Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667120 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2420 Dátum: 2014. December 31. - 09:12:12 »

"Arról nem is beszélve, hogy úgyis visszahoznák... :D "

Naná!A Marvel univerzumban nem lehet meghalni.Vagy csak átmenetileg.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2421 Dátum: 2014. December 31. - 09:19:56 »
Azért lássuk be,hogy Május néni nagyon visszafogja Petyát a fejlődésben.Mindig vele van elfoglalva hősünk,ami eléggé fárasztó így 120 év után. :D
De tényleg csak akkor lehet önállóság, ha az idős szüleid meghalnak?
Szerintem három szakasz van egy ember életében, amikor a szüleid gondoskodnak rólad, amikor te gondoskodsz magadról, és amikor te gondoskodsz a szüleidről. Peter nem megrekedt az elsőn, mint a 30 éves ismerősöd, Peternek kimaradt a második, mivel ennyire idős May az elsőből egyből a harmadikra kellett ugrania. Ez már a Lee-Romita időszakban megtörtént.
Szerintem nem May miatt nem lett Peternek családja, sőt pont azért él May, ami miatt nem mernek Peternek családot adni az írók. Mert félnek tovább lépni, ha a család lenne a cél, lehetne neki May-estül is, mert miért ne. Meg Mayt ezer más módszerrel is ki lehetne tenni az életükből, pl. idősek otthona (jut eszembe, valaki mondja már el, ez mitől ilyen szörnyűség az, hogy öregek otthona?, de inkább az offban). De amúgy meg miért kellene mindenáron kitenni, a kisgyerekek körül nem lehet ott az idős May, vagy élne külön és időnként meglátogatja őket.
Nem fog May meghalni, és nem lesz Peternek családja, de ez nem ok-okozati összefüggés szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 31. - 10:46:06 írta Todd »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2422 Dátum: 2014. December 31. - 10:26:52 »
valaki mondja már el, ez mitől ilyen szörnyűség az, hogy öregek otthona?

Ezt majd akkor fogod megérteni, ha odakerülsz.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2423 Dátum: 2014. December 31. - 10:53:38 »
Milyen 30 éves ismerősöm?

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2424 Dátum: 2014. December 31. - 11:54:06 »
Azért lássuk be,hogy Május néni nagyon visszafogja Petyát a fejlődésben.Mindig vele van elfoglalva hősünk,ami eléggé fárasztó így 120 év után. :D
Meg Mayt ezer más módszerrel is ki lehetne tenni az életükből, pl. idősek otthona
Nem fog May meghalni, és nem lesz Peternek családja, de ez nem ok-okozati összefüggés szerintem.

Idősek otthona, vmi ilyesmi volt már, nem...valahol a 80-as években, ahol Peter valami olyasmit mond, hogy elvannak ők együtt vigyáznak egymásra...stb, mégis minden második számban oda kellett rohannia, néha már úgy éreztem jöhetne a May néni elképesztő kalandjai...úgyis mindig minden róla szól ;D

A 60-as,70-es években még oké, de a 80-as években már nehezen emészthető volt, egyre inkább úgy lehetett érezni hogy May teher Peter számára, aminek nem így kéne lennie, de az évek alatt az írók tették azzá ami, aztán most hogy végre valahára meghalt (szívós volt az öreglány) Peter nem tudott túllépni rajta, pedig már nem volt gyerek itt látszott hogy nem tudott megbirkózni a dologgal és elbúcsúzni tőle, mert túl sok volt a May néni az elmúlt időben és nem tudott felnőtt emberként szembenézni a történtekkel, aztán tanulva magalkotóitól vissza akarta hozni...

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2425 Dátum: 2014. December 31. - 12:05:44 »
Idősek otthona, vmi ilyesmi volt már, nem...valahol a 80-as években, ahol Peter valami olyasmit mond, hogy elvannak ők együtt vigyáznak egymásra...stb, mégis minden második számban oda kellett rohannia, néha már úgy éreztem jöhetne a May néni elképesztő kalandjai...úgyis mindig minden róla szól ;D

Amikor a Forest Hills-i házban lakott May,Nathan meg még pár nyugdíjas?Az menő volt. 8)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2426 Dátum: 2014. December 31. - 12:07:59 »
Azért lássuk be,hogy Május néni nagyon visszafogja Petyát a fejlődésben.Mindig vele van elfoglalva hősünk,ami eléggé fárasztó így 120 év után. :D
Szerintem kicsit sem. Éppen hogy hozzáad azzal, hogy van általa Peternek egy olyan oldala, amely a szülői szeretetet mutatja meg. Azzal sem értek egyet, hogy állandóan vele van elfoglalva. Amíg nem költöztek össze az Angyalokkal, May néni nem lakott velük, csak időnként meglátogatta, vagy felhívta, ami viszont tök természetes egy anya-gyerek kapcsoltban, nem?

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2427 Dátum: 2014. December 31. - 12:16:47 »
Végül is természetes,de engem valamilyen oknál fogva mindig is irritált May karaktere.
Idegesítő volt az örökös (b)anyáskodása,hogy úgy kezelte Petert,mint egy 6 éves taknyost.
"Vegyél fel egy meleg pulóvert,nehogy megbetegedj nekem!"
"Vigyázz magadra, nehogy bajod essen odakint!" 
Ilyenekre gondolok.  :hehe:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2428 Dátum: 2014. December 31. - 12:18:16 »
A 60-as,70-es években még oké, de a 80-as években már nehezen emészthető volt, egyre inkább úgy lehetett érezni hogy May teher Peter számára, aminek nem így kéne lennie, de az évek alatt az írók tették azzá ami, aztán most hogy végre valahára meghalt (szívós volt az öreglány) Peter nem tudott túllépni rajta, pedig már nem volt gyerek itt látszott hogy nem tudott megbirkózni a dologgal és elbúcsúzni tőle, mert túl sok volt a May néni az elmúlt időben és nem tudott felnőtt emberként szembenézni a történtekkel, aztán tanulva magalkotóitól vissza akarta hozni...
Azért itt nem arról van szó, hogy meghalt az idős anyukája végelgyengülésben, ami igen az élet természetes része. Hanem arról, hogy egy neked szánt golyó őt találta el. Ez nagyon nem az élet természetes velejárója, amin túl kell lépni, a legtöbb embernek nem így kell a halállal szembenézni.
May régi halálát nem kellett volna retconolni.
Végül is természetes,de engem valamilyen oknál fogva mindig is irritált May karaktere.
Idegesítő volt az örökös (b)anyáskodása,hogy úgy kezelte Petert,mint egy 6 éves taknyost.
Igen, valóban az volt.
Milyen 30 éves ismerősöm?
ja azt lehet nem te mondtad.  :headscratch: Mindegy a lényeg az volt, hogy 30 évesen is az anyjánál lakik, és nem bír saját életet kezdeni.
Én jó vagyok, még csak 26, de bele kell húznom.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 31. - 12:21:26 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2429 Dátum: 2014. December 31. - 12:29:40 »
"Vegyél fel egy meleg pulóvert,nehogy megbetegedj nekem!"
"Vigyázz magadra, nehogy bajod essen odakint!"
Ezek tényleg nem természetes dolgok, valóban, de meg lehet érteni, ha kicsit körülnézel a világban. Azok az anyák nem ilyenek, akiknek van 2-3 gyerekük (vagy egyszerűen csak nem elég anyásak), de rengeteg ilyen asszony van, mint May néni. Olyan, akinek (többnyire egyetlen gyerek esete forog fenn) koraszülött volt a gyereke, és egy évig rettegett, hogy elveszíti, olyan, aki bő 10 évig próbálkozott, és nem sikerült teherbe esnie, majd egyszer mégis, valami csoda folytán, amikor már nem is reménykedett, mégis sikerült, vagy olyan, mint May, hogy mindenki meghalt körülötte, és az egy szem gyerek maradt minden, amiért érdemes élnie. Az egyetlen, akit szerethet. Az ilyen anyák bizony "anyáskodóak", vagyis nagyon túlzottan gondoskodóak. May néni őket testesíti meg.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2430 Dátum: 2014. December 31. - 12:34:07 »
A 60-as,70-es években még oké, de a 80-as években már nehezen emészthető volt, egyre inkább úgy lehetett érezni hogy May teher Peter számára, aminek nem így kéne lennie, de az évek alatt az írók tették azzá ami, aztán most hogy végre valahára meghalt (szívós volt az öreglány) Peter nem tudott túllépni rajta, pedig már nem volt gyerek itt látszott hogy nem tudott megbirkózni a dologgal és elbúcsúzni tőle, mert túl sok volt a May néni az elmúlt időben és nem tudott felnőtt emberként szembenézni a történtekkel, aztán tanulva magalkotóitól vissza akarta hozni...
Azért itt nem arról van szó, hogy meghalt az idős anyukája végelgyengülésben, ami igen az élet természetes része. Hanem arról, hogy egy neked szánt golyó őt találta el. Ez nagyon nem az élet természetes velejárója, amin túl kell lépni, a legtöbb embernek nem így kell a halállal szembenézni.
May régi halálát nem kellett volna retconolni.

Ebben van igazság, de egy felnőtt ember már van olyan érett, hogy ezt is el tudja fogadni és kezelni tudja. Ha a való életben történne ilyen akkor fel kéne dolgoznia az embernek, nem azon gondolkozni hogyan támasztaná fel az illetőt...csoda hogy Ben bácsi még halott.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2431 Dátum: 2014. December 31. - 12:34:29 »
Todd!

Azt Constant írta.És 37 éves a szóban forgó ismerőse.A csaja 30 éves.  ;)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2432 Dátum: 2014. December 31. - 12:37:21 »
A 60-as,70-es években még oké, de a 80-as években már nehezen emészthető volt, egyre inkább úgy lehetett érezni hogy May teher Peter számára, aminek nem így kéne lennie, de az évek alatt az írók tették azzá ami, aztán most hogy végre valahára meghalt (szívós volt az öreglány) Peter nem tudott túllépni rajta, pedig már nem volt gyerek itt látszott hogy nem tudott megbirkózni a dologgal és elbúcsúzni tőle, mert túl sok volt a May néni az elmúlt időben és nem tudott felnőtt emberként szembenézni a történtekkel, aztán tanulva magalkotóitól vissza akarta hozni...
Azért itt nem arról van szó, hogy meghalt az idős anyukája végelgyengülésben, ami igen az élet természetes része. Hanem arról, hogy egy neked szánt golyó őt találta el. Ez nagyon nem az élet természetes velejárója, amin túl kell lépni, a legtöbb embernek nem így kell a halállal szembenézni.
May régi halálát nem kellett volna retconolni.

Ebben van igazság, de egy felnőtt ember már van olyan érett, hogy ezt is el tudja fogadni és kezelni tudja. Ha a való életben történne ilyen akkor fel kéne dolgoznia az embernek, nem azon gondolkozni hogyan támasztaná fel az illetőt...csoda hogy Ben bácsi még halott.

Így van.Emberek születnek és halnak meg.Ez a dolgok rendje és menete.Ezt vagy elfogadjuk,vagy nem és legfeljebb beleőrülünk.
Ezért is fárasztó ez a "nem engedem meghalni May nénit!" dolog.  :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2433 Dátum: 2014. December 31. - 12:42:59 »
Azt Constant írta.És 37 éves a szóban forgó ismerőse.A csaja 30 éves.  ;)
Ja ő lett volna a második tippem. 37 volt, akkor még nem vagyok elkésve.  ;D
Idézetet írta: Comicboy
Ebben van igazság, de egy felnőtt ember már van olyan érett, hogy ezt is el tudja fogadni és kezelni tudja. Ha a való életben történne ilyen akkor fel kéne dolgoznia az embernek, nem azon gondolkozni hogyan támasztaná fel az illetőt...csoda hogy Ben bácsi még halott.
Így van.Emberek születnek és halnak meg.Ez a dolgok rendje és menete.Ezt vagy elfogadjuk,vagy nem és legfeljebb beleőrülünk.
Ezért is fárasztó ez a "nem engedem meghalni May nénit!" dolog.  :drying:
Bele akartam ebbe kötni, de rájöttem, hogy nem lenne igazam. Elvégre ha legitimálna minden tettet az, hogy haldoklik egy szerettünk, akkor mindenki bűnöző lenne, csak azért, hogy megmentse a haldokló anyját.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2434 Dátum: 2014. December 31. - 13:34:18 »
Amikor természetes halállal halt meg, akkor engedte...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2435 Dátum: 2014. December 31. - 13:36:14 »
Ezért mondtam én is, hogy akkor azt kellett volna hagyni. Mert az valóban így életszerű volt, és szépen is volt megírva.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2436 Dátum: 2014. December 31. - 13:36:54 »
Igen, azt nagyon nem kellett volna visszacsinálni.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2437 Dátum: 2014. December 31. - 13:50:52 »
Todd a haverom 37, az ő csaja 30 aki már anya akar lenni.
Én mindjárt 35 leszek és 2 fiam van ;)

Szóval megvettem a mostani HP-t, elolvastam és rájöttem mivel van bajom (a múltkor nem jutott eszembe a szó).

Az unalomig elcsépelt sztereotípia ami Péternél már 50 éve tart és szvsz már elcsépelt.

Könyörgöm az Istenért az ember változik ahogy tapasztalatokat kap és szerez az életben de Peternél az a baj, hogy mindegyik író meghagyja az alapot nála, egyszerűen nem bírják egy új, másabb, magasabb szintre emelni.

A DC-sek.olyan jól újraértelmezik a hősöket, bűnözőket, Peternél meg ahelyett hogy megtennék ezt a lépést elbaltázzák az egész sorozatot és lényeges momentumokat deletelnek. Persze ezt Str cseszte el marhára.

Erre írtam a múltkor, hogy egyszerűen képtelenek egy egyenes irányvonalat, normális élettörténetet felépíteni neki sajnos.

Közben rájöttem, hogy a Sensational és a friendly sorozatok Peter Daviddel igen jók és változatosak voltak tavaly és az éven (a Jameson párbeszéd is ütött), az Asm-t viszont igen elnyújtották és emiatt unalmassá vált.

Mindezek ellenére várom a OMD eseményeit.

Hát röviden ennyi.

Persze a Kingpin csapat kivitelezés terén páratlant alkotott. ;)
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2438 Dátum: 2014. December 31. - 14:22:55 »
Csakis egyet érteni tudok veled, Constant!  8)
Végre, más is így látja rajtam kívül a dolgokat.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2439 Dátum: 2014. December 31. - 14:36:16 »
Az OMD eltörli Gwen Stacy gyerekeit meg a Norman Osbornnal való kapcsolatát?Ugye?UGYE?