Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Kingpin next
« Válasz #4140 Dátum: 2014. Június 08. - 13:28:46 »
Fogok egy szótárt, tükörfordítás, aztán csá. Bullseye is hogy a fenébe lett célpont? Pont, hogy neki vannak célpontjai...

Ez most logikus érvnek tűnik, viszont ha szó szerint fordítjuk arra, hogy "telibe", abba is simán bele lehet kötni, hogy ő talál telibe másokat és nem őt találják el :).

De Kaine a #4134-es és Talgaby a #4128-as hozzászólásban tökéletesen elmagyarázta a lényeget :), bár a "she-devil -> nőstényördög" karaktert nem ismerem, de ezzel a fordítással nem tudom mi a gond.

A Telibe név nekem nagyon nem tetszik, nem is én mondtam. Kb valami darts-os kocsmában állja meg a helyét, mint fordítás.
A találat, amit kaine mondott, vagy a telitalálat tetszene nekem. De igazából már nekem mindegy, h kinek mi a neve. A többségnek is gondolom mindegy, én meg tudom az eredeti neveket. Kaine és talgaby érveit, magyarázatait is értem, ez van.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Kingpin next
« Válasz #4141 Dátum: 2014. Június 08. - 14:12:55 »

A Roncsbrigád egyik tagját hívják Buldózernek. A magyar keresztségben a Faltörő nevet kapta.

Pedig a buldózer is értelmes magyar szó, az ilyen fordításokat viszont végképp nem értem :).

Igen ám, csak már volt egy ilyen nevű karakter. Juggernaut kapta a magyar keresztségben ezt a nevet.

Á, így már minden érthető. Ezért kellene legalább igyekezni arra, hogy az eredetihez minél hasonlóbb legyen a jelentés, de persze hogy jól is hangozzon. Meg persze jó lett volna, ha anno, mikor még nem volt net, egy teljes karakterlistákat küldjön a Marvel, hogy ilyenek ne fordulhassanak elő.
Én már előre várom mikor lesz egy eredetileg Amazon nevű karakter magyarul megjelenő sztoriban :).

Vagy esetleg behozzák a filmes univerzumba Farkast. Akkor vajon annak mi lesz a neve, ha már Rozsomák megkapta?  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Június 08. - 19:23:24 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4142 Dátum: 2014. Június 08. - 18:41:41 »

Most nem írtál semmit, vagy mit akartál írni? :)
This is a joke. A real practical Joke.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Kingpin next
« Válasz #4143 Dátum: 2014. Június 08. - 19:23:57 »

Most nem írtál semmit, vagy mit akartál írni? :)

Az idézetbe írtam véletlenül.  :roll:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

deadbeat7

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlós
Re:Kingpin next
« Válasz #4144 Dátum: 2014. Június 08. - 19:27:11 »
Vagy esetleg behozzák a filmes univerzumba Farkast. Akkor vajon annak mi lesz a neve, ha már Rozsomák megkapta?  :headscratch:
Annak majd Rozsomák lesz a neve, mit nem érteni ezen?  :hehe:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin next
« Válasz #4145 Dátum: 2014. Június 08. - 20:58:09 »
NEm, akkor valszeg az lesz, mitn az X-men Evolúcióban: Farkasnő, vagy lány... mivel ott a tini volt, így asszem Farkaslány volt..
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Kingpin next
« Válasz #4146 Dátum: 2014. Június 08. - 22:52:45 »
NEm, akkor valszeg az lesz, mitn az X-men Evolúcióban: Farkasnő, vagy lány... mivel ott a tini volt, így asszem Farkaslány volt..

Az még egy fokkal jobb, mint az X-men sorozatban, ahol Pézsmapatkánynak hívták Rozsomákot.
Amúgy az Evolutiont én kajáltam, szerintem elég tisztességes kis sorozat volt.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin next
« Válasz #4147 Dátum: 2014. Június 09. - 08:22:10 »
jaja, kár hogy annak is olyan gáz "vége" lett...  vhogy nem szerencsések az X-men animációs sorozatok...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Kingpin next
« Válasz #4148 Dátum: 2014. Június 09. - 09:14:17 »
Igen, emlékszem nem is értettem, most mi van?
Az F4 sorozat is tetszett annak idején, még egy pár rész szerintem kallódik is DVD-n, sajnos abból sincs meg mind... Nem értem ezeket miért nem folytatták? Ennyire nem volt vajon sikeres?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin next
« Válasz #4149 Dátum: 2014. Június 10. - 21:20:30 »
Állítólag az X Evo 4. évada eléggé a mélyponton volt, ezért lett olyan hirtelen vége...  :roll:
Az F4-et nem tom, azt nem láttam...
A Wolverine and the Xmen , és a Speccaular meg ugye a híres Disney felvásárlás miatt halt be...
de olvastam már olyat is, hogy a Wolvienál a költségvetéssel voltak gondok...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4150 Dátum: 2014. Június 17. - 16:40:49 »
Állítólag az X Evo 4. évada eléggé a mélyponton volt, ezért lett olyan hirtelen vége...  :roll:
Az F4-et nem tom, azt nem láttam...
A Wolverine and the Xmen , és a Speccaular meg ugye a híres Disney felvásárlás miatt halt be...
de olvastam már olyat is, hogy a Wolvienál a költségvetéssel voltak gondok...

No, eléggé eloffoltunk a topic témájától, de ha már így alakult én is hozzászólok :). Nekem nagy kedvencem volt az X-men Evolution, ami bár hirtelen véget ért, de nekem tetszett az előrevetítés a befejezésnél.
A Wolverine and the X-ment még csak most nézem, de eddig igen jónak tűnik :).
A Spectacular SpiderMan meg szerintem a legjobb Pókember sorozat volt, és kb az érdemelte volna meg az Ultimate címet, mint az az izé, amit helyette indított a Disney. Amúgy ők kaszálták el, az Avenger - Eart's Mightiest Heroes-t is, hogy az új sorozat jobban hasonlítson a filmekhez :s

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4151 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 22:26:51 »
Szóval: a Titkos Invázió 2 marad kötetben, ha már az első is úgy jelent meg. Úgyszintén maradnak az Új Angyalok is kötetben (évi 1), mert az már jó régóta így megy.
Minden más újságoshoz kerül. Először a Fenegyerek lesz ilyen. Mivel 6 részes, 136 oldalas, gerincet fog kapni, azaz valamivel drágább lesz, mint a 112 oldalas kapcsolt különszám, de még így is jóval olcsóbb lesz, mint a kötetes 2990-es ár. Ha már gerinc, a borítóját is picit vastagabbra készítjük, hasonlítson legalább kicsit kötetre.
Viszont az ezt követő sztori 3 részes, így az alighanem a Marvel+-ban kerül közlésre.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Kingpin next
« Válasz #4152 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 23:35:25 »
Tehát kijön egy különszámban a mostani. Ez igen jól hangzik, nem baj, ha drágább, de egyben van és az nem rossz.
És akkor a következő story pedig megjelenne a Marvel+-ban, tehát, mint nem különszám és kaphatnánk akár újra 72 oldalas Marvel+-okat?!
Szerintem ez így nagyon jó lesz. Hajrá Kingpin!

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Kingpin next
« Válasz #4153 Dátum: 2014. Augusztus 10. - 23:41:08 »
És persze remélem, hogy a Fenegyerek még kijön idén, mert már alig bírok várni rá. Egyébként nagyon jó volna, ha idővel a Marvel+ is bővülne valamilyen formában vagy tényleg havilappá válna, esetleg 8-9 szám jönne ki egy évben. Bízom benne, hogy jók a mutatók és sok a jó story, ami csak a leközlésre vár. :) Gondolok itt még a Hulkra vagy az X-Men folytatására, esetleg valamire, amit még nem tudunk, pl. Megtorló, esetleg egy kis Galaxis őrzői ízelítő. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4154 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 00:10:43 »
Nem lesz 72 oldalas a Marvel+, de jövőre ezzel szinte havilap lesz. Amiből 4 szám lesz 48 oldalas, egy 64, egy 80, a többi négy 100 fölött. Viszont így kötet csak 1 lesz helyette.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Kingpin next
« Válasz #4155 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 06:43:50 »
10 Marvel+? Ejha...Ha számolok, akkor plusz 16, 32 és 4 alkalommal plusz 60 oldalt kapunk...Ezt, hogy kellene értelmezni? Egy kötet gondolom A Bosszú Angyalai, ami marad gondolom. 3 részes Fenegyerek, ami 72 oldal, ha jól gondolom, aztán az X-Menek. Esetleg Hulk nem különszámként jelenik meg? Őt is számoljuk bele ebbe a sok plusz oldalba? Vagy van már valami olyan story, amiről még esetleg nem tudunk? Mert, ha jól számolok ez így jelentősen igencsak 300 oldal körüli plusz az átlaghoz képest.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin next
« Válasz #4156 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 07:26:50 »
Tomi, nincs para, hogy ez sok lesz a piacnak ?
Marvel + : 10 szám
P.P.P : 6 szám
H.P. : 6 szám + Ksz ?
Batman : 6 szám + Ksz ?
Lehet, hogy csak én gondolom, de a Batman megjelenésétől (aminek nagyon örülök ) is féltem, azt hittem nem lesz életképes ennyi kiadvány nálunk.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Kingpin next
« Válasz #4157 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 09:47:18 »
H.P. : 6 szám + Ksz ?

Remélem jövőre a HP már 12.szám lesz!  :) :spidey: :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4158 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 12:02:14 »
Nem lesz lényegesen több, mint idén, mert a kötetekből kettő ugrik, vagyis bő 270 oldal.
A HP 8 szám lesz, idén 7 volt.

sziki

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 189
Re:Kingpin next
« Válasz #4159 Dátum: 2014. Augusztus 11. - 12:15:18 »
Biztos én vagyok tájékozatlan, de melyik két kötet ugrik? Két Fenegyerek? Vagy egy Fenegyerek és még valami?
A Bosszú Angyalai és Fenegyereken kívül milyen kötet jött volna még ki?