Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #440 Dátum: 2008. Február 28. - 19:17:44 »
Uh, bocs, kiment a fejemből, hogy spoilerezni kellene. :-[
Idézet
a hosszú távú hatását, amivel sokan jönnek vele kapcsolatban, vitatom
Igen, azt én is vitatnám, mert alig van hatása.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #441 Dátum: 2008. Február 28. - 19:20:50 »
Az egyetlen fő momentum ami megmaradt belőle, hogy azóta nem kell hálóvetőt használnia Pókembernek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #442 Dátum: 2008. Február 28. - 23:46:11 »
Attól, hogy egy történetnek nincsenek hosszútávú hatásai, már nem lehet jó, vagy érdekes? Itt mennék tovább: attól, hogy egy történetet azóta visszavontak, már nem lehet jó? A Klónsztorit egy az egyben megtagadták az újraindításnál, mégis minden idők talán legjobb Pókember sztorija volt. May néni halála az Amazing 400-ban az egyik legmeghatóbb történet volt, a legtöbben elsírták magukat rajta. May nénit visszahozták, de ettől függetlenül az Amazing 400 a mai napig az egyik legjobb Pókember történet. Ha újra elolvasom, ugyanazt a hatást hozza ki, mint régen. Miért? Mert attól függetlenül, hogy ott mégse May néni halt meg, Peter és Mary Jane azt hitték. Minden egyes érzésük, reakciójuk igazi.
Nem kell azt hinni, hogy csak azok a jó történetek, amiknek hosszútávú hatásaik vannak, vagy amelyikbe még sose rontott bele egy másik író. A legjobb példa a teljes Lee-Romita időszak. Például Gwen Stacy. A legeslegjobb Pókember-korszak volt, tele jobbnál-jobb történetekkel. Gwen meghalt, a mai olvasók 90%-a nem is ismeri őt. Attól még azok ugyanolyan jó sztorik, és semmiféle mai napig tartó hatásuk nincs, mert azóta már minden szereplőt megöltek, visszahoztak, átírtak.
Az a baj talgaby veled, hogy előre elolvasol mindent, és te annak fényében ítéled meg visszamenőleg a történeteket. Egy történetet elolvasás után kell értékelni. Elolvasod, aztán, ha tett rád benyomást, ha tetszett, akkor az jó történet, ha nem tetszett, akkor nem jó. Ilyen egyszerű. Nem lehet úgy értékelni minden sztorit, hogy "jó lett volna, ha x évvel később xy író nem csinálja azt, hogy...".  ;)
A House of M-re is azt mondtad, hogy nem jó, mert az utána jövő folytatásokban elrontották. Attól még a House of M az jó, a folytatásai a nem jók.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 28. - 23:49:20 írta kaine »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #443 Dátum: 2008. Február 29. - 00:06:36 »
MOndjuk ezzel én is úgy vagyok, hogy May néni meghalt a 400-ban. Nem érdekel, mit mondtak, meg hogy figyelembe se vették ott meghalt. Az egy dolog, hogy az idióta Marvelesek visszahozták. Ha valamikor(ne adj isten, eljönne az a csoda) végleg meghalna, én akkor is az Amazing 400-at tekinteném az igazi halálának.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #444 Dátum: 2008. Február 29. - 00:41:19 »
Én is így vagyok vele.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #445 Dátum: 2008. Február 29. - 09:30:36 »
Vagy a másik eset, May meghalt a 400-ban, és akit most látunk egy skrull alvó ügynök.  ;D
A 400-ban volt a képregény történet egyik legszebb jelenete a haldokló May ágyánál, nekem azóta is könnyeket csal a szemembe ha rá gondolok.
Az meg hogy a Skarlát Pókot szabályosan kitörölték minden későbbi sztoriból, csak nagyon gyenge utalásként van jelen, nagyon fájó pont számomra is.

Sepi, ha jól tévedek, most már újra játszik a hálóvető, Queseda elvette az organikusat.  :headscratch: ???

A House of M folytatásairól csak annyit, hogy most megy a HoM: Avengers, és elég lapos. A többit nem olvastam.  :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #446 Dátum: 2008. Február 29. - 09:40:00 »
Vagy a másik eset, May meghalt a 400-ban, és akit most látunk egy skrull alvó ügynök.  ;D
Tényleg, hogy erre nem gondoltunk.  :surp:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #447 Dátum: 2008. Február 29. - 10:50:25 »
Szerintem a HOM első fele jó. :) Nekem tetszett a világ, amit kitaláltak. Ezért nem tetszett igazán a vége. :-\

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #448 Dátum: 2008. Február 29. - 12:03:40 »
kaine, te most vmit nagyon keversz. Az Othert nem visszaírták, visszamagyarázták, más szemszögből állították be... egyszerűen nem történt meg. Sose létezett. Mintha ki se adták volna. Megszűnt alterverzum. Nyista. May halálánál meghalt valaki. Tényleg. Aztán kiderült, hogy nem May, de attól még tanúi lehettünk valaki halálának, aztán a visszahozásának. Tipikus Bobby-húzás, a Dallas óta csak variálják a trükköt (ott is egyébként volt régen nagy felzúdulás, hogy csókolom, pár évad nem is létezett, hajdejó). Gwen halála egy korszakot zárt le, nem eltűntetett. Nem ugyanaz. Nagyon nem. Más a retcon, abból a legorbitálisabb pl. a Deadly genesis az X-ektől, ami a nulláról átírja az X-Men v1 #2-t, de nem eltűnteti, hanem alapjaiból másképp magyarázza. Az Other esetében megint csak egyszerűen fogták és kihajították az ablakon. Erre nekem ne mondja senki, hogy "milyen jelentős sztori", mert tényleg elröhögöm magam. Egy aranyosan megírt, lelkizéssel és bunyókkal vegyes 12 részes történet, ami néhol szép, néhol bántóan következetlen (utóbbi 10 év legbántóbb bakiját itt találtam a Marvelnél, egyedül a Ms. Marvel #25-nek sikerült nemrég túltennie rajta), néhol izgalmas, néhol elnyújtott, de olvasmányos sztori, egy kedves fiktív Marvel-Elseworld, de a hatása attól még majdnem zéró.
A HoM-nek meg még hányszor mondjam, hogy a vége nem tetszik? Az, hogy az utána jövő X-történetekről mi a véleményem, egy magánvélemény, nem sok köze van a HoM-minihez, sose hoztam fel ellene ellenérvként. Ami bajom van, az utolsó számában található. Ott viszont van jópár gyenge elem. Az utána lévő történetek közül egyedül az Avengersesről akartalak és akarlak is lebeszélni, mert ott kezdődött a sorozat igen látványos hanyatlása, amikortól Bendis már csak a címmel adatta el, nem a történeteivel. (kb. mostanáig, de ez más kérdés). De pl. ugyanezen logikán haladva a BA-meglepid ellen viszont egy szót se szóltam, pedig ha nem tévedek, akkor tudom, mi az, és ott nem nagyon tudok belekötni semmibe, pedig annak is vannak elég erős kontinuitási hibái, ám a sztori elfeledteti, nem is nagyon ágáltam anno se ellene, amikor olvastam (meg már megszoktam Bendistől, hogymagasról tesz a kontinuitásra).
És igen, az organikus hálóvetőknek is annyi, de az nem Other-találmány. Az Otherben szerzett képességei közül egyet se használt sose se Amazingben, se Sensationalben, egyedül a Friendly Neighbouhoodban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #449 Dátum: 2008. Február 29. - 14:20:01 »
Én keverek valamit?  :D A mondanivalóm lényege a következő volt: attól még nem feltétlenül kaki egy történet, mert nem nagyszabású, vagy nincsenek messzemenő következményei.  ;) Összekevered a történet REKLÁMJÁT magával a történettel.  :nezze:
És fogalmad sincs, milyen különszámot akarok kiadni.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Február 29. - 14:22:05 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #450 Dátum: 2008. Február 29. - 16:34:06 »
Hm, ha bejelented, meglátjuk... :D
És nem, attól nem, de ha pocsékul van megírva a vége, attól még lehet. Nem kiadandó, de nekem mindig is az egyik etalon erre Jenkins MK: Spider-Man & Daredevil minije, ami az egyik legígéretesebb kezdésből a legócskább befejezést tudta összehozni... HoM-nál is kitűztek a crossoverrel maguk elé egy célt, és azt finoman szólva is túllőtték.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #451 Dátum: 2008. Február 29. - 17:58:57 »
Nekem az a mini nem tetszett sose. Csak a rajza jó.
Tudod, hogy van ez. Elkezdik, nagy felhajtást nyomnak köré, és ha bejön, folytatják, ahogy jön.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #452 Dátum: 2008. Február 29. - 18:48:30 »
Igen, ez az általánosabb recept, bár a nagy cégeknél azért vannak érdekes kivételek (Pók-vonalon maradva az Spider-Girl pl. éveken át így ment: kisírták. :D). Nagy címeknél viszont a Marvel sajna tényleg érdekes politikát folytat. Eléggé... extremitásokra hajlót (avagy vagy semmi se változik, vagy minden, de akkor nagyon).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #453 Dátum: 2008. Február 29. - 20:43:34 »
Meg is van ennke az eredménye sajnos. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #454 Dátum: 2008. Február 29. - 22:45:59 »
Feltettem a címkérdést egy nem képregényes társaságban is. Mit szóltok különben a "Mutánsvilág" címhez? Elég durva, kicsit horrorra is hajaz, fogyelemfelkeltő is...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #455 Dátum: 2008. Február 29. - 22:54:59 »
Szerintem jó, már gondoltam rá én is (egyébként nem mondta ezt már valaki a knet-en is?  :headscratch: ).

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #456 Dátum: 2008. Február 29. - 22:59:56 »
Egy pillanatra elgondolkoztam, hogy névelővel vagy anélkül-e a jobb, de úgy gondolom így a jobb. Tetszik a cím.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #457 Dátum: 2008. Február 29. - 23:03:18 »
(egyébként nem mondta ezt már valaki a knet-en is?  :headscratch: ).
Ott is én mondtam.  :D Azzal, hogy ez a cím egyből az X-Menre asszociál, de jobban elgondolva szerintem mégse lenne rossz.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #458 Dátum: 2008. Február 29. - 23:06:03 »
Egyébként a kiadványok minden 576 boltban kaphatók? Múltkor betévedtem a Mammutosba, és ott egyetlen Kingpin-könyvet sem láttam. Bár ez azt is jelentheti, hogy ilyen jól fogy. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #459 Dátum: 2008. Február 29. - 23:12:47 »
Elvileg kell, hogy az összesben legyen. Lehet, hogy év végére kifogytak belőle, mert épp a héten vittem be néhány száz darabot utánrendelésre a nagykerbe, akik nekik továbbítják.
Ha ilyet látsz, kérdezz rá, miért nincs, hátha nem jut eszükbe a boltoknak maguktól rendelni.