Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667120 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #860 Dátum: 2012. December 15. - 08:50:04 »
Szerintem is az Oki Doki-s rész nagyon jó volt, és nagyon tetszett, hogy festett rajzok vannak.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #861 Dátum: 2012. December 15. - 11:41:25 »
Vicces, mert azon a sztorin agyaltam, hogy bekerüljön-e. :)
Nagyon örülök hogy végül így döntöttél. :)

Más: A H Pókot és a Marvel+ -t is lehet a Trillianba kérni, ha előfizetek?
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #862 Dátum: 2012. December 15. - 22:17:52 »
Nem, ők árusítják őket, azt akkor megveheted ott helyben tőlük.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #863 Dátum: 2012. December 16. - 11:39:12 »
Megvolt a HP6, húúú, úgy érzem, mindenre fény derült. És kíváncsian várom a februárit, ugyanis ha jól tudom, most jön a Polgáháború, csak Pókemberre kiélezve.
A legjobban az a rész tetszett, amikor megtehetné, hogy most megöli azon nyomban Stregont, de nem teszi. Ez majdnem olyan, mint a Vadász lelkében, amikor szintén ilyen döntés elé kerül.
A 35. oldalon a bögrén jól látom, hogy egy pókfej van?
Amúgy a sztori most is  volt, mindkét részben volt csihi-puhi, ez az Otto nagyon már, mint ami a PPP-ben van, valahogy könyörtelenebb, és komolyabb. Az is tetszik, hogy befejeztetek egy szálat, és a közepétől az új sztorival meg egy újat kezdtetek, aminek a befejezésére ismét várni kell  :)
Clayton Crain rajzaihoz meg hozzászoktam, nem is olyan rosszak, de elsőre váratlan volt.
SD. EJC.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #864 Dátum: 2012. December 16. - 19:42:02 »
Idézet

Clayton Crain rajzaihoz meg hozzászoktam, nem is olyan rosszak, de elsőre váratlan volt.

Nekem pedig pontosan a festő képei tetszettek inkább,mint a Medina elnyújtott alakjai. 1000X élethűbb képek! Ízlések és pofonok.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 16. - 21:46:32 írta kaine »

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #865 Dátum: 2012. December 16. - 19:50:04 »
Medina, inkább meseszerűbben, jobban "amazingesen" rajzol, mint Clayton, nem? Clayton, inkább reálisabban rajzol, a színek, meg az, hogy fest, csak rá is kontráz erre.
SD. EJC.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #866 Dátum: 2012. December 16. - 19:53:07 »
Igen,ez igaz. Csak nekem annyira nem tetszik Medina rajza.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #867 Dátum: 2012. December 16. - 23:46:49 »
Medina, inkább meseszerűbben, jobban "amazingesen" rajzol, mint Clayton, nem? Clayton, inkább reálisabban rajzol, a színek, meg az, hogy fest, csak rá is kontráz erre.

Igen, szerintem is így van! Fura dolog ez, de vannak sztorik amik direkt megkövetelik az adott ábrázolásmódot!
Medina amúgy szerintem inkább Spawn-ban erős! ;)

TheUnternull

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 39
    • Amazing Comix képregényekkel foglalkozó blog
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #868 Dátum: 2012. December 16. - 23:53:52 »
Elolvastam a HP6-ot. Nekem tetszett ez a Stegron-os story, igazából még 1-2 részt szívesen továbbolvastam volna belőle. Nagyon váron a februárit!

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #869 Dátum: 2012. December 17. - 06:49:20 »
Igen, szerintem is így van! Fura dolog ez, de vannak sztorik amik direkt megkövetelik az adott ábrázolásmódot!
Medina amúgy szerintem inkább Spawn-ban erős! ;)
Hát, Spawnra nincs rálátásom, de ha Pókit így tudja rajzolni, akkor, bizonyára Spawn, a köpenyével, még félelmetesebb lehet. De, most, mintha visszafogottabb lettek volna a rajzai. Az előzőben nagyon ütős volt, itt már egy fokkal visszafogottabb, de még mindig az a Medina style-ban.
SD. EJC.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #870 Dátum: 2012. December 17. - 09:52:25 »
Idézet
Végre elolvastam a 6. számot is. Az "állatok bevadulnak" történet nem volt rossz, de magasan jobb volt amíg meg nem tudtam az agresszió okát. A magyarázat sokat rontott az összképen.

Dettó, zseniálisan indult, a vége picit B-kategóriás filmesre sikeredett. De a rajzok és az író mesélési stílusa (eleje) kárpótol a végéért.

Idézet
Vicces, mert azon a sztorin agyaltam, hogy bekerüljön-e. :)
Tök jó, hogy azért különbözik az ízlésünk...nekem eddig ez a kedvenc sztorim a 12-ből. Nagyon remélem, hogy a jövőben is gondolsz ránk, akik nem feltétlen bunyó-mániások ;D
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #871 Dátum: 2012. December 17. - 13:24:23 »
Amikor anno először találkoztam Medina rajzaival, elég furcsán hatott, de mostanra egészen megszoktam. S bár a realisztikusabb rajzokat részesítem előnyben, de olykor jó belekóstolni más alkotók munkáiba is. Persze régebben ezt pl McFarlane rajzainál nem igazán hangoztattam, sőt épp ellenkezőleg...  :hehe: Érdekes módon, ma már azokra a rajzokra is más szemmel tekintek, mondhatni az idő megszépítette őket. (bár annyira azért mégsem..  :lol: )

Ami a Medina-féle rajzokban tetszik, hogy iszonyat jó elkapja a mozdulatokat (pl ütések, ugrások stb) és rendkívül aprólékosan ki vannak dolgozva.

Maga a sztori is bejött - kell a látványos csihi-puhi is - bár nem a mély filozófiai tartalmáról marad emlékezetes  ;D, nem úgy, mint a másik történet, ami egy elgondolkodtatóbb sztori volt, és nagy vonalakban mintha Peter Parker gyermeki énjét láttuk volna viszont, bár neki azért fullos könyvmoly feje volt anno. Clayton Crain lenyűgöző festményei pedig tökéletesen illeszkedtek ide.

A Doki meg, hogy kigyúrta magát!  :oh: Mondjuk egyből emberesebben nézett ki, mint a klasszikus sztorikban, zöld kezeslábasban, pókhassal.  :hehe:

Ja még az első sztoriból csíptem ezt a szöveget: "A visszaút New Yorkba csendes volt, és eseménytelen. És elég rövid, mert csak három útitársamat ettem meg."  :twisted:  :hehe:  :hehe:

A vaspókruci ezzel az "intelligens fémmel",és előugró fémkarmokkal már kezd olyan lenni mint a T-1000-es...  ;D Nem azt mondom, hogy rossz egy ilyen ruha, mivel sokszor kihúzza az embert a kakiból, és sztori szempontjából is sok lehetőség van benne, csak nekem ez már túl high-tech.  :-[
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 17. - 15:57:57 írta jukjuk »

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #872 Dátum: 2012. December 17. - 15:04:36 »

Tök jó, hogy azért különbözik az ízlésünk...nekem eddig ez a kedvenc sztorim a 12-ből. Nagyon remélem, hogy a jövőben is gondolsz ránk, akik nem feltétlen bunyó-mániások ;D
[/quote]
Csatlakozom.  :)
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #873 Dátum: 2012. December 17. - 16:56:21 »
A vaspókruci ezzel az "intelligens fémmel",és előugró fémkarmokkal már kezd olyan lenni mint a T-1000-es...  ;D Nem azt mondom, hogy rossz egy ilyen ruha, mivel sokszor kihúzza az embert a kakiból, és sztori szempontjából is sok lehetőség van benne, csak nekem ez már túl high-tech.  :-[
Az ilyen újításokkal mindig az volt a baj, hogy az írók soha sem használták ki a benne rejlő lehetőségeket. Olyan, mint amilyen például régen volt a Knight Rider. Kittbe minden részben beépítettek valami új csodafegyvert, ami persze pont abban a történetben volt létfontosságú, aztán a többi részben pedig már nem is létezett, holott más kaland során is haszna lett volna. A vas pókruha is ilyen ebből a szempontból. Hihetetlen potenciál rejlett benne, de a sok író nem használta ki ezeket, mert vagy nem tudtak róla, vagy egyszerűen elfelejtették. De vehetnénk az Other-féle effektust is, ahol Pókember új képességeinek a zöme egyszerűen eltűnt a történet után.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #874 Dátum: 2012. December 17. - 17:07:54 »
A vaspókruci ezzel az "intelligens fémmel",és előugró fémkarmokkal már kezd olyan lenni mint a T-1000-es...  ;D Nem azt mondom, hogy rossz egy ilyen ruha, mivel sokszor kihúzza az embert a kakiból, és sztori szempontjából is sok lehetőség van benne, csak nekem ez már túl high-tech.  :-[

Akkor mit szólsz a 2099-es ruhához, ha ez a nagyon high-tech? Ha ez high-tech, akkor  a 2099-es ruha, már maga a teremtés koronája. Bár sokkal többet az se tudhat, mint a vaspók.
Mondjuk ebből egy jó sztori lenne, egy időutazós, a vaspók találkozik a 2099-es pókkal, mert xy valamit elrontott. Mint a Shattered Dimensionsban Misterio.
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #875 Dátum: 2012. December 17. - 17:25:28 »
Mondjuk ebből egy jó sztori lenne, egy időutazós, a vaspók találkozik a 2099-es pókkal, mert xy valamit elrontott. Mint a Shattered Dimensionsban Misterio.

Nem. Csak nem.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #876 Dátum: 2012. December 17. - 19:53:52 »
Miért nem? Szerintem érdekes sztori lenne.
SD. EJC.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #877 Dátum: 2012. December 17. - 21:01:20 »
Nem kell ahhoz időutazás. Hisz a ruha már megvolt egyszer.
De akár azzal is lehetne magyarázni, hogy az a ruha a Vaspók továbbfejlesztett változata. Hisz az a jövő.
De egyébként az a ruha mit tud? Nem ismerem a 2099-es univerzumot. Az nem csak egy sima ruha? :nemtudom:
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 17. - 22:43:01 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #878 Dátum: 2012. December 17. - 21:12:03 »
Akkor mit szólsz a 2099-es ruhához, ha ez a nagyon high-tech? Ha ez high-tech, akkor  a 2099-es ruha, már maga a teremtés koronája.

A 2099-es világot nem igazán ismerem, de amit találtam infót róla, az a hálóvetőkön meg a méregtüskéken kívül más extrát nem említ.
http://spidertom.uw.hu/pok2099.htm

Nem a Spider-man Unlimited sorozat cuccára gondoltál?
http://www.youtube.com/watch?v=hIqZDfrcXEg
http://www.youtube.com/watch?v=cY1mKJzDxnE

Nekem kimondottan a 616-os Pókembernél volt  kissé idegen ez a csúcstechnika. Viszont a vaspók ruha azon képessége, hogy a klasszikus kék-pirossá és a fekete szerkóvá is át tudott változni.....na az viszont tényleg tetszett. 
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 17. - 22:59:25 írta jukjuk »

ragatskynet

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #879 Dátum: 2012. December 18. - 17:14:56 »
Immár nekem is sikerült megzaklatnom az újságos nénit és beszerezni az új számot. Szerintem remek lett ez is, érdekes módon most Medina rajzai jobban megfogtak bár én az esőt nem húztam volna ki tussal, azt nem igazán értettem. A második történet kicsit tiniregényes volt, ettől függetlenül tetszett talán a Marvel+-ban megjelent Hulk sztorihoz hasonlóan azért, mert nem a mindenkit jól megvernek és mindenki hazamegy típusú cselekmény volt, kíváncsian várom a folytatást!
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 18. - 17:17:53 írta ragatskynet »