Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 631090 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1920 Dátum: 2009. November 12. - 22:59:07 »
Á, nem olvasolt Hzs fórumot? Azóta kitalálta, hogy a tpb-t eladja és vesz egy HC-t helyette... :D

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Kingpin next
« Válasz #1921 Dátum: 2009. November 12. - 23:03:34 »
A Spider-Man Breakout az tudtommal az Új Bosszú Angyalai Kitöréshez kapcsolódik. Láttam a Comicvine-en. De úgy tudom van egy Toxin című 6 részes mini képregény, amely szintén kapcsolódik a Kitöréshez. De lehet, hogy ez is esélytelen a megjelenéshez.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1922 Dátum: 2009. November 12. - 23:08:07 »
Az a sztori annyira nem nagy szám, de jól mondtad. A Toxin mini (ami talán hat részes volt) tényleg a Kitörés után játszódik és
Toxin a családját elhagyva a Raft-ból szökött szuperbűnözőket rugdossa vissza a hűvösre.
A rajza elég... hmm... gány már amennyire emlékszem, a sztori pedig kiforratlan.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1923 Dátum: 2009. November 12. - 23:09:50 »
Idézet
Esetleg az Illuminati?
Na, ha gaby ezt meglátja, akkor kitér a hitéből... ;D
Hehe, nekem is ez volt az első reakcióm rá.  ;D Mindenesetre nem kevés háttérismeret kell ahhoz a minihez.
A Spider-Man Breakout az tudtommal az Új Bosszú Angyalai Kitöréshez kapcsolódik.
Ez pontosan így van. Azért is lenne jó.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Kingpin next
« Válasz #1924 Dátum: 2009. November 12. - 23:14:22 »
Ben Reilly: jól mondtad, a Toxin valóban egy 6 részes mini.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1925 Dátum: 2009. November 12. - 23:20:46 »
Idézet
- marvel knight black widow-ból az itsy bitsy spider vagy a things they say about her
Ahány részem megvolt a Fekete Özvegyből (kivéve az első MK sorozata), mind ronda volt. Az első pedig, ha jól rémlik, 3 részes volt csak.
Idézet
- captain america fallen son
Amerika Kapitányt még mindig sokan utálják, önálló történetet nem fogok kiadni tőle.
Idézet
- daughters of the dragon 6 részes, gyönyörű csajos képregény, nem nőknek. :)
Ezt nem ismerem.

Erre a háromra reagálnék.
Az a black widow sorozat valóban nem ronda (tudom, ezt írtad te is) de az miért baj, hogy 3 részes? az még így is 63 oldal képregény. Az nem ér meg egy kiadást?
A fallen son-ban pont az a pláne, hogy nem amerika kapitány benne a főszerepllő, annak ellenére, hogy róla szól, hanem a marvel prominens alakjai, szóval ez nem lehet kizáró ok. A BA köteteidben is ottvan amerika kapitány.
Daughers of the dragon:
ez egy 2006-ban futott sztori. Hat részes. justin gray, jimmy palmiotti és khari evans írták és rajzolták. Misty knight és colleen wing benne a főszereplők.
Főltűnik még benne: rhino, humbug, freezer, whirlwind, 8ball, razorfist, riccadonna, Orca, jester, anvill & hammer, kangoroo, procurpine, Wrecker, dr bong, tony stark, mandrill, sandman, walrus, stegron, punisher, mad juggler, Iron fist, mole man.
Lehet, hogy nem teljes, de az látszik, hogy hosszú a lista, nem lehet unatkozni, az biztos.


Na akkor először is:
szerk.: vagy pókember mangát a népnek!  ;D
:asshole:
:lol:
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1926 Dátum: 2009. November 12. - 23:39:29 »
Az Unusual Suspects az enm az, ami a Bagollyal indít mint ellenség, és a vége átmegy valami misztikus hablatyba, amiből aztán se az író, se a szerkesztők nem értettek semmit? Mert annak az első kétharmada tényleg jó, majdnem annyira, mint a DD v2 akkorról, de a vége iszonyatosan fájdalmas marhaság, majdnem hagytam a fenébe az utolsó számot a felénél tőle.
Idézet
Esetleg az Illuminati?
Hadd ne írjam, mi volt az első gondolatom, amikor megláttam...
Amúgy megpróbálom objektíven nézni... ha leszámítom, hogy az utolsó száma egyetlen nagy "Vegyétek meg sokan a Secret Invasiont, mert az izgalmas, mert én írom, ezért meg kell vennetek, mert én azt mondom" feliratú neontábla, ami oldalanként tolja ezt az üzenetet az ember képébe, akkor...
Az első rész egy pörgős akció viszonylag jó szövegekkel és kb. egy tucat önellentmondással, ami az aprótól az "ekkora marhák hogy léteznek"-ig terjed.
A második rész már izgalmasabb, de egy olyannak, ki nem tudja, mi az a Végtelen Kesztyű, csak egy unalmas keresgélés teljesen veszélytelen helyeken színes kavicsok után, miközben a Szemlélő pofázik a háttérben.
A harmadik szám már lehet izgalmas, elvégre van benne Túlontúli, aki egy kreténként viselkedik (bár ez nem különbözik sokban a THII-es énjétől), és a végén látjuk, amint nem csinál semmit.
A negyedik rész egy beszélgetés egy karakterrel, akit senki sem ismer, és akit mindenki megkér, hogy légyszi, ne csinálj semmit, miközben ő egy börtönben ül és nem csinál semmit. Néha kicsit verik is, és kiabálnak vele,hogy ő ne csináljon semmit, miközben ő nem csinál semmit. És ez a banda a Föld legokosabb embereiből áll amúgy.
Az ötödik részben pedig elmeséljük 16 oldalban, ami az NA Invasiont felvezető hat részében történt, majd 5 oldalon bunyózunk, és az utolsókon megállapítjuk azt, amit az elsőn is, de most még jobban.
Összesen az első és a harmadik miatt talán megérné. A többinél még a kocaolvasók is érdeklődtek a fórumokon odakinn, hogy akkor ez most pontosan mi és miért is kelelne elélveznem tőle azon kívül, hogy Bendis írta?

A Toxin annyira nem gáz, simán elmenős mini, csak egyrészt a karakter előtte vagy egyszer bukkant fel, és utána soha többet nem vették elő.

A daughters of the dragon jó, csak a baja az, hogy olyan Zs-listát szereplőgárdával operál, hogy az olvasók 99%-ának fogalma sem volt róla, hogy egyáltalán a főszereplők kik. (Nekem is utána kellett néznem.) Emiatt az írók elég lazán operáltak, jó is lett, csak sajna tényleg totál b-kategóriás minden benne.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1927 Dátum: 2009. November 13. - 00:14:18 »
miért is kelelne elélveznem tőle azon kívül, hogy Bendis írta?

A Toxin annyira nem gáz, simán elmenős mini
Ezt nem volt szerencsés így egymás után írni. ;D
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1928 Dátum: 2009. November 13. - 09:57:34 »
Az a black widow sorozat valóban nem ronda (tudom, ezt írtad te is) de az miért baj, hogy 3 részes? az még így is 63 oldal képregény. Az nem ér meg egy kiadást?
63 oldalt nemigen lehet kiadni. Már a Vadász lelke, ami 48 volt, is elég necces lett az 1800-as árával. Egy 64 oldalas képregény ára már majdnem vetekedne egy 100 oldalaséval (mondjuk 2200 lenne), ráadásul egy ismeretlen karakterrel szerintem nem lenne eladható. Mellesleg az első MK BW szerintem régi, és nem digitalizálták.
Idézet
A fallen son-ban pont az a pláne, hogy nem amerika kapitány benne a főszerepllő, annak ellenére, hogy róla szól, hanem a marvel prominens alakjai,

Ezek számomra éppen ellene szólnak. Egy Amerika Kapitány könyv, amiben nem is domináns alak = 1: sokan nem vennék meg, mert azt hiszik AmKap a főszereplő 2: akik megvennék miatta, csalódnának, hogy alig szerepel.
Idézet
szóval ez nem lehet kizáró ok.
Ez két kizáró ok.
Idézet
A BA köteteidben is ottvan amerika kapitány.
Írtam az előbb, hogy olyanról nem lehet szó, amiben főszereplő. A BA-ban nem főszereplő.
Idézet
Daughers of the dragon:
ez egy 2006-ban futott sztori. Hat részes. justin gray, jimmy palmiotti és khari evans írták és rajzolták. Misty knight és colleen wing benne a főszereplők.
Bár a mellékszereplők listája jó, de épp a két főszereplőt nem ismeri senki, még én is alig. Ami nem lenne baj, de ha netán sikeres lenne, és lehetne folytatni valahogy, de őket még nem láttam főszerepben.




salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1929 Dátum: 2009. November 13. - 10:11:55 »
A Talgaby által említett Iron Man: Extremis tényleg "praktikus" lenne. Időrendbe belepasszol (az is a Civil War előtt van közvetlenül); a rajz (lehet már túlzottan) közönségbarát. Van benne jellemfejlődés is. Meg alapból Warren Ellis. :] De tényleg ongoing meg ne adj ki olyat, ami nem dobogtatja a szíved teljes erővel, mert a te pénzed van kockán.

Mennyire feltétel, hogy amúgy hogy passzoljon a cucc az általad követett kronológiába?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1930 Dátum: 2009. November 13. - 10:19:34 »
Mellesleg az első MK BW szerintem régi, és nem digitalizálták.
Azt én nem tudom, hogy digitalizálták-e, de 1999-es sztori.

Idézet
Ezek számomra éppen ellene szólnak. Egy Amerika Kapitány könyv, amiben nem is domináns alak = 1: sokan nem vennék meg, mert azt hiszik AmKap a főszereplő 2: akik megvennék miatta, csalódnának, hogy alig szerepel.
Ezzel nagyon nem értek egyet, mert pont az ellenkezőjét is lehetne mondani. Hogy aki utálja amerika kapitányt, megveheti, azért, mert nem ő ugrál benne, aki szereti amerika kapitányt, az meg megveheti azért, mert egy megemlékezés róla, jó történetekkel. De a te dolgod, nem akarok vitatkozni.

Idézet
Bár a mellékszereplők listája jó, de épp a két főszereplőt nem ismeri senki, még én is alig. Ami nem lenne baj, de ha netán sikeres lenne, és lehetne folytatni valahogy, de őket még nem láttam főszerepben.
Ez a 15 rész volna a folytatása: http://marvel.wikia.com/Comics:Heroes_for_Hire_Vol_2
ezek kaki sztorik? Én csak az utsó néhány részt ismerem, nem olvastam a sorozatot.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1931 Dátum: 2009. November 13. - 10:35:53 »
Mennyire feltétel, hogy amúgy hogy passzoljon a cucc az általad követett kronológiába?
Nem követelmény, de persze előny. Például DC kiadvány esetében lényegtelen.
Azt én nem tudom, hogy digitalizálták-e, de 1999-es sztori.
Általánosságban 2000 után kezdték el digitálisan készíteni a képregényeket. Vagyis utána már mind az, előtte csak azok, amiket utólag javítottak fel egy újrakiadás érdekében. Szerintem azt nem adták ki újra.
Idézet
Ezzel nagyon nem értek egyet, mert pont az ellenkezőjét is lehetne mondani. Hogy aki utálja amerika kapitányt, megveheti, azért, mert nem ő ugrál benne, aki szereti amerika kapitányt, az meg megveheti azért, mert egy megemlékezés róla, jó történetekkel.
Ha te utálod Supermant, megvennél egy Superman képregényt 2500 forintért? Még akkor, ha tudod, hogy inkább Lois, Jimmy és a többiek szerepelnek benne? Nem hiszem. Legfeljebb, ha már nincs mire költeni a pénzed. De a jelenlegi helyzetben kifejezetten olyan képregényekkel kéne előjönni, ami csábító lehet, nem olyannal, ami necces. Márpedig, ha valaki nem csípi a Kapit, akkor egy Kapi könyv, akármi is van benne, minimum is necces.

Idézet
ezek kaki sztorik? Én csak az utsó néhány részt ismerem, nem olvastam a sorozatot.
Én csak azt a 3-4 részt vettem meg, amit Al Rio rajzolt. Az szokás szerint gyönyörű volt, a sztori pedig szórakoztató.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1932 Dátum: 2009. November 13. - 10:38:47 »
Tomi, DC-ből szíved szerint mit adnál ki? Egy jobb ongoing válogatást, minit, vagy egy sztorivonalat mint amilyen a Polgárháború is lesz?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1933 Dátum: 2009. November 13. - 10:48:17 »
Ennyire nem ismerem a DC Univerzumot, hogy ezekre mind találjak példát.  :D
Ongoing válogatás nem műxik: úgyis mindenki anyázna a kimaradt részek miatt.
DC-ből egyelőre csak Y, Fallen Angel és Birds of Prey, amihez lenne kedvem. Az Y egyelőre még nem jöhet, a BoP pedig minden oldalról zűrös. Nem ismeri senki se a szereplőket, se a sorozatot. Batman névvel nem lehet reklámozni a Képes Kiadó miatt, ha minit vennék elő, abban nincs a Vadásznő, akit legalább már ismernek az emberek, az újabb sorozatnak pedig a rajza nem túl jó. A Fallen Angel pedig csak sóhaj, azt sose lehetne eladni itthon, sajnos.

Alap a könyv kiválasztásánál, hogy kizárjuk a kizáró tényezőket, vagyis annyira biztosra menjünk, amennyire csak lehetséges. És még akkor is simán veszíthetek rajta 5-700.000-t. Ha azokat nem zárom ki, akkor majdnem biztosan veszítek rajta annyit, amibe természetesen nem megyek bele. Ezek a tényezők azok, amik sok vásárlót elriasztanának. Rossz rajz, ismeretlen karakter, női főszereplő egyedül (bár ez még annyira nem is), tök ismeretlen képregény, nem kedvelt főszereplő... elsősorban ezek mennek a kukába, aztán lássuk, mi marad, azokból lehet mazsolázni.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1934 Dátum: 2009. November 13. - 10:58:27 »
Hát a maradékból nem igazán lehet mazsolázni.  :( A Fallen Angel-t én is sajnálom, mert tényleg kiváló sztori, de itthon tuti bukás lenne.  :( DC kiadása esetén egy olyan sztori esetleg sikeres lehetne (gondolom én) amit Superman elvisz a vállán. Vagyis ő a központi karaktere, de mellette a DC Univerzum más karakterei is felvonulnak és így esély nyílik a bemutatásukra.
Ez már tényleg a bőség zavara. Két-három napja csak címeket pörgetek a fejemben, és valami gebasz mindegyikkel van.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #1935 Dátum: 2009. November 13. - 10:59:40 »
A Fallen Angel pedig csak sóhaj, azt sose lehetne eladni itthon, sajnos.
Sajnos szerintem is így van, pedig én is olvasnék valami újabb stílust női főszereplővel. De én nem reprezentálok sokat, mert a lányok még mindig a mangát szeretik. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1936 Dátum: 2009. November 13. - 11:16:08 »
Idézet
Mellesleg az első MK BW szerintem régi, és nem digitalizálták.
Ezen nagyon csodálkoznék, ha JG Jones számítógép által színezett rajzai ne lennének meg digitálisan. Érdekes paradoxont nyújtana.
Amúgy a kilencvenes évek közepétől simán lehet nézni, amikor elkezdtek a WildStormmal, GurueFX-szel, Malibuval színeztetni, mindegyik számítógépen készült eleve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1937 Dátum: 2009. November 13. - 11:17:46 »
Számítógépes színezés már a 90-es évek közepén is létezett, szerintem abból nem következik, hogy a nyomtatás is digitális volt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1938 Dátum: 2009. November 13. - 11:25:44 »
De a 2001-es reprint már eléggé. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1939 Dátum: 2009. November 13. - 11:46:41 »
Alap a könyv kiválasztásánál, hogy kizárjuk a kizáró tényezőket, vagyis annyira biztosra menjünk, amennyire csak lehetséges. És még akkor is simán veszíthetek rajta 5-700.000-t. Ha azokat nem zárom ki, akkor majdnem biztosan veszítek rajta annyit, amibe természetesen nem megyek bele. Ezek a tényezők azok, amik sok vásárlót elriasztanának. Rossz rajz, ismeretlen karakter, női főszereplő egyedül (bár ez még annyira nem is), tök ismeretlen képregény, nem kedvelt főszereplő... elsősorban ezek mennek a kukába, aztán lássuk, mi marad, azokból lehet mazsolázni.
Teljesen jogos amiket mondasz, viszont ebben a szakmában, te is nagyon jól tudod, nem lehet biztosra menni. Valamint mindent el kell egyszer kezdeni valahol. Ha annó ugyanezeket mondták volna a Kandi lapoknál is, akkor sohasem jelent volna meg egyetlen amerikai képregény sem hazánkban. Hiszen ugyanezeket az érveket akkor is fel lehetett sorakoztatni az összes karakterről. Ugyanúgy el lehetett volna mondani Pókemberről, Batmanről, Supermanről, az X-Menről, a Bosszú Angyalairól, hogy nem ismerik az emberek őket, ismeretlen a történet, egy sorozat része, stb. Tehát mindent el lehet kezdeni valahol, csak okosan kell csinálni. Persze mi is könnyen beszélünk, nem a mi pénzünk forog kockán benne.