Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630977 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1840 Dátum: 2009. November 10. - 16:07:19 »
Azt nem tudtam, hogy azért lett az, mert kicsit mangás a rajza (szerintem nem mangás, de ez csak az én véleményem akkor). Én úgy tudtam, hogy azért kezdett ezzel, mert innen indult valami sztori.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1841 Dátum: 2009. November 10. - 16:09:15 »
Ezért is hasalt óriásit a Megtorló és az Új X-Men is. Holott mindkettő címből a kiadottaknál ezerszer jobb történetek léteznek.
Nana, azért az E is for Extincionnél nem sok jobb modern X-történet létezik.
Idézetet írta: salander
Garth Ennis azért még Amerikában is rétegszerző
És megosztó. Piszkosul megosztó. Legalább annyian rühellik, mint amennyien kedvelik.
Idézetet írta: kaine
A Prédikátor persze réteg képregény volt, de a Megtorlóját vették elég szép számmal.
Az a sorozat soha, egyetlen számig se érte el a középkategóriát sem. Egyszerűen csak adtak neki egy játszóteret, amit ő ki is használt. Ha már nagyobb számokkal akarunk játszani, akkor már a DC-s Hitmanjét hoznám fel, ami egyben Ennis számomra egyetlen pozitív tulajdonságát is megmutatta: létezik olyan dolog, amivel képes volt tisztelettel bánni, pedig intejúkban is néha eléggé izzad, hogy adja az én olyan tökös vagyok, hogy mindent lesz*ok stílust.
Idézetet írta: Thomass
Engem jobban érdekel a főszál, szívesebben olvasnám pl. az Amazing címet hónaprol-hónapra, mint az ilyen mellékszálakat.
Ezzel azt éred el, hogy szándékosan azt olvasod, ami minőségre gyengébb, a jó sztorikat meg lepasszolod. És ami számomra az igazán érdekes, hogy ezzel valójában a legmarkánsabb vásárlói szokást képviseled.
Idézetet írta: Sepi
Igen, amely sorozat utána hatalmasat zuhant odakint is.
Az Ultimates? Valahol nagyon félreinformáltak. A második széria utolsó száma esett rengeteget a háromnegyed éves késés miatt. Ennek ellenére hónapokig ott volt a listában a reprintekkel. Az Ultimates volt az egyetlen tényleg, igazán és abszolút sikeres Ultimate-cím az egész brancsból.
Idézet
Szerintem ez nem előrelátásra vall, hanem egyszerűen a korábbi hibás választásai miatti bukták miatt döntött szünet mellett
Itt kaine mellett vagyok, bár nem értek egyet Vladi amerikai képregényes kiadási terveivel, de az biztos, hogy az üzleti érzéke nagyon is jó, és remekül ráérez, mikor kell abbahagyni valamit.
Idézetet írta: salamander
Azaz Ultimatum valami koordinálatlan katasztrófatenger amiben beáldoznak egy-két tucat karaktert a példányszám oltárán?
Nem, az egész Ultimate univerzumot beáldozták és kiirtották a nagy nevek 80%-át belőle, hogy szinte zéróról újrakezdjék. Persze a nagy dérrel-dúrrel bejelentett Pókember-halálból nem lett a végén semmi.
Idézet
Az Ultimate Comics: Avengers ugyanazt viszi tovább mint az Ultimates vagy ott van valami váltás?
Gyökeresen más koncepció, az a New Avengers alapötletének Ultimate-verziója. Nehéz egy laikunak elmagyarázni.
Idézet
Igen, mert eme koncepció alapján adta ki az Új X-Ment, mondván, hogy a rajza hasonlít a mangára
MIIII?! Frank Quitely rajzolta a New X-Men elejét. Quitely legmarkánsabb stílusjegyeként azt írta minden kritikusa, hogy ő az a rajzoló, aki a leginkább európaiasan rajzolja az amerikai képregényeit. Lesz a Zsákon is egy Batman-történet tőle, ami a denevérjelmezt leszámítva tökéletesen beillene a rajzok alapján egy francia albumnak.
Idézet
Azt nem tudtam, hogy azért lett az, mert kicsit mangás a rajza (szerintem nem mangás, de ez csak az én véleményem akkor). Én úgy tudtam, hogy azért kezdett ezzel, mert innen indult valami sztori.
Igen, a Morrison-éra, ami az elmúlt 25 év X-történeteinek Szent Grálja.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Kingpin next
« Válasz #1842 Dátum: 2009. November 10. - 16:23:06 »
Az Ultimate Comics: Avengers ugyanazt viszi tovább mint az Ultimates vagy ott van valami váltás?
Ha szigorúan veszük nem azt viszi tovább, de gyakorlatilag igen, váltás pedig volt. Úgy történt a dolog, hogy Mark Milar megírta az Ultimates első 2 kötetét, aztán jött Loeb és tönkretette az egész ultiverzumot. Szóval Loeb írta az Ultimates v3-at (ami felvezette az ultimatumot), és aztán a borzalamas Ultimatum (ami felvezette a New Ultimatest). Ezek után nemrég kijött az Ultimate Avengers, amit a visszatérő Millar írt, így a UA tekinthető az első 2 Ultimates kötet "folytatásának". Loeb New Ultimates-e pedig majd januárban indul, azt hiszem. A vicces dolog , hogy az UA első számának első oldalán mintha csak Millar beszélne a visszatérő Nick Fury által, aki azon szörnyűlködik, hogy mik történtek amíg ő távol volt. :) Azonban én nem értek egyet sepivel, nekem hihetetlenül bejöt az Ultimates első két kötete, nagyon jók lettek szerintem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1843 Dátum: 2009. November 10. - 16:27:59 »
Az, hogy nem érte el a középkategóriát, még nem jelent rosszat. Attól még vették több tízezren. Sokáig a Fenegyerek se érte el, a Captain Marvel pedig sosem, a Deadpool sem az első saját sorozatában, de attól még jó volt.
Az Ultimate Spider-Man az elején szerintem sikeresebb volt, mint az Ultimates. A végén már nyilván nem, különben nem váltottak volna.

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1844 Dátum: 2009. November 10. - 16:33:44 »
Gyökeresen más koncepció, az a New Avengers alapötletének Ultimate-verziója. Nehéz egy laikunak elmagyarázni.
Laikusként is érzek egyfajta váltást a Avengers (vége) és a New Avengers között. Amúgy van valami módszer kikupálódni a témából? Mert nehéz nekikezdeni (széles a paletta) - a wiki olvasgatás meg nem mindig segít.

Tényleg Warren Ellis alkotott valami maradandót a Marvel univerzumban vagy ő is inkább rétegszerző/megosztó inkább?

Psycho: Hulk korábban is olyan volt, mint az Ultimates elején? Mert csak visszautalgatnak menetközben, hogy BB művelt ezt azt Hulkként korábban is... csak hogy ezt hol találom meg. :]

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Kingpin next
« Válasz #1845 Dátum: 2009. November 10. - 16:48:10 »
Hulk sokkal jobban hasonlított az Ultimates előtt az eredeti 616-os régi verziójához, ami egy( illetve később az Ultimate Origins során visszaemlékezésben) történetben jelent meg az egyik Ultimate Marvel Team-up során ( amik kvázi félhivatalosan léteznek, habár néha visszautalgattak rájük, de még annyira nem volt kiforrott az ultiverzum, hogy inkább csak próbálják elfelejteni a dolgot) . Hulk pedig az Ultiverzumban nagyon az íróktól fügött, egyszer szürke volt, egyszer zöld, sőt volt zöldeskék is, és még a viselkedése is így változott: volt intelligens , de volt egy primitív ösztönylény is össze-vissza, mikor ki hogy gondolta.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1846 Dátum: 2009. November 10. - 16:59:03 »
Idézetet írta: talgaby
Nana, azért az E is for Extincionnél nem sok jobb modern X-történet létezik.
Nem is azt mondtam, hogy a történettel volt a baj. ;)

Idézet
Az Ultimates? Valahol nagyon félreinformáltak. A második széria utolsó száma esett rengeteget a háromnegyed éves késés miatt. Ennek ellenére hónapokig ott volt a listában a reprintekkel.
És azt nem Ultimatesnek hívták? Az egészet kell nézni, nem azt, hogy a fejezetei hogyan szerepeltek. És ha így nézzük, akkor ugyebár az Ultimates a végére hatalmasat zuhant, mind darabszámban, mind színvonalban.

Idézet
MIIII?! Frank Quitely rajzolta a New X-Men elejét. Quitely legmarkánsabb stílusjegyeként azt írta minden kritikusa, hogy ő az a rajzoló, aki a leginkább európaiasan rajzolja az amerikai képregényeit. Lesz a Zsákon is egy Batman-történet tőle, ami a denevérjelmezt leszámítva tökéletesen beillene a rajzok alapján egy francia albumnak.
Ja, mert mintha nagyon sok manga nem francia-japán közös projekt szüleménye lenne. Attól függetleneül borzalom volt a rajza, Quitely talán jobban megosztja a rajongókat, mint Romita Jr. Mert az akárhogyan is nézzük nem jó rajz, amiben Xaviert és Emma Frostot pusztán a ruha és a haj ami megkülönbözteti egymástól. És lehetett bármennyire is jó a történet, a rajz kategóriákban sokat rontott rajta. Egyébként valahol (bár lehet, hogy én emlékszem rosszul) mintha Vladi is mondta volna, hogy a rajz miatt is választotta azt a sztorit, mert hátha így a mangások is megveszik, mert sokban hasonlít azok stílusára.

Idézet
Igen, a Morrison-éra, ami az elmúlt 25 év X-történeteinek Szent Grálja.
Lehet, hogy itt indult, de akkor sem lett volna szabad innen kezdeni. Már legalább kétszer is leírtam, hogy miért nem innen kellett volna kezdeni, most nem fogok belemenni. Ha valakit érdekel, akkor keressen vissza a Kiadók next topikban, ott biztos megtalálja.

Idézet
Itt kaine mellett vagyok, bár nem értek egyet Vladi amerikai képregényes kiadási terveivel, de az biztos, hogy az üzleti érzéke nagyon is jó, és remekül ráérez, mikor kell abbahagyni valamit.
Ez tény, Vladi jó üzletember módjára a korábbi gyenge fogyások tekintetében időben kiszállt. Ellenben kaine-nel, aki nem a haszon reményében csinálja a dolgokat, hanem főleg a rajongói igények kielégítése érdekében. Ezért is érzem úgy, hogy főképpen neki tartozok annyival, hogy első körben az ő könyveit veszem meg, minden más nálam csak második helyen van. De abban főképpen Vladi volt a ludas, hogy a saját kiadványai elég szerényen muzsikáltak, hiszen a történet kiválasztásainak a következménye volt mindez. Legalábbis nem találta el a megfelelő kombinációkat. Mert vagy a történet volt jó és a rajz gyenge, vagy fordítva. És az már régóta öreg hiba, ha azt nézzük, hogy mi az ami odakint jól ment, az nálunk is jól fog menni. Nem kell messzire menni, elég csak a Panini esetét megnézni. A magyar piac más, és ezt el kell fogadni.

Tényleg Warren Ellis alkotott valami maradandót a Marvel univerzumban vagy ő is inkább rétegszerző/megosztó inkább?
Szerintem nem, inkább megosztó.

Idézet
Hulk korábban is olyan volt, mint az Ultimates elején?
Úgy érted, hogy a normális 616-os univerzumban is ilyen volt-e? Akkor a válasz, határozott NEM. Bár ott is voltak érdekes pillanatai, de az Ultiban sikerült olyan mélységekbe taszítani, amellyel csak Loeb Hulkja vetekedhet.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1847 Dátum: 2009. November 10. - 17:24:06 »
Az Ultimate Spider-Man az elején szerintem sikeresebb volt, mint az Ultimates. A végén már nyilván nem, különben nem váltottak volna.
Nem, egyetlen pillanatig se volt sikeresebb az USM. Stabilabb volt a megjelenése és az adta az Ultimateverzum gerincét, de az ötcsillagos sorozat, ami abszolút rivaldafényben volt, az Millar két Ultimates-szériája volt.
Idézet
Amúgy van valami módszer kikupálódni a témából? Mert nehéz nekikezdeni (széles a paletta) - a wiki olvasgatás meg nem mindig segít.
Nem nagyon. Ha tudsz angolul, akkor könnyen el lehet érni szinte mindent mainstreamből digitálisan, ha meg nem, akkor maradnak a honosítások, a magyar megjelenések és a kérdezősködés.
Idézet
Tényleg Warren Ellis alkotott valami maradandót a Marvel univerzumban vagy ő is inkább rétegszerző/megosztó inkább?
Ha  afő univerzumot érted ez alatt, akkor csak a Thunderboltsban. Volt jó pár félelmetesen rettenetes története Ultimate-en, egy kegyetlen jó hat részes Vasember sztorija a fővonalon, meg egy világklasszis 12 részes sorozata, a NextWAVE, Agents of H.A.T.E., ami egy teljesen függettlen világban játszódott. De nagy átlagban a Marvelhez írt munkái jó esetben is csak közepesek hozzá képest.
Amúgy nem megosztó író, Ellis alapvetően kifejezetten felkapott, sőt, a képregényes viszonylatok között egyike azon keveseknek, akire tényleg elmondhatjuk, hogy "szupersztár" írónak szokás titulálni, ráadásul sokáig elég termékeny is volt, rengeteget írt mindenfelé.
Idézet
És azt nem Ultimatesnek hívták? Az egészet kell nézni, nem azt, hogy a fejezetei hogyan szerepeltek.
Ha az egészet nézed is, a legsiekresebb sorozat volt, egyedül az Ultimatum és az ultimate Origins első számaiból adtak el többet, mint a legrosszabb Millar-féle Ultimatesből. És az összpéldányszám az utolsó résznl is bőven összehozta a 100e-t, nem beszélve a piszok gyorsan elkapkodott kötetets kiadásról.
Idézet
Quitely talán jobban megosztja a rajongókat, mint Romita Jr
Ha ebbe beletartozik, hogy amin a neve van, az eddig garantált kasszasikernek volt tekinthető, igen. Nem tudok olyan Marvel- vagy DC-s Quitely-képregényről, aminek ne lettek volna hat számjegyes eladásai és ne lett volna top10-ben. Nézd csak meg a mostani Batman & Robint (ami amúgy a rossz színezés ellenére a hónap legszebb képregénye volt, már amíg ő rajzolta). Quitelynek egyedül a New X-Menes munkája volt hozzá képest rossz, de az nagyon, ebben igazad van. A borítói meg sorra szörnyűek voltak, később alán le is cserélték a borítórajzolót. De ha bármi mást nézek, akkor csak az Authorityben van két ronda füzete, minden más olyasmi, amit nagyon szívesen látnék a polcomon.
Idézet
De abban főképpen Vladi volt a ludas, hogy a saját kiadványai elég szerényen muzsikáltak, hiszen a történet kiválasztásainak a következménye volt mindez.
Ezt soha nem is vitattam és kapott eleget a Kneten is ebből.
Idézet
az Ultiban sikerült olyan mélységekbe taszítani, amellyel csak Loeb Hulkja vetekedhet.
Ultimate Hulk Annualt a népnek! ;D

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1848 Dátum: 2009. November 10. - 19:12:39 »
Nem nagyon. Ha tudsz angolul, akkor könnyen el lehet érni szinte mindent mainstreamből digitálisan, ha meg nem, akkor maradnak a honosítások, a magyar megjelenések és a kérdezősködés.
Az angoltudással nincs problémám, inkább a szinte minden feszélyez egy picit. :] Már csak azt lekövetni, ami minden szerdán kiömlik Amerikában a piacra szép kihívás és visszafele tekintgetni még nehezebb: melyik fősorozathoz kéne nyúlni, mi az olvashatatlan és mi nem? És akkor még nem is beszéltünk a one-shotokról, minikről egyebekről. Meg meddig menjek vissza? A Civil Warig, vagy kezdjem az egészet a Dark Reignnél, vagy legyen a Secret Invasion? Még korábbról? :]

Én amúgy nagyon tisztelem Warren Ellist, mert miatta (Transmet) kezdtem el újra képregényeket olvasni. :] A Marvelig meg a DC ig meg most keveredtem el.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1849 Dátum: 2009. November 10. - 19:39:02 »
Ha az egészet nézed is, a legsiekresebb sorozat volt, egyedül az Ultimatum és az ultimate Origins első számaiból adtak el többet, mint a legrosszabb Millar-féle Ultimatesből. És az összpéldányszám az utolsó résznl is bőven összehozta a 100e-t, nem beszélve a piszok gyorsan elkapkodott kötetets kiadásról
Akkor biztos azok vették meg, akik Loeb Vörös Hulkját, efelől semmi kétség. De egyébként még mindig az a baj, hogy mindig a top 300-as lista száraz adatait veszed figyelembe, anélkül, hogy a számok mögé látnál. Hiszen tudjuk, hogy a Marvel jó bevett szokása, hogy az ilyen címeknél eljátssza azt, hogy a képregényt több borítóval adja ki, így több gyűjtő is képes megvenni az összes borítóval. Tehát az, hogy 100 ezret eladnak egy ilyen címből, az nem jelenti azt, hogy azt valóban 100 ezer ember vette meg, az inkább kb 80-90 ezer. Mert biztos, hogy a Vörös Hulkot is még mindig azt tartja viszonylag elől a 300-as listán, hogy minden számot minimum 4 borítóval adják ki. Ezért mondom, hogy azért nem minden szempontból jó kiinduló pont a 300-as lista.

Idézet
Ha ebbe beletartozik, hogy amin a neve van, az eddig garantált kasszasikernek volt tekinthető, igen. Nem tudok olyan Marvel- vagy DC-s Quitely-képregényről, aminek ne lettek volna hat számjegyes eladásai és ne lett volna top10-ben.
Hát erre mit mondjak? Mázlija volt, hogy mindig olyan címre rakták, amely érdekelte az embereket. Ettől függetlenül egy rendkívül rondán rajzoló alkotó. Persze ez is nézőpont kérdése, de ha az átlagot nézzük, akkor biztos többen fogják azt mondani, hogy nem tetszik nekik a rajza, mint akik azt mondják, hogy tetszik. Ezért is vontam párhuzamot Romita Jr-ral. Őt is mindig rárakják a top címekre, holott ő annyira droid, hogy görbe vonalat még részegen sem tudna rajzolni, és egy kezemen meg tudom számolni azokat az embereket, akik azt mondták, hogy tetszik nekik a rajza.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1850 Dátum: 2009. November 10. - 20:35:58 »
Idézet
De egyébként még mindig az a baj, hogy mindig a top 300-as lista száraz adatait veszed figyelembe, anélkül, hogy a számok mögé látnál. Hiszen tudjuk, hogy a Marvel jó bevett szokása, hogy az ilyen címeknél eljátssza azt, hogy a képregényt több borítóval adja ki, így több gyűjtő is képes megvenni az összes borítóval.
Meglehet, csakhogy:
Az Ultimates sose jött ki alter borítóval. Az Ultimates 2 sem. Az Ultimates 3-nak voltak reprintes alter borítói meg B&W variantjai meg anyámkínja.
Hacsak nem 50/50-es vagy egyéb, egyenlő arányban eloszló borító, akkor a listán külön szerepelnek, mert más a kódjuk. Az alter borítók egy része ráadásul, amit látsz, úgy néz ki, hogy terjesztők alapján oszlik el, tehát nem egy üzletbe bevágnak mindegyikből tizet, hogy vegyétek, b*meg, hanem összevissza pakolgatják. Példának tudom például a Messiah CompleX-et a Marveltől, aminek mindig voltak alter borítói és amik nagy részét a külföldi boltoknak és előfizetőknek szórták szét.
És tényleg mondhatsz akármit, az Ultimates 1 és 2 sikerét bármely terjesztő meg fogja erősíteni neked. AMúgy meg kár az első hat részből kiindulni,a sorozat színvonala progresszív emelkedést mutatott végig Millar alatt.
Idézet
Hát erre mit mondjak? Mázlija volt, hogy mindig olyan címre rakták, amely érdekelte az embereket.
Francokat. Ott a WE3. Az Authority. A Flex Mentallo. Mindet az tette híressé, hogy Morrison és ő együtt dolgoztak rajta, ezért volt akkora várakozás a Batman & Robin előtt is, mert nem volt még olyan Morrison-Quitely munka, ami ne lett volna világklasszis.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1851 Dátum: 2009. November 10. - 20:40:29 »
ezért volt akkora várakozás a Batman & Robin előtt is, mert nem volt még olyan Morrison-Quitely munka, ami ne lett volna világklasszis.
Nem az volt, hogy pont előtte nyírták ki Batmant, és új ember öltötte magára a denevérhacukát? Mert szerintem inkább az vonzotta az embereket, nem a béna rajz.  ;)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Kingpin next
« Válasz #1852 Dátum: 2009. November 10. - 21:12:30 »
Az Ultimates sose jött ki alter borítóval. Az Ultimates 2 sem. Az Ultimates 3-nak voltak reprintes alter borítói meg B&W variantjai meg anyámkínja.
Én úgy emlékszem az Ultimates v2 13., utolsó száma 2 borítóval jött ki: az első egy csapatkép, a 2. az előző csapatképről Darázs felnagyítva, azt hiszem fehér háttérrel.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1853 Dátum: 2009. November 10. - 21:22:05 »
és egy kezemen meg tudom számolni azokat az embereket, akik azt mondták, hogy tetszik nekik a rajza.

én rajta vagyok  ;D
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1854 Dátum: 2009. November 10. - 22:02:06 »
A Kick Assben nekem is tetszettek JRJr rajzai. Mondjuk szinte sehol máshol nem.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1855 Dátum: 2009. November 10. - 22:16:51 »
Idézet
Megtalálták a saját célcsoportjukat a fiatalok között, ráadásul annyival jobban is indulnak, hogy a lányok is veszik őket (sőt, szerintem több lány, mint fiú), ellentétben a szuperhős képregényekkel, melyeket lányok csak elvétve vásároltak meg.
Ez szerintem így nem állja mega  helyét. A lányos dolog persze igaz, a másik része viszont nem. MIért ne találhatnák meg akár ma is ugyanúgy a képregények azt a korosztályt, azt a célcsoportot, amit akkor, a 90-es évek közepén? Arra fogjuk, hogy a mai fiatal már más, a mai tininek van 100 csatorna, korlátlan internet, pc játékok tömege stb, ezért esnek ki a képregények. Nah ebben biztosan van valami, de ezek a tényezők a nemrég beindult mangás korosztálynál is fennálltak már…akkor a manga miért let olyan népszerű?

Idézet
Ezért is hasalt óriásit a Megtorló és az Új X-Men is. Holott mindkettő címből a kiadottaknál ezerszer jobb történetek léteznek.
Morrison korszaka talán nem volt korszakalkotó az X-Men történetében? Vagy a Megtorló sztori tényleg olyan rossz lett volna? Én nem hiszem…ha nem vesszük figyelembe pl apókemberes csalásokat, vagy a hősök feltűnő bénáztatását, kiváló, vices sztori volt. Ilyen szempontból választani sem lehetett jobbat a karakter fő jellegzetességeinek fanyar, de találó ismertetésére…ezek után jöhettek volna a komolyabb, sötétebb és elborultabb Castle sztorik…ezekkel kezdeni még nagyobb öngyilkosság lett volna.

Idézet
Aztán hogy ez a valóságban miért nem így működik, azt nem tudom.
Egyrészt az emberek 98%-a egy percig sem gondolkozik előre, cask azt látja, hogy juhúj, most megvenni vagy 4-5 kötetet lenne egy csomó pénz…honnan lenne nekem annyim? Az általad is említett kézenfekvő lhetőség senkinek nem jut eszébe, manapság meg amúgyis akkor akar mindent, amikor kigondolja, ha várni kéne rá, akkor nem is kell inkább. Plusz mindig könnyű a kifogásokat találni…a kedvencem az olyasmi kifogás, amikor nincs pénz erre-arra, de ha mondjuk napi egy doboz helyett cask negyedet szívna…

Idézet
Fúúú, szerencsére fogalmam sincs róla, hogy mi zajlik most, ami ennyi ellenérzést váltott ki, de én nem hiszem, hogy nekem ne jönne be.
Ó dehogynem! Ifjú padawan, ne becsüld alá a sötét, Quesada erő hatalmát! Ha belemerülsz, örökre eltorzítja a lelked, vagy minimum undorodni fogsz az egésztől.

Idézet
inkább olvasnék kevésbé jó történeteket is, hogy az igazán jókat még jobban tudjam értékelni!:)
Igen? AZért vennéd másfél évig a Kingpin köteteket, költenél 6x2500 ft-ot, hogy azután végre találkozz valami értékelhetővel, míg a többit legszívesebben elégetnéd, vagy ha nem is vagy ilyen drasztikus, minimum az ablakon kidobott pénznek tekintenéd? Az biztos, hogy ilyen szempontból a még közepes sztorikat is nagyra értékelnéd, de ez finoman szólva sem lenne normális…gyanítom hosszú évekig szórhatnád a pénzt, mire beleakadnál egy valóban jó sztorira. Nos, én ebben nem sok értelmet látok.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1856 Dátum: 2009. November 10. - 22:24:11 »
Nem az volt, hogy pont előtte nyírták ki Batmant, és új ember öltötte magára a denevérhacukát? Mert szerintem inkább az vonzotta az embereket, nem a béna rajz.  ;)
Akkor a Batman címnek is foghynia kéne, és lassan feleannyin áll, mint Morrisoné. Ez a tény eléggé ellentmond ennek a teóriának. Meg a megjelenések utáni hatvanezer tízből húsz csillagos kritika is olvasóktól és kritikusoktól egyaránt. :) De ha olvasnád, megértenéd.
Idézetet írta: Psycho
Én úgy emlékszem az Ultimates v2 13., utolsó száma 2 borítóval jött ki: az első egy csapatkép, a 2. az előző csapatképről Darázs felnagyítva, azt hiszem fehér háttérrel.
Amit te mondasz, az 2nd print, vagyis az újranyomás. Ott általában vagy egy ilyen kunsztot csinálnak vagy kiragadnak egy képet simán a füzetből. A DC-nél most tetszett, a Batman&Robinnál, negyedik nyomatban egyszerűen eltolták a vörös színt a borítón, ennyi volt az alter változat. A harmadikban meg levették a kéket. Nem voltak valami kreatívak sajna.
Idézetet írta: pepo
akkor a manga miért let olyan népszerű?
Divat. Sokkal könnyebb bekapcsolódni. Rövidebb történetek. Egy adagban nagyobb sztorikkal. Olcsóbb. Dinamikusabb, vagy éppen, hogy ha drámaibb vagy filozofikusabb, akkor jobban elosztja az oldalakat mindenre. Sokkal több zsánert ölel fel. Utóbbi amúgy elég erős fegyvertény. Gyakorlatilag minden témáról van manga és minden témáról lehet csinálni több féle hangulatút, megcélzott korosztályt, mindent. Sokkal dinamikusabban kezeli saját műfaja határait. Ráadásul bazi nagy választék van mindenféle stílusból belőle, szó szerint akár a százszorosa is az amerikai-európai megjelenéseknek a sima akciótól kezdve a mélyfilozófiai elmélkedésekig.
Idézet
Vagy a Megtorló sztori tényleg olyan rossz lett volna?
Az a Megtorló-sztori Ennis második legmegosztóbb unkássága a Punisher kills... mellett. Igen, sokan szeretik és jól mennek az újrakiadott kötetei, ugyanakkor a Marvel-fanok, akik nem Ennis-fanok, többségében rühellik. A Punisher kills-nél meg nincs átmenet, vagy nagyon gyűlölök, mint én, vagy nagyon imádják, mint anno Micho.
Idézetet írta: zozi
A Kick Assben nekem is tetszettek JRJr rajzai. Mondjuk szinte sehol máshol nem.
A New Ways to Die-ban sem? Vagy tíz éve a legjobb munkája.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1857 Dátum: 2009. November 10. - 22:31:33 »
Idézetet írta: zozi
A Kick Assben nekem is tetszettek JRJr rajzai. Mondjuk szinte sehol máshol nem.
A New Ways to Die-ban sem? Vagy tíz éve a legjobb munkája.
Amazing #572, utolsó oldal.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1858 Dátum: 2009. November 10. - 22:40:39 »
És a többi? Pláne a lezárófüzet? Az az akciójelenet Osbornnal? Azt hittem, mindjárt lerepül a röpdeszkáján a monitorról, olyan dinamikus volt.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1859 Dátum: 2009. November 10. - 22:46:11 »
Nem tudok mit tenni, az az utolsó oldal a legerősebb emlékem a történetről. Az olyan borzasztóan ronda volt, hogy minden más emléket elnyom.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?