Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1960 Dátum: 2014. Május 20. - 07:20:12 »
Nagyon tetszett a Különszám! Jó volt olvasni a legelső Pókember történetet. A Rakéta Robis sztori is végre folytatódott. Vártam rá 25 évet.  :) Igen, én is ott voltam a legelső vásárlók között.
Köszönöm a  :kingpin:-nek, hogy picit visszatérhettem a múltba.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1961 Dátum: 2014. Május 20. - 08:18:43 »
Te vagy a negyedik! :) Olyan ez, mint egy 25 éves érettségi találkozó, amire próbáljuk összegyűjteni a régi ismerősöket.  :D

Igen, valóban. :)
Bár azt be kell valljam, hogy az egyetemi éveim alatt A csodálatos pókember 2. sorozata teljesen kimaradt, és csak nemrég kezdtem el pótolni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1962 Dátum: 2014. Május 20. - 12:12:20 »
Á, hát kihagyásai voltak mindenkinek, szerintem.

5. :)

Halloween

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 202
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1963 Dátum: 2014. Május 20. - 12:35:48 »
Nekem a 8. szám volt az első 7 éves koromban, az számít? :)

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1964 Dátum: 2014. Május 20. - 13:17:36 »
én a 20-as szám körül kezdtem el venni...előtte "csak" olvastam
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1965 Dátum: 2014. Május 20. - 13:21:35 »
Én úgy 9-10 éves korom körül kezdtem el gyüjteni, akkor is a régebbi számokat vettem.
Ez volt az első szám, amit begyűjtöttem  ;D:

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1966 Dátum: 2014. Május 20. - 13:37:04 »
124-125 szám volt az első 9-10 éves koromban de nem vettem hanem adtam érte egy Son Goku figurát a suliban. :D

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1967 Dátum: 2014. Május 20. - 13:37:14 »
Nekem a 9. szám volt az első, egy szülinapomra kaptam. Utána a 21. számtól kezdtem gyűjteni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1968 Dátum: 2014. Május 20. - 13:44:03 »
Az első számtól vettem, de én már előtte is vásárolgattam képregényeket.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1969 Dátum: 2014. Május 20. - 15:00:08 »
Én úgy 9-10 éves korom körül kezdtem el gyüjteni, akkor is a régebbi számokat vettem.
Ez volt az első szám, amit begyűjtöttem  ;D:

Nekem is ez volt a legelső Pókember képregényem! ;D Vagyis ez csak részben igaz, mert amikor édesanyám megvette nekünk, akkor öcsémnek is vett egyet, ami az ezt megelőző szám volt, ugyanis mindkettő szám még kinn volt az újságárusnál. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1970 Dátum: 2014. Május 20. - 15:56:36 »
Én '86 óta gyűjtök rendszeresen.  :-[ Előtte Kockás, Mozaik, magyar mesterek munkái voltak meg.
Az első számtól megvan, sőt azt Pesten vettem meg, mikor osztálykiránduláson voltunk.  8) Nálunk még nem is lehetett kapni, nem tudom miért volt így régen, a pesti megjelenés után pár nappal jelent meg csak nálunk. És igen, én is nagyon vártam, hogy végre kiderüljön, mi történt a nagy góréval?  :hehe: Baromira vártam minden számot, és emlékszem egy majdnem kimaradt, mert ugye akkoriban csak úgy értesültem a kiadványok megjelenéséről, hogy állandóan a "Hírlap"-os  :D kirakatát hesszeltem. De szerencsére egy Csokonyavisonta-i nyaralás során még sikerült beszereznem az egy hónappal korábbi számot, így nem maradt el semmi a gyűjteményemből. A Batman 5. számával ugyanígy jártam, azt szintén nyaralás közben sikerült beújítani Nagyatádon. Ezek az emlékek úgy megmaradtak, mint az is, hogy egy-egy nagyobb jelentőségű számot melyik újságárusnál vettem meg.  :hehe:
Szép emlékek, és örülök, hogy átéltem őket.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1971 Dátum: 2014. Május 20. - 18:11:55 »
Nekem az 2. szám volt az első, és az 1. szám a második. 11 éves korom óta gyűjtöm, ráadásul májusban indult, amikor a születésnapom van. Emlékszem, hogy apám vette az első Pókit, a mosonmagyaróvári vonat pu.-on, mert várni kellett a vonatra, én meg unatkoztam. Hihetetlen, hogy itt járunk. Szerencsére nálam soha nem volt kihagyás, sőt, mindenből megvannak a variációs borítók is. Pókember, Batman, Superman az első számtól folyamatosan gyűjtve. Alig várom már, hogy a különszámot is olvassam. Igazából mindenkinek megköszönném, aki az elmúlt 25 évben elősegítette a Pókember megjelenését Magyarországon. Előtte én is Kockást meg Hahotákat olvastam.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 20. - 18:16:34 írta slider78 »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1972 Dátum: 2014. Május 20. - 19:53:46 »
Én korábban is olvastam képregényeket,de gyűjteni csak a 3. szám megvásárlásával kezdtem ezzel itt ;D



A témánál maradva, nagyon tetszett a különszám, hiszen aki ismer tudja, hogy fiatal korom ellenére imádom a klasszikus sztorikat, így örömmel olvastam a Rakéta Robis történetet az Amasing Fantasy 15. meg pláne. Ditko rajzai is tetszettek nagyon dinamikusak, mesterien fogja meg a mozdulatokat.
A Slott által írt történet meg hab volt a tortán, ügyesen vitte át egymásba a komolyabb és viccesebb Pókembert amivel egy izgalmas egyveleget alkotott, külön tetszett, hogy nem voltak erőletetettek a poénok. Bár én vártam hogy a különszám az AF 15. borítójával jelenik meg, de így is teljesen elragadtatott. Köszönjük  :kingpin: és csak így tovább!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 20. - 19:55:29 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1973 Dátum: 2014. Május 20. - 22:12:50 »
Én általános suliból hazafelé vettem meg a legelső számot annál az újságosnál, amelyik még ma is megvan nálunk, igaz már többször átalakították, meg tulajdonosváltás volt, meg egy ideig zárva volt. Akkoriban még én is csak a kirakatot figyelve találtam rá a legújabb számra, így a következő az 5. volt, amit megvettem, a 2-3-4.-et később szereztem be.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1974 Dátum: 2014. Május 21. - 05:30:08 »
Nekem szintén a 2.-ik volt az első, az 1.-ről sajnos akkor lemaradtam. Uncsitesómnak megvolt már az Alfa 89-es különszáma, abban látta Pókit és Ő ajánlotta nekem is. Szóval a 2.-ik számtól rendszeresen vették a szüleim, emlékszem, hogy akkoriban 2 újságosbódé volt a városban, mindig "körbejártam" őket, hogy megjelent-e már a legújabb szám.
Néhány éve az azóta elbontott bódé környékén lakunk a párommal, és sokszor eszembe jut, ha arra járok.
 ;)

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1975 Dátum: 2014. Május 21. - 08:31:10 »
Nekem szintén a 2.-ik volt az első, az 1.-ről sajnos akkor lemaradtam. Uncsitesómnak megvolt már az Alfa 89-es különszáma, abban látta Pókit és Ő ajánlotta nekem is. Szóval a 2.-ik számtól rendszeresen vették a szüleim, emlékszem, hogy akkoriban 2 újságosbódé volt a városban, mindig "körbejártam" őket, hogy megjelent-e már a legújabb szám.
Néhány éve az azóta elbontott bódé környékén lakunk a párommal, és sokszor eszembe jut, ha arra járok.
 ;)

Én is mennyiszer "körbejártam" a bódét. Mikor már idősebb voltam (12-13 éves), akkor már meg is mertem kérdezni, hogy megjelent -e a legújabb szám. A bódé egy buszmegálló mellett volt. A buszmegálló még 94-95 környékén megszűnt, pár évre rá a bódét is elbontották. Viszont ha arra járok, nekem is eszembe jutnak a régi emlékek.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1976 Dátum: 2014. Május 21. - 09:59:08 »
Sajnos én is frissebb hús vagyok. :) A 24. szám volt meg először. Előtte a legkeményebb, amit olvastam, az a Tumak volt. :D

Amúgy a különszám csúszása ugye nem okozhat olyasmit, hogy addig felvásárolják a példányok nagy részét, és bizonyos helyekre nem jut belőle már? :uhoh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1977 Dátum: 2014. Május 21. - 15:14:15 »
Én is a nyáron voltam Taszáron, ahol katona voltam, ellátogattam a helyőrséghez, de zárva volt - mintgy műemlék, előre bejelentkezés után lehet látogatni. Én is megnéztem volna a benti újságosbódét, ha még ott van, ahol az első számot vettem meg.

Ed: egyszerre jelenik meg mindenhol, nincs felvásárlás.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1978 Dátum: 2014. Május 21. - 17:06:36 »
Én is veszem '89-től, az első számtól. Jó ideig még emlékeztem rá, hol vettük meg az elsőt, de már nem jut eszembe. A 2. számot le se bírtam tenni, annyiszor átolvastam.
A 4. számra viszont nagyon emlékszek még most is, mert akkor már vártam hogy jelenjen meg a köv szám, és nem volt sehol jóideig, és egyszer a nagymamámmal egy vasútállomás újságárusánál láttam meg, hogy már van belőle 4. rész is. :) Asszem már átcsúszott a köv hónapba, úgy sikerült megvenni.
This is a joke. A real practical Joke.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1979 Dátum: 2014. Május 21. - 19:34:58 »
Ed: egyszerre jelenik meg mindenhol, nincs felvásárlás.

Ezt örömmel hallom! :) Na, nem arra gondoltam, hogy egy-két ember felvásárolja a készletet, csak hogy annyian rendelik meg az oldalon, plusz veszik meg  Trillianban, hogy csak kevés marad júniusig. De akkor most megnyugodtam.