Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 630984 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1940 Dátum: 2009. November 13. - 11:50:43 »
Tudom, hogy nem lehet biztosra menni, épp ezért szükséges azokat a tényezőket leszűrni, amik a bukás valószínűségét erősítenék.  ;)
És az se véletlen, hogy Kandiék éppen Pókemberrel kezdték (a Fantom után).  ;) A Batman csak akkor indult, amikor az első mozifilm jött, az X-Men akkor, amikor a Pókemberben bemutatták, és így tovább. Pedig akkor aztán igazán volt rá kereslet (és persze olcsóbb is volt).

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1941 Dátum: 2009. November 13. - 11:55:57 »
Idézet
DC-ből egyelőre csak Y, Fallen Angel és Birds of Prey, amihez lenne kedvem. Az Y egyelőre még nem jöhet, a BoP pedig minden oldalról zűrös. Nem ismeri senki se a szereplőket, se a sorozatot.
Hát, ilyen szempontból a Supergirl v5 első 6 száma (0-5) lenne a legjobb megoldás, mert ugye a Képes már bevezette a karakter, Churchille rajzain nem igazán lehet kötözködni, és nem mellesleg a 6 részben kb a komplett DC univerzumot felvonultatják, szóval akár más kötetek felé való nyitás esetén is hasznos lenne (pl van benne Fekete Kanári is, aki a Birds of Prey-ben is). De persze ez is egy ongoing első hat száma, viszont itt is azt mondom, mint a WW-nél, hogy ez egy kerek történet, és abszolút nem lenne zavaró, ha nem lenne folytatása, mivel Joe Kelly abszolút nem követte a Jeph Loeb álltal kijelölt irányvonalat és nem mellesleg azóta szét is retconolták az egészet... ;)

Idézet
DC kiadása esetén egy olyan sztori esetleg sikeres lehetne (gondolom én) amit Superman elvisz a vállán. Vagyis ő a központi karaktere, de mellette a DC Univerzum más karakterei is felvonulnak és így esély nyílik a bemutatásukra.
Ben, ilyen Superman sztori az utóbbi években nem igen volt... de majd esetleg töröm még az agyam, de az a baj, hogy azok a sztorik, amikkel tényleg érdemes lenne foglalkozni DC terén, azok főleg Geoff Johns történetei és Mo-on kiadni egy Tini Titánok, egy Flash vagy egy Zöld Lámpás képregényt finoman szólva is necces lenne, még ha a Green Lantern: Rebirth mini kb minden kaine álltal felsorolt szempontnak meg is felelne (jó rajz, jó sztori, minisorozat). ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1942 Dátum: 2009. November 13. - 11:59:42 »
Doki, a 2005-ös All Star Superman nagyon gáz?
Vagy jut eszembe a Birthright, csak az meg 12 részes.
http://geekz.blog.hu/2009/01/11/superman_birthright#comments
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 13. - 12:06:58 írta Ben Reilly »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin next
« Válasz #1943 Dátum: 2009. November 13. - 12:06:30 »
A grafikája az...
A new X-men embere követte el.... :-\

De azt mondják a sztori szuper.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1944 Dátum: 2009. November 13. - 12:07:15 »
BuB, megelőzött... igen sajnos a grafikája olyan, amilyen, de mondjuk a sztori egybehangzóan piszok jó! ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1945 Dátum: 2009. November 13. - 12:12:22 »
Ha te utálod Supermant, megvennél egy Superman képregényt 2500 forintért? Még akkor, ha tudod, hogy inkább Lois, Jimmy és a többiek szerepelnek benne? Nem hiszem. Legfeljebb, ha már nincs mire költeni a pénzed. De a jelenlegi helyzetben kifejezetten olyan képregényekkel kéne előjönni, ami csábító lehet, nem olyannal, ami necces. Márpedig, ha valaki nem csípi a Kapit, akkor egy Kapi könyv, akármi is van benne, minimum is necces.

Ez tök rossz példa, mert a dc szinte egyáltalán nem érdekel. De ha ezt egy marveles szereplővel kérdezed, mégha egy olyannal is, akit nem igazán kedvelek, akkor igen lenne a válaszom.
Egyrészt egy béna rajz jobban elriaszt, mint az, hogy ki a szereplő, ez önmagában nem mérvadó, mert lehet hogy jó a történet, jó a rajz, és van benne 20 másik mellékszereplő, aki viszont a kedvenceim között van.
Viszont vagyok már akkora marvel zombi, hogy egy magyar kiadást akkor is megvennék, ha nem tetszenének a rajzok. Ugyanezt egy superman képregényről nem tudom elmondani.
De mivel a példádat átvitt értelemben akartad kérdezni, így a válaszom: DE!
De szerintem inkább kérdezz meg másokat is, hogy megvennének-e egy olyan amerika kapitány történetet, amiben nem amerika kapitány szerepel, hanem vasember, pókember, rozsomák, sólyomszem, és a bosszú angyalok. Meg feltűnik még, strange, daredevil. ( meg hulk is)
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 13. - 12:25:34 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1946 Dátum: 2009. November 13. - 12:29:12 »
Tomi nekem egyre inkább úgy tűnik akármit is fogsz választani kiadásra, csupán két eséllyel játszhat, vagy bejön vagy nem.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1947 Dátum: 2009. November 13. - 13:34:21 »
AS Szupi grafikája meseszép, jobb az ASGBADGAT-nél is, pedig azt Jim Lee rajzolja. A sztori meg olan, amilyet szerintem vagy húsz éve nem jelent meg amerikai képregényben. Ami hátrány lenne itthon, hogy egy hatalmas nagy tisztelgés az aranykori Superman előtt, és aki nem ismeri a karaktert, az a sztori áthallásainak, utalásainak, többértelmű jeleneteinek negyedét se értené.
Na meg érdekes kérdés lenne a fordító személye. Tömény Morrison a nem visszafogott fajtából, iszonyatosan eldurvult sci-fi és fantasy-elemekkel, és egy olyan füzettel, ami önmagában elnyerte a teljes képregényszakma csodálatát (nyolcadik szám).

Darkus

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Kingpin next
« Válasz #1948 Dátum: 2009. November 13. - 13:36:58 »
Esetleg Battle Royale manga?

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1949 Dátum: 2009. November 13. - 13:42:11 »
Esetleg Battle Royale manga?
Ha már manga, akkor már GTO. :] De az itt nem profil. :]

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Kingpin next
« Válasz #1950 Dátum: 2009. November 13. - 13:55:48 »
Azt hiszem Ben most kapott szívrohamot. ;D

Tényleg jó az AS grafikája? Én úgy tudtam frank Quality csinálta, és az én szememben nem sokat fejlődött a New X óta, vagy akkor mégis...?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1951 Dátum: 2009. November 13. - 13:56:55 »
Kicsit sok lenne a GTO, nem? Hány kötet? Harminc?

Quitely valójában egy nagyon jó rajzoló, csak a New X-Menben volt a karrierje mélypontja. Azóta nem is vállal ilyen rövid határidővel semmit sem szerencsére. És mivel megvan mind a két kötet, ezért igen, határozottan kijelenthetem, hogy marha szép a rajz.

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Kingpin next
« Válasz #1952 Dátum: 2009. November 13. - 14:12:34 »
Ez nem tudom be van-e már digitalizálva, de nincs rá esély? Főleg ezzel a borítóval.....
http://www.comicvine.com/venom-lethal-protector-lethal-protector-part-6/37-57646/
Venom: Lethal protector
Mark Bagley és Ron Lim rajzolta + van benne Pókember is....


 

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Kingpin next
« Válasz #1953 Dátum: 2009. November 13. - 14:35:44 »
Kicsit sok lenne a GTO, nem? Hány kötet? Harminc?
25; nem szeretem a mangákat / animéket de ez kivétel. :]

Utánnaolvasva a MK: Black Widow v.1. nem tűnik rossznak. Szerintem ez az én zsánerem, de otthon majd belenézek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1954 Dátum: 2009. November 13. - 14:51:31 »
Lethel Protectort mintha én fejeztem volna be valamelyik oldalra, elég fárasztóan bugyuta volt. (Bár nekem az egész karakter az.)
Black Widow v1 meg ha kaine nem adja ki, amúgy is lesz magyarul majd valamikor jövőre. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin next
« Válasz #1955 Dátum: 2009. November 13. - 14:55:15 »
A Lethal protectort itt meg tudom mondani, hogy kizárt.
Én elborult nagy Venom fan voltam, de az a sztori még számomra is a karakter végét jelentette.
Úgy ahogy van egy rossz vicc, ráadásul Kaine még nincs is különösebben oda Venomért (sőt !).

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Kingpin next
« Válasz #1956 Dátum: 2009. November 13. - 15:51:54 »
Csatlakozom. Szenvedés volt végigolvasni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1957 Dátum: 2009. November 13. - 16:19:07 »
Hát, ilyen szempontból a Supergirl v5 első 6 száma (0-5) lenne a legjobb megoldás, mert ugye a Képes már bevezette a karakter, Churchille rajzain nem igazán lehet kötözködni, és nem mellesleg a 6 részben kb a komplett DC univerzumot felvonultatják, szóval akár más kötetek felé való nyitás esetén is hasznos lenne (pl van benne Fekete Kanári is, aki a Birds of Prey-ben is). De persze ez is egy ongoing első hat száma, viszont itt is azt mondom, mint a WW-nél, hogy ez egy kerek történet, és abszolút nem lenne zavaró, ha nem lenne folytatása
Ezt is elolvasnám szívesen.
Idézet
a Green Lantern: Rebirth mini kb minden kaine álltal felsorolt szempontnak meg is felelne (jó rajz, jó sztori, minisorozat). ;)
Az meg melyik? Őt csípem.
Doki, a 2005-ös All Star Superman nagyon gáz?
"Ultimate"-ről szó sem lehet.  :)
Ez tök rossz példa, mert a dc szinte egyáltalán nem érdekel. De ha ezt egy marveles szereplővel kérdezed, mégha egy olyannal is, akit nem igazán kedvelek, akkor igen lenne a válaszom.
Egyrészt egy béna rajz jobban elriaszt, mint az, hogy ki a szereplő, ez önmagában nem mérvadó, mert lehet hogy jó a történet, jó a rajz, és van benne 20 másik mellékszereplő, aki viszont a kedvenceim között van.
Viszont vagyok már akkora marvel zombi, hogy egy magyar kiadást akkor is megvennék, ha nem tetszenének a rajzok.
GG, kérlek szépen, vonatkoztass már el saját magadtól.  ;) Egy sorral feljebb írtad, hogy igen, te Marvel Zombi vagy. TE megvennéd. De én szeretném, ha nem csak az a 200 Marvel Zombi venné meg, mert akkor buknék rajta egy millát, hanem egy maradék 800 olyan olvasó is, akit annyira azért nem érdekel a Marvel egészében, de ha megtetszene neki valami ránézésre, tenne vele egy próbát. Érted már a különbséget?
Esetleg Battle Royale manga?
Azt csak azért nem, mert 15 kötet...
Venom: Lethal protector
Én se hinném...


talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Kingpin next
« Válasz #1958 Dátum: 2009. November 13. - 16:21:28 »
GL: Rebirth.
És ha egyszer tényleg megjelenik, az eskü szövegének annak kell lennie, ami itt van. Iszonyat ügyes fordítást kapott.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1959 Dátum: 2009. November 13. - 16:36:48 »
Idézet
Ezt is elolvasnám szívesen.
Oké, ezt is felküldöm majd gaby-val. :D Ja és tg megelőzött a linkkel...