Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667115 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1800 Dátum: 2014. Március 15. - 22:40:27 »
A back in black történet után, hogy folytatódik a kiadás? hol lesz az ugrás és hova?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1801 Dátum: 2014. Március 15. - 22:54:11 »
Jön a Még egy nap, majd az új korszakból a jobb részek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1802 Dátum: 2014. Március 15. - 23:02:03 »
Vagyis ugrasz a Big Time-ra? ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1803 Dátum: 2014. Március 15. - 23:07:36 »
Nem. Most olvasom újra a teljes új Amazinget, és meglepően sok jó sztori van köztük. Csak annak idején utáltuk az egész koncepciót, és ez elvakított bennünket, ezért nem vettük észre. Slott szinte minden sztorija jó volt, és ami a legmeglepőbb, van közte Guggenheim-sztori is, ami kifejezetten jó.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1804 Dátum: 2014. Március 16. - 20:09:28 »
Na végre lett egy kis időm is most hétvégén elolvastam az idei HP számokat + a 2014/1-et
Azt kell mondjam imádtam, nagyon tetszett és nem tudok vele betelni.
A HP 2013/1-ben kezdődő sztoriban az tetszett, hogy visszahozták a régi Pók ellenségeket:Olvasztár,Kaméleon
"Füsti Willy( ;D)
A Peter David tollából származó Mysterios sztori is nagyon bejött jó volt hogy amolyan "take a break"
stílusú történet volt, egy kicsit megálltunk és olyan dolgokat olvashattunk amik nem sodornak minket azonnal tovább a Polgárháború áradatával hanem megmutatják mi történt az óriási Marvel Event alatt, hosszú idő után végre elhangzott pár poén de a történet ezzel együtt komoly tudott maradni.
(Nekem ezért is a kedvencem az előző évből megjelent "Pókember a biosztanárom" című történet)
Ugyanolyan volt a Keselyűs sztori amivel PD szintén visszahozott pár régi karaktert és engedett egy kis szünetet az olvasónak.

Na igen ezek után jött számomra az aktuális évfolyam legerősebb sztorija (Pedig a Back in Black is nagyon ott volt) ami még mindig egy ha lehet így fogalmaznom "holt ágon" folyt mivel magát a fő cselekményt nem vitte előre de mégis olyat adott hozzá a történethez ami nélkül az egész nem lenne kerek.
Igen a "Sebek" című történetről beszélek.Hasonlított abban a Különszámhoz, hogy nem Pókember, még csak nem is Peter Parker volt a főszereplő hanem a hozzá legközelebb álló két nő May néni és Mary Jane.
Megismerhettük az adott helyzet súlyát amit lleginkább nekik kell cipelniük, az érzések nagyon átjöttek ezért piros pont az írónak és a rajzolónak is mivel a képi világ is tökéletesen lett megalkotva.
Nagyot dobott a történeten a visszaemlékezéssel vont párhúzam mind May néni mind MJ részéről.
Nem tudok rá mit mondani csak azt, hogy tökéletes lett.

És elérkeztünk ide is, bevallom kissé furcsa volt ennyi átvezető sztori után visszatérni a fő vonalhoz ahoz amit szinte egy éve hagytunk ott(bár meg kell jegyezni a "Sebek" már hangulatban megközelítette a Back in black első számának hangulatát)ha az Amazinget szünet nélkül olvastam volna szerintem nem ütött volna akkorát a Back in black 1 mint amekkorát így a melléktörténetek olvasásával.
Az idézőjeles gondolatok nagyon sokat hozzáadtak a hangulathoz ami így is brutális volt, a történet (mint ahogy arra számíthattunk JMS-től) fenomenális lett és ehez nem kis részben Ron Garney csodás rajzai is hozzájárultak.Ahogy megismerjük Peter gondolatit minket is elfog az érzés, ami őt is hatalmába kerítette, így még jobban elragad minket a történet.

Köszönöm kaine hogy ezeket a sztorikat kiadtad és türelmetlenül várom a folytatást :kingpin:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1805 Dátum: 2014. Március 16. - 20:56:04 »
Hát, már csak 3 hét, és itt is van a folytatása. Egyetértek veled, sokkal gyengébb lett volna a BiB, ha kihagyjuk a párhuzamos sztorikat. Illetve a Peter David-féle Pókemberek mindig visszahozzák kicsit gyermekkorunk Pókemberét, az emberibb hőst, ezért is muszáj kiadni, elolvasni őket.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1806 Dátum: 2014. Március 16. - 21:14:57 »
Hát, már csak 3 hét, és itt is van a folytatása. Egyetértek veled, sokkal gyengébb lett volna a BiB, ha kihagyjuk a párhuzamos sztorikat. Illetve a Peter David-féle Pókemberek mindig visszahozzák kicsit gyermekkorunk Pókemberét, az emberibb hőst, ezért is muszáj kiadni, elolvasni őket.

Szerintem az útobbi történetekből is főleg a mostani BiB-ből is az jött át hogy Pókember is ember így ő is úgy reagál egy megrázó történésre mint akármelyik másik ember.

Amúgy  Roberto Aguirre-Sacasa-ról nem hallottam még semmit, de nagyon megtetszett a stílusa főleg a "Sebek" történetben. (nem bírom hangsúlyozni milyen jó volt az a sztori ;) )
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1807 Dátum: 2014. Március 16. - 21:34:52 »
Egy egészen fiatalember, aki máris talán valami drámaíró, vagy ilyesmit olvastam róla.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1808 Dátum: 2014. Március 16. - 21:41:17 »
Egy egészen fiatalember, aki máris talán valami drámaíró, vagy ilyesmit olvastam róla.

Hát azért nem voltak rosszak az írásai bár nem véletlenül a Sensationalbe rakták ha jól tudom oda küldték a kissé "kísérleti stádiumban" lévő rajzolókat, talán ez lehetett az írókkal is :nemtudom:
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1809 Dátum: 2014. Március 16. - 22:04:46 »
Egy egészen fiatalember
Negyvenvalahány éves. Ennyire kivitték a „fiatal” korhatárát?
Amúgy inkább csak simán író, dolgozott tévében, színházban, sok helyen. És azon kevesek egyike a képregényes szakmában, akik abszolút nem rejtegetik az orientációjukat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1810 Dátum: 2014. Március 16. - 23:02:24 »
Fényképen láttam, fiatalabbnak tűnt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1811 Dátum: 2014. Március 16. - 23:15:13 »
Ja, ez tény. Jól tartja magát. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1812 Dátum: 2014. Március 17. - 12:58:42 »
És azon kevesek egyike a képregényes szakmában, akik abszolút nem rejtegetik az orientációjukat.

Milyen orientációját?
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1813 Dátum: 2014. Március 17. - 13:22:03 »
Szexuális.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1814 Dátum: 2014. Március 18. - 14:52:08 »
Szerintem az útobbi történetekből is főleg a mostani BiB-ből is az jött át hogy Pókember is ember így ő is úgy reagál egy megrázó történésre mint akármelyik másik ember.
Csak akármelyik másik emberben belül nem kezd el kongani egy mondat olyankor: Nagy erő, nagy felelősséggel jár.
SD. EJC.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1815 Dátum: 2014. Március 18. - 15:22:43 »
Szerintem az útobbi történetekből is főleg a mostani BiB-ből is az jött át hogy Pókember is ember így ő is úgy reagál egy megrázó történésre mint akármelyik másik ember.
Csak akármelyik másik emberben belül nem kezd el kongani egy mondat olyankor: Nagy erő, nagy felelősséggel jár.

Ja, de egy bizonyos fok után már ez sem fékezi az embert ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1816 Dátum: 2014. Március 18. - 16:15:28 »
Szerintem az útobbi történetekből is főleg a mostani BiB-ből is az jött át hogy Pókember is ember így ő is úgy reagál egy megrázó történésre mint akármelyik másik ember.
Csak akármelyik másik emberben belül nem kezd el kongani egy mondat olyankor: Nagy erő, nagy felelősséggel jár.

Ja, de egy bizonyos fok után már ez sem fékezi az embert ;)

Pedig de és attól válik emberből hős.  :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1817 Dátum: 2014. Március 18. - 22:03:51 »
Szerintem az útobbi történetekből is főleg a mostani BiB-ből is az jött át hogy Pókember is ember így ő is úgy reagál egy megrázó történésre mint akármelyik másik ember.
Csak akármelyik másik emberben belül nem kezd el kongani egy mondat olyankor: Nagy erő, nagy felelősséggel jár.


Ja, de egy bizonyos fok után már ez sem fékezi az embert ;)

Pedig de és attól válik emberből hős.  :)

Én ezzel nem értek egyet.
A hősök is elsősorban emberek, csak azután hősök, ők is rendelkeznek érzésekkel mint mi mindannyian,
akár egy átlagemberből akár egy hősből egy olyan élmény mint itt May néni lelövése ugyanolyan tetteket váltanának ki. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1818 Dátum: 2014. Március 18. - 22:26:38 »
Épp ez az, hogy minden hős ember, de nem minden ember hős.  :) Peter meg nem csak hősi jellemekkel rendelkezik, hanem ő igazán hős, mert áttud látni a bosszú csalóka végeredményén.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1819 Dátum: 2014. Március 18. - 22:44:27 »
Az a különbség, hogy az ő fejét is elborítja a düh ugyan, de képes átlátni a ködön, mert tudja, milyen következményekkel járhatna, ha megölne valakit. A saját életét tenné vele tönkre örökre. Többek között. Plusz, a szeretteiét.