Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667458 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2380 Dátum: 2014. December 22. - 18:08:10 »
Todd: A Taigetoszról senkit se dobtak le, ( legalább is a spártaiak nem) max kirakták őket oda, attól kezdve meg egy oldd meg típusú feladat volt. ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2381 Dátum: 2014. December 22. - 18:13:19 »
Voltaképpen én is ezt írtam.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2382 Dátum: 2014. December 22. - 21:52:37 »
Voltaképpen valóban, csak más megközelítésből jutottunk oda.  ;D

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2383 Dátum: 2014. December 22. - 23:42:56 »
Str pocsékul ír, Q pocsékul rajzol.
Kellene már vmi arany középút.
A sztori is igen vontatott már, remélem 1-2 szám.múlva tényleg fordul a kocka.
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2384 Dátum: 2014. December 23. - 06:20:02 »
Mintha már kezdenék agyf@szt kapni May nénitől.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2385 Dátum: 2014. December 23. - 09:03:18 »
Pedig azt hittem, a család a legfontosabb. ;D
Amúgy ja, szerintem is rég ki kellett volna írni, vagy rég kellett volna kezdeni valamit a karakterével azon túl, hogy vagy életbölcsességeket bombáz, vagy épp meg akar halni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2386 Dátum: 2014. December 23. - 10:24:06 »
Mégis mit vártok egy 70+ éves öregasszonytól? Legyen Pókember sidekickje?  :hehe:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2387 Dátum: 2014. December 23. - 11:27:12 »
Legalább azt a részét megmókolták kicsit a BND-ben. May inkább tűnik ott a 60 körülinek, ami valahol normális is, ha egyszer egy generáció van csak közte és Peter között. Arról nem is beszélve, ha Millar ötletét anno elfogadják, akkor May maximum az ötvenes évei elején járhatna.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2388 Dátum: 2014. December 23. - 12:09:08 »
Mégis mit vártok egy 70+ éves öregasszonytól? Legyen Pókember sidekickje?

Azt, hogy végre forduljon fel.  ;D
Nem a korával van baj,hanem azzal, hogy még mindig él és már 7-8 részen keresztül megy ez a huzavona.
Ha nem élne akkor Peter is normálisabb karakter lenne és akciódúsabbak lennének a jelenetei.
Végre megszűnne az egész életén át tartó gátlásossága. Sokszor már az írók sem tudják mennyire legyen humoros, vagy komoly, férfias, vagy gyerekes.
Anno jól be bírták lőni a természetét. Napjainkban meg... hagyjuk.

Ismerek egy srácot aki 37 éves de a barátnőjével nem sétál kézenfogva a városban, az anyjának nem mutatja be, a csaj meg már 30 lesz, gyereket akarna, közös életet de a srác nem lép mert annyira függ az anyjától, a befolyása alatt áll.

Na Peter ugyanez. El kellene már végre szakítani ezt a May néni fonalat hadd legyen végre szabad és 100%-ig szuperhős nem egy botladozó... izé aki azt sem tudja mit akar az élettől mindig csak sodródott az árral.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 23. - 12:14:05 írta Constant »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2389 Dátum: 2014. December 23. - 12:12:03 »
Hiszen pont ez a karakter lényege, és ebből adódik rengeteg konfliktus és ettől a "legemberibb" szuperhős.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2390 Dátum: 2014. December 23. - 12:30:42 »
Mennyivel jobb lenne ha tényleg lenne gyerekük és mondjuk a képregényben a családban olykor felmerülő problémákat, dolgokat mutatnák be (szülői értekezlet, óvoda,pelenkázás, stb.).
A gyerekolvasók imádnák mert elöttük cseperedne fel a kis pók, a felnőtt olvasók gyerekbarátnak titulálnák a képregényt (és inkább legyen egy képregény családcentrikus mint a másik topikban említett pride a múltkor), és a gyerekolvasók számára a képregény mindig is egy sziget, egy mankó volt amikor zűrös volt a gyermekkor (már akinek).
Lenne egy hősük aki apa, aki példát mutat.

Nem tudom átjön-e miről is beszélek.

Ha már család akkor ilyen irányba kellene elmenni nem a May fonalon hiszen annyi a családon belüli erőszak, a csonka család és még sorolhatnám.
A képregényben ezekre remekül fel lehetne hívni a figyelmet.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 23. - 12:32:27 írta Constant »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2391 Dátum: 2014. December 23. - 12:48:04 »
Szerintem May remekül betölti az anya szerepet. Úgy gondolnám, egy gyerek sokkal inkább tud azonosulni egy olyan hőssel, akinek még nincs gyereke, hasonló korosztály, hasonló gondokkal, mint egy felnőtt családos emberrel. Hisz az már felnőtt, mit tud a fiatalok problémáiról! Én pont ez miatt szerettem meg a Pókembert. Pókember pedig szerintem nem az a tipikus példát mutató hős, hisz még ő is elég hebehurgya, egyszerűen képtelen felnőni. Valószínű ezért szeretik a fiatalok. ( Igen, vannak komoly hangvételű történetei is, tudom. ) Ha már egy apa kell, aki példát mutat, ott a Megtorló!  :D
Én a mai napig azért szeretem a képregényeket, mert ahogy említetted egy kis sziget, kikapcsol, szórakoztat. Ez nekem megmaradt a kölyökkoromból.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2392 Dátum: 2014. December 23. - 12:51:36 »
A kis pók ott lenne a gyerekeknek.
Megtorló ez jó ;D

Kinőttem volna a Pókemberből? Eh ne már... :roll:

Kit barátom ha egy apa olyan jó kapcsolatot ápol a gyerekével, hogy lelki barátok is (vagy egy anya a lányával) vagy egy apa a lányával akkor hidd el nagyon is tudja mi a gyerek gondja (pláne, ha tegnap volt, hogy az apa is gimis volt) ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 23. - 12:54:02 írta Constant »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2393 Dátum: 2014. December 23. - 12:56:21 »
Az azért nem ugyanaz.

Nem hiszem, hogy ebből ki lehet nőni. Abba lehet hagyni, be lehet fejezni, de kinőni nem lehet belőle soha.  ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2394 Dátum: 2014. December 23. - 14:16:44 »
Én is értem mit mondassz Kit, és a 80-as évekeben még el is ment, de mára ez az alap szituáció annyira agyon lett járatva, hogy már nem lehet vele azonosulni. A fiatalok már most sem tudnak azonosulni a 30 körüli Peterrel ezen nem változtatna ha megölnék May-t.
Csak végre felnőne a karakter, 30 éves korára 50 évnyi képregény után már ideje lenne!
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2395 Dátum: 2014. December 23. - 16:29:44 »
May néninek mennie kell!!!!A kabátja már a fogason.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2396 Dátum: 2014. December 23. - 17:52:35 »
Üdv, szerintem igaza van Kitnek , valószínű hogy a képregény olvasásból nem is muszáj kinőni . Akár 10 ,akár 60 éves az ember , vagyis mi képregény rajongók  ebből szempontból meg maradunk örök gyereknek.  Szerintem azért lehet egy fiatalnak is azonosulni egy felnőtt és családos emberrel hisz az F4   tagok is családosok Mr Fantasztikus és Láthatatlan nő is házasok és két gyermekük is van   ;) .U.I.  Állítólag megszűnik az F4 sorozat .KÉRDÉS ez tényleg igaz-e és miért . Köszönöm .
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2397 Dátum: 2014. December 23. - 22:26:16 »
Ha nem élne akkor Peter is normálisabb karakter lenne és akciódúsabbak lennének a jelenetei.
És az jobb lenne? Ha végtelen bunyóból állnának a történetei? A bunyókból már mindent láttunk, engem kifejezetten a többi érdekel inkább.
Idézet
Mennyivel jobb lenne ha tényleg lenne gyerekük és mondjuk a képregényben a családban olykor felmerülő problémákat, dolgokat mutatnák be (szülői értekezlet, óvoda,pelenkázás, stb.).
Igen hamar egyhangúvá válna, hisz a gyerek mondjuk 8 évig jár általánosba, ami képregényes időszakban mérve minimum 30 év, vagyis nagyjából 900 számon keresztül lenne szülői értekezlet. Mellesleg ez a téma már kimerült a Póklány soriban (amely nem mellesleg többször is megszűnt már, vagyis ezek szerint nem lenne jobb).
Idézet
Lenne egy hősük aki apa, aki példát mutat.
Azoknak a gyerekeknek nem apafigura kell, hanem legfeljebb idősebb testvér. Apafigurának ott van nekik a Kapi, vagy Reed. És nem az ő képregényeik fogynak jobban.
 
Idézet
Kit barátom ha egy apa olyan jó kapcsolatot ápol a gyerekével, hogy lelki barátok is (vagy egy anya a lányával) vagy egy apa a lányával akkor hidd el nagyon is tudja mi a gyerek gondja (pláne, ha tegnap volt, hogy az apa is gimis volt)
Ahol ilyen bensőséges a szülő-gyerek kapcsolat, ott nincs szükség "külső" apafigurára. Az épp azoknak kell, akiknek "nincs apjuk".
Kittel értek egyet szinte mindenben (kivéve a megtorlós apafigurában).  :hehe:
Idézet
Szerintem azért lehet egy fiatalnak is azonosulni egy felnőtt és családos emberrel hisz az F4   tagok is családosok Mr Fantasztikus és Láthatatlan nő is házasok és két gyermekük is van
Nem is igazán népszerű a képregényük. Legalábbis messze nincs a legjobbak között.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2398 Dátum: 2014. December 23. - 22:36:19 »
Én is értem mit mondassz Kit, és a 80-as évekeben még el is ment, de mára ez az alap szituáció annyira agyon lett járatva, hogy már nem lehet vele azonosulni. A fiatalok már most sem tudnak azonosulni a 30 körüli Peterrel ezen nem változtatna ha megölnék May-t.
Csak végre felnőne a karakter, 30 éves korára 50 évnyi képregény után már ideje lenne!

A PPP sorozatot Istenítem: változatos színvilág, nézhető, letisztult képek, rajzok. Ekkor még az éjszakai események is láthatók voltak.
Anno még elfogadható volt Peter karaktere, természete. Az irányvonal évtizedekig jól kivehető volt, Peter nem változott.

Ma azonban Str bénázásai, a sűrű író és rajzoló csere, meg az, hogy Petert csakazértis erőszakkal próbálják állandóan fiatalítani és ugyanabban a szerepben tartani ahelyett, hogy felnőtté tették volna az élethez és éretté az újságra is rányomja a bélyegét.

Egyszerűen képtelenek új szintre emelni a karakterét és ahogy Tomitól nemrég olvastam egy hosszú magyarázatot úgy tűnik az új kísérletük is keserves szalmaszálba kapaszkodás lesz.

Szóval lehet rosszul fogalmaztam fentebb: nem kinőttem a Pókemberből, hanem felnőttként az igények lettek magasabbak. Talán jogosan.

Természetesen ez egy szvsz.

(közben jött egy Kaine hsz. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 23. - 22:37:52 írta Constant »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2399 Dátum: 2014. December 23. - 23:03:15 »
Egy gyerek 18 éves koráig gyerek ami már 54 évet, 2 generációt foglal magába. ;)
Ahelyett, hogy Petert 2070-ig 30 évesnek tartanák és minden új generációnak hozzá kell szoknia inkább öregítenék lassan 40 majd 45 évesnek és az utánunk jövő 2 generáció kamasz olvasói a középkorú Petert és a gyermekét is el tudnák fogadni.
Nagyjából ezt taglaltam fentebb.

Természetesen mindenki véleménye tiszteletben van tartva. :)
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)