Majd akkor meg fognak keresni, hogy gondolkodtak az ajánlatomon, és elfogadják.  :twisted: De akkor majd bemutatok nekik valami szépet és középsőt.  :twisted:

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #2436 Dátum: 2010. Augusztus 30. - 22:34:57 »
Nem lesznek mindig nagy-bevételű mozifilmek...és utána hiányozhatnak a kis pénzek...

Majd akkor meg fognak keresni, hogy gondolkodtak az ajánlatomon, és elfogadják.  :twisted: De akkor majd bemutatok nekik valami szépet és középsőt.  :twisted:


Az lesz majd a vicces, ha karácsonyra tényleg kapsz egy levelet, hogy elnézését kérjük, kicsit elhúzódott a szerződéskötés, de jóváhagyjuk a kívánságát és minden kért képregényt kiadhat! ;D 
Akkor posta fordultával küldhetsz majd nekik pár gyógyító bogyót  :cavinton: :cavinton: :cavinton: :cavinton:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #2437 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 09:49:39 »
Lásd az Asterixet, hogy a múltkori verses béna kiadás után majdnem 20 évet kellett várni, hogy valaki megint belevágjon.
Tóni jó párszor mondta azonban, hogy inkább a jogtulaj irreális összege miatt nem, mert senki se akarta kiperkálni azt, és tudtommal nem is nagyon volt sok helyen legálisan megjelenő Asterix az utóbbi időben a bolygón a franciákon kívül.
A márkanév hírnevének megóvása tényleg fontos szokott általában lenni egy cégnél, de hogyha teszem azt a Marvel így gondolkozna, a Panini nem adta volna el ilyen könnyen a jogokat neked meg Vladinak négy bebukott sorozatot követően.
Gondolom Amerikában sem minden képregény olyan sikeres. Sőt, biztos ott is jó pár sorozatot elkaszáltak már....
Hajjaj, épp az utóbbi hetekben érkeznek például a hírek, hogy a vertigo a sorozatai kétharmadát elkaszálta, és most megpróbálnak ráhajtani a régóta futó sorozataikra, és azokat tejeltetni, pedig a Fablesre már kezdik mondani, hogy nem ártott volna talán mégis abbahagyni három éve...
Idézet
lehet, hogy a Különítmény nem bukott meg, csak az előző mondatban taglalt probléma a folytatás akadálya.
No, végre valaki eljutott erre a következtetésre. Ami nem nehéz, mert Vladi a végén tényleg konkrétan elismerte ezt. Azért ne feledjétek, hogy már az is eléggé csodaszámba menő, hogy Tomi ilyen tartalékokat meg tud mozgatni, hogy már akkor finanszírozzon valamit, amikor elvileg még milliói vannak odakinn. Kezd egyre inkább olyan érzésem lenni, hogy nem is mehet olyan rosszul az a vállalkozás... :brow:
Idézet
Amúgy a DC totyogására annyit, hogy szerintem egyszerűen csak tojnak ilyen "kevés" pénzre és lusták e mellett. Remélhetőleg egyszer ők is megérzik e mondás lényegét: "Aki sokat markol, keveset fog". Nem lesznek mindig nagy-bevételű mozifilmek...és utána hiányozhatnak a kis pénzek...   
A DC-t nem nagyon izgatják a mozifilmek, csak annyiban, hogy nő a képregényeladás. Ők a Warner részei, és mint ilyeneknek, azért nem kell milliós éves profitot termelniük, a DC feladatai annyi, hogy alappal lássa el az anyacég franchise-ait. És ha így nézed, viszonylag érthető, hogy annyira nem nagyon törik magukat a pici pénz miatt, mert az tényleg olyasmi nekik, hogy oké, van, de alapvetően rohadtul lényegtelen a cégnek. A Marvel is azért volt olyan készséges sokáig, mert amíg a Disney fel nem vásárolta, magának kellett finanszíroznia magát, és ami még főbb, a filmjeit.

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Kingpin next
« Válasz #2438 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 11:13:44 »
legyen 4,5 millája csak erre.

Ahhoz viszont már tényleg fanatikusnak kell lenni, mert ennyiből már egy boltot is lehet nyitni.

De akkor majd bemutatok nekik valami szépet és középsőt.  :twisted:

Valami U18-as középpályás focistacsajt? :D

Hajjaj, épp az utóbbi hetekben érkeznek például a hírek, hogy a vertigo a sorozatai kétharmadát elkaszálta, és most megpróbálnak ráhajtani a régóta futó sorozataikra, és azokat tejeltetni

Hogy őszinte legyek engem ez meg sem lep. Nem csak hogy több sorozatuk volt mint régebben, de a szinvonal is hagy(ott) kívánnivalót maga után. Kiváncsi vagyok mint jelent náluk ez a ráhatjás a régi cuccaikra. A Hellblazer sose volt ilyen kaki, mint amióta Milligan átvette. Bár már nyolc hónapja nem veszem, de elég volt egy évnyi belőle. El se hiszem, hogy azt a sorozatot is hagyták idáig süllyedni.

A Marvel is azért volt olyan készséges sokáig, mert amíg a Disney fel nem vásárolta, magának kellett finanszíroznia magát, és ami még főbb, a filmjeit.

Én csak azt nem értem miért mindegy nekik, hogy jelen vannak-e egy termékükkel valahol vagy nem. Mellesleg ők se produkálnak valami fényesen. Egy 310 milliós országban már kifejezetten jónak számít a 100e-es eladás. Lehet hogy jobban járnának, ha csökkentenék a kiadványaik számát és 6-10 címet újra elérhetővé tennének az újságárusoknál. Nemrég olvastam egy kommentet valamelyik amerikai oldalon. A srác mesélte, hogy ebédidőben elrohant a helyi képregényboltba, mikor visszajött a cuccossal, a kollégái meglepődve nézték hogy még mindig vannak egyáltalán képregények. Erre aztán igazán büszkék lehetnek a képregénykiadók. Bocs, elkanyarodtam.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2439 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 11:17:42 »
A márkanév hírnevének megóvása tényleg fontos szokott általában lenni egy cégnél, de hogyha teszem azt a Marvel így gondolkozna, a Panini nem adta volna el ilyen könnyen a jogokat neked meg Vladinak négy bebukott sorozatot követően.
Ki mondta, hogy könnyen adta? :) És azt se felejtsd el, hogy a Semic viszont folyamatosan ott volt velük, és én hozzájuk tartoztam, sőt, előtte kiadtam velük a Fekete Macskát.  ;)
Idézet
Azért ne feledjétek, hogy már az is eléggé csodaszámba menő, hogy Tomi ilyen tartalékokat meg tud mozgatni, hogy már akkor finanszírozzon valamit, amikor elvileg még milliói vannak odakinn. Kezd egyre inkább olyan érzésem lenni, hogy nem is mehet olyan rosszul az a vállalkozás...
Heh, hogy is van azzal a cavintonnal?  :D :cavinton: Ha emlékszel (?) én úgy vágtam bele ebbe az egészbe, hogy örököltem egy lakást, amit eladtam. Abból a néhány millából kezdtem, és épp nemrég írtam, hogy a kezdetek óta kb. 100.000 ft hasznom lett rajta a 3 év alatt, ha beleszámítom, hogy a kezdeti kiadványok visszahozták a Vertigók buktáját. Most nem tudom, hol tartok, de az utóbbi két Pókember elég gyengén muzsikál, így feltételezem, hogy mínuszban, de azért nem annyira, hogy szörnyen vissza kelljen fognom magam. :) Csak kicsit lejjebb venni, amire a füzetes kiadás tökéletes megoldást jelenthetne.
Ellenben azt azért meg kell gondolnom, hogy ha ilyen ütemben gyengülnek az eladások, hogy meddig folytassam még a két fő vonalat. Ha most nem épp a Polgárháború következne, biztosan tartanék 1-2 év szünetet benne. Ezért találtam ki, hogy legyenek más címek is (Marvel Extra, Birds of Prey (sóhaj), meg a legújabb is), illetve a füzetes kiadást.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 31. - 11:19:48 írta kaine »