Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630976 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4820 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 13:12:43 »
A Siege eredeti reklámszövege az volt, hogy ez itt a Sötét kor vége, amely során Norman Osborn megtámadja Asgardot. Ezért furcsállom, amit mondasz, mert amit te itt spoilernek nevezel, az a kiadás előtti promóciós anyag.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4821 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 17:24:11 »
A Forradalom és a Beszivárgás kötetek. Semmi nem történt bennük
Hát, nem is önálló kötetként kell kezelni őket, hisz bevezető a TI-ba. Szerintem kellően megalapozza a hozzá szükséges paranoid hangulatot, ami végül tartalmat ad a háborúnak. Ezek nélkül a TI csak egy egyszerű invázió lett volna, ahol az alakváltásnak semmi indoka vagy értelme nem lenne.
Idézet
Amúgy most vettem meg az X-Faktoros M+-t, bár még nem olvastam, mert a legjobbakat hagyom a végére általában, és eléggé le vagyok maradva, szóval nem tudom, mikor kerül sor a Messisákomplexusra :), csak a borítót láttam, és oké, hogy vékony, de azért lehetett volna felirat a gerincén, ha már gerinces. Anno a vadász lelkén is volt felirat, pedig ugyan ilyen vékony volt.

Nem, annak vastagabbak voltak a lapjai és a borítója is. Erre nem tudtunk feliratot tenni, de majd jön Ati és elmondja pontosan az okát.
Idézet
Amúgy esetleg nem fért volna bele a Madrox mini 5 része, ha már karakterspin-offok kaptak egy külön kötetet? :)
Nem, így is megbonyolítottuk az egészet egy plusz különszámmal, de a folytatáshoz szükséges volt. Ha ebbe még tettünk volna előzményt is, az már tényleg sok lett volna. És persze 160 oldalas sima Marvel+?
Idézet
Amúgy arra nem gondoltatok, hogy Mega Marvelbe kerüljön a Siege?
Nem, ez az esemény az Új Bosszú Angyalaihoz passzol elsősorban, adta magát, hogy abba a sorozatba kerüljön be.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4822 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 21:07:55 »
A Siege eredeti reklámszövege az volt, hogy ez itt a Sötét kor vége, amely során Norman Osborn megtámadja Asgardot. Ezért furcsállom, amit mondasz, mert amit te itt spoilernek nevezel, az a kiadás előtti promóciós anyag.

Értem, de valami csoda folytán nekem mégis sikerült nem hallani róla semmit, ami elvileg a cél lenne minden eseménynél, sőt sorozatnál, meg mindenhol, csak sajnos soha nem jön össze :).

Hát, nem is önálló kötetként kell kezelni őket, hisz bevezető a TI-ba. Szerintem kellően megalapozza a hozzá szükséges paranoid hangulatot, ami végül tartalmat ad a háborúnak. Ezek nélkül a TI csak egy egyszerű invázió lett volna, ahol az alakváltásnak semmi indoka vagy értelme nem lenne.

Igaz, ez jogos végül is és igazából én is szoktam mondani, hogy sokszor jó, ha van ilyen, ami önmagában nem ér sokat, gyenge, vagy akármilyen, de azért mégis csak fontos, szóval annyira nem gáz a dolog, meg igazából ez az eredeti alkotók (vagyis az író) hibája, hogy képtelen volt a levezetés, felvezetés, drámázás mellé valami történetet vagy eseményt írni, aminek hatására nem csak az eseményekkel való kapcsolat miatt lett volna érdemes olvasni.

Nem, ez az esemény az Új Bosszú Angyalaihoz passzol elsősorban, adta magát, hogy abba a sorozatba kerüljön be.

Jogos, bár abból kiindulva, hogy a Messiáskomplexus egyik előzménye (Mutánsvilág) kötet, másik előzménye (Főnix, de lehet ez csak kapcsolódik távolról?) Marvel Box, a harmadik előzménye és később folytatásai is (X-faktor) Marvel+ különszámok, míg a folytatásai (X-Men, X-Faktor) Marvel+ füzetek, miközben az esemény Mega Marvel, szerintem ez is beleférne így ;).
Amúgy nem ismerem a sztorit, mert még nem olvastam, csak a tie-in-ek miatt mondom, hogy MM-ben több kerülhetne mellé, mert a PH és a TI is számomra olyan események voltak, amiben a tie-in-ek voltak a legjobbak, sőt azok nélkül szinte már üres és gagyi volt mindkettő.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4823 Dátum: 2018. Augusztus 19. - 21:33:07 »
A Siege hasonló, a Bendisvengersszel együtt lesz érthető. A sima tie-injei viszont csapnivalóak voltak. Nagyon érződött, hogy ez eredetileg egy sima kétsorozatos crossover lett volna, amit a szerkesztőség beleerőszakolt minden másba, egyes kiegészítő miniknél már látványosan nem volt semmi ötletük. Talán csak a Fear Itself volt erőltetettebb a tie-injeivel (bár az AXIS tie-injei összességében voltak a legrosszabbak, még a jó írók se igazán tudtak mihez kezdeni vele).

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4824 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 08:16:50 »
Mondjuk az igaz, hogy jut eszükbe egy sima Thor vs Dark Avengers sztoriból nagy eseményt csinálni, mikor az csak egy sima crossovernek hangzik.

Mondjuk most ahogy nézem a crossoverek listáját, alig van egyéb tie-in, mint Avengers (New, Mighty, Dark...), Thor, Tunderbolts, amik elvileg közvetlen kapcsolatok. A kb. 52 füzetből kb. ha 10 ilyen. Bár, ha abba gondolok, hogy hasonló kiegészítés, mint a Forradalom és Beszivárgás kötet, akkor valóban csak töltelékek :), de attól még azt mondom, hogy hasznos lenne azért a Marvel Box, mert akkor az Avengers és Thor sztorik is mellé kerülhetnének, amik azért gondolom elég fontosak.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 22. - 08:23:49 írta kevinkain »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4825 Dátum: 2018. Augusztus 22. - 11:13:02 »
A Marvel Box meghalt és eltemették. Engedd el, és lépj tovább.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4826 Dátum: 2018. Augusztus 23. - 19:05:58 »
Ja, elírtam, Mega Marvelt akartam írni :)

Amúgy Ms Marvelt nem terveztek kiadni a mozifilm kapcsán? A jelenlegi magyar kiadásokkal párhuzamosan futó runból csak az események tie-injeit olvastam, de azok zseniálisak voltak, szóval azokból simán jöhetne akármi ;).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Augusztus 23. - 19:09:16 írta kevinkain »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4827 Dátum: 2018. Augusztus 23. - 19:20:11 »
Hát, ott stimmel az, hogy Carol Danvers, de Marvel kapitány, pláne abban a jelmezben, csak akkor volt már, ami a jelenlegi Kingpintől több mint fél évtizedre van. Szó szerint nem ismerné fel valaki, aki csak filmen látja, ha az akkori sorozatából jönne bármi. De tényleg akadnak onnan kiadható párfüzetes történetek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4828 Dátum: 2018. Augusztus 26. - 14:50:58 »
Az új Captain Marvel még nem jöhetett szóba, a régi meg nincs meg nekik digitálisan.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4829 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 00:06:43 »
És amik a mostani magyar sztorikkal párhuzamosan futottak azok újnak vagy réginek számítanak? :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4830 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 00:31:53 »
Engem mindig hidegen hagyott Captain Marvel vagy Ms. Marvel, bármi is volt a neve. Szerintem általában véve a női szuperhősökre kisebb az érdeklődés, úgyhogy én egy mozifilm kedvéért sem erőltetnék ilyesmit, csak azért, hogy legyen. Ha akad valami kiemelkedően fantasztikus sztori, az persze más tészta, de nem nagyon hallok ilyesmiről.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4831 Dátum: 2018. Augusztus 30. - 00:37:29 »
Tényleg kisebb az érdeklődés a női szereplőkre valamiért. De ez már Stan idejében is köztudott volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4832 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 17:14:04 »
Eljutottunk az elvi megegyezésig. Még a finomhangolások hátra vannak, de alapvetően idén mindent elfogadtak, amit kértem.  :spidey: :poklogo: :smbike: :surfer: :shehulk: :hawkeye: :logan: :dd2: :hulk: :ghostrider: :punisher: :ironman:

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Kingpin next
« Válasz #4833 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 17:24:00 »
Eljutottunk az elvi megegyezésig. Még a finomhangolások hátra vannak, de alapvetően idén mindent elfogadtak, amit kértem.  :spidey: :poklogo: :smbike: :surfer: :shehulk: :hawkeye: :logan: :dd2: :hulk: :ghostrider: :punisher: :ironman:

Gratulálok! Nagyszerűek vagytok, köszönet! :)

Kérdés: Érezhető a részükről valamilyen fokozott bizalom az elmúlt évek munkája után? Másképp: ennek köszönhető, hogy így álltak hozzá a kérésekhez?

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Kingpin next
« Válasz #4834 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 18:03:03 »
Örülünk?


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4835 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 18:11:26 »
Gratulálok! Nagyszerűek vagytok, köszönet! :)

Kérdés: Érezhető a részükről valamilyen fokozott bizalom az elmúlt évek munkája után? Másképp: ennek köszönhető, hogy így álltak hozzá a kérésekhez?
Köszi!
Igen, egyre nagyobb bizalmat kapunk, most pedig remek kapcsolattartót kaptunk, nagyon jó vele dolgozni.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Kingpin next
« Válasz #4836 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 20:52:24 »
Eljutottunk az elvi megegyezésig. Még a finomhangolások hátra vannak, de alapvetően idén mindent elfogadtak, amit kértem.  :spidey: :poklogo: :smbike: :surfer: :shehulk: :hawkeye: :logan: :dd2: :hulk: :ghostrider: :punisher: :ironman:

Tomi! Ezek a kis figurák  utalások talán a jövő évi pakkra, vagy véletlen??  (véletlenek nincsenek  ;D ;D )
Mert ha igen akkor már most erősen dörzsölöm a tenyerem. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4837 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 21:49:35 »
Jól látod, Zoli. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4838 Dátum: 2018. Szeptember 01. - 07:56:40 »
Lesz biciklis pókember?  De jó.  ;D
This is a joke. A real practical Joke.

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Kingpin next
« Válasz #4839 Dátum: 2018. Szeptember 01. - 14:38:35 »