Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631090 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4960 Dátum: 2018. December 11. - 14:07:28 »
Még nem került ki róla info, csak megnéztem, hogy figyeltek-e.  :)

Akkor jöhet az infó...  ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4961 Dátum: 2018. December 11. - 14:20:32 »
Biztos az lesz a Kingpin első absolute méretű, kézzel fűzött HC-ja, benne a legendás, a mindenkit érdeklő, a minden képzeletet felülmúló Spider-Man: Tormenttel! 8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4962 Dátum: 2018. December 11. - 15:03:48 »
Crossover a PPG-vel!  :ppg:

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Kingpin next
« Válasz #4963 Dátum: 2018. December 12. - 18:54:00 »
Biztos az lesz a Kingpin első absolute méretű, kézzel fűzött HC-ja, benne a legendás, a mindenkit érdeklő, a minden képzeletet felülmúló Spider-Man: Tormenttel! 8)

Érzem az iróniát a hozzászólásodban, azonban szerintem simán telitalálat lenne. Nem is értem, hogy a Kingpin miért vár még mindig?

Először is ez a képregény is Pókember. Ezzel már el lehetne adni, a fanatikus pókrajongók úgyis megvennék (én is, az tuti), de a többiek sem hagynák ki.
Másodszor: a rajzoló az a Todd McFarlane, akit megint csak sokan csipáznak itthon.

+ az ellenfél a Gyík, aki bár nem olyan népszerű hazánkban, mint a Vészmanó, de azért szeretik a történeteket, amikben szerepel.

++ a negatív reklámért, amit néha itt kapott a történet  (akárcsak a Maximum Carnage) is többen belenéznének.  ;D

Emlékszem, annak idején az Ivadékot is sokan elkapálták itt, hogy "úgysem vennék, stb." aztán láss csodát, hol is tartunk ma. Sőt, a fentebb említett Maximum Carnage is a sokat szidott történetek között volt (van), majd kiadásra került. Kíváncsi vagyok, hogy a kiadó szerint megérte-e.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4964 Dátum: 2018. December 12. - 22:18:17 »
Nem aszerint válogatjuk a kiadást, hogy megéri-e. Hanem, hogy jó-e történetben vagy/és rajzban, hordoz-e valamiféle értéket (önmagában, vagy szentimentálisan, nosztalgikusan, stb). A Torment semmi ilyesmivel nem rendelkezik. Lehet, hogy nem lenne bukta. De utána nagyon meggondolnák az emberek, hogy mit vesznek meg tőlünk.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #4965 Dátum: 2018. December 13. - 09:09:51 »
Nem is értem, hogy a Kingpin miért vár még mindig?
De hát az ok teljesen köztudott, Tomi nem szereti. :)
És ezt minden negatívum nélkül mondom, teljesen érthető, hogy így áll hozzá, én se foglalkoznék olyan kiadvánnyal, ami nekem nem tetszik.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4966 Dátum: 2018. December 13. - 11:37:15 »
jó-e történetben vagy/és rajzban, hordoz-e valamiféle értéket (önmagában, vagy szentimentálisan, nosztalgikusan, stb). A Torment semmi ilyesmivel nem rendelkezik.
Rajzban sem hordoz értéket? :)
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4967 Dátum: 2018. December 13. - 13:30:40 »
Ez azért nem így van Todd, mert sok mindent kiadok, amit nem kifejezetten szeretek.

Rajzban nem hordoz annyit, amennyire az írás rossz.

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Kingpin next
« Válasz #4968 Dátum: 2018. December 13. - 13:49:35 »
Nem aszerint válogatjuk a kiadást, hogy megéri-e. Hanem, hogy jó-e történetben vagy/és rajzban, hordoz-e valamiféle értéket (önmagában, vagy szentimentálisan, nosztalgikusan, stb).

Ez nagyon példamutató és tiszteletre méltó hozzáállás, amit nem is vitatok a Kingpin esetében.  :kingpin:

Csak arra akartam rávilágítani, hogy sokan másképpen értékelik ezt a történetet és van neki egyfajta kisugárzása, amit nagyon nehéz megmagyarázni. Talán pont az általam említett okok miatt, nem tudom.

Mindegy, azt is megértem, ha nem akarjátok kiadni.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4969 Dátum: 2018. December 13. - 14:04:29 »
Valamiért mégis kult képregény lett, annak ellenére, hogy milyen. :)
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #4970 Dátum: 2018. December 13. - 14:22:24 »
Nem lett. Csak a híre nagy, mert bődületes mennyiséget adtak el belőle. Akkor már tombolt a gyűjtői felvásárlói láz, mindenki 10-20 darabot vett belőle befektetésnek. Ez vezetett végül a képregénypiac összeomlásához a 90-es években.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #4971 Dátum: 2018. December 13. - 14:38:16 »
Valamiért mégis kult képregény lett, annak ellenére, hogy milyen. :)
A rajz nem rossz, viszont a színezés nem igazán illik hozzá.
McFarlane groteszk és a végletekig túlrészletezett rajzaihoz nem áll jól ez az, hogy minden szín azonos telítettséggel, nagyon harsányan jelenjen meg.
Ebből kifejezetten jó lenne, ha kiadnának egy mai technikával újraszínezett változatot. :)


grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4972 Dátum: 2018. December 13. - 16:43:02 »
Pont ebből nem jelent meg újraszínezett?
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4973 Dátum: 2018. December 13. - 17:24:45 »
Náh. 2009-ig kellett várni, hogy egyáltalán legyen belőle gyűjteményes, és ha a Todd McFarlane-sorozatot kivesszük, akkor az, hogy a Torment, összesen egyszer jött ki tpb-ben és egyszer HC-ben, azóta se nagyon erőltették.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #4974 Dátum: 2018. December 13. - 17:29:36 »
Belátták, hogy miért kaszált ekkorát. Bezzeg az akkori X-men 1-ből jött ki jó sok újrakiadás ha jól tudom.
This is a joke. A real practical Joke.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Kingpin next
« Válasz #4975 Dátum: 2018. December 13. - 19:55:59 »
De hát az ok teljesen köztudott, Tomi nem szereti. :)

Igen, ezt én is észrevettem ;) :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4976 Dátum: 2018. December 13. - 22:00:05 »
Belátták, hogy miért kaszált ekkorát. Bezzeg az akkori X-men 1-ből jött ki jó sok újrakiadás ha jól tudom.
Essential, két X-es sorozat előtt is újra kiadták emlékeztetőül, Mutant Genesis a tpb-je címe, Claremont-gyűjtemény, Jim Lee-gyűjtemény, meg két nagy x-menes gyűjtősor (Adamantium és Epic) amiről tudok. Lehet, volt több is.
Mondjuk a Tormenttel ellentétben az nem egy rakás hulladék, simán csak tipikus kora kilencvenes évekbeli vicsorgó pózolgatás és agyatlan csetepaté.

Baleszmode

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Kingpin next
« Válasz #4977 Dátum: 2018. December 14. - 10:51:28 »
Hello.
Mit gondoltok erről a "Cosmic Ghost Rider Destroys Marvel History" crossoverről?
Mert elvileg ez lesz a kiadó nagy eseménye '19-ben,és értetlenül állok a hírek előtt...
Csak azért mert nem hinném, hogy ne lenne ez is egy újabb House of M vagy Infinity Wars.
Mármint tematikáját tekintve.
Válaszokat köszi.
"There are no heroes. No villains. Just people with different agendas."-Daredevil

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #4978 Dátum: 2018. December 14. - 13:01:53 »
Az előzetes alapján egyszerűen csak egy olyan történet, ami egy irtó nagy deus ex machinát ráhúz a Marvel történelmének összes nagy hiányosságára/gyanúsan véletlen eseményére. Mondjuk ebből a szempontból már így garantáltan nagyobb lesz a hatása bármire, mint a most futó Infinity Warsnak, aminél már lesül, hogy kinyírnak benne egy vagy két szereplőt, és annyi lesz a nagy maradandó hatás. (Amúgy félelmetes, mennyire el van már nyújtva, és mégse történik az égvilágon semmi, pedig egy alterverzum az egész, bármi marhaságot megléphetnének benne.)

Bár mondjuk nekem az egész kozmikus Szellemlovas egy eléggé vért izzadó koncepció, mert látszik, hogy Frank Castle egy annyira üres és megfáradt figura, hogy már isteni hatalmat kellett adniuk neki, hogy legalább valamit tudjanak kezdeni vele, és még így is ez a legjobb, ami eszükbe jutott.
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 14. - 13:03:29 írta talgaby »

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Kingpin next
« Válasz #4979 Dátum: 2018. December 20. - 12:09:40 »
A film miatt jutott eszembe - de ebben a nagy dömpingben már talán nem is annyira elrugaszkodott gobdolat - a Noir univerzum egy Mega Marvelben vagy Marvel+ - ban esélyes lehet a közeljövőben?
A Pókember és a Vasember szerintem nagyon jók voltak, az X-Mennek csak az első részét olvastam, de az zseniálisra sikerült, a rajzok pedig gyönyörűek.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.