Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630973 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Kingpin next
« Válasz #4420 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 16:39:24 »
Betelt a piac  :o  ??? ??? Máris .  Ennyire rosszul megy nálunk a képregény  műfaj . Hiszen annyiféle  téma létezik .  A  mostani fiatalok sem  érdeklödnek a téma iránt .  :o   Pedig reméltem hogy  egyre népszerűbb lesz  nalunk a képregény .Hogy-hogy . Akkor hogyan lesznek újabb kiadványok akkár itt a Kinpin   kiadónál is  ??? . Ha jól értem ha pl szeretnénk hogy  megjelenjen egy újabb két havonta meg jelenő sorozat  . Mondjuk a Fenegyerek , gondolóm öt sokan olvasnak rendszeresen is . Akkor egy címet be kellene  áldozni  :'( . Ez meg senki nem szeretné . Én azért reménykedem ahogy a :kingpin:  fejlődik szépen lépésről -lépésre  majd valamikor kb 2020 -ban  azért majd tud legalább még egy sorozatot kiadni . Nem is beszélve más témájú képregényekről , pl kaland, fantasztikus , gyermek , stb . Vagy más kiadók sorozatairól , amit itt nem említünk mert ez itt a Kingpin oldala . De , se Francia  sem nemzeti képregény nem fog most már itthon meg jeleni  , vagy csak már nagyon kis eséllyel . :( . Na ne már. Tényleg ilyen kevesen vagyunk mi képregény rajongók  :headscratch:.  Tudom hogy nem publikus hogy hány olvasója van , vagy hány példány jelenik meg egy-egy sorozatból . De ezek szerint sajnos kevesen vagyunk . Kicsit más. Szintén egyelőre még nem nyilvános hogy milyen sorozat lesz majd a Marvel pluszban ,  majd jövőre  . Ha majd  talán egy újabb több részes X-men  történet , vagy ha az szünetel , egy ideig .  Lehetne egy Bosszú Anyalai , Fenegyerek , is jó lesz fő sorozatnak . Ö......Menyi az esélye hogy valami ˝iskolásokról ˝  szóló történet legyen a Marvel Pluszban . Olyanok mint  a Szökevények , Avengers akadémia , Rozsomák és az X-men  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 21. - 16:53:07 írta Zöldlámpás »
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4421 Dátum: 2016. Augusztus 21. - 18:31:33 »
Hogyhogy "máris"? :)
Majdnem zéró esélye.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4422 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 10:19:20 »
Eléggé elszomorító tényleg hogy ilyen kevesen maradtunk azok akik szeretik ezt a műfajt,de lehet egyszer lesz valami bumm mint a pokémon go-val és mindenki rákattan a dologra, én mindig is szerettem a pokémont nintendon játszani, amíg meg nem jelent ez a sz*r telefonra mindenki nevetett hogy hogy lehet ilyen gagyi játékkal játszani meg milyen óvodás , erre nesze megjelenik valami cucc telefonra(szerintem csak azért híres mert telefonra jelent meg) és pukk máris nem olyan cink mert mindenki ezt csinálja , de előtte lenéztek nevettek rajtad stb... most ugyan ez van a képregényekkel, előveszem a buszon metrón bárhol hogy olvassak, és látom mások arcát hogy lenézően néznek mert van mit csinálnom a telefon nyomkodásán kívül(amit egyáltalán nem csinálok),amikor oda mentem a mostani börzére az Átriumba, először nagyon meglepődtem, kígyózott a sor és én fél tízre mentem ( délre mentem dolgozni) és eléggé bedaráztam hogy be se fogok jutni  :spidey: Nekem ez volt az első börzém gyerek korom óta és olyan jó volt látni hogy mégis ennyien szeretik még mindig a képregényeket, legyen bármi Marvel,DC...Persze én is örülnék neki ha lenne még pár cím rárepülnék az összesre , de ha valamire sajna nincs annyi kereslet akkor nem éri meg se a Tominak se nekünk mert ha megjelenik még 2-3 füzet, és nem fog úgy fogyni , akkor ugyan az lesz mint a Semic-el , annak meg ugye senki nem örülne valljuk be Cimboráim :D :twisted:
"May the force be with you"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #4423 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 13:50:17 »
Ha cikkek, kommentek, vagy egyéb formában nem hívnák fel rendszeresen a figyelmemet rá, hogy mennyire haldoklik a magyar képregény, magamtól hajlamos lennék azt hinni, hogy (szinte) még soha ekkora választékban nem jelentek meg magyar nyelvű képregények. :lol:
előveszem a buszon metrón bárhol hogy olvassak, és látom mások arcát hogy lenézően néznek mert van mit csinálnom a telefon nyomkodásán kívül(amit egyáltalán nem csinálok)
Ezt én sosem tapasztaltam, de lehet csak azért nem, mert ha olvasok nem azt nézem, ki hogyan reagál rá, hanem azt amit olvasok. Max olyan volt, hogy kisgyerekek kíváncsian nézték, mit olvasok. Meg egyszer pár csaj szóba elegyedett velem, mikor a Scott Pilgrim volt a kezemben, szóval Scott Pilgrimmel lehet csajozni. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 22. - 13:58:31 írta Todd »

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4424 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 14:29:22 »
Persze én se figyelem ki hogy reagál rá, de észre lehet venni ezeket, sőt amikor megveszem az újságos is görbe szemekkel néz hogy ennyi idősen miért olvasok még mindig ilyet, hogy ez gyerekeknek való stb, olyan mint a sport, én gördeszkázok közel 10 éve és még mindig majdnem minden alkalommal megkapom hogy ez bohóckodás gyerekeknek való, azért megnézném hogy gyerek képes azt a sok fájdalmat ,szenvedést, kitartást éveken át bírni  , persze vannak de sajnos kevés, ez is egy haldokló dolog itthon, csak egy példának felhozva

Jelent már meg hisz a Panini egyszerre 4 fűzetett futatott, és akkor még az Adoc-Semices csodálatos pókember is ment, úgyhogy volt itt bőven, de itt már a minőség szerintem többet nyom a latba , én minden hónapba alig várom a HP meg az M+(igaz az még kicsit hiányos nekem) meg most már a PPP-t is szeretnék is rá előfizetni, a sztoryk is sokkal jobbak manapság,nem úgy mint régen, itt válogatott dolgok vannak, amit szerintem eléggé hozzáértő emberek szednek ki a kupacból :D
"May the force be with you"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4425 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 14:48:03 »
Ha cikkek, kommentek, vagy egyéb formában nem hívnák fel rendszeresen a figyelmemet rá, hogy mennyire haldoklik a magyar képregény, magamtól hajlamos lennék azt hinni, hogy (szinte) még soha ekkora választékban nem jelentek meg magyar nyelvű képregények. :lol:
Szerintem ez így is van. Még akkor is, ha csak az amerikai képregényekről beszélünk (bár a haldoklás erős, hisz a filmekkel maga a kultúrkör erősen elfogadottá, kedveltté lett). Mert bár az olvasótábor sokat csökkent azóta, a korábbi kiadók nem foglalkoztak behatóan azzal, hogy az újság fennmaradjon. Kiadták bizonyos példányszámban, aztán ha annyival ment, akkor ment, ha nem, akkor megoldás helyett megszüntették (a Semic esetében valahol érthető is, hisz a képregények a legkevésbé sikeres újságjaik voltak úgyis). Én minden évben játszom a példányszámokkal, vagyis annyit rendelek meg és gyártatok le, amennyit feltétlenül szükséges (ezért fordul elő esetenként, hogy ha elszámolom magam, egy füzetből idő előtt elfogy minden darabunk) azért, hogy inkább a választék legyen nagyobb, és több jelenhessen meg.
Jelent már meg hisz a Panini egyszerre 4 fűzetett futatott, és akkor még az Adoc-Semices csodálatos pókember is ment, úgyhogy volt itt bőven
Darabszámban több volt akkor, de történetben nem, mert a Panini 4 lapja mind 24 oldalas volt, vagyis egy sztorival futott. Akkor a Semicnél volt egy 48 oldalas Pókember és Star Wars, vagyis 8 x 12 = 96 történet jelent meg évente. Most a PPP-ben 26, a M+-ban nagyjából 30, a HP-ben 29, a Batmanben 18, a Boxban 6, ami csak tőlünk 109. Plusz a kötetek, amivel 114-re emelkedünk (bár azok akkor is voltak).
Tehát most több jelenik meg, mint bármikor korábban, csak kisebb példányszámban, vagy kizárólag gyűjtői terjesztésben.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4426 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 14:51:22 »
Igen-igen, igaz, de a kötetek már nem mennek annyira ugye? vagyis már nem nagyon jelennek meg újak, vagy igen?
"May the force be with you"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4427 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 15:47:14 »
Évi 1 darab.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4428 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 15:52:03 »
Az nagyon zsír, és a régi polgárháborús köteteket ( háború kezdete-háború vége, fehér borítós kötetek)mennyiért lehet beszerezni egy börzén?
"May the force be with you"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #4429 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 16:03:18 »
Szerintem ez így is van. Még akkor is, ha csak az amerikai képregényekről beszélünk (bár a haldoklás erős, hisz a filmekkel maga a kultúrkör erősen elfogadottá, kedveltté lett).
Hát lehet időnként már a túltolt szarkazmusomon kevéssé jön át, de lényegében pont erre gondoltam én is. Semmi okunk panaszra, sőt, soha nem volt még ennyire jó Magyarországon képregényrajongónak lenni.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4430 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 16:26:33 »
Osztom a véleményed Todd  8)
"May the force be with you"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #4431 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 16:35:34 »
Pedig pont nem úgy tűnt. :lol:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Kingpin next
« Válasz #4432 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 16:48:54 »
Jelent már meg hisz a Panini egyszerre 4 fűzetett futatott, és akkor még az Adoc-Semices csodálatos pókember is ment, úgyhogy volt itt bőven
Darabszámban több volt akkor, de történetben nem, mert a Panini 4 lapja mind 24 oldalas volt, vagyis egy sztorival futott. Akkor a Semicnél volt egy 48 oldalas Pókember és Star Wars, vagyis 8 x 12 = 96 történet jelent meg évente. Most a PPP-ben 26, a M+-ban nagyjából 30, a HP-ben 29, a Batmanben 18, a Boxban 6, ami csak tőlünk 109. Plusz a kötetek, amivel 114-re emelkedünk (bár azok akkor is voltak).
Tehát most több jelenik meg, mint bármikor korábban, csak kisebb példányszámban, vagy kizárólag gyűjtői terjesztésben.

Szerintem, pedig soha ennyi nem jelent meg még M.o.-on, mint most. Ha hozzávesszük más kiadók kisebb példányszámú képregényeit is, szerintem, simán mondhatjuk, hogy reneszánszát éli idehaza a műfaj. De gyakorlatilag, ha csak a szuperhős képregényeket vesszük, akkor is nagyon jól állunk, mert csak tőled 7 állandó ( oké, ebből 2 Pókember ) és 3 "sallang" ( M+ második történet és Batman második történet + Marvel box ) sorozatunk van. Mondjuk én ennek nagyon örülök. :)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4433 Dátum: 2016. Augusztus 22. - 17:09:45 »
Akkor félre értettél,én egy pillanatig se panaszkodtam Todd, én egész életembe örültem annak ami van sose vágytam semmiből se többre :)
"May the force be with you"

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4434 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 18:40:48 »
Szerintem is nagyon jónak tűnik a jelenlegi helyzet kiadott képregények terén.

Ha jól emlékszem, mikor először jöttem fel ide a fórumra olyan 3-4 éve, már akkor is mindig kérdezték, hogy "lesz-e bővítés?", erre mindig az volt a válasz, hogy "á, már tele vagyunk, kockázatos lenne a jelenlegi sorozatokra nézve", aztán azóta lett rengeteg (köztük több állandó) különszám minden sorozathoz, Batman, MarvelBox... Persze ezzel le kellett mondani pár kötetről, de összességében akkor is folyamatosan nő a kiadott mennyiség, pedig elég sok egyéb képregény(sorozat) is ki lett adva közben más kiadóktól. Szóval mindig lehet reménykedni, mert sose lehet tudni :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4435 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:56:16 »
Igaz, de közben a példányszámok egyre csökkentek, és egyre több mindent adunk ki országos terjesztés helyett "csak a kiadótól" módon. Eleinte csak a PPP volt ilyen.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4436 Dátum: 2016. Augusztus 30. - 20:58:34 »
Na, csak eljutunk odáig, hogy lesz itt kingpines magyar Marvel Handbook… ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4437 Dátum: 2016. Augusztus 31. - 08:40:52 »
Igaz, de közben a példányszámok egyre csökkentek, és egyre több mindent adunk ki országos terjesztés helyett "csak a kiadótól" módon. Eleinte csak a PPP volt ilyen.

A példányszám-csökkenésről nem tudtam, de a csak kiadótól rendelhető dolgok engem nem zavarnak, úgyis megveszek mindent :).
Bár így azért több a munkátok, de mi rajongók jól járunk ezzel :).

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Kingpin next
« Válasz #4438 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 16:29:59 »
Elképzelhető hogy a közeljövőbe lesz Efgyé ? (láttam a szavazást, de eltekintve attól)
"May the force be with you"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4439 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 20:40:25 »
Jövő hónap.