Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #2440 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 12:09:23 »
Hogy őszinte legyek engem ez meg sem lep. Nem csak hogy több sorozatuk volt mint régebben, de a szinvonal is hagy(ott) kívánnivalót maga után. Kiváncsi vagyok mint jelent náluk ez a ráhatjás a régi cuccaikra.
Erőltetett újranyomatokat régi sorozatokból, és hogy nyomják a Fablest, amíg lehet. Meg most erősen áttendálnak könyvpiacra, legalábbis a Vertigo Crime (na ja, alkiadó az alkiadóban, mint régen a Cliffhanger a WildStormban) erősen csak GN-eket ad ki. És most már gyakorlatilag náluk úgy néz ki, hogy ami nem megy jól kötetben, annak kampec. De lehet, hogy a nagy vezetőségváltás is benne játszott, most komoly mozgolódások voltak ugye a DC-n belül, aminek egyelőre úgy tűnik, az lesz az eredménye, hogy a kilencvenes évekhez hasonlóan lesz a Batman-minden-mennyiségben (csak a Bőregérnek lesz most hat havi sorozata, plusz a kiegészítők), az alkotók-akiket-békén-hagyunk (jelen esetünkben Straczynski és talán Simone) és a főszerkesztő-átnyomja-ha-belepusztulunk-is, avagy ahogy Johns lassan visszaállítja a kiadót a hatvanas évek végi állapotába (mínusz az akkori kétmilliós eladások).
Idézet
Lehet hogy jobban járnának, ha csökkentenék a kiadványaik számát és 6-10 címet újra elérhetővé tennének az újságárusoknál. Nemrég olvastam egy kommentet valamelyik amerikai oldalon. A srác mesélte, hogy ebédidőben elrohant a helyi képregényboltba, mikor visszajött a cuccossal, a kollégái meglepődve nézték hogy még mindig vannak egyáltalán képregények. Erre aztán igazán büszkék lehetnek a képregénykiadók.
Elég komoly fontolások vezettek a képregényboltok elterjesztéséhez és az erre átálláshoz. Az újságos terjesztéshez, pláne ott, bődületes mennyiséget kell nyomni. A Marvel nagyon sokáig próbálta tartani az újságosokat, de amikor az Amazing Spider-Man is elkezdett komoly veszteségeket hozni újságokból, végül ők is feladták. Talán a Marvel Adventures Digestjei kikerültek pár nagyvárosban az újságosokhoz is (gyanúsan keveset adtak el füzetben, viszont volt olyan zsebkönyv belőlük, amit újranyomtak), de jelenleg tényleg csak az Archie az egyetlen, amit lehet képregényboltokon kívül is kapni, azt viszont valószínűleg addig fogják is árulni így, amíg a kiadó létezik. Náluk viszont furamód az és a szintén újságosnál árult Sonic-szériák (vagyis már inkább csak széria) tartja el az egész vállalatot.
Heh, hogy is van azzal a cavintonnal?  :D :cavinton: Ha emlékszel (?) én úgy vágtam bele ebbe az egészbe, hogy örököltem egy lakást, amit eladtam.
Cavinton, Cavinton... mintha rémlene valami hasonló, de már nem emlékszem, pontosan mi is az...
Idézet
Ellenben azt azért meg kell gondolnom, hogy ha ilyen ütemben gyengülnek az eladások, hogy meddig folytassam még a két fő vonalat. Ha most nem épp a Polgárháború következne, biztosan tartanék 1-2 év szünetet benne.
Érthető, de azért tényleg add csak ki a Polgárháborút. Marhára szeretném már kirakni a Nova v4-eket... ;D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin next
« Válasz #2441 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 11:45:35 »
És ha már Polgárháború:
Annak milyen lesz a kivitelezése?
Kisebb lesz mint az eddigi Kingpin kötetek?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2442 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 11:53:04 »
Azt még nem tudom. Szerintem marad a mérete, de még sok mindentől függ. Egyelőre megnézem, milyen reakciók lesznek a mostani könyvekre. Mivel az UME kisebb lesz, de elég olcsó, viszont az UBA mérete marad, de így relatíve drágább lesz. Meglátjuk, ki mit szól melyikhez.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin next
« Válasz #2443 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 12:04:44 »
Szerintem mindkettő sikeres lesz, akik eddig vették az UBA-t azok ragaszkodni fognak az eddigi minőséghez, az UME pedig jó lesz úgy ahogy tervezed, normál papíron, kisebb méretben!
De a Polgárháború-t nem kéne lerombolni a minőség vissza vétellel, mert sokan számítanak hasonló minőségre, mint az UBA esetében! Tehát elsősorban a papírra gondolok, de ha kisebb méret bejátszana nála, és ezáltal ólcsóbb lenne, az szerintem nem lenne hátrány!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2444 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 12:13:59 »
A papírján biztosan nem változtatnék.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Kingpin next
« Válasz #2445 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 12:19:00 »
A papírján biztosan nem változtatnék.

Ez jó hír!

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #2446 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 16:02:06 »
Idézet
Lehet hogy jobban járnának, ha csökkentenék a kiadványaik számát és 6-10 címet újra elérhetővé tennének az újságárusoknál. Nemrég olvastam egy kommentet valamelyik amerikai oldalon. A srác mesélte, hogy ebédidőben elrohant a helyi képregényboltba, mikor visszajött a cuccossal, a kollégái meglepődve nézték hogy még mindig vannak egyáltalán képregények. Erre aztán igazán büszkék lehetnek a képregénykiadók.
Elég komoly fontolások vezettek a képregényboltok elterjesztéséhez és az erre átálláshoz. Az újságos terjesztéshez, pláne ott, bődületes mennyiséget kell nyomni. A Marvel nagyon sokáig próbálta tartani az újságosokat, de amikor az Amazing Spider-Man is elkezdett komoly veszteségeket hozni újságokból, végül ők is feladták. Talán a Marvel Adventures Digestjei kikerültek pár nagyvárosban az újságosokhoz is (gyanúsan keveset adtak el füzetben, viszont volt olyan zsebkönyv belőlük, amit újranyomtak), de jelenleg tényleg csak az Archie az egyetlen, amit lehet képregényboltokon kívül is kapni, azt viszont valószínűleg addig fogják is árulni így, amíg a kiadó létezik. Náluk viszont furamód az és a szintén újságosnál árult Sonic-szériák (vagyis már inkább csak széria) tartja el az egész vállalatot.
A comicbookresources.com -on olvastam amúgy 1-2 hónapja, hogy novemberben indul majd be egy kiadó Amerikában, ami a Diamond mellett a Wall Mart hálozatában is fog terjeszteni. Limitált választékkal. Kiderül mi lesz belőle.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2447 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 16:31:23 »
A papírján biztosan nem változtatnék.

Még jó, de a méretét is hagyd meg, az az igazi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2448 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 16:54:09 »
Megpróbálom.  ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Kingpin next
« Válasz #2449 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 18:55:54 »
Ugyanolyan kiadásban, mint az ÚBA, lenne a legjobb.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #2450 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 18:59:05 »
Én nem bánom az apró méretcsökkenést.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2451 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 19:04:32 »
Neked van miből... :D :D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin next
« Válasz #2452 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 19:43:21 »
Maradjon a méret.  :ohmy: Jobban mutat a polcon.
"Live for nothing or die for something, your call."

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #2453 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 19:49:51 »
Ez sem egy utolsó szempont.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #2454 Dátum: 2010. Szeptember 02. - 20:30:55 »
Eredetileg úgy terveztem, hogy a már futó sorozatokon nem változtatok (Pókember, Angyalok), csak az újaknál alkalmazom a méretváltoztatást. De ez nyilván még függhet az eladásoktól is, mert például az egy éve megjelent ÚBA még nem hozta vissza az árát, ami Bosszúangyal kötetnél még nem fordult elő. Ha ugyanez lesz a mostaninál is - vagy rosszabb -, akkor elkerülhetetlen lesz ezeknél a sorozatoknál is a kisebb méret, a fennmaradás érdekében.  ;)
De egyelőre reméljük a legjobbakat.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #2455 Dátum: 2010. Szeptember 10. - 23:47:30 »
Fura dolog ez a méret egyébként. Most, hogy olvastam már pár mangát, egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy élvezhetők legyenek a kis méretű könyvek, megfelelő panelkezeléssel.

Ha végül csökkenne a méretük, inkább csak azért sérelmezném, hogy a többihez képest hülyén mutat. A Vertigo 1 is milyen otromba módon kivirít a polcomon a Kingpin kötetek között.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #2456 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 11:00:16 »
Nálam balról Képes van, jobbról Kingpin, és így nem virít ki. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #2457 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 11:17:10 »
Nálam is.  :)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Kingpin next
« Válasz #2458 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 14:37:16 »
Én pedig függőlegesen pakolok ott kifejezetten jól néz ki ha valami nagy alul található.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Kingpin next
« Válasz #2459 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 16:30:10 »
Nálam Kingpin külön polcot kapott. Egy kellemes kis manga-mentes polc.  ;D