Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631025 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3060 Dátum: 2011. április 23. - 08:33:49 »
Ha fekete fehér lenne akkor az már nem az igazi. Nagyon jó lenne , ha ki lenne adva , de szerintem nagyon nagy rizikóval jár .

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3061 Dátum: 2011. április 23. - 10:51:58 »
Biztos bántó lesz, amit írok, de inkább akkor ne is legyen, ha fekete fehérben tud csak kijönni. Én is nagyon szeretem ezt a történetet, sőt az utána lévő Ben Reilly Pókember korszakot is (pedig azt a legtöbben ugye gyengének titulálják) de fekete fehérben biztos, hogy nem venném meg... :uhoh:

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #3062 Dátum: 2011. április 23. - 10:58:00 »
Egy fekete-fehér történet,szerintem a XXI. században már nem jó megoldás. Régebben még eladható volt (még magam is vásároltam),de változnak az idők,a színeset kell kiadni.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3063 Dátum: 2011. április 23. - 11:10:33 »
Egy fekete-fehér történet,szerintem a XXI. században már nem jó megoldás. Régebben még eladható volt (még magam is vásároltam),de változnak az idők,a színeset kell kiadni.
Ennek semmi köze az idők változásához. Egyes történetekhez illik (The walking dead), másokhoz (Pókember) nem.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3064 Dátum: 2011. április 23. - 12:28:29 »
Nagyon sok manga is fekete-fehér, pedig a 21. századot írjuk most.

Inkább az számít, hogy a PÓkembert mindenki színesben szokta meg.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3065 Dátum: 2011. április 23. - 13:28:48 »
Pókember színesben üt igazán szerintem.
Én is ezt hittem az F4-ről és az X-Menről. Aztán a Masterworksök és az Essentialök összehasonlítása alapján azt kell mondanom, hogy a gyenge papírra nyomott, olcsó, ff kiadás sokkalta szebb, mint a hatszor annyiba fájó, kézzel feljavított és modern nyomdatechnikához igazított Masterworks. Sokkalta jobban kijönnek a rajzok. Sőt, az X-eknél a színes kifejezetten csak rondábbá teszi.
Mondjuk ugyanakkor elismerem, ez egy kilencvenes években készült történetnél, ahol mindenki az akkor új digitális színezésen őrjöngött és sok minden egy pszichedelikus LSD-túra volt, ez már valószínűleg nem nagyon lesz igaz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3066 Dátum: 2011. április 23. - 20:40:52 »
Én is el bírom olvasni az Essential Spider-Maneket, amik ff-ek, de egy egyszerű régi svéd kiadás színesben köröket ver rá mégis. Ahogy tg írta, ráadásul a Klón sztori a 90-es évek közepe, ahol elkezdték a szebbnél-szebb színeket használni - nagyon hiányozna belőle.
Abban nem értek egyet, hogy a Marvel Masterworks rondább lenne - legalábbis Pókember esetében egészen biztosan nem. Az gyönyörű úgy, fényes lapon.

Mindenesetre a feladat a következő: adva van minimum 50 rész Pókember. Könyvben 6 részenként ez vagy 8 könyv, minimum 8 év, ami szóba se jöhet. Valakinek más ötlete?

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3067 Dátum: 2011. április 23. - 21:07:51 »
Kevesebb  könyv , több résszel ? Mennyivel nőne az ára egy vastagabb kiadásnak ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3068 Dátum: 2011. április 23. - 21:26:36 »
Nem tudom biztosan megmondani, mert nem tudom hozzá a legnagyobb tételt jelentő nyomdaköltséget. A többit ki lehet számolni. Az biztos, hogy nem lenne a duplája, mert a jogdíj nem növekedne kétszeresére, de az oldalak megvásárlása, a műszaki szerkesztés igen, és a nyomda is necces, hogy közel igen.
Egy tipp: ha dupla hosszú lenne, vagyis 12 történet lenne benne (270 oldal), az olyan 4900 ft-ba kerülne.
Ebből is kéne minimum négy, hogy lemenjen minden, de egy ilyen árú könyvet nem hiszem, hogy évente lehetne kiadni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3069 Dátum: 2011. április 23. - 21:30:14 »
Abban nem értek egyet, hogy a Marvel Masterworks rondább lenne - legalábbis Pókember esetében egészen biztosan nem.
Azért Ditkónál erre nem vennék mérget. Romitánál már igen, nála nagyon kellettek a színek, ebben a fia is nagyon a nyomdokában van (hiába Kirby stílusát vette át később).
Idézet
Mindenesetre a feladat a következő: adva van minimum 50 rész Pókember. Könyvben 6 részenként ez vagy 8 könyv, minimum 8 év, ami szóba se jöhet. Valakinek más ötlete?
Digitális terjesztés?

Előrendeléses, gyűjtői különkiadás, mint a Mozaik Idebenemengedünkmertfulltotálturbósznobokvagyunk Klub esetében? Ha azok képesek több ezer forintot kiadni azért, hogy legyen egy totál spéci, ötven oldalas, de magyar példányuk, csak akad már száz ilyen idióta megszállott rajongó Pókemberből is.

Vagy a Vladi-módszer: kiszedni belőle 2-3 kötetet, ami nagyon kell, és összefoglalni a többit, megfelelő érdeklődés esetén pedig utólag leadni. A jelek szerint manapság már nem iszonyodnak annyira az emberek a prequelektől (vagy a fene tudja, a Spartacus következő évada majd eldönti).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3070 Dátum: 2011. április 23. - 21:39:35 »
Digitális terjesztés?
Annak nagyjából annyira ellene vagyok, mint a ff-nek. Nem csak azért, mert "a képregény kézben tartva az igazi", hanem azért is, mert a millió honosítás mellett szerintem kevesen adnának pénzt egy ilyenért.

Idézet
kiszedni belőle 2-3 kötetet, ami nagyon kell, és összefoglalni a többit,
Ez olyan, hogy nem tudsz kiszedni belőle semmit, annyira összefüggő. Ha nagyon kihagyok mindent, akkor is minimum 5 könyv.
Idézet
Előrendeléses, gyűjtői különkiadás, mint a Mozaik Idebenemengedünkmertfulltotálturbósznobokvagyunk Klub esetében? Ha azok képesek több ezer forintot kiadni azért, hogy legyen egy totál spéci, ötven oldalas, de magyar példányuk, csak akad már száz ilyen idióta megszállott rajongó Pókemberből is.
Ez a dolog érdekelt régebben is, valami bővebbet róla? A Delta Vision is csinált olyasmit, hogy 70.000-es szobor, előrendeléses.


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3071 Dátum: 2011. április 23. - 23:20:03 »
Nincs nagyon mit ragozni rajta, gyakorlatilag ugyanaz, mint amit az Y-ra gyűjtögetéssel csináltál. Kihirdetni, beszedni a pénzt, és kiadni, csak konkrétan annyi példányban, ahányan kérték, esetleg sorszámozva. Igen, a fajlagos nyomdaköltség az egekben, de a megrendelők állják a magasabb árat, mert ez az egész lényege. Ha ismered a Mozaik kiadóját, kérdezd meg, vagy esetleg Tónit, mintha ő vagy Korcsmáros is gondolkodtak volna ilyenben Batman-füzetek kapcsán.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3072 Dátum: 2011. április 23. - 23:47:01 »
Szerintem ez az egyetlen megoldás. Én benne lennék egy 5 ezer forintos kötetben, 270 oldalon.

A papíron nem lehetne spórolni? Nyilván nem semic színvonalra szeretnék süllyedni, de eddig az összes Kingpin kötet kifogástalan minőségű, csak egy fokkal gyengébb minőségű papír már vihetné lentebb az árát. Csak azt nem tudom mennyivel.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3073 Dátum: 2011. április 24. - 06:59:11 »
Ha a limitált példányba gondolkodtok annak a megrendelők számától fog függni az ára. Valószínűleg egy 270 oldalas kiadvány nem 5000ft lesz . Ez érdekelne engem is egy bizonyos költségeken belül. Először is egy felmérést kellene végezni ,pontosan hány ember lenne "nagyobb" összeget kiadni egy ilyen limitált Pókemberre. Az sem mellékes , hogy a jogtulajdonos , bele menne-e egy ilyen kiadásba.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #3074 Dátum: 2011. április 24. - 09:03:15 »
Idézet
Előrendeléses, gyűjtői különkiadás, mint a Mozaik
Nelem is pont ez jutott eszembe.
Az 5000 ft-ossal az a bajom, hogy azt "nem élném túl", ha az első szám után abbamaradna a tuti bukta miatt ;D
A gyűjtőinél meg viszonylag könnyebb tervezni. Bár nyilván ott is lehetnek lemorzsolódások a több éves elhúzódás miatt.
Egyébként, biztos páran több példányt vennének a gyűjtőiből, hogy öreg napjaikra a megélhetésük biztosítva legyen :hehe:
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3075 Dátum: 2011. április 24. - 10:13:16 »
Azért remélem nem kerülne sokkal többe a gyűjtős verzió sem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3076 Dátum: 2011. április 24. - 10:19:55 »
Dehogynem. A te 270 oldalasod garantáltan öt számjegyű lenne. És közel se biztos, hogy egyessel kezdődne.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin next
« Válasz #3077 Dátum: 2011. április 24. - 10:31:53 »
Öt számjegyű árnál felesleges gyüjtői kiadásban gondolkodni. :(
Tejet kérek! Csokisat!

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #3078 Dátum: 2011. április 24. - 12:40:58 »
Esetleg nem lehetne zsebkönyv formátumba kiadni, gyengébb lapminőségen?
Volt egy olyan német sorozat anno, hogy Marvel Maxi Pockets, ami olyan 300-400 oldalas, kis méretű volt, színes és nem csili-vili lapminőségen...de nem is sárgultak be vagy ütöttek át a lapjai az évek múlásával...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3079 Dátum: 2011. április 24. - 13:49:25 »
10000-et már én sem adnék érte.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"