Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Green Goblin

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Kingpin next
« Válasz #4660 Dátum: 2017. December 07. - 16:39:08 »
Mely kiadványok kerültek bele a karácsonyi akcióba?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4661 Dátum: 2017. December 07. - 18:54:40 »
Nézd meg a webshopban.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Kingpin next
« Válasz #4662 Dátum: 2017. December 08. - 19:40:13 »
Sziasztok!

Valószínűleg nem ez a legmegfelelőbb topik a kérdésemnek, de nem találtam hirtelen jobbat, elnézést érte.
Úgy 2015 elejétől megakadtam a képregényekkel (előfizetés, ill. vásárlás). A fél szememet a Kingpinen tartottam  :D, de azóta csak 1-1 különszámot vettem.
Böngészem pár napja webshopot, és úgy látom szépen fogynak a képregények.
Most kicsit pótoltam volna az elmaradásomból, de nem nagyon látok visszacsatlakozási pontot. A PPP és a Hihetetlen Pókember tekintetében, hogy amiket megvennék, azok teljes történeteket tartalmazzanak. A többivel kapcsolatban meg így jártam.
Jól gondolom, hogy a különszámok élvezhetőek a havi füzetek nélkül is? A PPP-t tudom, hogy igen, a Hihetetlennel is ez a helyzet?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4663 Dátum: 2017. December 08. - 22:36:06 »
A HP-nél többnyire nem. A többsége a rendes sztorikhoz tartozik. Kivétel a klasszikus különszámok, mint a 2016/2 és a 2017/2. HP-ből be tudsz csatlakozni a 31. számtól, vagyis 2017 elejétől, onnan indult az a nagyobb sztori, ami most futott ki a 2017/5 különszámban. PPP-nél pedig a 31. számtól indult a Klónsztori, azt onnan lehet érdemes elkezdeni. Főleg, hogy az még tart két éven át.

matrixhv

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Kingpin next
« Válasz #4664 Dátum: 2017. December 08. - 23:07:50 »
Köszönöm a választ!

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Kingpin next
« Válasz #4665 Dátum: 2017. December 09. - 16:08:18 »
Kaine, a PPP 1 számának a fényes borítós változata lett utánnyomva? Rajta van, hogy 3. kiadás?

Jó a webshop akció, azonban az kár, hogy a Marvel Box esetében mindenképpen 1100 a postaköltség, akkor is ha 10.000 Ft felett rendelnék.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4666 Dátum: 2017. December 09. - 21:36:12 »
Igen, fényes. Nincs, ez most változatlan utánnyomás.
Muszáj, a Box önköltséges, nem tudok levonni belőle postát.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Kingpin next
« Válasz #4667 Dátum: 2017. December 10. - 19:49:59 »
Igen, fényes. Nincs, ez most változatlan utánnyomás.

A többi HP és Marvel + is változatlan? Vagyis nincs ráírva, hogy 2. kiadás?
Itt a fórumon azt olvastam, hogy a többi PPP utánnyomás lapminősége változott. (Kivéve természetesen az 1. számé.)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin next
« Válasz #4668 Dátum: 2017. December 16. - 20:10:45 »
Más országban van egy ilyen combo:

Egy magazinban 3 Vertigo sztori.
Kérdésem, vajon itthon lenne erre igény?
Az egy dolog, hogy most el vagyunk kényeztetve DC képregények terén, de Vertigo szereplők ugyebár "abban" kilőve.
Prédikátor, Hellblazer, Sandman, még akár a befejezetlen Fabulák, Y, Alan Moore-tól a Swamp Thing, V for Vendetta anyag az lenne hozzá gondolom. Az Amerikai Vámpírokat nem is mondom, mert tudom hogy a vámpírokat nem szereted Kaine. Magazin formában vajon működne? Nem antológiás kötetben, mert ugye a Vertigo gyűjtemény meg is szűnt, gondolom azért mert akkor még nem igazán voltak ismeretek itthon azok a karakterek. De azóta már eltelt egy kis idő.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4669 Dátum: 2017. December 16. - 20:49:47 »
Ha a DC sor nem indult volna el nálunk, jövőre kiadtam volna egy Y-Prédikátor kombót.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Kingpin next
« Válasz #4670 Dátum: 2017. December 16. - 21:09:19 »
Ha a DC sor nem indult volna el nálunk, jövőre kiadtam volna egy Y-Prédikátor kombót.

A francba!! De örültem volna neki. Nem baj talán majd egyszer.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Kingpin next
« Válasz #4671 Dátum: 2017. December 18. - 21:31:46 »
Ha a DC sor nem indult volna el nálunk, jövőre kiadtam volna egy Y-Prédikátor kombót.
Na, ez most nagyon fájt.  :'(



(Amúgy az American Vampire-t nem hasonlítanám mondjuk a Vampirellához. Szenzációs az a cucc, de ettől persze egy még egy forintot sem tennék a hazai sikerére, mert már kiderült, hogy ez nálunk nem így működik.)
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4672 Dátum: 2017. December 18. - 21:44:13 »
Amúgy az American Vampire-t nem hasonlítanám mondjuk a Vampirellához. Szenzációs az a cucc, de ettől persze egy még egy forintot sem tennék a hazai sikerére, mert már kiderült, hogy ez nálunk nem így működik.

Azért én időnként meglepődök, hogy mik sikeresek és mik nem. Pl. a Sandman, zseniális és híres sztori, aztán durván megbuktak a nagy méretű vastag kötetek 4500 Ft-os áron, miközben ott a Blacksad, amiről a megjelenés előtt nem is hallottam, és képesek 5000 Ft-os 52 oldalas gyűjtöknek szánt kiadvány mellé, egy másik még inkább gyűjtőknek szántat kiadni, és igen sikeres, amit egyszerűen nem értek, hogy lehetséges. Pedig, ha valaki megkérdezné tőlem, hogy szerintem melyik fog megbukni a befejezés előtt, eszembe se jutna, hogy az előbbi.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4673 Dátum: 2017. December 18. - 21:45:35 »
Tényleg kiszámíthatatlan.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Kingpin next
« Válasz #4674 Dátum: 2017. December 18. - 22:04:45 »
Szerintem a Sandman ment volna, ott inkább a kiadóval volt a probléma vagy a terjesztéssel, vagy az ár nem volt jól belőve vagy valami hasonló.
Zseniális kötetek. Ami megjelent magyarul szerintem már 4x is elolvastam.
Utoljára a Semices Csodálatos Pókembereket olvastam el ennyiszer még gyerekként. Manapság már szinte semmit nem olvasok többször olyan dömping van, meg persze már időm sincs annyi mint gyerekként :).

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Kingpin next
« Válasz #4675 Dátum: 2017. December 18. - 22:25:00 »
(Amúgy az American Vampire-t nem hasonlítanám mondjuk a Vampirellához. Szenzációs az a cucc, de ettől persze egy még egy forintot sem tennék a hazai sikerére, mert már kiderült, hogy ez nálunk nem így működik.)

Tényleg zseniális, de mint Snyder rajongó nem is nagyon mondhatnék mást. Simán lehet, hogy sikeres lenne, már csak a neve miatt is (meg ugye az első kötetbe írt Stephen King is, az sem apró marketing..), de a mostani piacon szerintem első kötet után bukna...

Ez a Marvel gyűjtemény meg... bár nem mindig értek veletek egyet (mmint Tomi és Kingpin), gondolok itt az ugrásokra és történetekre/karakterekre, meg nekem néha túl sok a Pókember, de nálatok van egy koncepció, próbáltok időben haladni, eseményről eseményre, de ez az ugrálás és vegyesfelvágott nekem nem jön bele. A DC-nél ezt csak azért néztem el és lettem a vásárlója, mert az nem lett így felépítve idehaza. Szomorú lennék, ha valamelyik sorozat megszűnne nálatok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4676 Dátum: 2017. December 18. - 22:54:45 »
Nehéz megérteni, hogy miért pont ezek jelennek meg. Némelyik egyértelmű, például a Venom, némelyik érthetetlen, mint bármelyik sorozat egy kiszemelt epizódja, de a többi nélkül. Ha mi így adtunk volna ki, már rég nem léteznénk.

billybatchkate

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kingpin next
« Válasz #4677 Dátum: 2017. December 18. - 23:36:49 »
Lehet, hogy off leszek, de aggódom miattatok. Év közben rákerestem az Eaglemoss miatt a Marvel gyűjteményre és arra gondoltam, hogy bár feléjük húz a szívem, de egyrészt a DC-hez képest is sok újrakiadás miatt a hardcore képregényeseknél hátrányban lennének, másrészt egy minimális piackutatás után jelenleg nem lehetne magabiztosan bevállalni a kiadást ekkora konkurencia mellett. Nagyon aggaszt, hogy ők nem így látták, mert szerintem a DCNK második évére (pláne, hogy most ők is elindulnak) beérik majd annyira a természetes lemorzsolódás, hogy ne érje meg folytatniuk a 60. számok után, de attól félek, hogy így arra pont lesz "idejük", hogy lerombolják mindazt, amit a Kingpin 6-7 év alatt kemény munkával felépített :(

Amúgy baromi nagy kalaplengetés jár a mindenkori magyar szerkesztőknek, amiért ilyen jól válogattak, nyilván nem vakszerencse, hogy évekkel később ugyanezeket a sztorikat választották egy nemzetközi válogatásgyűjteménybe a kinti illetékesek.

A kétkötetes sztorik hónapokkal eltérő kiadását se hagyjuk szó nélkül, bár gondolom ti sem teszitek, ha van hozzá nyitott fül náluk, de a randomitás tényleg zavaró (a DCNK kötetei is ennyire egy hosszabb folyamból ragadnak ki, mint itt a Homecoming vagy a Gifted?), pláne hogy ahogy látom, van tőlük egy másik gyűjtemény is (a Marvel's Mightiest Heroes), ami arra specializálódott, hogy reflektorfénybe állítson csapatokat vagy hősöket, az önállóbbnak tűnik. Kérdés, hogy ellensúlyozta-e volna azt, hogy sok köztük a nálunk ismeretlen meg C-listás karakter a tény, hogy ebből ránézésre jóval kevesebb volt itthon kiadva, nyilván ugyanezen okból.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4678 Dátum: 2017. December 19. - 00:05:59 »
Én is aggódom miattunk.  :-\ Mindenesetre a 2018-as évet már kifizettük, az már mindenképpen végigmegy, aztán majd 2019-re dől el minden. Lehet, hogy tényleg mindent elölről kell majd kezdenünk, de nem adjuk fel.
A másik sorozat inkább karakter, nem sztoriközpontú, és tényleg sok benne a C-listás hős, nagyon nem is értem azt a lépést. Nagy szakértők és nem találtak 55 évnyi Marvel termésből még 60 jó sztorit?
Kezdetnek befejezhették volna az előző 60-ban félbehagyottakat.  :D

billybatchkate

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kingpin next
« Válasz #4679 Dátum: 2017. December 19. - 00:36:20 »
Megfejtettem! Tulajdonképpen a Marvel miatt stílusos és célszerű lenne, ha 2019-ben ti is újraszámoznátok az újságokat, aztán 2021 januárban megint, 2021 júliusban ismét, 2021 decemberben pedig jöhet a hír, hogy titeket is felvásárolt a Disney :D

(Azért ha Dan Slott és a Klónsztori közepén megint évekre Pókember nélkül maradunk, akkor tudományosan is bizonyítottá válik hogy vagy Mephisto szórakozik velünk, vagy a darkest timeline-ban élünk.)