Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631090 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #960 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:31:33 »
Kicsi nekik a választék, de ez annyit jelent, hogy kevesen vannak.  ;) Ha sokan lennének, akkor biztosan nagyobb választék lenne, mert jobban fogytak volna az X-könyvek.
Igen, a House of M nagy hírű volt, de az átlag olvasók szerintem sose hallottak róla, csak a fórumozók. Még lev. rovatban is ritkán volt említve - és akkor se Mutánsvilág néven.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #961 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:44:55 »
Ezért sem ártana most már kampányolnod mellette. Bár az gondot jelent, hogy per pillanat egyetlen egy 616-os sorozat sincs, amiben komolyabban reklámozhatnád, mert azért az UltiPók levelezőrovatában biztos kevesen fognak rákérdezni.
Én azért nem jelenteném ki, hogy az X-olvasók kevesen lennének, én is inkább X-rajongó vagyok, de mivel nincs mit venni, persze, hogy a többi Marveles cuccot veszem. Az pedig más kérdés, hogy miért fogyott kevés X-Men az utóbbi időben. Ennek főleg az a magyarázata, hogy igazából évek óta nem jelent meg normális X-Men sztori. Az Új X-Men bár történetileg jó volt, a rajz hihetetlenül elkaszálta, az Ultimate X-Ment nem lehet egy kalap alá venni a sima X-Mennel, a Rozsomák pedig csak egy szelete az X-Mennek, de sajnos azokból sem a legjobb történetek jelentek meg nálunk (ebbe belevehetjük az összes Rozsomák történetet, amiből talán az Adósság és Becsület volt a legnormálisabb).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #962 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:45:58 »
Én sosem szeretek ilyen előzetes spekulációkba keveredni, de nagyon szurkolok a Titkos Háborúnak. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #963 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 23:02:28 »
Ezért sem ártana most már kampányolnod mellette. Bár az gondot jelent, hogy per pillanat egyetlen egy 616-os sorozat sincs, amiben komolyabban reklámozhatnád, mert azért az UltiPók levelezőrovatában biztos kevesen fognak rákérdezni.
Konkrétan nem is szoktak, de úgy elég sok kérdést kapok, hogy "mik jönnek még a Kingpintől".

Idézet
Én azért nem jelenteném ki, hogy az X-olvasók kevesen lennének, én is inkább X-rajongó vagyok, de mivel nincs mit venni, persze, hogy a többi Marveles cuccot veszem.

Ez oké, de szerintem a rajz nem dönthette el egyedül. Ha én egy kiéhezett X-Men rajongó vagyok, kizárt dolog, hogy nem veszem meg a véges-végre kiadott X-könyvet, mert éppen nem tetszik a rajza. Főleg, ha ezzel esetleg aláásom a folytatásokat is.  ;)
Ha pedig csak azok vannak sokan, akik "szeretem az X-Ment" fanok, nem biztos, hogy egy közös sztorit vennének meg. De ne legyen igazam.  :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Kingpin next
« Válasz #964 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 08:57:52 »
A festett Új Titkos Háború egy úttörő vállalkozás, egyelőre lehetetlen megjósolni, hogy milyen fogadtatása lesz, de én annak jósolok a legnagyobb jövőt.

Annyira nem úttörő már hisz az Arkham is hasonló. Ami mellesleg nekem nagyon tetszett. Hihetetlen jó dark-os és okkult atmoszférája volt az egésznek.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #965 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 09:07:52 »
Szerintem nem lehet megjósolni az "eredményt"... A HPóknak és a BA-nak már van előzménye és ismerik őket, ezért azok jól mennek. A Secret Warhoz ötletem sincs, a Mutánsvilág megintcsak kétséges, pont az előző X kötetek fogadtatása miatt. Aztán egy állati nagy tényező, hogy gyakorlatilag együtt jelennek meg, nem mindenkinek lesz éppen mindre pénze, így az tűnik valószínűnek, hogy tavaszra stabilizálódik, miből mennyi fogy. (Meg persze ha tavasszal jön a Mutánsvilág 2. része, akkor sokan együtt fogják megvenni a kettőt.)

Hihetetlen jó dark-os és okkult atmoszférája volt az egésznek.
Nekem hiányzott valami áttörő a történetben. Mert az, hogy az alapító szelleme valamilyen szinten megszállta az épületet, kicsit laposra sikerült.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #966 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 10:48:15 »
Annyira nem úttörő már hisz az Arkham is hasonló.
Ezt azért nem állítanám. Igaz, hogy az Arkham is festett, de absztrakt festmények vannak benne. Az ÚTH viszont az első, aminek az a lényege a festésben, hogy még realisztikusabban mutatja be a hősöket, mint a rajzolt verzió, vagyis tulajdonképpen közelebb áll a mozis verzióhoz, mondhatjuk. Amit az Arkham esetében nagyon nem lehet elmondani.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #967 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 13:13:36 »
Jogos, de akkor is festett cucc.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Kingpin next
« Válasz #968 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 13:50:49 »
Akkor is megveszem.  :hehe: :hehe: :hehe:

Ju. Az nekem annyira nem jött át hogy eggyé vált volna az épülettel Amadeus. Inkább csak a saját fejében hisz végül is ő is megőrült.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Kingpin next
« Válasz #969 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 14:13:00 »
Szerintem a Mutánsvilágnak az a legnagyobb hátránya, hogy folytatásos, nem az hogy X-ek vannak benne. Igaz, hogy nem három részes, de a többi akkor is egy fix, önálló könyv, ezért is tettem utolsó helyre.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #970 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:52:16 »
Silver: Valóban... látszik, mennyire maradt meg bennem. :roll: Pedig volt valami túlvilági dolog, amitől megőrült...  :headscratch: vagy csak én fáradtam ki és nem figyeltem a történetre már a vége felé. :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #971 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 16:55:16 »
Inkább utóbbi. De mintha később lett volna egy történet, amiben tényleg az volt, hogy Amadeus szelleme megszállta az épületet. Azt hiszem. Ez most csak egy halvány, vmi összefoglalós emlékkép.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Kingpin next
« Válasz #972 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 17:43:54 »
Kaine a  "Mutánsvilág"  és az Új titkos háború mikor fog debütálni? a karácsonyi börzén?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #973 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 17:51:13 »
Az nem karácsonyi börze, hanem Hungarocomix. És igen, akkor fog megjelenni. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Kingpin next
« Válasz #974 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 17:55:14 »
Nah az zsír, lehet inkább arra hozom el kishugomat, ( mint a börzére...) ott valószínübb hogy lesz witch :D ugye?
De az egy nagyobb össze röffenés lesz ugye? kb mint a fesztivál?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #975 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 18:06:49 »
Inkább a kettő között. Ez az esemény olyan, mint a börze, annyi különbséggel, hogy a Hungaro-n csak a kiadók árusítanak. És Witch biztos lesz ott is, de a börzén is.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #976 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 19:41:02 »
És Witch biztos lesz ott is, de a börzén is.

Witch nem lesz, mert a húgomat mégegyszer ilyen helyek közelébe sem engedem.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Kingpin next
« Válasz #977 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 19:48:27 »
börzén is kint lesz a Semic nekem azt mondták, és akkor a kishugomat inkább a téli Hungaro comixra viszem ki...
egy biztos a 2 kingpin könyvet be fogom szerezni, most is és télen is :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #978 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 20:24:31 »
Nagyon derék.  :)

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Kingpin next
« Válasz #979 Dátum: 2008. Szeptember 10. - 22:28:57 »
Az pedig más kérdés, hogy miért fogyott kevés X-Men az utóbbi időben. Ennek főleg az a magyarázata, hogy igazából évek óta nem jelent meg normális X-Men sztori.

Ezt gondolom ("nem jelent meg normális X-Men sztori") a hazai piacra érted, mert az USA-ban erről szó sincs, sőt évek óta a legjobb felhozatal van az X-ekből. Astonishing, Legacy és Uncanny egyaránt remek színvonalon van.

A hazai helyzetről: itt sem jelenteném ezt ki. Most vegyük csak az X köteteket, Rozsit hagyjuk ki a buliból. Megjelent az X-Men eltörölni, ami a zseniális Morrison éra első fejezete. A sztori színvonalához nem férhet kétség, sajnos a rajz már kevésbé nézőbarátabb. Következett az Ulti X, mely természetesen bőven lemaradt a New X-Men-től, de azért korrekt kis sztori volt és már csak a Rozsomákos különálló történetért megérte elolvasni. Ez sikeresebb is lett, így talán ennek jön a folytatása, már a remek Brian K. Vaughn-tól. Így a magyarországi megjelenésekre nem lehet panaszunk, mégis azt mondom, hogy a Fumax hibázott.

Elkezdte a New X-Men-t , de abbahagyta, és val.már nem is lesz. Belekezdett az Ultimate-be, de a legjobb megoldás az Astonishing lett volna. A minőség adott és Cassaday rajzai is bejönnének a "népnek". Mondjuk az utóbbi idők Fumax-os hírei alapján egyáltalán örülök annak is, ha bármilyen X kötet napvilágot lát náluk...