Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667120 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

venom87

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 159
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #300 Dátum: 2012. április 12. - 09:21:42 »
Szerintem előbb a nagyobb városokban van!

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #301 Dátum: 2012. április 12. - 19:20:26 »
Ma voltam az M1-M7 közös szakaszán levő Tescoban,ott az Inmedioban nem volt Pókember. Volt viszont 1db Marvel+ #2.
De nem nyugodtam bele,hogy ma nem olvashatom az áprilisi Pókembert!
Aztán hazafelé beugrottam az Árkád Inmediojába és ott volt 2 db új Pókember szám! Természetesen megvettem az egyiket!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #302 Dátum: 2012. április 12. - 20:06:39 »
Én ma az Allee-ben néztem az Inmedioban, de ott sem volt még.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #303 Dátum: 2012. április 12. - 22:06:08 »
Én ma az Allee-ben néztem az Inmedioban, de ott sem volt még.

Én ott vettem meg. Ezzel kapcsolatban annyit, hogy tényleg durva, hogy úgy ki kell könyörögni a pult alatti szendvics doboz alatti felmosórongy alól a képregényt, mert nem képesek kirakni a polcra. :pokcrap:

Kiadvány: ezt mindig elmondom, hát a mai nap se legyen kivétel - JMS király! Ehhez képest Bendis Mighty-ja egy nagy rakás... :roll:
Egyébként, nem tudom feltűnt-e valakinek, de a "McCarthy-érás" flashback egy az egyben Woody Allen, ebből a filmből: http://www.port.hu/a_jonevu_senki,_avagy_a_stroman_the_front/pls/fi/films.film_page?i_film_id=1241

És egy kérdés: A Polgárháború kötetben nem úgy van, hogy Pókit kilövik a szobából, és Stark nem megy utána? Akkor itt miért grapplingolnak az utcán, és a csatorna után (gondolom ott menti meg Megtorló), hogy gyógyul fel itt ilyn könnyen?
"Live for nothing or die for something, your call."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #304 Dátum: 2012. április 12. - 22:14:58 »
A válasz: pocsék szerkesztés. A Civil War tele volt sajna ilyenekkel. Bár még mindig sokkal jobb volt a helyzet, mint az előtte lévő House of M-nél, ahol vagy Bendis titkolózása vagy még valószínűbben a szerkesztői munka totális hiánya okán a főmininek minden egyes létező, de tényleg az összes darab tie-in tökéletesen ellentmond. Néha olyan szinten, hogy értelmezhetetlenné válik vagy a komplett kapcsolódó sztori, vagy a főmini egyes szakaszai. Az egyik legnagyobb szerkesztői csőd volt, amit valaha láttam. Ehhez képest a Polgárháború nagyon sok, de kicsi bakija már szinte eltörpül (és hogy szép legyen, a DC utána egy saját nagy eseményének, a Countdownnak a szerkesztését ugyanilyen szinten szúrta el a kiegyensúlyozottság végett).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #305 Dátum: 2012. április 12. - 22:34:11 »
Az történt, ami a crossovereknél általában: csak alapinstrukciókat adtak meg az íróknak vagy/és rajzolóknak, amiből aztán lettek ilyen apró eltérések. Például lehet, hogy az egyiknél nem szóltak, hogy Vasember üti ki Pókembert a házból.
Itt nem arról volt szó, hogy volt egy minisorozat, amelyhez utána adtak hozzá kiegészítőket, mint régen, hanem egyszerre készítették el a főminit és a többit is, egyszerre jelentek meg, így - egy ilyen nagyszabású dolognál - szinte lehetetlen lett volna mindent egyeztetni óráról-órára. Ennek ellenére tényleg jöhetett volna valami jobb csoportszerkesztő, bár mintha talgaby említette volna azt is, hogy Millar kórházban volt a végén, onnan írta a befejezést, ami aztán totál lehetetlenné tett bármiféle egyeztetést.

silo2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #306 Dátum: 2012. április 13. - 17:26:05 »
Nagyon szép lett a füzet, ahogy az eddig összes többi Kingpin kiadvány. Ezek az ellentmondások viszont hihetetlenül zavaróak tudnak lenni (mondjuk ez most special fel sem tűnt ). Egy másik ilyen ami viszont nekem elég fura, a Vasember dokumentációban szereplő eredettörténet. Bár ha jól tudom, már a v4 -óta átírták Tony eredettörténetét. De akkor is, idegesítő, hogy egyszer csak minden magyarázat nélkül ilyen ellentmondások keletkeznek. Ez azt hiszem szintén igaz a a V2 -es Pókembernél ahol az eredettörténetet kicsit megváltoztatták a John Byrne féle Chapter One verzióra. Szeretem a Marvel képregényeket, de nagyon gáz hogy így összezavarják a Kontinuitást.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #307 Dátum: 2012. április 13. - 18:00:19 »
Elolvastam, nem volt rossz, de az első szám jobban tetszett. Asszem az rontott a dolgon, hogy nem éreztem át annyira Peter helyzetváltását, + kissé kizökkentett a főminiben olvasottak és eközötti különbségek. Viszont voltak benne tök jó részek, a Póki-Vasember dumcsi nagyon tetszett és a képzelt beszélgetés is. :)
Volt egy egyoldalas kép, amit nem a tényleges rajzoló készített. Az ki volt? Nekem JR JR jutott róla eszembe, de lehet, hogy tévedek.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #308 Dátum: 2012. április 13. - 19:25:32 »
Én ma az Allee-ben néztem az Inmedioban, de ott sem volt még.
De volt, mert ott vettem! Viszont tényleg nem rakták ki, pult alól húzták elő.  :stupid: :o :o Nem is értettem...


Az egyoldalas pókembert is Garney rajzolta, és nekem is egyre gyakrabban jut róla eszembe Romita, de nem zavar, mert jók az arcai.

Hát igen, amit talgaby írt egy másik topicban, hogy pölö a mutáns regisztráció mennyivel simább ügy volt, nekem is az a véleményem, hogy buta álkonfliktusokat kerestek az írók a tényleges probléma helyett.
Reed indoklása pölö valami hót gyenge, még ha nem is lenne a világ egyik legokosabb tudósa, értelmes ember ilyet nem mond, hogy a törvény az törvény, és ha rossz, akkor úgyis megváltoztatják. Bár lehet, ez nem is értelem kérdése, hanem szociális érzéketlenség, az meg végül is lehet Reednek is, hisz mindig mindene megvolt.

Peter is lényegében azért fordul a regisztráció ellen, mert hogy nincs tárgyalás, és embertelen körülmények között kell mindenkinek raboskodnia. Ha lenne azoknak a politikusoknak és Vasembernek egy csöpp  diplomáciai érzéke, akkor bizonyos kereteken belül biztosíthatnának tárgyalást is, nem nagy engedmény. Egyébként meg ez az N-zónában épített hyper-erőd olyan futurisztikus, hogy az árából kb. 4-szer újra lehetne építeni Amerikát.
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 13. - 19:41:56 írta NERIDA »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #309 Dátum: 2012. április 13. - 20:26:50 »
Én csak azt nem értem, hogy Talgaby már többször említette, hogy a Negatív Zóna káros az egészségre. Az ellenállók ezt többször kihangsúlyozhatták volna - itt például Peter is a tévében. Az egyszeri ember nem feltétlenül tudhat ezekről, de ő elég okos és járatos szerintem ahhoz, hogy ilyenekkel tisztában legyen, s ha ezt a tévében bevágta volna, szerintem néztek volna a polgárok, talán még hatása is lett volna. Az embertelen körülményeket igaz, említette, de a kettő nem feltétlenül ugyanaz.

riley25

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 58
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #310 Dátum: 2012. április 13. - 20:30:28 »
"Reed indoklása pölö valami hót gyenge"

Valóban, de csak azért, mert nem őszinte Peterrel. Az F4 saját sorozatában derül ki, hogy Reed miért támogatta a regisztrációt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #311 Dátum: 2012. április 13. - 20:46:31 »
Az új pókember... az illata fenséges most is.  :grimasz:  :haj:  :joy:  :pompom:
Mit mondjak még? :)
 :kingpin2:
This is a joke. A real practical Joke.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #312 Dátum: 2012. április 13. - 20:53:35 »
"Reed indoklása pölö valami hót gyenge"

Valóban, de csak azért, mert nem őszinte Peterrel. Az F4 saját sorozatában derül ki, hogy Reed miért támogatta a regisztrációt.
És miért?
A Vasemberben olvasható indoklás még valamennyire tetszik: bálványozza Tonyt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #313 Dátum: 2012. április 13. - 20:58:45 »
Egy másik ilyen ami viszont nekem elég fura, a Vasember dokumentációban szereplő eredettörténet.
Ezért üsd talgabyt, ő írta.  :D
Elolvastam, nem volt rossz, de az első szám jobban tetszett. Asszem az rontott a dolgon, hogy nem éreztem át annyira Peter helyzetváltását
Mivel a köteteket már olvastátok, másodszorra már nem fog akkorát ütni a dolog, ez természetes.  ;)

venom87

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 159
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #314 Dátum: 2012. április 13. - 21:01:39 »
Az új pókember... az illata fenséges most is.  :grimasz:  :haj:  :joy:  :pompom:
Mit mondjak még? :)
 :kingpin2:

Ma megvettem én is,nagyon tetszetős(az illata is jó)!Öröm és "bódótság"!!! :spidey: :kingpin: :spideyhun:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #315 Dátum: 2012. április 13. - 21:10:13 »
Mi a baj a Vasember-doksival?

Reed a CW alatt nagyon rosszul volt kezelve, de ezt utána ki is parodizálták. A legalja a Frontline-ban volt, ahol szó szerint úgy viselkedett, mint egy fogyatékos. Az indoklásában meg az volt a legszebb, amikor odament az Őrült Alkotó, és levezette neki, hogy tévedett. :)

silo2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #316 Dátum: 2012. április 13. - 21:28:40 »
Tulajdonképpen semmi baj a Vasemberes doksival, ha a V4 -flashback -jét vesszük alapul, de ugye a Tales of Suspense 39 -ben nem teljesen ez történt. Persze hallottam már erre valami magyarázatot, hogy azért kellet mert ha a vietnámi eredettörténetet vennénk alapul akkor Tony túl öreg lenne. Ne értse senki félre, nem a dokumentációval van baj, csak a Marvel nem értem hogy, minden magyarázat nélkül, hogy lehet lecserélni valakinek az eredettörténetét.  Így már nem alkotnak egységes univerzumot valahogy a régi és mostani történetek. Főleg a mostaniak, amelyek tényleg tele vannak ellentmondásokkal.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #317 Dátum: 2012. április 13. - 21:44:00 »
Nincs azzal semmilyen baj. Az eredettörténete alapján Tony egy fegyveres konfliktus során szerezte a repeszt. Hogy ez Korea, Vietnam, Irak, Afganisztán vagy lassan megint Irak, lényegtelen. Ezek mindegyikét megjárta már a sztori az évtizedek során. Reedék sem azért mentek már fel az űrbe, hogy ők legyenek az elsők a kozmoszban az oroszok helyett, hanem hogy kipróbáljanak egy forradalmi hajtóművet. Kapi se 1963-ban olvadt ki, hanem majdnem hat évtizedet töltött a jég alatt. Banner se a nukleáris fegyverkezési verseny miatt fejlesztette a gammabombát, hanem hogy az USA megtarthassa a vezető helyét a nukleáris fegyverek fejlettségében. Pym nem azzal töltötte a jelmezes karrierje első hónapjait, hogy KGB-ügynökök elől rejtegesse a nemzet titkait, hanem orosz ipari kémeket fülelt le. Natasa Romanova sem politikai disszidens, hanem egy kiugrott kormányügynök. Xavier sem Koreában harcolt, hanem Afganisztánban még 9/11 előtt. (Vagy egy dél-amerikai fegyveres felkelésben, ez most kissé képlékeny egy ideje... de volt már olyan verzió is, hogy Szomáliában volt.)
Nagyon kevés olyan karakter van a marvelnél, akinek nem nyúltak az eredetéhez. Tipikusan az eleve lassan vagy sehogy sem öregedő szereplők ilyenek (Rozsomák, Rejtély), vagy akiknél nehéz volna átírni a sztorit (Magneto auschwitzi múltja).
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 13. - 21:46:56 írta talgaby »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #318 Dátum: 2012. április 14. - 10:05:48 »
Nekem nincs semmi gondom a dokumentumokkal. Az,hogy némi változás lehet a régebbi eredettörténettel kapcsolatban....nos,haladni kell a korral. Megszokhattuk a Marvelnél, nem?  ;)  Nincs itt semmi gond. Nekem tetszett ez a rövid dokumentum,---mivel nincs túl sok hely---némiképpen felvilágosítást adott 1-2 szereplőről. Ha talgaby írta,akkor neki is jár a köszönet a Kingpin mellett,aki ilyen jó minőségű képregényt dob a piacra. Nem tudom,ki hogy van vele,de én olvasás közben többször szagolgatom a füzetet,mert isteni a frissen nyomtatott képregényfüzet vagy könyv illata. Teljesen magával ragad.  :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #319 Dátum: 2012. április 14. - 10:11:51 »
Az jó volt, hogy Stark után, jött Ms Marvel is az alkoholproblémáival, már néztem, hogy a következő, nem-e Britannia kapitány leírás lesz, aztán persze Pym jött, akinek szintén le volt írva, hogy volt egy mélypont az életében. Már csak Harry hiányzott a drogproblémáival. :)
This is a joke. A real practical Joke.