Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631090 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4900 Dátum: 2018. Október 23. - 20:34:39 »
A saját szavaiddal?  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4901 Dátum: 2018. Október 23. - 21:24:06 »
Akár. ;D
Bár ez esetben, lehet, hat oldal jobb lenne.  :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #4902 Dátum: 2018. Október 24. - 07:08:50 »
Kapsz rá fél oldalt.  ;D

Baleszmode

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kingpin next
« Válasz #4903 Dátum: 2018. Október 29. - 16:46:56 »
Hello. Valamelyik kiadó(illetlen megszólítás, tudom) nem szeretne egy NMK-t vagy egy Marvel+-t szentelni Buckynak a Polgárháború utánról? Szerintem lenne rá kereset.
"There are no heroes. No villains. Just people with different agendas."-Daredevil

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4904 Dátum: 2018. Október 29. - 19:27:51 »
Nagyon hosszú folyamat, valami 50 rész.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4905 Dátum: 2018. Október 29. - 21:05:28 »
És annyira nagyon-nagyon nem is eget rengető. Maga a 18 részes kapi halála történetszál nagyon jó volt, és annak részét képezte Bucky Kapitánnyá válása, de a sorozat maga eléggé középszerű lett utána, Brubakernek nagyon már nem volt ötlete a nagy opuszt követő időszakra.

Baleszmode

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kingpin next
« Válasz #4906 Dátum: 2018. Október 29. - 21:21:54 »
Valakinek van véleménye a CA:Vol.5 issue 10-rol? Része a Mutánsvilágnak, de szerintem csak arról szól hogy Kapi hogy lett az aki. Ettől függetlenül egy fél Marvel+-t megérne. És Buckyval mi a franc történt a Tél Katonája után? Mintha nyoma veszett volna és azóta egyik crossoverben sem volt látható l.
"There are no heroes. No villains. Just people with different agendas."-Daredevil

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4907 Dátum: 2018. Október 29. - 21:48:27 »
Ő akkor Fury ügynöke lett, majd Kapi halálakor visszatért és a sorozat fő-, majd címszereplőjévé vált. Aztán jól meghalt egy crossoverben, majd jobban lett és beállt a Titkos Bosszúangyalok közé.

Baleszmode

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kingpin next
« Válasz #4908 Dátum: 2018. Október 29. - 22:20:39 »
Köszi szépen, csakhogy a Tél katonája hol tart. Az Infinity Warsban szerepelt?
"There are no heroes. No villains. Just people with different agendas."-Daredevil

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4909 Dátum: 2018. Október 30. - 08:22:06 »
Nem tudok róla. De az Infinity Wars a címének ígéretével ellentétben egyáltalán nem olyan hatalmas nagy vonzatú esemény, sokkal inkább egy újabb Age of Ultron/House of M: egy átmenetileg létező alternatív valóság, amit egy újabb teljesen véletlenszerűen választott hős elmebaja okozott, és ami után minden visszaáll majd az eredeti kerékvágába, mínusz azt a két-három szereplőt, akikre rátestálják majd az utóhatássztorikat. Egyelőre még a Secret Empire is nagyobb kihatásúnak tűnik nála.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Kingpin next
« Válasz #4910 Dátum: 2018. Október 30. - 20:43:44 »
Figyu Talgaby, tudsz olyat mondani, amit érdemes olvasni vagy várni rá? Gondolok itt a jelenlegi Kingpin kiadásoktól indulva, időben közeledve az aktuális amerikai kiadásokhoz.
Mert olyan sok mindenre írsz negatívat (feltételezem van alapja a véleményednek) az új kori képregények közül, hogy lassan elmegy a kedvem az egésztől.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Kingpin next
« Válasz #4911 Dátum: 2018. Október 30. - 20:55:47 »
Kaine, drukkolok, hogy sikerüljön szerződést kötni a Prédikátorra, gondolom külön saját sorozatban menne, kihagyás nélkül, az elejétől ugye? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4912 Dátum: 2018. Október 30. - 21:28:23 »
Mert olyan sok mindenre írsz negatívat (feltételezem van alapja a véleményednek) az új kori képregények közül, hogy lassan elmegy a kedvem az egésztől.
Ne vedd mindig komolyan az ő véleményét (bocs, tg). Ő annyi mindent olvasott már, hogy un mindent. Például Bendist sem szereti, holott a Kingpin Fenegyerek az egyik legjobb sorozatunk.
Kaine, drukkolok, hogy sikerüljön szerződést kötni a Prédikátorra, gondolom külön saját sorozatban menne, kihagyás nélkül, az elejétől ugye? :headscratch:
Szerződést kötni? Még csak a lehetőségekig jutottunk el, a szerződés innen még fényévekre van.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4913 Dátum: 2018. Október 31. - 08:50:28 »
Bendis Bosszúangyalait nem szeretem, mert sablonos és az egészet úgy írta meg, mint az Ultimate Spider-Mant, beleértve a dialógusokat is. Meg annyira magasról tesz a kontinuitásra, hogy a Bendis retcon már szállóige lett.

De például az X-Menjén meglepődtem, mert marha jó volt és eddig a Supermant is nagyon jól írja. Vasemberjét még nem olvastam, de reménykedem benne. A Guardiansát viszont elkezdtem, de az is fájdalmasan harmatgyenge volt. A jelek szerint egyszerűen csak alkalmatlan csapatcímekre, kivéve ha az X-Menről van szó. (Mondjuk azért megemlítem, hogy az All-New X-Men alapsztorija attól még ugyanúgy egy nettó marhaság, amit sok más író szeretett is kihangsúlyozni a saját sorozatában. Ironikus módon Bendis nagy tanítványa, Hickman ebben élen járt.)

Viszont ebből következik, hogy amíg a Kingpin el nem jut a Siege-ig, sok mindent várni nem nagyon lehet. Utána vicces módon van bőven jó Bosszúangyalok, elég bármi olyan, amit Al Ewing írt, az ő Angyal-sorozatai zseniálisak.
Ugyanígy lehetne várni Hickman Angyalait és az általa írt két eventet, de ő akkora eposzokban gondolkodott, hogy az magyarul kiadhatatlan.

De szerintem írtam már valahol, hogy a Marvel igazán jó cuccai nem a nagyon rivaldafényben álló sorozatokon voltak, mert azt inkább a marketing írja máig. Kieron Gillen és Al Ewing szinte bármilyen sorozata kiváló volt, de Jason Aaron is írt elég sok jó képregényt kisebb címekbe (meg ugyanannyi pocsékat is) – a God of Thunder első egy évét képező istengyilkosos Thor-sztorija (God-butcher és Godbomb) simán mehetne önálló kötetnek valami Thor-film mellé.

De ha általános Kingpinről van szó, idővel lesz Superior Spider-Man is, ami megérdemelte a címét. Egyszerűen fájt utána megint Amazinget olvasni, mert a Superior megmutatta, hogy Peter egy fájdalmasan nagy balfék, aki csak mindent csak elcsesz és semmi kontrollja nincs a saját élete felett, mindig csak olcsó kibúvók mögé bújik. Amikor megláttam nemrég, hogy Superior Octopusként feltámasztották a címet, nagyon megörültem (pláne mert a Silk sorozatot is lelőtték, pedig Slott ide vagy oda, az elmúlt évek talán legjobb Pók-címe volt).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 31. - 08:52:04 írta talgaby »

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Kingpin next
« Válasz #4914 Dátum: 2018. Október 31. - 18:38:44 »
Peter egy fájdalmasan nagy balfék, aki csak mindent csak elcsesz és semmi kontrollja nincs a saját élete felett, mindig csak olcsó kibúvók mögé bújik.
Pont, mint én!

Baleszmode

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kingpin next
« Válasz #4915 Dátum: 2018. Október 31. - 20:31:32 »
Hello. Ha lehetne egy kérdésem. Ugye tavasszal jön a Siege, ami lezárja a New Avengers első etapját. A Siege teljes mértékben ki lesz adva(ezen nem segít az 5 milliárd részes történet), részletekben lesz kiadva(egy-két nagyobb esemény, a New Avengers szemszöge, megy egy tie-in) vagy csak a New Avengers szemszögéből?
"There are no heroes. No villains. Just people with different agendas."-Daredevil

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4916 Dátum: 2018. Október 31. - 22:39:20 »
Tavasszal a fő esemény, ősszel az Angyalok része.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Kingpin next
« Válasz #4917 Dátum: 2018. November 01. - 14:05:01 »
Amúgy azon nem gondolkodtatok még, hogy a nagyobb eventeket sima kötet helyett Mega Marvelben, vagy ahhoz hasonló vastagságú kötetben adjátok ki, melléválogatva néhány tie-in-t? Csak mert a legutóbbi két nagy esemény (Polgárháború, Titkos Invázió) önmagában szerintem mindegyik semmitérő maszlag volt. Már alapból a melléjük került tie-in-ek is feldobták, mint a PH-t Pókember és az F4 sztorijai, vagy a TI-t a Mighty és New Avengers történetek, de egy kicsit több tie-in még jobban feldobná az amúgy lapos eseményeket, ahogy mondjuk Wolverine sztorija a PH-t, mert ő volt az egyetlen, aki értelmesen viselkedett, vagy mondjuk a Dark Avengers a TI-t, mert végül is mégis csak ők zárták le a háborút, vagy mondjuk Miss Marvel, akinek a sorozata szinte az egyetlen volt, ahol tényleg jól és értelmesen kezelték az írók a beszivárgást és a háborút is. És bár a Siege-t még nem olvastam, de szerintem azt is feldobná legalább egy kis Thor vagy Dark Avengers/Thunderbolts, még ha csak felvezetőként is ;). Arról nem is beszélve, hogy így érdemesebb lenne a Kingpin kiadványt beszerezni, mint a későbbi NMK-sat.
Bár gondolom ennél már végleges, hogy mi és hogy lesz, de a későbbiekben talán érdemes lehetne ezen elgondolkodni, főleg, hogy a New Avengers is, ha úgy vesszük véget ér, szóval most lehetne változtatni dolgokon ;).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4918 Dátum: 2018. November 01. - 14:24:04 »
Persze, most, hogy van MM, simán mehetnek azokba is a fő események.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4919 Dátum: 2018. November 01. - 17:21:07 »
Siege-hez nem nagyon kell semmi, maximum a New Avengers. Az tényleg faék egyszerűségű: Osborn odamegy a seregével, van egy egész darab ütközet, és vége. A Thorból meg nem nagyon lenne mit kiadni, mert egy teljesen más sztori ment benne, hiszen az írójának eredetileg azt ígérték, hogy egyetlen eventbe se rángatják be a sorozatot. (Hogy aztán persze rögtön kiderüljön, annyira hazudtak, hogy a Siege utáni event is Thor köré épült.)