Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630977 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3080 Dátum: 2011. április 24. - 14:17:04 »
A papíron nem lehetne spórolni? Nyilván nem semic színvonalra szeretnék süllyedni, de eddig az összes Kingpin kötet kifogástalan minőségű, csak egy fokkal gyengébb minőségű papír már vihetné lentebb az árát.
A Marvel Extra minőségénél nemigen van olcsóbb. Legalábbis a jelenlegi nyomdámnál, ami elég olcsó.
Először is egy felmérést kellene végezni ,pontosan hány ember lenne "nagyobb" összeget kiadni egy ilyen limitált Pókemberre. Az sem mellékes , hogy a jogtulajdonos , bele menne-e egy ilyen kiadásba.
Igen, az jó kérdés. De elég nehéz úgy felmérést végezni, hogy nem tudok végösszeget mondani, hisz ez attól függ, mennyien vannak benne...
Dehogynem. A te 270 oldalasod garantáltan öt számjegyű lenne. És közel se biztos, hogy egyessel kezdődne.
Bizonyám. Első tippre azt mondanám, hogy egy szokásos, 6 történetes, 136 oldalas olyan 7000 ft körül jöhetne ki, ha 100 ember fizetne érte ennyit. De csak tipp.
Esetleg nem lehetne zsebkönyv formátumba kiadni, gyengébb lapminőségen?
Még kisebb méretben? A klasszikusokat még lehetne, de ezeket nem annyira.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3081 Dátum: 2011. április 24. - 15:33:35 »
A nyomdában csak tudnak mondani valamilyen árakat különböző mennyiségeknél, ezek után lehet érdeklődni ki meddig menne el árban.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Kingpin next
« Válasz #3082 Dátum: 2011. április 24. - 16:01:24 »
Mindenesetre a feladat a következő: adva van minimum 50 rész Pókember. Könyvben 6 részenként ez vagy 8 könyv, minimum 8 év, ami szóba se jöhet. Valakinek más ötlete?
Nekem még egy olyan ötletem lenne, hogy mi van, ha megpróbálnál valamelyik másik kis kiadóval kooperálni (mint ahogy most a Semiccel is együttműködtök), már amennyiben van olyan kiadó, aki szintén be meri vállalni a klón sztorikat, és együtt kiadni a könyveket? Ugy értem hogy a kötetek egyik felét te adnád ki, a másik felét meg ők. 6 sztoris kötetekkel számolva, ha évente te is kiadnál kettőt meg a másik kiadó is, akkor 2 év alatt lemenne a 8 kötet. De ha csak 1-1 kötetet mertek bevállalni évente, akkor is lemenne 4 év alatt. Megegyeznétek, hogy a köteteket egységes formátumban adnátok ki, csak épp 4 köteten kingpin lógó lenne, a másikon meg a másik kiadóé. :D És a kötetekben egymásnak is biztosíthatnátok reklámfelületet a másik fél egyéb kiadványaihoz. De ha a másik kiadó nem mer fele-fele arányban beszállni, akkor az is jó lenne, ha kisebb részben szállna be, azaz te adnád ki a több kötetet, ez is több segítség lenne, mintha teljesen egyedül kellene bevállalnod az egészet.
A másik ok amiért előnyös lenne az összefogás, hogy ha párhuzamosan adnátok ki a köteteket akkor gyorsabban lemenne az egész, mintha mindet te adnád ki egyenként, ami gondolom nem elhanyagolható szempont, látva hogy a csodapók csúszása is mennyire frusztrál mindenkit. Persze a nagy kérdés, hogy lenne-e ilyen kiadó, aki betársulna, lehet hogy érdemes lenne körbeérdeklődni, hátha van közöttük is olyan, aki látna fantáziát a klón sztorikban. :D (Igazából a Semic lenne a legkézenfekvőbb partner, ha erős lábakon álna, de mivel ők nagy kakiban vannak, így nem is említettem őket.)

A 12 részes 5000 ft-os kötet egyébként szerintem is tuti bukta lenne. Én mindenképp 6 részes kötetekben gondolkodnék.

Az előrendeléses gyűjtői kiadás tűnik még használható ötletnek, csak kérdés, hogy van-e annyi elvetemülten hardcore pókember fan, akik a csillagos árat is hajlandóak lennének kiperkálni a gyűjtői kiadásért...
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 24. - 16:03:40 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Kingpin next
« Válasz #3083 Dátum: 2011. április 24. - 16:42:27 »

 Első tippre azt mondanám, hogy egy szokásos, 6 történetes, 136 oldalas olyan 7000 ft körül jöhetne ki, ha 100 ember fizetne érte ennyit. De csak tipp.

Ez annyira nem is vészes...Magamban én 15 ropira gondoltam.NÁLAM az a 'lélektani" határ amit kifizetnék egy ilyen kötetért. De a 7 ezer sokkal jobban hangzik.Még ha tipp is.....
Az előrendeléses gyűjtői kiadás tűnik még használható ötletnek, csak kérdés, hogy van-e annyi elvetemülten hardcore pókember fan, akik a csillagos árat is hajlandóak lennének kiperkálni a gyűjtői kiadásért...
Ha az Y-ra összejött... :brow:
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 24. - 16:45:19 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #3084 Dátum: 2011. április 24. - 16:42:35 »
Ez a másik kiadóval való közös kiadás szerintem is jó ötletnek tűnik,és egy közvélemény kutatás sem ártana arról,ha már tudni mennyibe kerülne az ára,hogy kb. hányan lennének vevők rá.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3085 Dátum: 2011. április 24. - 17:51:58 »
Tom: a másik kiadóssal az egyik baj, hogy senki sincs, aki bevállalna egy ennyire kockázatos dolgot, csak én, aki nagy fanja vagyok a sztorinak. Én benne lennék egy bizonyos mértékű veszteségben is, ha végigmehetne az egész. Más biztosan nem menne bele ilyenbe. De nem ez a legnagyobb gond. Hanem az, hogy nem ott van a probléma, hogy én egyedül nem tudnám kifizetni a 8 kötetet, hanem az, hogy nem vennék meg olyan gyorsan. Vagyis nem azért tartana 8 évig, mert gyakrabban nem tudnám kiadni, hanem azért nem adnám ki gyakrabban, mert egy év alatt alig hozná még vissza az árát (ha egyáltalán). Mostanában másfél-két év kell 1-1 könyvnek ehhez. Klasszikus történetnél pedig inkább necces a két év. Ha ketten adnánk ki, akkor ugyanott lennénk, mintha én egyedül: nem hozná vissza az árát, hamar bebukna.

Jó lenne tudni, egyáltalán hány olyan ember van, aki igazán szeretné ezt a dolgot magyarul.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3086 Dátum: 2011. április 24. - 18:07:53 »
Jó lenne tudni, egyáltalán hány olyan ember van, aki igazán szeretné ezt a dolgot magyarul.

Na ez az amit csak akkor fogsz megtudni amikor kiadod. Addig minden csak feltételezés.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3087 Dátum: 2011. április 24. - 18:14:21 »
Nagyon ár függő szerintem. Sokan a 3000ft-os köteteket is halasztva veszik.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #3088 Dátum: 2011. április 24. - 18:30:45 »
Jó lenne tudni, egyáltalán hány olyan ember van, aki igazán szeretné ezt a dolgot magyarul.

Én szeretném magyarul  :spidey:
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 24. - 18:33:53 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3089 Dátum: 2011. április 24. - 19:27:08 »
én is, de 136 oldal 7000-ért...hát. :roll: AZ sok. Max 5 ezer nálam.  7-et nem hiszem, hogy adnék érte, hisz számtalan angol tpb van, amit nem vettem meg, azért, mert kellett a magyar cuccokra a pénz. Ekkora áldozatot viszont egy magyar kötetért sem hoznék, legalábbis egy ilyen oldalszámúért biztosan nem. Ne feledjétek, nem egy egyszeri esetről van szó, arra még rábólint az ember, hanem 6 kötetről.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3090 Dátum: 2011. április 24. - 19:34:51 »
Mi a helyzet mégis a zsebkönyvekkel?

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #3091 Dátum: 2011. április 24. - 19:58:22 »
Mi a helyzet mégis a zsebkönyvekkel?

Nem vagyok otthon ezekben a szakszavakban  :'(
A tpb-t már tudom mi,de mi az a zsebkönyv?... Illetve régen volt a Hahota zsebkönyv: picit kisebb,mint arasznyi magassággal és 10 cm hosszal.
Ekkora méretről volna szó? :headscratch:

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #3092 Dátum: 2011. április 24. - 20:00:12 »
Jó lenne magyarul olvasni, de csillagászati árat biztos, hogy én sem fogok/tudok fizetni érte. Nekem a zsebkönyvvel az ég világon semmi bajom nem lenne. Színes lenne legalább, igaz kisebb méretű. Meg talán a méret-csökkentés miatt több szám beleférne, mondjuk 10-12 rész.

Még esetleg Talgaby javaslata megfontolandó. Fekete-fehérbe, mint az Essential-kötetek...de az egy picit nagyobb méretben (tehát nem zsebkönyv-formátumba).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3093 Dátum: 2011. április 24. - 20:01:35 »
Mekkora ez a zsebkönyv? Ha mondjuk akkora van, mint a Batman - Halotti maszk, az még nem gáz. Kisebb viszont már ne legyen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #3094 Dátum: 2011. április 24. - 20:04:12 »
Mekkora ez a zsebkönyv? Ha mondjuk akkora van, mint a Batman - Halotti maszk, az még nem gáz. Kisebb viszont már ne legyen.

Ezt a véleményt én is osztom.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3095 Dátum: 2011. április 24. - 20:50:05 »
Mekkora ez a zsebkönyv? Ha mondjuk akkora van, mint a Batman - Halotti maszk, az még nem gáz. Kisebb viszont már ne legyen.
Az angol zsebkönyvek annál egy egész picit nagyobbak. Nem tudom, itthon a nyomdáknál mi a kifizetődő, de annál kisebbet én sem szeretnék. Ha az jó, akkor ezen a vonalon el tudnék indulni. Nem is csak feltétlenül a Klónokkal.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3096 Dátum: 2011. április 24. - 20:59:53 »
A zsebkönyv formátumnak semmi értelme. A rajzok úgy le vannak kicsinyítve hogy némelyik totál kivehetetlen.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3097 Dátum: 2011. április 24. - 21:02:17 »
Az 1-1,5 milliméteres betük zavaróbbak.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3098 Dátum: 2011. április 24. - 21:04:29 »
Zsebkönyv szerintem is nagyon rontana rajta.
Havi megjelenést nem lehetne dupla számmal csak előfizetőknek ?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3099 Dátum: 2011. április 24. - 21:10:02 »
Digest méret abból az érából eléggé kivitelezhetetlen Marvel/DC/Image-termésből. Egyszerűen nem arra készültek a rajzok. Amúgy a digesthez legközelebbi méret a FuMaX Snikt!-je. A Halotti maszk emlékeim szerint mangaméret.
Jó lenne tudni, egyáltalán hány olyan ember van, aki igazán szeretné ezt a dolgot magyarul.
Hát kérdezd meg! Tegyél ki egy felhívást ide, a Knetre és a geekzblogra, esetleg dumálj le Hamlettel egy blogketrecet is a Geekzre, és add meg a kiadói emailcímed. Tedd bele, hogy klón-sztorik, 4-8 kötetben, 4-6 év alatt, max. 10-15e/kötetes árral, kik azok, akik mindenképpen bevállalnák és előfizetnének (lényeges, hogy előbb pénz, aztán kötet) rá azért, hogy olvashassák magyarul. Ha száz ember megvan, már kezdhetsz vele valamit. Nem túl jó megoldás, de működhet, ha már mindenáron ki akarod adni azt a vacakot.