Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667502 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2460 Dátum: 2015. Január 08. - 11:44:00 »
No, milyen érdekes vita alakult ki erről a témáról :).
Valóban. :)
Idézet
Ez is azt bizonyítja, amit én mondtam: ahogy Peter egyre jobban felnőtt úgy ismerte meg egyre jobban a környezetét, és így lettek egyre összetettebbek a karakterek.
Ez igaz, de a kérdés az volt, hogy Peter szemén keresztül látjuk-e a többieket. És határozottan nem.
Idézet
Vagyis Gwen akkor lett tökéletes, miután Peter beleszeretett :).
Na most megfogtál.  ;D ;D  ;D
Idézet
A nem szexeltek részt én is bődületes baromságnak érezném egy normális világban, egy átlagos sráccal. De Peternek a már-már betegesen eltúlzott irreális erkölcsi értékéből (amiről már beszéltünk párszor :) ) simán ki lehetne nézni, hogy azt mondja: "házasság előtt nincs szex".
Ezzel többszörösen nem értek egyet. Elsősorban Peter nem ilyen. Semmi sem utalt erre, még egy kósza pillanatig sem. De nem is ilyennek ismerjük. Nem mélyen vallásos, tehát arra sem lehetne fogni (mellesleg Gwen volt annyira szerelmes belé, hogy bármilyen indoka lett volna Peternek, akkor is megvárja). Végül pedig sok minden változott Peterben, de a jelleme az nem, és randizott Bettyvel, amikor még Ned felesége volt, ágyba vitte a Fekete Macskát úgy, hogy még a maszkot sem húzta le, vagyis jóformán ismeretlenül - és nem vette előtte feleségül. :)
Idézet
Ezt pedig egy olyan laza, bulis, gyönyörű, szexi csaj, mint Gwen (aki lehet már akkor se volt szűz, mikor megismerkedtek)
Ez viszont egy abszolút kibontatlan téma: hogy Gwen vajon tényleg szűz volt-e előtte? Hisz a szexuális forradalom közepén jártunk akkoriban, ő meg bálkirálynő volt a középiskolában. Tök jó: változtassák meg úgy az egészet, hogy Norman ellopta Fátum időgépét, visszament Gwenhez a középiskolába, és akkor szedte fel őt. Vagyis az okrek előbb születtek meg, mint ahogy Gwen főiskolás lett volna, és találkozik Peterrel. Látod, ez egy olyan sztori, amelyből kiderül, hogy Gwen sem szent, de mégis becsületes. Így - nehezen- de én is el tudnám fogadni. Írjunk Slottnak!  :D
Idézet
Akkor lehet csak én válogattam bele "jól" az olvasott történetekbe, meg a mostani korszak van a szemem előtt, így lehet igazad van. Majd jövőre meglátjuk hány számban szerepel May :).
Nem ér, most összeköltöztek!  ;D
Ha csak azt vesszük, hogy mennyi mindenen keresztülmentek, máris természetesnek kéne tűnjön mindenkinek a kapcsolatuk szorossága. Peter egy felelős felnőtt, szuperhős, akinek még lelki ereje akad, hogy utánanézzen az utolsó élő szülője után. Erről szól az egész, nem arról, hogy Petert nem engedi May felnőni, vagy Peter maga nem akar felnőni.
Ráadásul, igen.
Én kifejezetten bírom May nénit (főleg mióta lenyomta a Kaméleont a Polgárháborúban :) ),
Voltaképpen mennyire béna már ez a Kaméleon? Egyszer már Mary Jane is leverte a Klónsztori után.  :hehe:
Idézet
Alapvetően a kapcsolatukkal se lenne bajom, ha ez mondjuk egy drámaképregény lenne, vagy szappanopera, de egy szuperhősös akciótörténethez képest túl nagy szerepe van a May néninek.
Voltaképpen a Pókember némiképp mindig is szappanopera volt. Nem véletlen, hogy a magánéleti szálak ugyanolyan fontosak voltak benne mindig is. Család, barátnők, feleség, barátok, munkahely. Ezért is tartották mindig is úgy, hogy Pókembernek van a legjobb "supporting cast"-je.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2461 Dátum: 2015. Január 08. - 14:56:00 »
Ezzel többszörösen nem értek egyet. Elsősorban Peter nem ilyen. Semmi sem utalt erre, még egy kósza pillanatig sem. De nem is ilyennek ismerjük. Nem mélyen vallásos, tehát arra sem lehetne fogni (mellesleg Gwen volt annyira szerelmes belé, hogy bármilyen indoka lett volna Peternek, akkor is megvárja). Végül pedig sok minden változott Peterben, de a jelleme az nem, és randizott Bettyvel, amikor még Ned felesége volt, ágyba vitte a Fekete Macskát úgy, hogy még a maszkot sem húzta le, vagyis jóformán ismeretlenül - és nem vette előtte feleségül. :)

Ez mondjuk igaz: így tényleg hülyeség volt abban a sztoriban az, hogy szüzek voltak. Bár arra is lehetne fogni, hogy a többi eset már később történt és akkor már Péter tényleg felnőtt volt :).

Voltaképpen a Pókember némiképp mindig is szappanopera volt. Nem véletlen, hogy a magánéleti szálak ugyanolyan fontosak voltak benne mindig is. Család, barátnők, feleség, barátok, munkahely. Ezért is tartották mindig is úgy, hogy Pókembernek van a legjobb "supporting cast"-je.

Ez igaz, tényleg ez a jó a Pókemberben, és valóban jók a karakterek, még May néni is, mert kifejezetten jó ahhoz képest, hogy csak egy öregasszony :), nem úgy mint az Ultimate-s megfelelője, mert azt nagyon utáltam :). Viszont sokkal érdekesebbek az olyan hétköznapi, magánéletbeli dolgok, hogy melyik csajjal ismerkedik meg, jön összes, vagy épp nem jön össze, mint az, hogy a nagynénje épp hogy érzi magát. Ez főleg olyan dolog, hogy a képregények elsősorban arra valók, hogy kikapcsolódjanak az emberek. Egy viharos szerelmi kapcsolat bemutatása izgalmas kikapcsolódásnak ígérkezik, de az olyasmi, hogy "vajon mi van a nénikémmel, nehogy megbetegedjen és meghaljon, mert már nagyon öreg szegény" bár reálissá teszi a dolgokat és azért jó drámákat lehet kihozni belőle, de ha túl sok van belőle, akkor már inkább idegesítő. Mert míg a csajokkal való kapcsolat álmodozásra ad okot, addig az ilyesmi félelemmel tölti el az embert, hogy mi van, ha az én szüleimmel, vagy nagyszüleimmel történik valami. És ezért az sokkal kevésbé szórakoztató.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2462 Dátum: 2015. Január 08. - 15:07:08 »
Ez mondjuk igaz: így tényleg hülyeség volt abban a sztoriban az, hogy szüzek voltak. Bár arra is lehetne fogni, hogy a többi eset már később történt és akkor már Péter tényleg felnőtt volt :).
Ezt most nem nagyon értem. Melyik többi eset?
Idézet
Viszont sokkal érdekesebbek az olyan hétköznapi, magánéletbeli dolgok, hogy melyik csajjal ismerkedik meg, jön összes, vagy épp nem jön össze, mint az, hogy a nagynénje épp hogy érzi magát.
Ez kétségtelen, éppen ezért írták meg a Még egy napot is.
Idézet
Egy viharos szerelmi kapcsolat bemutatása izgalmas kikapcsolódásnak ígérkezik, de az olyasmi, hogy "vajon mi van a nénikémmel, nehogy megbetegedjen és meghaljon, mert már nagyon öreg szegény" bár reálissá teszi a dolgokat és azért jó drámákat lehet kihozni belőle, de ha túl sok van belőle, akkor már inkább idegesítő.
Az igazából csak egy módszer, amivel kihangsúlyozzák, hogy Peter mennyire jó ember. Már Stan is megmondta. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2463 Dátum: 2015. Január 08. - 15:56:49 »
Ezt most nem nagyon értem. Melyik többi eset?

Amiket felsoroltál: hogy házas emberrel, meg maszkban jött össze meg ilyenek, azok jóval később történtek, úgy tudom.

Ez kétségtelen, éppen ezért írták meg a Még egy napot is.

Remélem tényleg jó sztorikat hoznak ki belőle, de én még nem tettem túl rajta magam, hogy ilyen könnyedén kitörlik a házasságot, vagyis a legjobb dolgot ami Peter életében valaha is történt.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2464 Dátum: 2015. Január 08. - 16:00:54 »
Na akkor azon valahogy túlléptem,hogy Gwen megcsalta Petert,na de hogy pont Norman Osbornnal,aki nála kétszer idősebb és nem mellékesen az egyik barátjának apja?
Egyébként igen,"Gwen fanatikus" vagyok.Peter barátnői közül nekem ő a kedvencem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2465 Dátum: 2015. Január 08. - 17:59:01 »
Én amúgy elég kevés Gwenes történetet olvastam, de csak a legutóbbi PPP különszám alapján, amiben Gwen elkezd "nyomulni" Peterre, mert ő az egyetlen csávó, aki látszólag nem foglalkozik vele. Már ennyi alapján sem hiszem, hogy egy szende szűz lett volna.  ;D
A Normenes dolgon természetesen én is ledöbbentem...
Amúgy több utalás arra sem volt, hogy a fekete Macskával szexelt volna, csak valahogy azt később természetesnek vették, hogy attól, hogy nem beszéltünk róla, nyilván megtették, itt meg érdekes módon pont fordítva.  :headscratch:
Mintha egyedül MJ-vel (a házasság után) lettek volna csak nyílt szexuális utalások, de lehet rosszul emlékszem. Amikor McFarlane rajzain MJ mindig alul öltözötten tornázva várta Petert.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 08. - 18:03:21 írta Todd »

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2466 Dátum: 2015. Január 08. - 18:15:31 »
Amúgy Gwen miért is csalta meg Petert és feküdt le Osbornnal?
Erről az ártatlan virágszálról nehezen feltételeztem volna ilyet.
Melyik író találta ezt ki?
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2467 Dátum: 2015. Január 08. - 19:52:35 »
 Straczinsky, ha jól tudom... :headscratch:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2468 Dátum: 2015. Január 08. - 20:14:53 »
JMS írta, de állítólag Quesada találta ki. JMS eredetileg Petert akarta apának.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2469 Dátum: 2015. Január 08. - 20:25:16 »
Arrrrrggggh 2 idióta barom.
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2470 Dátum: 2015. Január 08. - 20:33:43 »
JMS írta, de állítólag Quesada találta ki. JMS eredetileg Petert akarta apának.
Az a fura, hogy amint elolvastam, rögtön az jutott eszembe, hogy mekkora kihagyott ziccer, hogy ők nem Peter és Gwen gyerekei. De gondolom szóltak neki a Marvelnél, hogy az mégiscsak túlzás, hogy legyen hirtelen Peternek két felnőtt gyereke.  ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2471 Dátum: 2015. Január 08. - 20:45:36 »
Pedig tök jól megírt történet, nekem a mai napig tetszik, annak ellenére, hogy Gwentől karakteridegen. Szvsz, ha meghagyják JMS eredeti ötletét és Peter lett volna az apa, az legjobbak egyike lehetett volna a történet és az azt követő éra.  :spidey: :nezze:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2472 Dátum: 2015. Január 08. - 21:05:36 »
Pedig tök jól megírt történet, nekem a mai napig tetszik, annak ellenére, hogy Gwentől karakteridegen. Szvsz, ha meghagyják JMS eredeti ötletét és Peter lett volna az apa, az legjobbak egyike lehetett volna a történet és az azt követő éra.  :spidey: :nezze:

Egyetértek, ezt kihagyni...de, ha meg is csinálták volna, mekkora munka lett volna őket eltüntetni ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2473 Dátum: 2015. Január 08. - 21:06:26 »
Amúgy több utalás arra sem volt, hogy a fekete Macskával szexelt volna,
Utalásnak tényleg nem nevezhetjük, mert mutatták, ahogy egymás mellett fekszenek egy szál maszkban.  :D
JMS írta, de állítólag Quesada találta ki. JMS eredetileg Petert akarta apának.
JMS-nek végre volt egy jó ötlete, erre Quesada megvétózta, sőt, tönkretette.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2474 Dátum: 2015. Január 08. - 21:15:18 »
Utalásnak tényleg nem nevezhetjük, mert mutatták, ahogy egymás mellett fekszenek egy szál maszkban.  :D
Tényleg, akkor ezt miért nem jelent meg magyarul. Azokban nem volt semmi ilyen. Vagy igen, erre csak emlékeznék.  :headscratch: :cavinton:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2475 Dátum: 2015. Január 08. - 21:53:27 »
Ez a történet még előttünk van. Meg fog jelenni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2476 Dátum: 2015. Január 19. - 19:24:30 »
Az idei első HP, tényleg olcsóbb lesz, mint az eddigi számok? :oh:
Csak mert akkor rohanok majd, hogy jusson nekem is belőle!  :brow:

Dzsek

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2477 Dátum: 2015. Január 19. - 20:08:47 »
Eddig nem igazán értettem, miért volt szükség a "Még egy napra", de most már azt mondom (ahogy olvasom a magyar kiadást), muszáj volt meglépni... bármennyire is sajnálom Peter házasságának eltörlését. Mindig is imádtam MJ-t, de az már nem állapot, ahogyan most vannak.

« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 19. - 20:12:06 írta Dzsek »
"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék(...)" - Nietzsche

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2478 Dátum: 2015. Január 19. - 20:55:08 »
Az idei első HP, tényleg olcsóbb lesz, mint az eddigi számok? :oh:
Nem, az új korszak első száma lesz engedményes.
Eddig nem igazán értettem, miért volt szükség a "Még egy napra", de most már azt mondom (ahogy olvasom a magyar kiadást), muszáj volt meglépni... bármennyire is sajnálom Peter házasságának eltörlését. Mindig is imádtam MJ-t, de az már nem állapot, ahogyan most vannak.
Egy egészen új világ nyílik meg Peter előtt az új korszakban. Eleinte nehéz lesz igazodni ahhoz, hogy nincs mellette MJ, viszont a történetei sokkal változatosabbak lesznek. Nekem sem tetszett, hogy jóformán a JMS időszak óta majdnem minden a magánélete körül forog. Nem úgy értem, hogy Peter Parker körül, mert azt szeretem, hanem hogy minden ellensége tudta, ki ő, bosszút akart állni, és ilyenek.  Mintha már nem lenne olyan szuperbűnöző, aki tőle függetlenül akarna valami rosszat tenni.
A legelső ilyen a Zöld Manó volt, nála kifejezetten szerettem, hogy tudja a titkát, mert plusz pszichikai hatást adott az egészhez. Mostanában viszont már minden történetben ilyen volt (nem a Polgárháborúra gondolok, ami után persze hogy mindenki tudta, mert ott természetes), így ez a hatás kezdett egyhangúvá válni, ami nem tetszett. Jó ötlet volt, hogy a világon mindenki elfelejtette, hogy ki ő, nagyon sokat dobott a sztorikon, a lehetőségeken és a hangulaton.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2479 Dátum: 2015. Január 19. - 21:05:36 »
Nem lehetne lassan, havonta megjelentetni? A különszámok mennyire fognak illeszkedni, a fősodorhoz? :headscratch: