Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667467 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #120 Dátum: 2012. Február 15. - 16:15:45 »
"Keresd ki az Infernóból azt a képet, amikor MJ modellkedik és a rátett arany díszek megelevenednek"
gugli képkeresésre gondoltam...feltéve, hogy fenn van eme kép (ugye ez nincs meg magyarul? :headscratch:)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #121 Dátum: 2012. Február 15. - 16:23:09 »

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #122 Dátum: 2012. Február 15. - 16:25:12 »
Innye, ez tényleg randa!
(Kösz, Ben)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #123 Dátum: 2012. Február 15. - 16:38:40 »
Pedig az első képen még csini. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #124 Dátum: 2012. Február 15. - 16:43:29 »
Meki nagyon ráment arra, hogy lenge öltözékben mutassa MJ-t, meg meztelen háttal, meg ilyesmi, sokaknak azért tetszettek a nőalakjai. De az arcokkal nagyon nem bánt jól.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #125 Dátum: 2012. Február 15. - 17:39:03 »
Az arca még a legkisebb gond, a bokája túl vékony, a combja túl hosszú, a dereka túl keskeny. A női alakok sose mentek neki. :-\
Tejet kérek! Csokisat!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #126 Dátum: 2012. Február 15. - 19:34:38 »
De a láb problémákkal akkor sem tudja lekörözni Liefeldet. Neki tényleg csak olyan alakokat kellene rajzolnia akiknek nincs lábuk. Ki kéne neki találnia egy mozgássérült szupercsapatot. ;D

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #127 Dátum: 2012. Február 15. - 19:38:18 »
Azoknál a lábaknál még én is szebbeket rajzolok, pedig nekem is az megy a legbénábban.  :hehe:
Miért nem küldik már nyugdíjba?
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Peter P

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 120
    • Hálózsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #128 Dátum: 2012. Február 15. - 19:52:18 »
Nekem tetszett Todd McFarlane stílusa. :nemtudom: Leginkább az ugrik be amikor Peter fotózza MJ-ét és elkenődik, hogy neki ez nem megy, mire MJ elkezdi levenni a ruháit. (Magyar Pók 69) Nem tudom nekem ezek az apró dolgok tetszettek az akkori részekben. Valahogy hihető volt a történet. :spidey:

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #129 Dátum: 2012. Február 15. - 20:06:10 »
Csemegézés Liefeld legpocsékabb műveiből ;D:
http://www.progressiveboink.com/archive/robliefeld.html
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #130 Dátum: 2012. Február 15. - 21:02:03 »
Leginkább az ugrik be amikor Peter fotózza MJ-ét és elkenődik, hogy neki ez nem megy, mire MJ elkezdi levenni a ruháit. (Magyar Pók 69) Nem tudom nekem ezek az apró dolgok tetszettek az akkori részekben. Valahogy hihető volt a történet. :spidey:
Pont erről beszéltem. :)
De ez nem Meki érdeme, Micheline írta a szöveget.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #131 Dátum: 2012. Február 15. - 23:32:24 »
És az OMD utána se kell aggódni, mert amit Slott művel, az tényleg zseniális. Hétvégén lenyomta az átvételétől a Spider-Island utáni sztoriig az egészet, és egyet kell értenem azokkal, akik az egyik legjobb jelenlegi havi sorozatnak mondják. Az hagyján, hogy kimagyarázta a teljes OMD-BND kuszaságot, de tökéletesen működőképessé tette azt. A házasság eltörlésével együtt. Talán a legjobb Pókember-éra, amit eddig olvastam a Lee-Romita szakasz óta.
Nekem még mindig jobban tetszik a JMS-éra, de igen, végre megint olvasható a Pókember. Én mondjuk még a Spider-Islandig sem értem el.

Idézet
Ja, és ami még meglepőbb: Ramos rajzai működnek itt. Nem csak működnek, hanem páratlanok. Komolyan azt hittem, valami baj van velem, és gyorsan visszamentem megnézni néhány pár évvel ezelőtti X-Menét, de megnyugodtam, hogy azokat még mindig rémesnek tartom. Itt viszont szinte tündököl.
Mielőtt elkezdtem olvasni, azt hittem, nagyon szeretni fogom a rajzait, de annyira mégse jött be, mint vártam. A goblinjai amúgy általában tetszenek.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #132 Dátum: 2012. Február 16. - 08:59:28 »
Straczynskinek nem tetszett nekem a Pókembere. Peter Parkert nagyon jól tudta írni, de Pókembert nem. Slott mindkettőben jó. Nála annyit lehet esetleg felhozni, hogy Petert is hajlamos elökörködni, a magánéleti rázós szakaszokat meg a lehető leggyorsabban letudni.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #133 Dátum: 2012. Február 17. - 12:48:38 »
Straczynskinek nem tetszett nekem a Pókembere. Peter Parkert nagyon jól tudta írni, de Pókembert nem.

Ebben félig egyetértek. Szerintem inkább ellenségeket nem tudott írni. Ellenben szívesen olvasnék tőle valami olyat, ami mentes lenne minden misztikumtól meg szuperektől, csak kőkemény társadalmi tabukat feszegetne, mert szerintem az rohadtul menne neki. A Midnight Nation-be is az tetszett, hogy nagyon érzékenyen nyúl ezekhez a témákhoz, és a Pókba is ezek voltak a legerősebb pillanatok.
"Live for nothing or die for something, your call."

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #134 Dátum: 2012. Február 17. - 13:27:29 »
Szerintem meg pont a misztikum az erőssége, csak ez Pókemberhez egyáltalán nem illett.
Tejet kérek! Csokisat!

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #135 Dátum: 2012. Február 17. - 18:53:33 »
Nekem azért tetszettek a Morlunos Pókember-képregények is.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #136 Dátum: 2012. Február 17. - 21:26:56 »
Szerintem inkább ellenségeket nem tudott írni.
Ebben egyetértünk. Morlunt nagyon eltalálta, de senki mást utána. Az új Octopus is nulla volt, de a fertőzött kevert 40-es évekbeli gengszterek-sár az mindennek az alja volt.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #137 Dátum: 2012. Február 17. - 23:12:22 »
Morlunt? Mégis miért? Ő is nagyon gáz volt. Mindenki gáz volt, főleg az egyszer használatos kamu ellenségei.
Tényleg csak Peter Parkert tudta írni. Mondjuk azt szerintem is jól. Amikor már fel kellett vennie a maszkot, ment a "ne már baszdmeg" olvasás közben a részemről.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #138 Dátum: 2012. Február 17. - 23:23:05 »
Nem volt gáz. Hosszú évek óta - konkrétan a Klón sztorik óta - az egyetlen olyan ellenség volt, aki tényleg ellenfél volt Pókember számára (talán még a Fekete Tarantulla). Az előtte levő 7 évben mindegyiket lazán leverte, minden fegyverük elől elugrált, meg minden. Minden feszültség elszállt a történetekből emiatt. JMS jól ráérzett, hogy van egy dolog, amivel szemben a póktempó mit sem ér: az állóképesség.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #139 Dátum: 2012. Február 18. - 08:55:22 »
De ott csak azért, mert a nyolcvanas-kilencvenes évek kötelező tétemelése miatt nagyon megnövelték Pókember erejét. Volt, amikor hitelesen szenvedett élet-halál harcokban a Tarantulával (a simával), mert úgy írták, hogy a hiperreflexei ellenére is hihető volt annak a fürgesége és kiszámíthatatlan stílusa. Aztán előbb a saját X-eikkel való versengés, később meg a Sötét kor miatt muszáj volt egyre eszementebb dolgokat kitalálni, a végén meg elfogyott a szufla.
Ebből a szempontból amúgy elég komoly bajban lesz a Marvel, ha Slott otthagyja a mostani címet. Pókemberből, aki régen egy környékbeli, zsebeseket és kisstílű (jelmezes) tolvajokat hajkurászó alak volt, akinek már az komoly kihívást okozhatott, hogy élve kijusson egy bandacsatározásból, most egy való A kategóriás, F4-alapanyag szuperhőst csinált egy egészen ügyes történetíven. De pont az a baj, hogy ezt ő jól tudja csinálni, csakhogy a tapasztalatok alapján két tucat Pók-íróból ha egy képes erre hosszú távon. Vagyis Slott után szinte menthetetlenül nagyon, nagyon le fog esni a színvonal.