Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630970 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3200 Dátum: 2011. április 28. - 13:33:35 »
Megtudhatom mi volt a kommented? Lemaradtam róla. :-\
Mivel az inkvizíció lecsapott, így építő jellegű kritikám örökre a múlt homályába vész. :)

megerősítik a társadalmat abban hogy mi idióták vagyunk.
Miért, nem vagyunk azok? A hobbi (és nemcsak ez, hanem az összes) arról szól, hogy egy "normális" vagy mondjuk azt, más érdeklődési körű ember meglátva ezt a tevékenységet elgondolkodik, hogy mekkora barmok vannak a világon. És nem kell álszenteskedni, mert gondolom, Ben, te is valamelyik másik hobbi és annak művelői kapcsán gondoltál már így... ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3201 Dátum: 2011. április 28. - 13:44:41 »
A fesztiválon illetve a börzén is csinálhatnál egy felmérést. Az asztalodnál kinyomtatott (ff) kérdőív kitöltésével, ( névvel )azok között akik kitöltik kisorsolsz egy kötetet. Csak ötlet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3202 Dátum: 2011. április 28. - 13:46:36 »
Jó ötlet, de sajnos az ilyen kérdőíveknek - főleg, ha utána nyerni lehet valamit - az a sajátossága, hogy az is igent mond, aki különben nem mondana.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3203 Dátum: 2011. április 28. - 13:52:28 »
Ben, te is valamelyik másik hobbi és annak művelői kapcsán gondoltál már így... ;)

Én e? Hát itt szakadjon rám a budiajtó ha valaha is rosszat gondoltam más hobbik művelőiről. Kivéve talán... a mangásokat. Meg a Smallville rajongókat. Meg a lepkegyűjtőket. Meg akik szalvétapapírt cserélgetnek.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Kingpin next
« Válasz #3204 Dátum: 2011. április 28. - 15:35:19 »
Mivel az inkvizíció lecsapott, így építő jellegű kritikám örökre a múlt homályába vész. :)

Privát üzenetben leírod? Furdal a kíváncsiság :)
Tejet kérek! Csokisat!

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Kingpin next
« Válasz #3205 Dátum: 2011. április 28. - 15:39:19 »
Hát szerintem jelen körülmények között a Klón sztori magyar kiadása csak akkor nem lenne bukás, ha valaki megvenné angolul, kisatírozná hibajavító festékkel a szövegbuborékokat, aztán rányomtatná a magyar fordítást.

Én várnék kicsit, amíg kiderül, hogy él vagy hal-e a Semic, aztán ha elhaláloznak, akkor úgyis marad egy Pókember képregényre éhes közönség. Szóval ha abbamarad a Semic Pókember, akkor utána érdemes próbálkozni vele, de akkor is úgy, hogy az utolsó Semic számokban már benne van a hirdetése.
Erre persze nem árt időben felkészülni, de addig más dolgok kiadása ajánlottabb.  Az Új Marvel Extra amúgy jól hangzik, de azért "előfizetésnél" manapság illik előre ismertetni a tervet, hogy mit fog tartalmazni, még haveri alapon is, szóval szerintem inkább a "mit?" kérdést kellene tisztázni, nem azt, hogy "kiknek?" Vakon biztosan csak kevesen jelentkeznének.

Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy először a korábbi kiadványokat szeretném majd valamikor bepótolni, meg valami normálisan fizető állás se ártana, úgyhogy támogatni egyelőre nem tudom az ügyet. Bár annyit hozzá tennék, hogy a Klón sztori nem igazán izgat, egy esetleges Marvel Extra viszont sokkal jobban hangzik.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #3206 Dátum: 2011. április 28. - 16:42:05 »
Hát szerintem jelen körülmények között a Klón sztori magyar kiadása csak akkor nem lenne bukás, ha valaki megvenné angolul, kisatírozná hibajavító festékkel a szövegbuborékokat, aztán rányomtatná a magyar fordítást.
AZ itt nem jelenthet gondot, elvégre ez a szabadalmaztatott Harza-féle képregény-magyarítási eljárás. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #3207 Dátum: 2011. április 28. - 17:04:18 »
Csak ahhoz az anyukája is kell mint beíró. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3208 Dátum: 2011. április 28. - 17:35:10 »
Miért, nem vagyunk azok? A hobbi (és nemcsak ez, hanem az összes) arról szól, hogy egy "normális" vagy mondjuk azt, más érdeklődési körű ember meglátva ezt a tevékenységet elgondolkodik, hogy mekkora barmok vannak a világon.
Én általában pont ezért vagyok így, hogy igyekszem nem lenézni másokat az a hülye hobbijaik miatt, mivel én is ezt várom el másoktól.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 28. - 20:23:18 írta Todd »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3209 Dátum: 2011. április 28. - 18:34:52 »
Nem érdekel más véleménye ha a hobbimról van szó.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3210 Dátum: 2011. április 28. - 20:26:35 »
Hát én sajnos mint képregényrajzoló nem igazán használhatom ezt az életfilozófiát. ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Kingpin next
« Válasz #3211 Dátum: 2011. április 28. - 21:40:28 »
Én általában pont ezért vagyok így, hogy igyekszem nem lenézni másokat az a hülye hobbijaik miatt, mivel én is ezt várom el másoktól.
Persze, de itt lényegében nem is az intoleranciáról beszélünk, gondolom az természetes, hogy nem "fikázzuk" egymást a hobbijai miatt, hanem arról, hogy eléggé elrugaszkodott ötlet, hogy egy laikus is megértse/szeresse a hobbidat.
Hát én sajnos mint képregényrajzoló nem igazán használhatom ezt az életfilozófiát. ;)
Miért nem?  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 28. - 21:45:07 írta holloo »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3212 Dátum: 2011. április 28. - 21:51:12 »
Az Új Marvel Extra amúgy jól hangzik, de azért "előfizetésnél" manapság illik előre ismertetni a tervet, hogy mit fog tartalmazni, még haveri alapon is, szóval szerintem inkább a "mit?" kérdést kellene tisztázni, nem azt, hogy "kiknek?" Vakon biztosan csak kevesen jelentkeznének.
Hát, alulról építkezünk. Előbb a szűk körben levő "kiknek", aztán a "mit", majd szélesebb körben a "mit".
AZ itt nem jelenthet gondot, elvégre ez a szabadalmaztatott Harza-féle képregény-magyarítási eljárás. :D
Igazság szerint nem én találtam ki, hanem egy Nyerges Csabi nevű barátom. Én is sokat törtem a fejem annak idején, hogy hogyan lehetne megoldani (elkezdtem egy olyan verziót, hogy kivágtam papírból a bubi formákat, ráírtam a magyar szöveget, ezeket felragasztottam egy átlátszó fóliára belülről és a fóliát a képregény széleire, a fehér részre. Három oldal után feladtam.  ;D Akkor jött a hibajavító, de az túl vastag lett - az ecsetes. Aztán Csabi talált egy ilyet tollban, amiről én még nem is hallottam addig. Innentől már történelem.  :D).
Csak ahhoz az anyukája is kell mint beíró. ;D
Hát, ő már nem ír be többet. De igazság szerint annyira nem is sokat írt. A legtöbbet én írtam, meg Domonkos Attila, aki grafikus, meg minden, azok nagyon szépek lettek. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3213 Dátum: 2011. április 29. - 06:33:12 »
És nem sajnáltad a lapokat, így úgymond tönkre tetted ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3214 Dátum: 2011. április 29. - 09:46:25 »
Nem használtam eredetieket. Ezek mind holland, vagy svéd, lengyel, német, ilyesmi példányok voltak. Azokat nem sajnáltam, hisz utána magyarul lett. :) Egyetlen egyszer kellett eredetit használnom, mert a Jean DeWolff halálának utolsó részét sehogy sem sikerült megszerezni hollandul. Az első 3 rész meg már be volt írva magyarra. Na azt sajnáltam.  :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #3215 Dátum: 2011. április 29. - 11:53:45 »
Érdekes , tutira van nekem is letöltve így képregényem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3216 Dátum: 2011. április 29. - 12:33:08 »
Annak idején sokat feltettem így beszkennelve.  :)

yo-c

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kingpin next
« Válasz #3217 Dátum: 2011. április 29. - 12:53:38 »
Én vevő vagyok akármien 616-os történetre.csak puhafedeles legyen.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #3218 Dátum: 2011. április 29. - 13:09:42 »
Kötetre és füzetre is?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #3219 Dátum: 2011. április 29. - 14:26:10 »
Hát én sajnos mint képregényrajzoló nem igazán használhatom ezt az életfilozófiát. ;)
Miért nem?  :headscratch:
Mert annak nem sok értelme lenne, ha én lennék az egyetlen amber, akinek tetszene, amit csinálok. ;)
Én úgy gondolom, hogy folyamatosan oda kell figyelnem rá, hogy ki mit gondol, mi tetszik neki, mi nem, még a legalpáribb leglenézőbb kritikát is igyekszem hasznosítani, ahelyett, hogy figyelmen kívül hagynám.
Ez nem arra ösztönöz, hogy kompromisszumokat kössek azért, hogy minnél több embernek tetszen, amit csinálok, hanem arra, hogy azt amit csinálok, azt a tőlem telhető legjobb minőségben tegyem.