Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630973 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3180 Dátum: 2011. április 27. - 16:32:13 »
Ez nektek nem nagy szám , de én vettem 45db nagyon jó minőségű füles évkönyvet 1000ft-ért.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3181 Dátum: 2011. április 27. - 18:45:44 »
Ennél jobban hova fejtsem ki?
Akkor gyorsan összegezném, és majd mondod, hogy mi nem jó vagy mit értettem félre. Tehát egy Marvel/Képregény Klub, ami tömörítené azokat az embereket, akik még pluszban be tudnának vállalni havonta, kéthavonta képregényeket (azt most hagyjuk, ahogy levezetted, hogy ez nagyjából 200 ember, ez nagyon durva általánosítás, de vegyük alapul ezt a 200-at fix számnak). A tagság feltétele az lenne, ha az illető előre leperkálja az abban az évben megjelenő képregények árát (ez gyors fejszámolással: nagyjából ugye azt mondtátok, hogy kötetenként/képregényenként 5000 Ft, ami kéthavi megjelenéssel számolva 30 000 Ft/év, ez egyösszegben kicsit húzós, de haladjunk).  Minden évben meghirdetnéd, hogy mik közül kell választani és, ami megnyeri a szavazást az lenne ("namármost" mi van akkor ha 101 - 99 a szavazás eredménye és a "fele" banda nem akarja megvenni azt a sorozatot? Fél létszámmal gondolom már nem tudna kijönni, max. dupla áron, azért 10 000 Ft egy képregényért?  :headscratch: ) És ne felejtsük, hogy ez mind pluszban, és nem egy van közületek, aki bevallotta, hogy ezekkel is el van maradva...
Nagyjából csak ennyi lenne a problémám, mert szép dolog a lelkesedés, de azért egy kicsit gondolkozzunk már el ezen, mielőtt "várat építünk"... :) És most ugye "ideális" árakat mondtam, mert volt itt már 15 000/kötet hozzászólás is... :nezze:
Mint mondtam az ötlet nagyon jó, de egy kicsit több konkrétum kellene, mert ennyivel nem igazán hiszem, hogy komoly érdeklődőket is bele tudsz vonni, rajongás ide vagy oda.

Idézet
Ez a kijelentésed egy hatalmas nagy hülyeség, most attól, hogy valami idióta 10x-es áron árulja, nagyon jó áron is lehet ott találni mindenfélét. Ne ebből induljunk már ki...
Idézet
Azért, mert vannak fenn dolgok normális áron is, attól még ugyanúgy igaz marad, hogy eszméletlenül elszállt árakkal is lehet fenn találkozni.  ;)
Ezt mondtam én is. :) Nem azt mondtam, hogy nincsenek elborúlt árak, hiszen mindenki annyiért árulja a dolgait amennyiért csak akarja, de az nem aranyszabály, hogy mindennek többszörös az ára...

Miles Warrennek a főiskolai fizetése.
Mielőtt elkezdünk ezen vitatkozni, megkérdezném, hogy ez konkrétan elhangzik a klónsztorikban, vagy csak te állítod?

Idézet
Pl?
Pl minden. :) Én egész pontosan PS2-es játékokat tudok példának felhozni, azokat szoktam ott vásárolni, 1500 -2500 Ft árban tökéletes állapotúakat lehet már venni, a boltokban ezek még mindig 4000-8000 között mozognak, de haverom múltkor vett 15 000 Ft-ért komplett X-men (magyar) gyűjteményt nagyon jó állapotban, ami szerintem elég jó ár is volt érte.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 18:56:48 írta holloo »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3182 Dátum: 2011. április 27. - 19:00:08 »
Egy nagyon jelentős tévedére már most felhívnám a figyelmed, hogy itt 1500 t-os tagságról volt szó nagyjából kéthavonta. ;)
Azért ezt már a legtöbb ember el tudja dönteni, hogy bevállalja-e.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3183 Dátum: 2011. április 27. - 19:29:57 »
Egy nagyon jelentős tévedére már most felhívnám a figyelmed, hogy itt 1500 t-os tagságról volt szó nagyjából kéthavonta. ;)
Akkor én pedig felhívnám a figyelmedet, hogy ilyen konkrétan nem hangzott el. Olyan volt, hogy 300 főnél 1250 Ft Fan Comics. Na akkor az most mit takar? Meg engem pont az zavar, hogy "Lehetne ez", "Lehetne az"...
Akkor most mi és hogy lenne? Vagy egyszerűbben: "Mennyi az annyi?"
Azért ezt már a legtöbb ember el tudja dönteni, hogy bevállalja-e.
Sosem a jelentkezéssel van a gond, ott mindenki nagyon bátor, csak amikor a konkrét számokkal, meg a perkálással kerülnek szembe, ott bizony elég sokan kifarolnak a dologból...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3184 Dátum: 2011. április 27. - 19:38:30 »
Meg engem pont az zavar, hogy "Lehetne ez", "Lehetne az"...
Minden tervezgetés úgy indul el, hogy lehente ez, lehetne az, és ez az ötlet még bőven a tervezés fázisának legelején áll.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 19:49:54 írta Todd »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Kingpin next
« Válasz #3185 Dátum: 2011. április 27. - 19:43:20 »
Idézetet írta: holloo
Sosem a jelentkezéssel van a gond, ott mindenki nagyon bátor, csak amikor a konkrét számokkal, meg a perkálással kerülnek szembe, ott bizony elég sokan kifarolnak a dologból...
Azért ez itt NAGYON NEM jellemző. Mi itt egy összetartó 'banda" vagyunk,ha valaki megígér valamit,speciel azt hogy beszáll egy kötet finanszírozásába akkor az úgy is van.Lsd. az Y kötetet.
És nem csak azokról beszélek akik itt fórúmoznak és ÉVEK óta ismerik egymást személyesen(mármint azok akik rendszeresen járnak MKlub-ra)és tudják hogy megbízhatnak a másikban(Példa:Ben ajándéka :ironman: ).
Az Y kötet nagyon sok segítséget kapott a SpiderTom-on kívül is. ;) A virtuális MKlub ugyanígy működhet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 19:55:32 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3186 Dátum: 2011. április 27. - 19:54:37 »
Holloo: Senki sem mondta, hogy ezeknek a terveknek van létjogosultsága, realitása. Én sem hiszem, hogy összejönne ez a fix 200 ember mondjuk minden évben, de beszélgetni sem lehet róla? Pont azért beszéljük, hogy hátha van valakinek valami okos ötlete, aztán csiszolódna a dolog és eljuthatna addig a pontig, amikor ezek már komoly tervek lehetnének, nem puszta ábrándok.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3187 Dátum: 2011. április 27. - 19:57:42 »
Miles Warrennek a főiskolai fizetése.
Norman Osborn? Egyszerű bűnözőként kezdte, hirtelen nem emlékszem semmi olyanra, amiből végrehajthatta volna azt a sok dolgot, amit tett. Persze ő már milliomos volt eredetileg is, de nem ennyire.
Idézet
Én egész pontosan PS2-es játékokat tudok példának felhozni, azokat szoktam ott vásárolni, 1500 -2500 Ft árban tökéletes állapotúakat lehet már venni, a boltokban ezek még mindig 4000-8000 között mozognak,
A PS2-es játékok már szinte mindenhol 2000 ft körül vannak. Még a Westendben is.
Az X-Ment viszont tényleg nem vetted drágán.
Minden tervezgetés úgy indul el, hogy lehente ez, lehetne az, és ez az ötlet még bőven a tervezés fázisának legelején áll.
Egészen röviden és tömören erről van szó. Többször elhangzott az is, hogy nem lehet árakat mondani addig, amíg ennyire az elején vagyunk.
---szerk: pepo jól mondja.  ;)


holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3188 Dátum: 2011. április 27. - 20:39:39 »
A PS2-es játékok már szinte mindenhol 2000 ft körül vannak. Még a Westendben is.
Ezt azért így nem mondanám, persze vannak olyan játékok, amik 2000 Ft körül mozognak alapból, de a komolyabbak biztos, hogy nem. Elég sok helyen utánanéztem én is... :)

A többit külön külön nem idézgetem... :)

Úgy tudtam, hogy valaki sértésnek fogja venni, de nembaj egy beszélgetésben kell ellenpólus, hát leszek én az. :) Természetesen beszélgetni lehet, de ha már konkrétan tagokat gyűjtögetni akartok, akkor előtte csak kéne lenni valami konkrétumnak, nem igaz? Én úgy gondolom nem írtam hülyeséget (persze ettől lehet, hogy igen :) ), de ugye konkrét válasz most sincs. A tervezgetés persze, hogy belefér, de remélem az is érthető, hogy csak úgy a semmire egy "komoly" (ezt megint ne vegye senki sértésnek, jobb jelzőt ide nem találtam) ember nem mondhatja azt, hogy oké benne vagyok, amikor még lényegében körvonalazódva sincs semmi, csak annyi bizonyos, hogy fizetni kell. :D  A barátság az oké, nem is kell kioktatni, nem azért írtam, de azért 200-300 ember az nem "haveri kör" remélem ez is nyilvánvaló és ebbe így ne is menjünk bele konkrétabban. És biztos vagyok abban is, hogy min. 60-70%-ak ezek lesznek az első kérdései, amik nekem is...

Tehát megint ott tartunk, hogy akkor mi is lenne ez a dolog?  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3189 Dátum: 2011. április 27. - 20:53:38 »
Ezt azért így nem mondanám, persze vannak olyan játékok, amik 2000 Ft körül mozognak alapból, de a komolyabbak biztos, hogy nem. Elég sok helyen utánanéztem én is... :)
Inkább mondanám azt, hogy csak a legkomolyabbak nem. De néhány 576 bolton kívül két konkrét helyet is tudok, ahol 2000 az átlagár: egy tesco előtti PC üzletben és a Westend kellős közepén, a szökőkútnál levő kocsis Ps/X-Box játék boltban.
Idézet
de azért 200-300 ember az nem "haveri kör" remélem ez is nyilvánvaló és ebbe így ne is menjünk bele konkrétabban.
Az Y ennél durvábban indult, hiszen nem előfizetésről volt szó, hanem plusz pénzről. :) Oké, ott tudták az emberek, mire fizetnek, de mivel konkrétan beszálltak a készítésbe, szerintem mondhatom, hogy "haveri kör". :)

Nem, továbbra sincs konkrétum, egyelőre vázlatos tervek vannak, felmérem, hogy mire lenne jobban igény, mire egyáltalán nem, a felméréshez kell, hogy számokat mondjak, ezért próbáltam annyira közel saccolni a valósághoz, amennyire ennyiből képes vagyok rá, közben vetem fel a lehetőségeket, amikre aztán kapom a válaszokat, amikből ki tudom szűrni, hogy melyik az eleve halva született ötletem.  ;) Vagyis egyelőre még ne várj konkrétumot, a lényeg, hogy HA lenne egy kéthavi 1500 ft körüli Marvel képregény (mivel a DC kilőve, így mégis lehetne ÚJ MARVEL EXTRA a címe), az hány embert érdekelne. Per pillanat tartalom nélkül. Csak úgy, mint lehetőség.
Szerintem nem kell ennél több elsőre. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy pölö a Jean DeWolff halálát hány ember venné meg, hanem arra, hogy mennyi embert érdekelne egy ÚME füzet kéthavonta. Így érthető? :)

« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 20:56:43 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #3190 Dátum: 2011. április 27. - 20:56:15 »
Ráadásul azt már mondta Tomi, hogy az első ilyen füzetek Lee-Romita korszakból valók lennének. Mivel azt végig szeretjük, sokan nem is kíváncsiak, hogy konkrétan melyik sztori lenne az.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin next
« Válasz #3191 Dátum: 2011. április 27. - 20:57:24 »
holloo úgy látom már kaptál válaszokat-ez még a legeleje a dolognak, csak beszélgetés, tervek, ennyi, ez a konkrét válasz. Olvasd el újra a hozzászólásokat. :)
Tejet kérek! Csokisat!

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3192 Dátum: 2011. április 27. - 21:35:50 »
Inkább mondanám azt, hogy csak a legkomolyabbak nem.
Akkor úgy tűnik mindig szerencsétlenül (vagy igényesen) választok. :)

Idézet
de azért 200-300 ember az nem "haveri kör" remélem ez is nyilvánvaló és ebbe így ne is menjünk bele konkrétabban.
Idézet
szerintem mondhatom, hogy "haveri kör". :)
Ahogy gondolod.
Idézet
Így érthető? :)
Igen érthető. :) Köszönöm a kiigazítást. Pontosan ez volt a bajom, hogy a sok ötletsziporka között nem voltam képes fókuszálni az igazságra. :) Ilyen feltételek mellet, természetesen engem is érdekel a dolog.
Ráadásul azt már mondta Tomi, hogy az első ilyen füzetek Lee-Romita korszakból valók lennének. Mivel azt végig szeretjük, sokan nem is kíváncsiak, hogy konkrétan melyik sztori lenne az.
Öööö...egy napra egy vita elég volt.  ;D

Idézet
Bocs, hogy szerkesztettem, de maradjunk meg a barátságos vitáknál.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 21:53:40 írta kaine »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Kingpin next
« Válasz #3193 Dátum: 2011. április 27. - 21:39:07 »
Idézet
HA lenne egy kéthavi 1500 ft körüli Marvel képregény (mivel a DC kilőve, így mégis lehetne ÚJ MARVEL EXTRA a címe), az hány embert érdekelne. Per pillanat tartalom nélkül. Csak úgy, mint lehetőség.



Engem speciel érdekelne egy ilyen kiadvány. Korábban is írtam,hogy nagyon szívesen fogadnék egy esetleges Új Marvel Extra folytatást.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 21:52:55 írta kaine »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3194 Dátum: 2011. április 27. - 21:56:34 »
Akkor úgy tűnik mindig szerencsétlenül (vagy igényesen) választok. :)
Hehe, kicsit kicseng belőle a gúny. :) Az én oldalamról ez úgy néz ki, hogy én már megvettem mindent, ami érdekelt, és kijött Ps2-re, le vagy maradva. :) Tény, hogy a 2000 ft-os játékok közül egyet sem vennék meg, mert annyira sem érdekelnek, hogy ennyiért kipróbáljam őket.


holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3195 Dátum: 2011. április 27. - 22:13:12 »
Idézet
Bocs, hogy szerkesztettem, de maradjunk meg a barátságos vitáknál.
Semmi baj, viccnek szántam, persze lehet kicsit túl erős lett, de a nem kevés igazságtartalmát fenntartom. :)
le vagy maradva. :)
Ez tény, ezzel nem tudok vitába szállni. :)
Tény, hogy a 2000 ft-os játékok közül egyet sem vennék meg, mert annyira sem érdekelnek, hogy ennyiért kipróbáljam őket.
Igen, ezt sejtettem.  ;D

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin next
« Válasz #3196 Dátum: 2011. április 28. - 00:14:26 »
Semmi baj, viccnek szántam, persze lehet kicsit túl erős lett, de a nem kevés igazságtartalmát fenntartom. :)

Megtudhatom mi volt a kommented? Lemaradtam róla. :-\
Tejet kérek! Csokisat!

Error Flynn

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Kingpin next
« Válasz #3197 Dátum: 2011. április 28. - 10:44:48 »
elnézést, hogy csak így bekapcsolódom a beszélgetésbe... olvasgattam az eszmefuttatásotokat, és lenne pár észrevételem.
a semic-es (1989-től) kiadványokon felnőtt generációból (30 év körül) még sokakat érdekelne ez a kiadvány, és már túl vagyunk azon az időszakon,
hogy nem telik rá (sajnálom az esetleges kivételeket). ha kapna valami kommersz helyen fórumot (pl. facebook), lenne rá elég "komoly" értsd potenciális vevő.
ezen oldal kevésbé látogatott a regisztrált felhasználók számát tekintve... legalábbis szerintem, és minden rosszindulat nélkül.

üdv mindenkinek

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3198 Dátum: 2011. április 28. - 11:14:13 »
A gond nem azzal van, hogy ne lenne reklámozva a dolog. Kismillió képregény profil van fent a facebookon is, több weboldalon ömlesztve vannak már az ilyen reklámok, de ahhoz hogy mondjuk tényleg szélesebb körhöz eljussanak a képregényes hírek, TV-s vagy rádiós reklám kellene, az viszont egy kiadónak megfizethetetlen.

A tv-ben látott képregényes témájú rajzfilmek vagy esetleg műsorok pedig vagy totál gyerekesek ezek alkalmasak arra, hogy és egy felnőtt akit érdekelne a téma simán kiábránduljon, vagy alapból akkora marhaságok, hogy inkább lejáratják a képregényes közösséget és megerősítik a társadalmat abban hogy mi idióták vagyunk. Emlékezzünk csak a Stan Lee féle szuperhős kerestetik műsorra.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3199 Dátum: 2011. április 28. - 13:12:06 »
Nem, igazából tök igaza van Errornak (kösz, hogy bejelentkeztél emiatt). Az nyilvánvaló volt, hogy itt, ezen a fórumon nem fog 20 fölé menni a létszám. Bővülhetne mondjuk a k.neten 50-80-ra, de az sem elég. Tényleg nem kéne figyelmen kívül hagyni azokat sem, akik már nem fórumoznak, de például a Vaterán megveszik a régi gyűjteményükbe a hiányzó számokat, és becsben tartják a régi sorozatukat.
Ennek a kezdeményezésnek éppen kétféle értelme lenne: az egyik pontosan az, hogy folytassuk a régi Pókember sorozatot valahogy. Akár a klasszikus részét, akár a fő szálat. Ennek egyik - legnagyobb - állomása a Klón sztori, de előtte még van egy csomó jó rész amit még akkor rajzolt Bagley, amikor még volt ideje hosszabban is foglalkozni vele. Nem tudom, hogy azok a részek léteznek-e digitális változatban, de egy kérdést biztosan megér. Számomra az lenne a megoldás csúcsa, ha a Pókirtók inváziója után folytathatnám az Amazing sorozatot, és úgy haladnánk a Klón sztori felé. Legalább nem hirtelen kezdődne el.
A Marvel Klubon májusban megbeszéljük ezt személyesen azokkal, akik eljönnek, és tényleg csinálunk neki egy Facebook oldalt. Ott világosan ki fog derülni, hogy mennyire lehet életképes ez az egész. Addig úgysem akarok lépni semmit, amíg meg nem jelenik a következő Csodálatos Pókember, mert ha azzal gondok lennének, az teljesen átalakíthatná ezt az egész tervezetet.