Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630969 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1800 Dátum: 2009. November 07. - 13:26:32 »
De igen. Csak arra szoktam hónapokat várni. Az írek nagyon szeretnek ülni a dolgokon. Megkérdezek valamit, hogy van-e náluk, ha nemet mondanak, akkor egy alternatívát kell megkérdeznem, ám azzal már szinte biztosan lekésem a saját szerződésem.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Kingpin next
« Válasz #1801 Dátum: 2009. November 08. - 23:02:37 »
Nos, visszaolvasgattam egy pár oldalt, hogy mik a tervek, és jól hangzanak:) Kitartóan várom továbbra is a Morlun sztori folytatását, de a Civil Wart is, és természetesen az új Új (hehe:) Bosszú Angyalai történetet is:)
Annyit azért hozzátennék, hogy szerintem addig nem érdemes új címek (Deadpool, Hulk, vagy akár régi póki), kiadásán gondolkodni, amíg csak évi 4-6 kötetre van lehetőség. Mert én pl. szívesen vennék évi 6-szor 4-5 Pókember történetet, van úgyis annyi cím, hogy kitöltse ezt, meg azt a 4 éves lemaradást is tök jó lenne egyszer behozni:)! Persze tudom, hogy erre nincs lehetőség, de akkor lenne legalább évi 4 kötet Pók, minden nagy képregényes eseményre egy (de ennyi szerintem minimum kell is, hogy normálisan lehessen követni a történetet, én legalábbis mindig elfelejtem, hogy mi volt az előzőekben, mire megkaparintom a következőt:), és a maradék kettő meg ÚBA, hogy azzal is haladjunk azért:)
Amúgy azt nem tervezed, hogy egyszer utolérjük az amerikai kiadást? Mert nekem pl. az nagyon tetszene, ha beérnénk őket, amennyire csak lehet, a főbb eseményeket követve, és utána meg a legfontosabb 1 v. 2 címet meg lehetne kihagyás nélkül olvasni tovább.
De persze a jelenlegi formájában is nagyon örülök, hogy van, és nagyon várok minden új megjelenést, és nagy öröm a kezemben tartani őket:) Most rakosgattam egymás mellé őket, és már egész jól néznek ki egymás mellett, bár már az egész polc tele lenne velük:))

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1802 Dátum: 2009. November 09. - 00:08:45 »
Az a baj, hogy az ilyen olvasókból van kevesebb, mint te vagy. Ha mindenki így állna hozzá, akkor én örülnék a legjobban, ha évente 4 Pókembert ki tudnék adni, de kiderült, hogy az évi hármat se engedhetik meg maguknak a legtöbben. Már a legelső alkalommal, az első évben megjelent 3 kötet is alig fogyott normálisan, a következő évi pedig már sehogy (A múlt emlékei). Sajnos éppen az a helyzet állt elő, hogy nem nőni fog a Pók-kötetek száma, hanem csökkenni, hogy mindenki utolérhesse magát, aki akarná, csak éppen nincs rá pénze.
Ezért gondoltam, hogy jobb az egyéb kötet, mert ha valakinek kevesebb pénze van, megteheti, hogy választ: a másik félét kihagyja, de akkor a sorozatait (Pók, Angyalok) még tudja venni továbbra is. Akinek meg van elég, és többet akar, az vehet mindent. Már a Mutánsvilág is ilyen volt: egy mellékszál az Angyalokhoz. Nem feltétlenül kell ismerni ahhoz, hogy a rendes sorozat Új Bosszú Angyalait olvasd, de érdekességként viszont nagyon jó, gazdagítja a szálakat. Akárcsak az Új Titkos Háború. De még a Vadász lelkének is volt egy ilyen mellékérdeke, hogy Pókember ugyan, de csak az vegye meg, akit tényleg érdekel.
Viszont éppen ezért behozni az amerikai kiadásokat nemigen lehetséges, de talán nem is szeretném, a jelenlegi kinti Pókember-történeteket figyelve. Inkább adnék ki minden egyes sztorit, ami még előtte van, mint hogy belecsapjunk abba az új vonalba.

Ja, már a 20. Kingpin-kiadvány jelent meg az ősszel.  :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1803 Dátum: 2009. November 09. - 00:19:24 »
Isten ments, hogy valaha is beérjük a mostani amerikai kiadásokat. nekem nem kell BND és OMD.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1804 Dátum: 2009. November 09. - 06:59:50 »
Bizony, azok nem kellenek. Így inkább van idő manőverezni a korábbi történetek között, hátha addig visszacsinálják az egészet. Vagy hátha a mostani klón-sztorival sikerül valami értelmeset alkotniuk. Ha nem, akkor inkább klasszikus jelenjen meg.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin next
« Válasz #1805 Dátum: 2009. November 09. - 08:21:21 »
Esetleg egy Vészmanó él? :D
Emlékeim szerint kis hazánkban nagy rajongó tábora volt azoknak a sztoriknak, nem lehetne azt meglovagolni?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1806 Dátum: 2009. November 09. - 10:06:21 »
Az a baj, hogy nagyon kevés olyan sztori van, ami honosítás után megállta a helyét nyomtatott kiadásban.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1807 Dátum: 2009. November 09. - 17:11:29 »
Idézet
Akinek meg van elég, és többet akar, az vehet mindent.
Pontosan. És épp ezért reménykedem benne, hogy a jövő év első felében is lesz valami plusz kiadvány, ha már a Képestől nem sok jóra számíthatok... :(
Amúgy kaine, azt megkérdezhetem, hogy mégis mekkora bukták voltak az idei kötetek? Nagyon nagyok, közepesek, vagy csak kicsik? Csak azért érdeklődöm, hogy van-e esély egyáltalán arra, hogy visszahozzák az árukat... :uhoh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1808 Dátum: 2009. November 09. - 21:14:47 »
Esetleg egy Vészmanó él? :D
Emlékeim szerint kis hazánkban nagy rajongó tábora volt azoknak a sztoriknak, nem lehetne azt meglovagolni?
Ezzel az a baj, hogy gyaníthatóan a régi rajongótábor már nem elég nagy létszámú. Vagyis egy olyan kötet, ami csak rájuk (ránk) van alapozva, elég csúfos kudarcra lenne ítélve.
Pontosan. És épp ezért reménykedem benne, hogy a jövő év első felében is lesz valami plusz kiadvány, ha már a Képestől nem sok jóra számíthatok... :(
Tőlem se számíts sokra. Az idei bevételek mellett nem sok értelme van ugyanígy folytatni...
Idézet
Amúgy kaine, azt megkérdezhetem, hogy mégis mekkora bukták voltak az idei kötetek? Nagyon nagyok, közepesek, vagy csak kicsik? Csak azért érdeklődöm, hogy van-e esély egyáltalán arra, hogy visszahozzák az árukat... :uhoh:
Nagy bukták. Határozottan nagyok. És határozottan az Alexandra a fő oka. Nem hinném, hogy ki tudom őket hozni nullára. Talán még a Vadász lelkét, de a másik kettő tavaszit szerintem már nem.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1809 Dátum: 2009. November 09. - 21:34:18 »
És határozottan az Alexandra a fő oka.
Endvájizdet?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1810 Dátum: 2009. November 09. - 21:38:33 »
Nem fizetés, kevés könyv bekérése, elszámolások hiánya, ilyesmik.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1811 Dátum: 2009. November 09. - 22:25:49 »
Plusz a haszonból is levesznek csomót. Viszont kikerülni se nagyon lehet őket, mert sok ember rendel általuk, nagy  a potenciális vásárlókörük. 22-es csapdája. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1812 Dátum: 2009. November 09. - 22:35:41 »
Azért ebben van némi ellentmondás. Ha olyan sokan rendelnek tőlük, akkor miért rendelnek kevés könyvet? Lásd:
kevés könyv bekérése

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1813 Dátum: 2009. November 09. - 22:40:27 »
Az egyetlen, amit mellettük lehet hozni, hogy nem vesznek le csomót a haszonból. Oké, 50% az sok, de míg a Libri is emelt, addig ők nem.

Pontosan ez a baj, hogy sokan rendelnének tőlük, de keveset rendelnek be, így egy csomó potenciális vásárlótól elesünk.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1814 Dátum: 2009. November 10. - 00:33:42 »
Nem volt ott ellenmondás, max rosszul fejeztem ki magam. Úgy értettem, hogy mivel sok a vásárlójuk, sok ember tér be a boltjukba, sok ember nézi az online kínálatot, így biztos van jópár olyan vásárló, akinek a rendelése amúgy nem célirányosan a kötetnek, hanem annak köszönhető, hogy náluk nézelődött és meglátta a cuccot, bumm, meg is vette. Hogyha kisebb lenne a vásárlókörük, az ilyen vásárló is jóval kevesebb lenne. (sajnos gy sincsenek elegen)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1815 Dátum: 2009. November 10. - 09:24:49 »
A szuperhős műfaj elsikkadását mennyire lehet tudni annak szerintetek, hogy a most 20-30 év közöttiek 6-10 éves korukban találkoztak velük először (Kandi lapok) és már csak ködös képek maradtak belőlük?

Ezzel szemben a mangák "tiszta lappal" indulnak (meg kor, fogyasztói csoport szerint jobban lehet őket differenciálni) szóval jobban is fogynak.


A nagy könyvterjesztők (de különös képpen az Alexandra) amúgyis erősen ássák a magyar könyvkiadás sírját azzal, hogy nem fizetnek-nem számolnak el időben. Ráadásul az egész a Kingpinhez hasonló kis kiadóknak a legrosszabb és ők tudnak a legkevesebbet tenni ellene. Valaki kiállhatna helyettük (akit nem tehet ki az üzleteiből) és nekiállhatna felszámoltatni őket minden áldott alkalommal amikor lejár egy számla. Ez a "számla lejáratát" csak irányadásnak tekintő hozzáállás amúgyis halálra idegesít az élet minden területén.


Várom már a Hungarocomixot. Majd beszerezem a maradék hiányzó 7 (Pókemberek, Tomster) +1 (A Másik) képregényt és ezzel ki is pipálom a Kingpint. :] Mondjuk innen meg jön a reménykedés meg a folyamatos várakozás.

Hátra lesz akkor még a Képes Batman sorozata meg a Fumax X-Menjei meg Dampyrja és azzal az egész 3 évet beérem amivel a magyar képregénykiadás elment mellettem (kivéve a füzetes dolgok, de az egy hosszabb projekt lesz). :/ És innentől ott is megy majd a reménykedés meg a kínzó kérdés, hogy akkor rendeljek-e meg valamit az amazonról (Pl. The Ultimates - Homeland Security / aminek az első része a Titkos háború mellett az egyik legzsírabb magyar megjelenés) vagy várjak még; illetve maradnak cbr-ek, de arról tudjuk, hogy nem ugyanaz. :/
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 10. - 09:27:27 írta salander »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1816 Dátum: 2009. November 10. - 10:49:17 »
Én most vagyok 30, az első marvel képregény amit a kezembe fogtam az 1989-es magyar pókember első száma volt. Akkoriban ez nagyon népszerű volt sok embert ismertem, akik vették akkoriban, a pókembert, de csak egy ideig, ma meg már abszolute nem érdekkli őket a képregény műfaj. Szóval szerintem ez tizenéves korban sokkal nagyobb érdeklődésre tart számot, és utána ahogy az ember elkezd másokkal is foglalkozni a legtöbb embernél elfelejtődik, érdektelenné válik. Kevés embernél marad meg. Szóval ha ebből indulunk ki, akkor tizenéves korban kell megfogni az embert ilyenekkel. olyan 8-14 éves korig. (vagyis az általános iskolákat)
Szerintem.

A könyvterjesztőkről meg nekem sincs jó tapasztalatom. Pl sok helyről hallani, hogy az alexandrában meg a libriben 20-40% kedvezmények vannak, ehelyett, az egyik kedvenc könyvkiadóm a Cherubin egyik könyvére nemhogy kedvezményt adnának, hanem 100 forinttal többért árulják az alexandrában. A libriben pedig nem is árulnak, (szerintem még most sem).
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1817 Dátum: 2009. November 10. - 13:07:54 »
Igen, a mangák most tartanak ott, ahol a 90-es években a szuperhős képregények. Megtalálták a saját célcsoportjukat a fiatalok között, ráadásul annyival jobban is indulnak, hogy a lányok is veszik őket (sőt, szerintem több lány, mint fiú), ellentétben a szuperhős képregényekkel, melyeket lányok csak elvétve vásároltak meg. A már felnőtt szuperhős-olvasók közül az a kis százalék, akik megmaradtak (vagy visszatértek), nem igazán jelentős mennyiség. Sajnos csak egy generációról van szó. Nyugaton, ahol a 60-as évek közepétől, végétől lehetett ezeket kapni, több generáció nőtt fel rajtuk, így arányosan több ember is maradt, akiket továbbra is érdekel a téma. Nálunk elég rövid életű volt az "aranykor", sajnos, és túl későn jött. Így a füzetes árusítás már eléggé lehetetlenné vált, próbálunk a könyvesből kihozni, amit lehetséges.
Persze lehet, hogy csak a korosztály választás a probléma. Mi igyekszünk olyan szuperhős sztorikat kiadni, amiket élveznek a régi motorosok is, holott ahogy látni, a nagy kártyás magazinok a nulla sztorikkal meg mennek újságosnál.

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1818 Dátum: 2009. November 10. - 13:40:32 »
...holott ahogy látni, a nagy kártyás magazinok a nulla sztorikkal meg mennek újságosnál.
Erről tudnál linkelni valamit? Mik ezek pontosan?

De tényleg meg kéne fogni a fiatalabb korosztályt, csak az nehéz ügy hírlapos terjesztés nélkül.

Én imádon az Ultimatest meg Punishert, a Bosszú Angyalait is, de ha lenne (kis) gyerekem tuti nem venném meg neki könyvesboltban. Ezekre (a Vertigokra meg pláne) át kéne vezetni az embereket valahonnan (és úgy tűnik az "aranykor" nem elég ehez). Nem kéne azt a hibát elkövetni, ami velem meg gondolom másokkal is megtörtént, hogy 6 évesen (sőt korábban) olvastam/nézegettem mindent ami kijött, mert a szüleim nem tudták szétválogatni a Donald kacsát, a Transformerst meg a Batman: Killing Jokeot / Robotzsarut.

[Mondjuk akkor meg jöhet a másik szakadék, hogy egy csomó emberbe berögzül, hogy a képregény bugyuta műfaj.]
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 10. - 13:43:47 írta salander »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1819 Dátum: 2009. November 10. - 13:43:50 »
...holott ahogy látni, a nagy kártyás magazinok a nulla sztorikkal meg mennek újságosnál.
Erről tudnál linkelni valamit? Mik ezek pontosan?
http://www.spiderman-sorozat.hu/

Persze lehet, hogy csak a korosztály választás a probléma. Mi igyekszünk olyan szuperhős sztorikat kiadni, amiket élveznek a régi motorosok is, holott ahogy látni, a nagy kártyás magazinok a nulla sztorikkal meg mennek újságosnál.
Ezért kellene inkább új címek felé nyitni, amelyet el lehet kezdeni minden korosztálynak a nulláról is. Lehet, hogy például ezért megy most jobban nálad is a Bosszú Angyalai a Pókemberrel szemben. Mert lehet, hogy sokan belefognának, csak úgy vannak vele, hogy már húsz éve jelennek meg Pókember történetek, és így már nagyon lemaradt, ezért már nincs kedve így belekezdeni. Más csoportok vagy szingli szuperhősökhöz kellene nyúlni, amelyek eddig nem jelentek meg nálunk. Lehet, hogy nekik sikerük lenne.