Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667120 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1160 Dátum: 2013. Június 12. - 09:28:27 »
Én is elolvastam tegnap azt az adalékot, tök jó volt. Az nem tudom, hogy elírás-e, de két "F" megjelölés van. Ha én kiteszek aukcióra egy F-el megjelölt régi képregényt, és valaki jóhiszemüen megveszi, mert azthiszi, hogy Fair, és milyen jó áron van, közbe meg kap egy összevagdosott, összefirkált képregényt. :)
És egy kérdés, a németnél azt írtad, hogy az a második legjobb minőség. De az első a Francia akar lenni?
Jó lehet a holland, olasz, német francia képregényrajongóknak, nincs hiány náluk. Olyan minőségben vehetnek hogy itthon a nyála összecsordul egy magamfajta képregényrajongónak, meg a pénztárcája is. Olasz deluxe kiadáshoz volt szerencsém hozzájutni a 90es években, az hasonló minőség mint a mostani kingpin kötetek, csak nagyobb.
Nem semmi azért, hogy egyes országok jobb minőségben adták ki, mint az eredeti amerikai/kanadai kiadványok. Szívesen beszereznék 1-2 ilyet, ha lenne több pénzem.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1161 Dátum: 2013. Június 12. - 10:12:09 »
Igaz, az egyik F-et jelölik még egy betűvel, de most nem emlékszem, melyiket. Talán a Fine= FN?

A németre azt írtam, hogy az a legjobb. Az olaszokra írtam, hogy a második. A DeLuxe nekik nem fényes lapú, nem olyan, mint a köteteink. De élénkebb színei vannak, mint az átlagnak.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1162 Dátum: 2013. Június 12. - 10:38:14 »
Direkt nem azt írtam, hogy olyan. A másikat meg majd idézem, ha hazamentem.
This is a joke. A real practical Joke.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1163 Dátum: 2013. Június 12. - 15:08:56 »
Tegnap megvettem, ma reggel és délután elolvastam.

LIKE! Nagyon tetszett ez a szám, az első részben több poén van, pl a Tobey-s, vagy a Batman-es poén, de a vége sem semmi! Rég nem olvastam olyan sztorit amiben ennyi vicc lett volna. De a sok poén mellett persze a komoly részből sincs hiány, a 3 Miszti nagyot tarol, Flash még mindig játsza a Pók-segédet, viszont egyet nem értek:
Ha a páncélban olyan high-tech super mindent kiszűrő védelmi berendezés van, ami védi Petet, akkor hogy tudta hipnotizálni, hogy szúrja le magát? Mert azt elmondja, hogy "most, hogy tudom, te vagy az", na de ddig nem nyílvánvaló volt, hogy csak a boss akarta hipnotizálni? Miért nem automatikusan védi az ilyen hipnotikus parancsoktól Petet a ruha?

A történet befejezése kerek, bár azért kíváncsi vagyok, hogy Arrow pontosan ki. Mutáns?

A középső cikk is tetszett, a fontosabb sztorik összefoglalója nagy segítség.  A képregények értéke érdekes, és ez igaz a más országok pókjaira is. Kicsit én is sajnálom, hogy nem olaszországban vagyok, mert ott folytonosan, minimális hiánnyal adták ki a számokat.


Viszont, csak én vettem észre, vagy más is, mintha ez a füzet vékonyabb lenne, nem?
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1164 Dátum: 2013. Június 12. - 15:50:48 »
Nem mindentől védi a ruha, hisz mondta is később, hogy csak hantázott.
Arrow kiléte idővel ki fog derülni még.
Ugyanolyan vastag, mint eddig.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1165 Dátum: 2013. Június 12. - 16:15:58 »
Tényleg? Pedig annyira vékonykának találtam. Ettől függetlenül nagyon jó történet volt.
SD. EJC.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1166 Dátum: 2013. Június 12. - 21:20:26 »
Ok, nem pontosan emlékeztem, mert nem a minőségről szól, de erre gondoltam: "A német kiadás a második legerősebb Európában: úgyszólván minden történet megjelent németül is, ami amerikában..."
Melyik az első?
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1167 Dátum: 2013. Június 12. - 21:22:28 »
Az olasz. A németek a történetek felét zsebkönyvekben adták ki, amik nagyon nullák voltak. Az olaszok mindent kiadtak (72 oldalas) füzetekben, sőt, a legtöbbjét kétszer is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1168 Dátum: 2013. Június 12. - 21:54:35 »
És a franciák?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1169 Dátum: 2013. Június 12. - 22:01:48 »
Ők nem, nekik simán havi 48 oldalas Pókemberük volt legnagyobb részben.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1170 Dátum: 2013. Június 12. - 22:04:33 »
Ma levadásztam az új számot, és végre már nem volt eldugva az Inmedioban úgy mint a múltkor, hanem elég látványos helyre tették.

 Tetszett a történet, tényleg jók voltak a poénok és az akciók is, a rajzra se lehet panasz. Bár én személy szerint nagyon hiányolom már a klasszikus kék-piros pókruhát, meg a feketét - szerencsére nem kell túl sokat várni rájuk - mivel ez a vaspók szerkó sosem volt a szívem csücske. Persze a klassz kis high-tech tulajdonságai nem rosszak. Anno a Manók elleni tökbombás/gázos támadások idején (is) milyen jól jött volna egy ilyen oxigénadagoló és szűrőrendszer.  ;D

Mivel a vaspók szerkó le tudja másolni Peter eddig hordott pókgönceit, a legjobb lenne ha átlényegülne a piros/kékbe mondjuk nappal, este meg a feketébe, a spéci funkciók viszont megmaradnának. Na az lenne az igazi...  :oh:  ;D Lehet, hogy túl sokat akarok....  ;D

A 6 oldalas cikk rendkívül érdekfeszítő, informatív és nagyon igényesen megszerkesztett. Jó volt olvasni, hogy más országokban, hogyan indult el a Pókember. Szerintem mindenki nagyon örült ennek a szupi összeállításnak.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1171 Dátum: 2013. Június 12. - 22:07:00 »
Fura. A briteket nem kérdezem, tudom, hogy ők is szórtak kicsit, meg náluk a kilencvenes évekig más volt maga a kiadvány jellege… bár lehet, még most is. Ezen a négyen kívül meg már talán nincs is igazán komoly amerikai képregénylicencelés a kontinensen.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1172 Dátum: 2013. Június 12. - 22:12:02 »
Mivel a vaspók szerkó le tudja másolni Peter eddig hordott pókgönceit, a legjobb lenne ha átlényegülne a piros/kékbe mondjuk nappal, este meg a feketébe, a spéci funkciók viszont megmaradnának. Na az lenne az igazi...  :oh:  ;D Lehet, hogy túl sokat akarok....  ;D
Ha emlékszel, azért vette le, mert Stark megbuherálta, vagyis nem volt biztonságos tovább viselnie. Ez a következő számban már megtörténik.
Idézet
A 6 oldalas cikk rendkívül érdekfeszítő, informatív és nagyon igényesen megszerkesztett. Jó volt olvasni, hogy más országokban, hogyan indult el a Pókember. Szerintem mindenki nagyon örült ennek a szupi összeállításnak.  :)
Köszi, tényleg jól sikerült, annyira, hogy a kövi számban megismételjük. :)
Ezen a négyen kívül meg már talán nincs is igazán komoly amerikai képregénylicencelés a kontinensen.
A spanyolok még nyomták viszonylag rendesen. De különben a svédekre sincs panasz - leszámítva, hogy pár oldalt mindig kihagytak - de ők is kiadtak a fősorozatokból mindent.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1173 Dátum: 2013. Június 12. - 22:15:32 »
Azért hollandiában is jó lehet, hogy megy az összes pók cím egyszerre. Havonta egy 72 oldalas kiadvány.  :brow:
This is a joke. A real practical Joke.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1174 Dátum: 2013. Június 12. - 22:32:02 »

Ha emlékszel, azért vette le, mert Stark megbuherálta, vagyis nem volt biztonságos tovább viselnie. Ez a következő számban már megtörténik.

Aha, ez rémlett - ilyen ez a Tóni  ;D - csak úgy eljátszottam a gondolattal.  :D De amúgy Pete is összedobhatna valami extrát. Még ha nem is kimondottan ez a szakterülete. Pl az imént említett oxigénadagoló és szűrőberendezés tényleg jól jönne neki. Tök gáz volt (szó szerint  :lol: )amikor régebben pl a Vészmanó vagy Gólyaláb elgázosította és a csata annyival le is lett tudva.  :(

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1175 Dátum: 2013. Június 13. - 00:30:33 »
Azért hollandiában is jó lehet, hogy megy az összes pók cím egyszerre. Havonta egy 72 oldalas kiadvány.  :brow:
Nálunk is volt hasonló, a CspV1 120-tól felfelé. Bár ott "csak" 3 cím ment egyszerre. Mondjuk nem tudom, az összes cím egy füzetbe, ami 72 oldal? Kíváncsi lennék, hogy akkor 1 címre hány oldal jutott, és mennyit haladtak bennük hónapról hónapra. :)
SD. EJC.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1176 Dátum: 2013. Június 13. - 07:30:45 »
A franciák sem aprózták el... Van egy 2007-es francia Pókemberem, kb 100 oldalas, tartalmaz egy Amazing, egy Friendly Neighborhood, egy Sensational, egy Marvel Team-Up vol. 3., meg még egy Polgárháborúhoz kötődő részt is. Aztán, hogy ez a képregényük azóta is ilyen terjedelmű-e azt nem tudom.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 13. - 07:59:59 írta jukjuk »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1177 Dátum: 2013. Június 13. - 09:03:21 »
Kíváncsi lennék, hogy akkor 1 címre hány oldal jutott, és mennyit haladtak bennük hónapról hónapra. :)
Akkor is ugyanannyi jutott egy címre, mint most. Általában 21-24 oldal volt egy történet, és akkor nálunk is annyi Pókember sztori jelent meg, mint odakint.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1178 Dátum: 2013. Június 13. - 10:02:05 »
Azért hollandiában is jó lehet, hogy megy az összes pók cím egyszerre. Havonta egy 72 oldalas kiadvány.  :brow:
Nálunk is volt hasonló, a CspV1 120-tól felfelé. Bár ott "csak" 3 cím ment egyszerre.
Igen, és ami tartott nálunk 8 számig, az a hollandoknál meg néhány évtizedig. Majdnem ugyanaz.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 13. - 10:03:55 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1179 Dátum: 2013. Június 13. - 11:34:03 »
Egyáltalán nem biztos, hogy a hollandok évtizedekig csinálták ugyanúgy, honnan veszed?