Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630996 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin next
« Válasz #2780 Dátum: 2011. Január 02. - 21:36:51 »
Hajrá!  :kingpin:
"Live for nothing or die for something, your call."

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Kingpin next
« Válasz #2781 Dátum: 2011. Január 02. - 21:55:28 »
Én a Klón sztorira szavazok  :spidey:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin next
« Válasz #2782 Dátum: 2011. Január 02. - 21:57:27 »
Lee-Romita egyértelműen, valamit a Jean DeWolff halála is jöhet! ;)

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin next
« Válasz #2783 Dátum: 2011. Január 02. - 21:58:57 »
Egyelőre ezekre a Pókemberekre gondolok, mint legközelebbi kiadvány:
Jean DeWolff halála (4 rész)

Lee-Romita korszak


Ezek kellenek! Király vagy! :kingpin:  :spidey:

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #2784 Dátum: 2011. Január 02. - 21:59:24 »
Én a Klón-sztorik mellé tenném le a voksomat.   

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #2785 Dátum: 2011. Január 02. - 22:05:11 »
Az elsőre mondanám, hogy nem lenne rossz ötlet. A Lee-Romita legendás korszak... csak pont ez a hátulütője. Olyan régi, hogy már legendás. Túl régi. És nem hiszem, hogy olyan sok képregényolvasó szaladgálna az országban, mint én.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin next
« Válasz #2786 Dátum: 2011. Január 02. - 22:24:38 »
Én is így gondolom. Néha jó, de egy egész kötet nem kéne. A fanatikusok között is csak a fanatikusok vennék meg.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #2787 Dátum: 2011. Január 02. - 22:34:18 »
Olyan régi, hogy már legendás. Túl régi.

Csakhogy erről a hazai képregényvásárlók nagy részének fogalma sincs.

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Kingpin next
« Válasz #2788 Dátum: 2011. Január 02. - 22:36:07 »
Egyelőre ezekre a Pókemberekre gondolok, mint legközelebbi kiadvány:
Jean DeWolff halála (4 rész)
Kozmikus kalandok (6 rész - 9-ből)
Lee-Romita korszak
Klón sztorik.

Még gondolkodom páron, aztán majd kirakom szavazásra is talán.
Jöhet mindegyik! :) Kozmikus kalandok ennyire jó? Arról csak azt a pár sort olvastam még a régi Pókemberben. És miért csak 6 rész a 9-ből? Klón sztorikról meg mintha azt mondtad volna egyszer hogy csak úgy érdemes kiadni ha minden rész megjelenik... Ezt elég nehéz lenne kivitelezni, nem? Lee-Romita meg csak megéri a kockázatot. Akkora bukta csak nem lenne mint a Vertigók. És tőlük konkrétan milyen részekre gondoltál?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #2789 Dátum: 2011. Január 02. - 22:37:48 »
Maximum tíz oldal, és maguktól rájönnek. Sőt, a színezés miatt lehet, már egyetlen oldal is elég lenne. Ráadásul Romita rajzai sokszor ugyan kiállják az idő próbáját, de nagy részüknél érződik, mikor készültek (vagyis egy digitális újraszínezés :yucky: se segítene eloszlatni azt az érzést, hogy ez több évtizedes).

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #2790 Dátum: 2011. Január 02. - 22:49:51 »
Digitális színezés ide vagy oda, a mai képregényekkel ellentétben a Lee-Romita korszaknak van egy olyan előnye amit egy mai képregény nem tud felülmúlni. A történet. Mert akkor még tudtak írni. Volt egy rendes sztori, tisztességesen felépítve, volt karakterfejlődés, volt humor, nem volt eröltetett és monoton. Inkább vennék egy régit mint százat bármelyik maiból.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #2791 Dátum: 2011. Január 02. - 22:54:24 »
Ezt egyrészt a régiek nosztalgikus hatása erősíti fel ennyire, másrészt ma is vannak remek képregények, csak nem a régiek legendáit kell összehasonlítani a mai kommersz szeméttel.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

venom87

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 159
Re:Kingpin next
« Válasz #2792 Dátum: 2011. Január 02. - 22:58:01 »
Inkább vennék egy régit mint százat bármelyik maiból.

Én is jobban szeretem a klasszikus sztorikat!!!

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Kingpin next
« Válasz #2793 Dátum: 2011. Január 02. - 23:02:35 »
Huh nagyon jók ezek a pókember ötletel, pl a klón sztorikat nem lehetne úgy kiadni, hogy kicsit vastagabb könyvekben? úgy gondolom drágább lenne, de akkor szebben mutatna a polcon és nem kéne úgy szétvágdosni  ;)
Hajrá hajrá  :kingpin:

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin next
« Válasz #2794 Dátum: 2011. Január 03. - 09:33:38 »
Maximum tíz oldal, és maguktól rájönnek. Sőt, a színezés miatt lehet, már egyetlen oldal is elég lenne. Ráadásul Romita rajzai sokszor ugyan kiállják az idő próbáját, de nagy részüknél érződik, mikor készültek (vagyis egy digitális újraszínezés :yucky: se segítene eloszlatni azt az érzést, hogy ez több évtizedes).

A gond ezzel annyi, hogy TE esetleg olvastad az összeset, de az itthoni képregény rajongók nem. Számunkra ez igenis egy nagy élmény lenne.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin next
« Válasz #2795 Dátum: 2011. Január 03. - 09:54:10 »
Számunkra ez igenis egy nagy élmény lenne.

Na igen, számunkra.  De akkor minden ide látogató vegyen legalább 10 kötetet, mert mi kevesen vagyunk, hogy nyereségessé tegyünk egy kiadványt. A 15-16 évesek (tisztelet a kivételnek), hupililát hánynak a klasszik rajzoktól és a "sok" szövegtől. Természetesen megvenném én is, de szerintem marha kockázatos projekt. Azt hiszem a Fumax is befürdött a Rozsomákjával, pedig az is szervesen kapcsolódott a régi X sorozathoz, mégse kapkodták el.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #2796 Dátum: 2011. Január 03. - 10:25:23 »
A 15-16 évesek (tisztelet a kivételnek), hupililát hánynak a klasszik rajzoktól és a "sok" szövegtől.

De ezt mégis honnan a manóból veszitek? Sok mangának ami nálunk megjelenik iszonyat komoly és komplex története van (jézusom ezt én mondtam) a rajzok meg iszonyatosak és mégis viszik mint a cukrot. Azért mert a rajzot nem is nézik a vásárlók (akkor lenne ízlésük) csak a történet miatt vásárolnak. Ne mondjátok már nekem hogy egy klasszikus Romit rajzokkal készült Lee történetnek ne lenne keletje. Ez hülyeség már bocsánat. Rozsomák imádata is egy tévhit, miszerint a karmos mutánsnak óriási hazai rajongótábora van. A francokat.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #2797 Dátum: 2011. Január 03. - 10:32:32 »
Ben, te a mangások pártját fogtad most, jól érzem? Mit szívtál te reggelről? :o Amúgy a klón sztorik bizony részeinek én is örülnék, de csak elfogadható áron. Épp ezért nem támogatom pl. Kanaszta azon ötletét, hogy nagyobb köteteket adjon ki belőle kaine, drágábban. Az szerintem tuti bukta lenne, mert manapság még mindig a pénz a fő szempont, és én is azt várom jelenleg, hogy a Sandman 3. kötetére mikor lesz már 40%-os akció az Alexandrában, mert több mint 3000 ft-ot én nem vagyok hajlandó fizetni érte... :roll: Ezt a Jean DeWolff halálát meg el kellene már olvasnom egyszer. Annyira dícséri mindenki, de nekem még nem volt hozzá szerncsém és már lassan kíváncsi leszek rá...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 03. - 10:37:46 írta dr samson »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #2798 Dátum: 2011. Január 03. - 10:36:26 »
A DeWolff sztori az egyik legmegrázóbb krimi történet. Nemcsak a Bűnölő miatt de Fenegyerek és Pókember kapcsolata miatt is rendkívüli olvasmány.
Ben, te a mangások pártját fogtad mostm jól érzem?

Fogja a pártjukat a radai rosseb. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy a rajzok minősége teljesen mindegy. A füzetet a történet is el tudja adni.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Kingpin next
« Válasz #2799 Dátum: 2011. Január 03. - 10:38:47 »
Hát gyerekek kövezzetek meg,de nekem a Lee-Romita korszak egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet sem a rajzok sem pedig történet terén! Ilyen bárgyú és röhejes párbeszédekhez nem vagyok hozzászokva és nem is szeretnék  :hehe:
Sokan jönnek itt azzal hogy bezzeg akkoriban volt karakterfejlődés,történés miegymás,de számomra a Pókember a nyolcvanas évektől kezdődik! Sosem szerettem a 60-as 70-es évek éráját és többek között az olyan hülyeségek miatt mint May néni és Oki Doki esküvője... :drying: