Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631057 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4600 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 15:42:05 »
Szóval a Marvel Box kimarad jövőre? Az kár :(, mert elég jól néznek ki a polcon a díszdobozok, főleg ha sok van belőlük :).

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4601 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 17:15:03 »
szóval jelen állás szerint csak a Marvel Box hagy ki egy évet?

A Marvel Box kihagy egy évet?

Egyébként lassan ott tartunk, hogy a végén elő kell fizetnem a Marvel+ra is, ha nemcsak Deadpool, hanem Venom és Vérontó is érkezik :D Legalább nem csak én szurkolok, hogy ne szarják el a filmet :D :D Jó évünk lesz!

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4602 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 18:34:49 »
Én azért még reménykedek, mert végül is, nem rég még a Mega Marvel is úgy volt, hogy nem lesz jövőre, aztán mégis lesz :).

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4603 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:07:04 »
Én erről eddig nem hallottam, úgyhogy meg lennék lepve. Persze lehet, hogy le vagyok maradva. Majd kaine megmondja a tutit.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4604 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:22:28 »
És mi lesz a Mega Mrvel 2? Azt már tudni?
Venom lesz a Mega Marvel 2-ben végig.
Idézet
Az Istenek háborúja a Gods of war lesz?
Nem.
Év elején arra utaltál, hogy a Méretes Keményborítós Kollekció dömpingje káros hatással van a Kingpinre. Ehhez képest jövőre sem látszik lassulni a tempó. :) Javult már a helyzet?
Sajnos de, lassul. 7 képregénnyel kevesebbet tudunk kiadni jövőre, mint idén.
Idézet
A Bosszú Angyalainak gondolom nagyot kéne buknia idén, hogy ne folytatódjon jövőre
Ha bukna is folytatódna, mert már megvettük. :)
A Marvel Box kihagy egy évet?
Nem, fogalmam sincs, honnan ez az infó.

billybatchkate

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kingpin next
« Válasz #4605 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 20:56:28 »
A Marvel Box kihagy egy évet?
Nem, fogalmam sincs, honnan ez az infó.

Szerintem én dobtam be a pletykát. Egyrészt unortodox módon akartam rákérdezni, hogy lesz-e jövőre MB, másrészt (a Batman nyilván még a jövő zenéje, de katasztrófa híján a 6 rendes+1-2 különszám nem nagyon tud hova csökkenni, a Teknőcök meg a célcsoport miatt más kategória) csak ott láttam lehetőséget az "óvatosságra" idénhez képest. Azt írod, hogy 7-tel kevesebb képregény jön ki, de ezek szerint a kiadványok száma nem kevesebb, hanem csak így alakultak a sztorik felosztásai. Vagy átsiklottam valamin?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4606 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 22:02:32 »
De, kevesebb.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Kingpin next
« Válasz #4607 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 22:35:05 »
Jó évnek nézünk elébe! Venom Vérontó hegyek rendkívül boldog vagyok ettől! Mennydörgőket várom, meg azt a titokzatos "alvilági" történetet, meg a Big time....akárhonnan nézem nagyszerű! Az előfizetéssel megvárom az Októbert, mert most a PPP-re kellett a pénz! Egyébként előbb lett kihirdetve az előfizetés, az őszi börze előtt szoktátok, na nem baj.  :kingpin: :kingpin:

billybatchkate

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kingpin next
« Válasz #4608 Dátum: 2017. Szeptember 10. - 22:59:35 »
De, kevesebb.

Akkor segíts ki légyszi, már totál nem vagyok képben. :headscratch: PPP 6+1 (mint idén), M+ 6 meg 5 (mint idén), HP 6+4 (idén a negyedikként megjelenő 5. csak "becsúszott", nem tervezett volt, ha nagyon szőrszálhasogatunk, akkor itt van eggyel több megjelenés), Mega Marvel, Marvel Box és ÚBA gondolom 1-1-1 (mint idén), a maradékokról pedig említettem az előző hozzászólásban, hogy még nem tudni róluk.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4609 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 11:41:46 »
Sajnos de, lassul. 7 képregénnyel kevesebbet tudunk kiadni jövőre, mint idén.

A 7 képregény 7 megjelenést, vagy 7*24 oldalas sztorit jelent?

Amúgy én is számolgatok, hogy jöhet ki, ahogy billybatchkate is. Arra tudok gondolni, hogy talán a Polgárháború újrakiadása és az extrán megjelent HP-vel együtt van kiszámolva a dolog és akkor az gyakorlatilag azt jelenti, hogy semmivel se lesz kevesebb, mert a PH végül is csak újrakiadás volt :).

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4610 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 11:48:50 »
Azért én örök optimizmussal reménykedek egy Végtelen Hatalom újrakiadásban a PH mintájára, amivel (ideális esetben :D) annyival sem lenne kevesebb.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4611 Dátum: 2017. Szeptember 11. - 13:38:53 »
Megtudjátok időben, amikor bejelentjük őket.

KZ912

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 8
  • Captain O'hara
Re:Kingpin next
« Válasz #4612 Dátum: 2017. Szeptember 16. - 23:40:04 »
Először is előre bocsánatot kérek az elégedetlenkedésemért, továbbra is minden tiszteletem a tiétek.
A héten néztem az előfizetői információkat, és szomorúan vettem tudomásul, hogy valószínűleg idén se lesz önálló Fantasztikus Négyes kiadvány. Ez csak azért bosszant engem, mert gyakorlatilag minden más "A listás" marvel cím, kapott már minimum pár szám erejéig önálló történetet. Persze tudom, a Polgárháború kötetben volt önálló számuk, de az mégis inkább Polgálháborús cím, mintsem önálló történt, és azt is tudom, hogy a Hihetetlen Pókember különszámban szerepeltek, de az még sem az igazi (ráadásul míg a 2016/3 eléggé tetszett, addig a 2016/4 szerintem eléggé vérszegény történet volt).
Most csak azért reménykedtem, mert időben lassan ott járunk, hogy aktuális lehetne a Jonathan Hickman korszak, és mire oda jutunk a pókemberben, hogy a FF tagja lesz, addigra itt is látnánk miért történt mindaz.
Persze az más kérdés, hogy a Marvel az elmúlt években úgy fél az F4-től mint a tűztől, és nem valószínű, hogy engedne bármit is megjelenni. (Azért jelenkorra áttérve remélem, hogy a Marvel Legacy 2-in-1 lapka hoz egy kis áttörést ebben)  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4613 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 13:04:18 »
Meg fog jelenni két különálló F4 sztori is, de hogy mikor azt még mi sem tudjuk. Sajnos tényleg az van, amit írsz: az F4 jelenleg a Marvel fekete báránya, nem igazán "erőltetik", hogy finom legyek.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4614 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 16:42:12 »
Nincsenek náluk a filmes jogok, úgyhogy feketelistára tették. Ez a hátulütője annak, hogy a Disney kezében van a gyeplő. Amennyire látom, az X-men is hasonló cipőben jár, csak talán nem annyira durván.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Kingpin next
« Válasz #4615 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 17:50:25 »
Nincsenek náluk a filmes jogok, úgyhogy feketelistára tették. Ez a hátulütője annak, hogy a Disney kezében van a gyeplő. Amennyire látom, az X-men is hasonló cipőben jár, csak talán nem annyira durván.
Ebben nincs igazad, az X-Menből a CW II vége után elég sok címet indítottak pl. Van Gold, Blue, Astonishing, Weapon-X, Generation-X, All-New Wolverine (=X23), Old Man Logan, és a minik: Jean Grey, Cable, Iceman... Plusz volt egy Prime is, de az szerintem csak one-shot volt, egy felvezető füzet az egész új X korszakhoz.
Ezt azért nem nevezném fekete listának, főleg ahhoz képest, hogy F4 konkrétan nincs, csak a tagok tűnnek fel itt-ott néha (abból is inkább csak Johhny, és Lény).

Szerintem inkább az van, hogy a Marvel nagyon összeveszett a Fox-al az F4-en. Szerintem vissza akarták szerezni, de a Fox az utolsó pillanatban - az 5 éves idő lejárta előtt - összedobott egy képregényhez távolról sem hasonlító hangulatú reboot-ot, ami ráadásul annyira sz*r lett, hogy évekre a földbe döngölte az egész franchise-t. A Marvel már előtte sejthette, hogy milyen film lesz (biztos van joguk belenézni a filmbe még az elkészülte előtt), mert akkoriban lőtték le az összes F4-es képregényüket, hogy azzal se támogassák a reklámhadjáratot.
Az X-Men filmekkel hellyel közzel elégedettek lehetnek, mert azokat a képregényeket nem jegelték. Megtehetnék azt is simán, ma már a képregényekből elenyésző bevételt generálnak a filmekhez, és játékokhoz, figurákhoz képest.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Kingpin next
« Válasz #4616 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 18:21:30 »
A mutánsokat is próbálták helyettesíteni a Nem-emberekkel a Apokalipszis idején, csak velük jól besültek. A mutkók továbbra is sokkal népszerűbbek, mint a Nem-emberek. Meg persze jött azóta egy Deadpool és egy Logan film....

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4617 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 18:31:22 »
Nem, petshop, jól mondta. Csak az F4 kinyírását még elviselte az olvasótábor, amikor pedig az X-ekkel próbálták meg ezt eljátszani, a DC átvette a piacvezető pozíciót. Mondjuk úgy, hogy ez eléggé érthető üzenet volt még a Disney felé is. Amit te felsoroltál, az a kompenzáció volt utána.

F4-gyel amúgy az a baj, hogy nehéz egy önálló jó sztorit mondani velük. Mindig is inkább egy szappanopera volt és jellemzően korszakaik vannak, amik kiemelkednek. Hickman F4-ével is pont ez a baj, amikor még önálló sztorik voltak benne, akkor ritka rossz volt, amikor meg jó lett, akkor nem létezett többé határvonal (tpb-ket is alig tudtak kihozni belőlük).

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Kingpin next
« Válasz #4618 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 21:09:09 »
Na jó, de mondjatok olyan korszakot, amikor az X címeket akár 2-3 párhuzamos címig levitték volna ekkortájt. Mindig volt legalább 3.
Vagy lemaradtam valamiről?

Az Inhumanst elismerem, azt tényleg el is felejtettem. Próbáltak több mutánsból is inhumant csinálni a jogok miatt. Nem sok sikerrel. Mondjuk az, hogy leminősítették sorozattá a mozifilm helyett, sokat elárul. Ők se bíznak nagyon a kitörő sikerükben.

Azért biztos van érthető rövidebb F4 sztori. Ha más nem, akkor minisorozat, az nem tud hova folytatódni.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4619 Dátum: 2017. Szeptember 17. - 22:15:51 »
Három volt talán a minimum. All New, Uncanny, meg még valami. Plusz ugye azért ne feledd, hogy volt egy olyan eventünk, hogy Death of X, ahol a terrigén köd elkezdte kiirtani vagy embertelenekké változtatni a mutánsokat (Wanda és Pietro Maximoffról meg ugye hónapokkal korábban kiderült, hogy hátizé, nem is mutánsok). Kb. az volt az a pont, ami betette a kaput az olvasóknál. (Nálam meg az, amikor Remender, bizonyítandó, hogy mennyire egy ötlettelen kókler senki, sikeresen visszacsinálta Vadóc hatéves karakterfejlődését mert nem tudott vele mást kitalálni.)