Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667464 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2260 Dátum: 2014. Október 15. - 21:33:00 »
Nocsak, valami kétoldalas doksi lesz, vagy valamelyik sztori hosszabb lesz? :headscratch:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2261 Dátum: 2014. Október 15. - 22:04:18 »
Elolvastam az új HiPó-t! Az első sztori olyan semmilyen volt nekem, se jó, se rossz, de ez vonatkozik kb. az egész BiB-re, pedig nagyon vártam már. Viszont a 2., JJJ-s sztori valami eszméletlen zseniális volt! :ohmy: A "csavarok" a történetben nagyon jól jöttek ki. Végre Jonah és Peter szemtől szemben a titkos személyazonosság nélkül. PAD csak-csak megmutatja, hogy bizony ő nagyon tud!  :nezze: :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2262 Dátum: 2014. Október 15. - 22:44:00 »
Egészen hihetetlen, hogy csak neki jutott eszébe ez a nagyon magas labda. Pedig Peter már konfrontálódott Mary Jane-nel, May nénivel, JJJ volt a következő leglogikusabb lépés.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2263 Dátum: 2014. Október 26. - 09:50:22 »
 Csak nem régiben kezdtem olvasni a HP-t,és volna itt néhány dolog,ami előtt értetlenül állok.
Többször látni,hogy civilben hálóhintázik Peter,viszont a csuklóján nem látni a hálóvetőket.Ezeket már nem használja,hanem csak egyszerűen a csuklójából lövi ki,mint Tobey MacGyver?   :D
A másik dolog,a hatásvadász dolgok.A 10. szám borítóján már jelezve volt,hogy "Újra fekete ruhában!Hamarosan!"
A 12. szám borítóján már fekete szerkóban  feszített a mi közkedvelt és barátságos Pókemberünk.Ezzel szemben egyetlen egy lapon,az utolsó oldalon viselte azt. :D
Meg se kéne lepődnöm,mert nem első eset,hogy ilyennel találkozom.A Batman 3. száma is ilyen volt a Huntressel a borítóján.Erre az utolsó lapon be is toppan.  ;D
Mindent félre téve,ez a hálóvetős dolog tényleg érdekel!A felvilágosításért hálás lennék.  8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2264 Dátum: 2014. Október 26. - 09:52:49 »
Már évek óta szerves hálója van. Képregényes évek óta. A valóságban pedig több, mint egy évtizede.
Amit hatásvadászatnak írsz, az mostanában olyan lett, mint egy reklámoldal. Mármint a borító. Nem annyira a tartalmat jelzi, hanem előrevetít.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2265 Dátum: 2014. Október 26. - 10:23:52 »
Ezek a képregényes évek bizony kimaradtak nekem!  :D
Legalábbis Pókember téren.Erről a szerves háló történetről hol lehet olvasni?Érdekelne.
Köszönöm az infót.  8)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2266 Dátum: 2014. Október 26. - 15:13:14 »
Rövid edition: Zakkant mutáns bogárcsaj elrabolta, hogy… a „párja” legyen, mutálta, szerves hálója lett.
A sztori merő véletlenségből az első Raimi-féle film környékén jelent meg. Brand New Day elején majd visszacsinálják egy roppant kifinomult magyarázattal.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2267 Dátum: 2014. Október 27. - 09:29:35 »
A talgaby editionok mindig nagyon szórakoztatóak.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2268 Dátum: 2014. Október 27. - 10:44:25 »
A talgaby editionok mindig nagyon szórakoztatóak.

Én mondom a nevesebb karakterekről szóló ismertetők talgaby editionjeit kiadványba kéne gyűjteni. Kedvencem az volt amikor a Zöld Lámpás témában világosított fel, kis ízelítő:

Eredet: Hal Jordan berepülő pilóta -> űrhajó lezuhant -> űrlény a kezébe nyomott egy gyűrűt -> ő lett Zöld Lámpás. Később meghülyült, kinyírta a Zöld Lámpás alakulat nagyját és meghalt. Innen indul a sztori az előzményminivel (Rebirth). Ezzel kb. minden lényegeset tudsz, ami a figurával történt negyven év alatt. :)

Mármint a Zöld Lámpásról vagy Hal Jordanről? Mert utóbbinál nem tudnék neked unalmasabb alakot mondani a két nagy kiadó felhozatalából. Gyakorlatilag a középszerűség mintapéldánya, egyben az igazán tökéletes állatorvosi ló arra, hogy mi volt Johns legnagyobb hibája mindig is. A figura fehér, középkorú, férfi, vagyis tökéletesen megfelel a késő hatvanas évek Amerikájának: unalmas, jellegtelen, mindenféle veszélytől mentes a konzervatív, izgalmakat még fantázia szintjén is kerüli kisvárosi nyárspolgároknak, csak nem éppen egy elvileg akcióközpontú világ egyik főszereplőjének. És Johns állandóan ezeket erőltette, minél nagyobb hatalmat kapott, annál inkább. Halnek nincsenek a munkáján kívül barátai, az egyetlen „szerelmi szálban” minden izgalmat kimerít, hogy kéthetente nem tudják eldönteni, hogy össze akarnak-e jönni vagy sem. Nincs hobbija, nincs személyisége, csak a fene nagy akaratereje, amivel mindig elvégzi a munkát. Egyszerűen keresve sem lehet találni nála érdektelenebb alakot, aki mellett egy valós szürke kisegér is sokkal összetettebb, mert neki legalább vannak vágyai, gondjai és valami egyedi jellemzője. De ha levesszük a gyűrűt Halről, őnála semmi, SEMMI sincs, ami megkülönböztetné egy statisztikai mediántól. Hála az égnek Johns viszonylag ritkán is nyúlt Hal Jordanhez Zöld Lámpással szemben, és amikor megtette, a messze a sorozat legunalmasabb pillanatait is tartalmazta.
A Zöld Lámpások között viszont akadnak marha jó figurák, akik akkortájt inkább a Green Lantern Corps-ban gyűltek össze.

Simply talgaby ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2269 Dátum: 2014. Október 27. - 12:35:56 »
Egészen hihetetlen, hogy csak neki jutott eszébe ez a nagyon magas labda. Pedig Peter már konfrontálódott Mary Jane-nel, May nénivel, JJJ volt a következő leglogikusabb lépés.
Szerintem inkább "csak" neki jutott, másokkal foglalkozott a FNS-M és az SS-M.

Most elolvastam egyben az egész BiB-et, és hát az Amazing azt kell mondjam, hogy bár nagyon hangulatos, és könnyedén olvastatja magát, a végére érve azért, amikor kikerülsz az író hatása alól, rá kell jönni, hogy ez egy ügyesen megírt, de egyébként gyenge sztori. :/

Vagy csak nekem vannak vele ilyen gondjaim? Az egész merénylő utáni hajsza olyan hiteltelen, meg hogy Peter ennyire otthonosan mozog az alvilágban, de ez az egész kismiska ahhoz képest, hogy miért pont a Vezér rendelte el ezt a dolgot, miért pont most, és miért pont így? Kb. bárki más is lehetett volna.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2270 Dátum: 2014. Október 27. - 13:06:30 »
Szerintem inkább "csak" neki jutott, másokkal foglalkozott a FNS-M és az SS-M.
Az Amazing az oké, de a Sensational sem ugrott rá. Pedig már a Polgárháború óta adott volt a lehetőség.
Idézet
miért pont a Vezér rendelte el ezt a dolgot, miért pont most, és miért pont így? Kb. bárki más is lehetett volna.
Már megtette volna, nem? Mégis ő irányít mindent.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2271 Dátum: 2014. Október 27. - 13:16:26 »

Most elolvastam egyben az egész BiB-et, és hát az Amazing azt kell mondjam, hogy bár nagyon hangulatos, és könnyedén olvastatja magát, a végére érve azért, amikor kikerülsz az író hatása alól, rá kell jönni, hogy ez egy ügyesen megírt, de egyébként gyenge sztori. :/

Vagy csak nekem vannak vele ilyen gondjaim?

Nálam ez a sztori No. 1. közeli, nagyon tetszett minden hibájával és erényével, és hogy magamat idézzem:

Egyben elolvasva eddig a Back in Black (továbbiakban csak BiB) sztorivonal nagyon jó, a karaktert mélységileg ismerjük, ezúttal tetteit egy eddig többé kevésbé rá nem jellemző dolog mozgatja, mégpedig a bosszúvágy. Ahogy Peter David a JDW halálában kihozta Peterből az állatot, úgy itt a kérdéses író, a szerény véleményem szerint a feladatra legrátermettebb író Joseph Michael Straczynski  tökéletes arra, hogy kihozza Pókemberből az Embert, pont ezért is ő az egyik, ha nem a kedvenc íróm, nála valahogy mindig az az érdésem támad, hogy sokkal jobban tudná írni a Peter Parker, sem mint a Pókember címet. JMS nagyon jól ért ahoz a féle atmoszféra teremtéshez, és a hangulat megtartásához ami ehez a sztorihoz kell, sőt talán a legmegfelelőbb író a történet megírására (Egy JMD-vel milyen lett volna ez a sztori...). A történet nagyot üt,( elég csak Peter nyomozását nézni, a Vezért szerepeltető mellékszálat, majd Peter és a Vezér párharca melyet követően a füzet zárása egy felülmúlhatatlan és rémisztő hasonlat), köszönhetően a Sensational tökéletes, főcímbe illő felvezetésének (A férj vagy a pók,Sebek...) a rajz pedig csodálatos JMS és Garney párosa majdhogynem verhetetlen, az érzelmek sütnek a lapokról, a karakterek lemásznak az oldalakról, s mintha magam is átérezném a fájdalmat mely hősünket sújtja.
Egy lehengerlő történet egy zseniális írótól, de és itt jön a de...a Back in Black alatt miért nem küldték szabira Peter Davidet.
Ahogy a FNS-es részeket olvastam, folyton ezen járt az agyam. Félre ne értsetek imádom PAD-et a stílusát, a poénjait mindent, de ő ez esetben többet árt mint használ a történetvonulatnak ami sajnos meg is látszik. Míg a fő vonalon JMS történetében a legerősebb zseblámpa fénye se képes áthatolni a mű sötétségén addig, David a saját kis meséjével felkapcsolja a villanyt ledöntve ezzel a hangulat borzongató, sötét kastélyát. Azzal ahogy Peter David már az első oldalon beszúr egy poént, aztán a következőt és a rá következőt, hogy az ő Peterének a legnagyobb gondja nem a nénikéje, hanem hogy hol aludjon aznap éjjel (mellesleg a felessége nélkül) ami teljes mértékben leöli a hangulatot.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2272 Dátum: 2014. Október 27. - 19:40:23 »
Nekem pont azok a részek nem jöttek be. A Kingpin-es meg egyenesen marha eröltetettnek tünt. Mindenki tudta mi lesz a vége, beleértve Pókembert, Kingpint, az írót, az olvasót, mégis végig marha komolyan van véve, hogy nem most nem ez lesz.
Azt meg nem értettem, hogy most a Kingpin miért nem ordított Pókember után, hogy *féreg vagy, mindig az voltál, tudtam, hogy úgysem mersz kinyírni, mint az eddigi összes (több tucat) alkalommal, amikor valamelyik jóságos szuperhős eljátszotta vele tök ugyanezt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2273 Dátum: 2014. Október 27. - 20:09:32 »
Tele volt vérrel a szája, hálóval a torka. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2274 Dátum: 2014. Október 27. - 20:11:49 »
Fejet hajtok érveid súlya előtt.  :lol:
Teljesen igazad van.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2275 Dátum: 2014. Október 27. - 21:45:57 »
Joseph Michael Straczynski  tökéletes arra, hogy kihozza Pókemberből az Embert, pont ezért is ő az egyik, ha nem a kedvenc íróm, nála valahogy mindig az az érdésem támad, hogy sokkal jobban tudná írni a Peter Parker, sem mint a Pókember címet.
Ha belegondolsz pont ezt csinálta 7 évig. Sosem érdekelt, hogy hogyan üti le a kamu oki-dokit, csak hogy MJ-vel újra összejönnek-e már végre. Straczynsky Pókembere középkorú, és utólag pont ezért is szeretem jobban, mint régebben kisgyerekként.

és JMS most is remekül írja Petert vagy MJ-t. De maga a cselekmény attól még valóban harmatgyenge, Todd rávágta a frankót. :)

Egyébként újraolvastam a különszámot is. Egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy veri az összes eddigi HP-t? Vagy legalábbis a BiB-es sztorikat? Lehet csak én vagyok ilyen szentimentális, de megvett kilóra. Köszi szépen, h kiadtátok! :) Ez olyan sztori, amit a barátnőmnek is bátran mutogatok, hogy nesze jó szuperhős sztori. :D

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2276 Dátum: 2014. Október 27. - 22:41:47 »
Nekem pont azok a részek nem jöttek be. A Kingpin-es meg egyenesen marha eröltetettnek tünt. Mindenki tudta mi lesz a vége, beleértve Pókembert, Kingpint, az írót, az olvasót, mégis végig marha komolyan van véve, hogy nem most nem ez lesz.
Azt meg nem értettem, hogy most a Kingpin miért nem ordított Pókember után, hogy *féreg vagy, mindig az voltál, tudtam, hogy úgysem mersz kinyírni, mint az eddigi összes (több tucat) alkalommal, amikor valamelyik jóságos szuperhős eljátszotta vele tök ugyanezt.

Nekem nem volt egyértelmű hogy mi lesz a vége, kinéztem volna a sztoriból hogy Peter kinyírja a Vezért. Megvolt hozzá a felvezetés, ez nem egy jópofi 80-as sztori volt ahol úgy is tudod hogy semmi komoly nem fog történni.
Az utolsó oldal pedig zseniális volt szerintem nem kell magyarázni.

Ron:Hasonló de szerintem még jobb a HP 2013/5,6 ban megjelent A férj vagy a Pók és a Sebek sztori. Nálam nem veri a BiB-t de hasonló kaliberű főcímbe illő sztori RAM nagy hatással voltak. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2277 Dátum: 2014. Október 28. - 00:52:17 »
MELYIK különszámot?

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2278 Dátum: 2014. Október 29. - 09:55:46 »
Hát a tavalyit! Csak az tartozik a BiB-hez.
Az idei meg kell hogy valljam, nagy "csalódás". :(

Arról van már valami infó, h jöhet- az old-school póki logó?! :)
Remélem hogy igen!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2279 Dátum: 2014. Október 29. - 12:51:13 »
Mi volt a csalódás oka?

Milyen logó?