Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667462 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1860 Dátum: 2014. április 08. - 21:43:30 »
Kötelező nekem is, végre magyarul az Amazing fantasy 15.!  :oh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1861 Dátum: 2014. április 08. - 21:52:53 »
Nem Marvel-ismerethiány volt benne, hanem alapvető szövegértési gondok.
Ne feledd, hogy nem kicsit könnyebb úgy fordítani, hogy tisztában vagy a szöveggel. Az első Pókember idején még internet sem volt, mi pedig épp hogy kiléptünk a zárt szoci világból. Nem volt lehetőség utánanézni semmi alapinfónak, Lőrincnek egészen pontosan az első szám eredetije volt referenciaként. Vagyis kevesebb, mint a semmi.
Idézet
És nem csak a Boronás Jónásokra
Amikor még mindannyian 7 évesek voltatok, a Benyelő Benő és társai teljesen helyes fordítás volt. Nyilván ma már nem lehet azokat a poénokat elsütni, és visszanézve megmosolyogtat téged, de ha akkor olvastad, jobb benyomást tehetett rád, mintha Jonas Harrow-t olvastál volna, amit voltaképpen kiejteni sem tudtál volna.  ;)
Idézet
Düh ezredesre
Az már egy egészen más tészta, mert az a 120. szám után jelent meg így, Hideg Csaba fordításában, aki magasról tett rá, hogy kinek mi volt a neve addig, és mindent erőltetetten magyarított - lásd még Marrow=Maró.
miért "a Hihetetlen Pókember" lett a különszám címe és nem "Peter Parker Pókember"? Hiszen a  :kingpin: -nél a PPP-ben jelennek meg a régebbi történetek.
Nem számít, hogy régi, vagy sem, ez a HP-nek a különszáma.
Sensational: Öhm, most komolyan, ez rosszabb mint Nauck??:
Dehogy, ez sokkal jobb. Csak nyilván nem a rajz a leginkább meghatározó szempont.  ;)


balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1862 Dátum: 2014. április 08. - 21:56:29 »
Persze, csak arra a kijelentésedre reagáltam ezzel, miszerint a Sensational rosszabb rajzilag. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1863 Dátum: 2014. április 08. - 22:03:44 »
Amikor elkezdtük az archiválást, kíváncsiságból megnyitottam az első CsodaPók füzet magyar változatát az eredeti amerikai mellett. Amikor a második oldalra eljutottam a harmadik olyan bubihoz, aminek köze se volt az eredeti szöveg tartalmához, inkább feladtam. Nem Marvel-ismerethiány volt benne, hanem alapvető szövegértési gondok.
Amúgy ez nem csak a Pókra volt igaz, ezt hozzáteszem. Nem találtam olyan régi semices sorozatot – beleértve nagy kedvenc TransFormersemet – ahol a fordítás színvonala ne (mélyen) alulról verdeste volna a mai átlagos honosítói teljesítményt. És nem csak a Boronás Jónásokra, Düh ezredesre vagy Rémes Négyesre gondolok. Ha csak a paninis korszaktól nézem, kegyetlen sokat fejlődött a fordítási színvonal az akkori időkhöz képest. (Bár akadtak azért felettébb gyenge kiadványok a modern korban is fordítás szempontjából: Pók és Macs különszám, első Hellboy, Batman: Terror…)

Más elvek alapján volt akkor a fordítás is, meg a beírás is. Nem törekedtek pl arra, hogy egy az egyben lefordítsák, és beleszuszakolják a buborékba a szöveget, hanem egy hozzávetőleg hasonló szöveget írtak be sokszor. Én most itthon direkt összenéztem az első 4 oldalt, és semmi egetrengetően bődületes félrefordítást nem találtam. Legalábbis az én nyelvismeretemmel. Te maximalista vagy ebben a témában, és tudom, hogy milyen jó fordító vagy, de mégis vitatkoznék veled. Nézd meg milyen és mekkora betűkkel van beírva a magyar. Továbbá az olyan dolgok, hogy az első buborékba más van írva, meg később egyszer a magyarból a zöld manó ki van hagyva szándékos, szerintem ez nyilvánvaló. Ha apróbb hibákra gondolsz, azok lehet hogy azért vannak esetleg, mert magyarul jobban hangzik úgy, az nem lehet?
Továbbá te írod, hogy kegyetlen sokat fejlődött a fordítási színvonal, amivel kvázi elismered, azt amit írtam, hogy kezdetleges volt akkor még a fordítási stílus.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1864 Dátum: 2014. április 08. - 22:04:45 »
Persze, csak arra a kijelentésedre reagáltam ezzel, miszerint a Sensational rosszabb rajzilag. ;)
Ja, hát ez csak 1 szám, nézd meg a többit.  ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1865 Dátum: 2014. április 08. - 22:11:14 »
Ez is? ;)

38:









39:

« Utoljára szerkesztve: 2014. április 08. - 22:29:18 írta balogh44 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1866 Dátum: 2014. április 08. - 23:28:02 »
Nem, ez még egészen jó, de nem fért bele.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1867 Dátum: 2014. április 09. - 08:04:02 »

később egyszer a magyarból a zöld manó ki van hagyva

Honnan maradt ki a Zöld Manó?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1868 Dátum: 2014. április 09. - 10:48:28 »
Heh, tök jó lesz ez a különszám. ;D

Ez a borító meg brutál állat jó:



:o :oh: :judge:

Poszterben is nagyon király lenne. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1869 Dátum: 2014. április 09. - 17:45:34 »

később egyszer a magyarból a zöld manó ki van hagyva

Honnan maradt ki a Zöld Manó?

Negyedik oldal, második sor, első képkocka, ahol az angolba ezt mondja: "Life's been non-stop for little me ever since the green goblin mess began."
Magyarul így: "Csak egyszer lenne már egy nyugodt szabadnapom."
Szerintem direkt nem akarta belekeverni oda a fordító a Zöld manót, mert lényegtelen volt a a történet szempontjából, hisz úgyse ismertük az előzményeket. A lényeget kifejezi.
Amúgy lényegében mindegy, mert úgyis lesz majd másik fordítás is, és mindenki azt olvassa a kettő közül, amelyiket akarja.
This is a joke. A real practical Joke.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1870 Dátum: 2014. április 11. - 16:46:00 »
Most olvastam mi lesz a különszám. Én anno a CsP-t még nem olvastam, de azért elég durva húzás lehetett, ha egy félbehagyott sztorival kezdték az egészet :).

Kíváncsi leszek rá, mert az Amazing Fantasy 15 hiánypótló magyarul (és gondolom emiatt néhány év múlva brutálisan sokat fog érni ez a szám :) ), a Fáklyás sztorik meg viccesek.

Egyedül azzal nem vagyok kibékülve, hogy nem PPP, hanem HP különszám lett. Valahogy jobban szeretem az egységes dolgokat és ha már van retro pók-sorozat, akkor oda jobban illett volna. De persze ennek ellenére is megveszem majd :).

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1871 Dátum: 2014. április 11. - 19:44:09 »
Ma sikerült megvennem a Trillianban a HP 14. számát. A Fiskes-sztori baromira tetszett!! Komolyan mondom, kimondottan jó volt így látni Petert, ahogy péppé verte azt a gazembert! Sokkal jobb volt, hogy maszk és sztreccs nélkül küzdött ellene. Ráadásul rengeteg elítélt tanúsítja/terjeszti majd ezt.
A második sztori elég érdekesnek ígérkezik. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből...
Klassz füzet remek borítóval! Köszönöm szépen.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1872 Dátum: 2014. április 12. - 16:13:23 »
Egyedül azzal nem vagyok kibékülve, hogy nem PPP, hanem HP különszám lett.
Szerinted jobb lett volna, ha 500 példányban jelenik csak meg?
A második sztori elég érdekesnek ígérkezik. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből...
Érdekes sztori lesz.  :spidey:

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1873 Dátum: 2014. április 12. - 18:22:40 »
100%-ig bízok az ízlésedben, Tomi. Eddig még sosem csalódtam. Szerintem ezután is így lesz.
Frankó kis történet van itt kilátásban.

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1874 Dátum: 2014. április 12. - 18:44:06 »
Egyébként borítónak eredetileg is ezt akartad, vagy az Amazing Fantasy-ét nem engedték, és azért lett ez? Persze, csak puszta kíváncsiság :)

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1875 Dátum: 2014. április 13. - 13:39:02 »
HP 2014/2 kiolvasva!
Borító ahogy már mondtam, szuper.
ASM 542:
Történet, és rajz király. Végre odament Fiskhez, és kiütötte. Nagyon megérdemelte. Itt viszont van egy kérdésem: AZ ALfönők, ha jól tudom ez előtt játszódik. Ott a Vezért megölték. Itt él. Hogy lehet ez? Visszatérve az 542-re, nekem nagyon átjött, nincs mit tenni, ez van, ha jó az író, jó a rajzoló, és van egy Tomink, aki mindezt kiadja. :)
FNSM 17:
Ami a sztorit illeti, ugyanúgy tetszik. Érdekes szál kezdődött el ismételten. Főleg az utolsó mondat, "Ő az aki elpatkolt pár héttel ezelőtt" Itt ugye Marco mondja Peternek Ben bácsiról ezt a mondatot. Ezek szerint idáig életben volt végig? Vagy én értettem félre? A rajzzal viszont nem vagyok kibékülve. Ron Garney és Bill Reinhold olyan szinten eltalálták azt a fajta ábrázolást, ami a mostani történethez kapcsolódik, hogy nemigaz, érzem a lapon keresztül, hogy súlya van a benne szereplő tetteknek, mondatoknak, személyeknek. Viszont itt, a 17-ben a rajzoló stílusa nem jön be. Nem azért, mert nem tetszik, hanem azért, mert nem ehhez a sztorihoz illik. Nem darkosan, komoran rajzol, hanem kb. úgy, mintha Adventures-be menne az anyag. Ha nem tudnám, hogy az 542 után játszódik, azt mondanám, hogy időben a lehető legmesszebb játszódik egymástól. Ezen az érzésemen a végén a lakásban található magában beszélés sem segít. Ugyanis nekem a rajzról nem az jön le, hogy tényleg nem babra megy a játék, hanem az, hogy van egy könnyed hétköznapi sztori, és kész.
Ezen túllendülve, nagyon várom a történet kimenetelét.

HP Különszám:
Tomi, arra nem gondoltál, hogy kétféle borítóval add ki a füzetet? Egy Amazing Fantasy magyarosított 15, és a mostani. Ilyen már régen nem volt, ha jól tudom. És szerintem vennék, mint a cukrot. Igaz, csak a gyűjtők, az átlag olvasó nem valószínű, így van benne némi kockázat, viszont azért egy 15-ös magyar borító állat jól mutatna.
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1876 Dátum: 2014. április 13. - 20:21:43 »
Egyébként borítónak eredetileg is ezt akartad, vagy az Amazing Fantasy-ét nem engedték, és azért lett ez?
Valójában nem is nagyon értem, miért szeretnétek annyira. Ez a MAGYAR Pókember 25. évfordulójára készült kiadvány, nem az eredeti amerikaié. Valahol logikus, hogy a magyar első számhoz igazodjon a borító, nem?
AZ ALfönők, ha jól tudom ez előtt játszódik. Ott a Vezért megölték. Itt él. Hogy lehet ez?
A kövi Fenegyerekből már kiderül.
Idézet
Itt ugye Marco mondja Peternek Ben bácsiról ezt a mondatot. Ezek szerint idáig életben volt végig? Vagy én értettem félre?
Ez is kiderül majd a következő számból.
Idézet
A rajzzal viszont nem vagyok kibékülve.
Garney realisztikusabb rajta után biztosan fura, de ha tavaly megszoktad, idén se lesz rosszabb. Csak pár szám, és sosem látod többet ezt a rajzolót.
Idézet
Tomi, arra nem gondoltál, hogy kétféle borítóval add ki a füzetet?

Nem, bár eszembe jutott. De most így is elárasztottam az országot képregényekkel, kiürítve a fanok zsebeit, most egy ilyen húzással még vegyek el tőlük 1000 forintot, mert ők úgyis megvennék? Inkább nem.  ;)

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1877 Dátum: 2014. április 13. - 20:25:36 »
Így nézve teljesen érthető :) szerintem csak azért jutott eszébe pár embernek, mert ez olyan ikonikus :D

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1878 Dátum: 2014. április 13. - 20:47:49 »
Valójában nem is nagyon értem, miért szeretnétek annyira. Ez a MAGYAR Pókember 25. évfordulójára készült kiadvány, nem az eredeti amerikaié. Valahol logikus, hogy a magyar első számhoz igazodjon a borító, nem?
 
Valóban, a MAGYAR szó felett elsiklottam. Így már értem.  :)

Idézet
A kövi Fenegyerekből már kiderül.
Akkor ezek szerint idén várható a folytatása TPB-ként?

Idézet
Ez is kiderül majd a következő számból.
Akkor a folytatás ismételten várós lesz nagyon.  :D

Idézet
Garney realisztikusabb rajta után biztosan fura, de ha tavaly megszoktad, idén se lesz rosszabb. Csak pár szám, és sosem látod többet ezt a rajzolót.
Nagyszerű. Vidámabb, könnyedebb történetbe bármikor jó, de ide ne többet.

Idézet
Nem, bár eszembe jutott. De most így is elárasztottam az országot képregényekkel, kiürítve a fanok zsebeit, most egy ilyen húzással még vegyek el tőlük 1000 forintot, mert ők úgyis megvennék? Inkább nem.  ;)
Jogos érv.
SD. EJC.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1879 Dátum: 2014. április 13. - 22:11:19 »
Idézet
Nem, bár eszembe jutott. De most így is elárasztottam az országot képregényekkel, kiürítve a fanok zsebeit, most egy ilyen húzással még vegyek el tőlük 1000 forintot, mert ők úgyis megvennék? Inkább nem.  ;)
Jogos érv.
[/quote]

Igen, ez igaz. Örülök ugyan az elárasztásnak, de idén kb.40-50ezer Ft-ot költök (Kingpin) képregényekre, ami családos emberként azért már az a pont, amit maximum erre tudok/akarok költeni. Nem mondom, hogy belehalok, vagy ne tudnám kifizetni, de ennél több kiadványnál már elkezdeném megszűrni a kínálatot. Ez már megtörtént egyszer a 90-es évek elején/közepén, mikor annyi minden jelent meg, hogy nem tudtam már mindent megvenni, igaz, akkor diákként.
Remélem Tominak is jól megy, mert bár Marvel +-ra vadászni kell, de a Hihetetlen Pókembert is figyelem mindenhol, és tízesével sorakozik eladatlanul úgy is, hogy már jó ideje kijött. 1 nappal az új rész megjelenése előtt jártam végig az újságosokat, hátha valahova már megérkezett, de csak a régi szám volt, de abból aztán bőségesen.