Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667453 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2540 Dátum: 2015. Február 13. - 23:06:29 »
A kérdésem az volna, hány év alatt tudjuk le a Brand new day-t? Megvan már hány sztorit kapunk belőle?
A BND-jel végzünk két szám alatt. Az csak az első pár sztorit takarta, amiből mi csak egyet választottunk ki, a többi nagyon gyenge volt. Nagyjából következetesen író szerint megyünk végig a következő időszakon, vagyis a béna írók cuccai kimaradnak, a jóké pedig jönnek. Úgyis azok épülnek egymásra, amit ugyanazok írtak.
Idézet
Másik kérdés, a Pókember 2099 nem lesz kiadva valahogy? Akár úgy mint a PP, limitált darabszámban, előfizetéssel?
Úgy SEMMI sem lesz kiadva, mint a PPP. Egyszer még biztosan sorra kerül, már csak azért is, mert Miguel visszatér az Amazingben is idővel. Nem árt megtudni, honnan is jött.
Idézet
A PP ha jól számoltam korábban 2018-ra jut el a Klón sztori kezdetéig. Azért az sok idő.
Valójában 2017-ben már elkezdjük. HA van hozzá digitális anyag...

Még azt is mondanám, hogy elsőrendű hattyúdal, és méltó lezárása a runjának, ha nem lett volna Other, Civil War, Back in Black.
A Polgárháború nem tetszett?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2541 Dátum: 2015. Február 13. - 23:20:17 »
Ahogy JMS írta, az jó volt, de súlytalanná tette Millar fősztorijának a második része, pedig lett volna benne kraft.

Aztán meg PAD vonala is egészen más volt, és így nagyon ikonzisztenssé vált a két elképzelés. JMS tök nagy hangsúlyt fektetett a morális kérdésekre, de a Back in Black-je borzasztóan izzadságszagú lett (mondjuk ott már melegített az OMD, szóval azt már nem az ő számlájára írom), míg PAD vicces volt meg laza, de mintha két tök különálló Pókemberről lett volna szó (de legalább elvarrta a szálakat).

Slott Pókemberét nem olvastam, de DeMatteis mellett nekem JMS volt a legmeghatározóbb Pók íróm. A Múlt bűneit megbocsátom, mert maga a történet jó volt, a CW-ból, BiB-ből, OMD-ből kihozta azt a keveset, amit lehetett, akkor, amikor már erősen szorították a tö... a tollát.

Egyedül az Otherre nincs magyarázat. Ott tuti szétkokainozták magukat PAD-al, és csak írták azt az izét. :)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 13. - 23:21:58 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2542 Dátum: 2015. Február 13. - 23:59:48 »
JMS tök nagy hangsúlyt fektetett a morális kérdésekre, de a Back in Black-je borzasztóan izzadságszagú lett

A Vezér elleni harc tényleg nagyon kiszámítható volt.
Idézet
míg PAD vicces volt meg laza, de mintha két tök különálló Pókemberről lett volna szó (de legalább elvarrta a szálakat).
PAD mindig vicces és laza. :) A leghülyébb helyzetekben is képes egy jól elhelyezett poént beszúrni.
Idézet
Slott Pókemberét nem olvastam, de DeMatteis mellett nekem JMS volt a legmeghatározóbb Pók íróm.

Slott be fogja előzni, garantálom.  ;) De a kövi számba beletettem egy DeMatteis-sztorit is. :)
Idézet
Egyedül az Otherre nincs magyarázat. Ott tuti szétkokainozták magukat PAD-al, és csak írták azt az izét. :)
;D Á, ez is valami csoportszerkesztői ukáz lehetett, hogy ez a lényege, írjátok meg. Különben ahhoz képest egész jól megírták.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2543 Dátum: 2015. Február 14. - 01:26:55 »
JMS tök nagy hangsúlyt fektetett a morális kérdésekre, de a Back in Black-
Egyedül az Otherre nincs magyarázat. Ott tuti szétkokainozták magukat PAD-al, és csak írták azt az izét. :)
;D Á, ez is valami csoportszerkesztői ukáz lehetett, hogy ez a lényege, írjátok meg. Különben ahhoz képest egész jól megírták.

Az Other alatt a "Másik" címen kiadott két kötetet értitek? Mert akkor úgy látszik megint kisebbség vagyok a véleményemmel, mert szerintem az egy remek kis történet volt :). Már korábban jól felvezették és tökéletesen kiteljesedett a történet, amiből az elmúlt évek HP-jeiben is kaptunk egy kis vízhangot. De lehet csak elfogult vagyok a HP v1 miatt, meg az olyan történetekkel, amiknek hosszú távú jelentőségük is van a nagy egészre nézve :). Majd újraolvasom és kiderül :).
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 14. - 01:34:12 írta kevinkain »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2544 Dátum: 2015. Február 14. - 10:57:48 »
Amennyire én tudom, az Other mindkettő volt. JMS tényleg meg akarta ölni Petert egy nagy sztori keretében, hogy aztán egy új szintre léptesse a totemes sztorit, de aztán jött a szerkesztőség és egy nagy crossoverre osztották szét, hogy így dobják meg a friss harmadik sorozat és az eléggé megroggyant második sorozat eladásait.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2545 Dátum: 2015. Február 14. - 17:00:31 »
Azt már feladtam, hogy rájöjjek, miért gondolta bárki is viccesnek vagy drámainak, hogy kb. az 1950-es évek szintjére vitték vissza sztorit, amikor betörnek Fátumhoz az oldschool Vasember páncélban May nénivel és MJ-vel, de azt tudja valaki, hogy mások miért nem látták Morlunt?



"Live for nothing or die for something, your call."

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2546 Dátum: 2015. Február 14. - 18:54:28 »
Idézet
Másik kérdés, a Pókember 2099 nem lesz kiadva valahogy? Akár úgy mint a PP, limitált darabszámban, előfizetéssel?
Idézet
Úgy SEMMI sem lesz kiadva, mint a PPP. Egyszer még biztosan sorra kerül, már csak azért is, mert Miguel visszatér az Amazingben is idővel.

Miért, a PPP nem kifizetődő? Vagy más oka van?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 14. - 23:48:55 írta jst22 »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2547 Dátum: 2015. Február 21. - 15:55:21 »
Na én is elolvastam a OMD-ből eddig megjelent 3 sztorit és azt kell mondjam nagyon tetszett, főleg a 3.
Az elsőben én nem éreztem olyan súlyosnak a Tonyval való beszélgetést mint a későbbiekben Strange dokival megejtettet ami nagyon a helyén volt, és nagyon jól volt megírva, a 3. sztori és az alternatív Peterek is nagyon jól el voltak helyezve szóval ez a szám  nagyon is tetszett, nem üti meg a BiB szintjét (eddig) de JMS tartja azt a jó színvonalat és stílust amit megszerettem tőle.

A történettel kapcsolatban meg, így tudva mi fog jönni, és tudva hogy mit mondott Strange Peternek, számomra még mindig éretlennek tűnik Peter viselkedése és az hogy képtelen arra, hogy elengedje Mayt, valamint az energiáját inkább abba fektesse, hogy megszépítse az utolsó pillanatait, ott legyen mellette és elbúcsúzzon.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2548 Dátum: 2015. Február 21. - 17:09:01 »
Pedig megmagyarázta, hogy miért nem képes rá. De különben, ha csak ez a bajod vele, várd ki a végét, ott megkapod, amit nem értesz.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2549 Dátum: 2015. Február 21. - 19:36:15 »
Pedig megmagyarázta, hogy miért nem képes rá. De különben, ha csak ez a bajod vele, várd ki a végét, ott megkapod, amit nem értesz.

Ben bácsi halálán is túl tudott lépni, pedig a körülmények hasonlóak voltak, nem értem ez esetben miért nem volt képes rá.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2550 Dátum: 2015. Február 21. - 19:45:56 »
Pedig megmagyarázta, hogy miért nem képes rá. De különben, ha csak ez a bajod vele, várd ki a végét, ott megkapod, amit nem értesz.

Ben bácsi halálán is túl tudott lépni, pedig a körülmények hasonlóak voltak, nem értem ez esetben miért nem volt képes rá.

Nem győzöm hangsúlyozni,hogy mennyire fárasztó is ez....
Ez a Május néni mizéria.  >:(

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2551 Dátum: 2015. Február 21. - 20:04:24 »
Ben bácsi halálán is túl tudott lépni, pedig a körülmények hasonlóak voltak, nem értem ez esetben miért nem volt képes rá.

Ben bácsi halála semennyire se volt hasonló ehhez. Peter hazament, a rendőrök meg mondták neki, hogy Ben bá halott, oszt' ennyi. Semmit nem tudott tenni.
Itt még van esélye megmenteni May nénit, vagyis inkább meg nem történté tenni a dolgokat. Elég nagy különbség, hogy itt VAN még lehetősége választani. Ha annak idején lett volna Ben bácsinál, szerintem érte is meghozta volna ugyanúgy az áldozatot.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2552 Dátum: 2015. Február 21. - 20:32:45 »
Na de Uncle Ben haláláért is magát okolta.Ha nem engedi el a gazfickót,akkor papó még ma is él.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2553 Dátum: 2015. Február 21. - 20:42:42 »
Na de Uncle Ben haláláért is magát okolta.Ha nem engedi el a gazfickót,akkor papó még ma is él.
És akkor mit tudott volna már változtatni, mikor már halott volt az öreg? Neki meg nem volt 10 évnyi ismeretsége a mindenféle tudományokban, mágiában, varázslatokban jártas szuperhumánokkal, mint most. Akkor nem is tudott volna kihez fordulni.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2554 Dátum: 2015. Február 21. - 21:27:04 »
Attól függetleül ostorozta magát from dusk till dawn.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2555 Dátum: 2015. Február 21. - 22:01:22 »
Persze, de ezen az aspektuson kívül teljesen más a két helyzet, hogy az eredeti kijelentésre reagáljak.

Ben bácsit nem tudta "elengedni", ott már tény volt, hogy meghalt; itt May néninél pedig az első másodperctől azért küzd, hogy meg tudja menteni, itt még van lehetősége, mégha az misztikus, és természetfeletti jellegű akkor is.
Nem elhanyagolható különbség.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2556 Dátum: 2015. Február 21. - 22:09:32 »
De azért az se elhanyagolható különbség, hogy Május néni se fog és nem is kell 1000 évig élnie.Emberek születnek és halnak meg.Ez az élet rendje és menete.Nem kéne ennyit túrázni az íróknak se ezen a "nem engedem meghalni a nénikémet!" vonalon.Nagyon fájdalmas már ez az egész.
(na nem baj,majd a PPP. következő száma feldob,ez garantált! :-) )

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2557 Dátum: 2015. Február 21. - 22:35:09 »
Vigyük személyes terepre a dolgot:
Ha a te édesanyád haldokolna, vagy gyógyíthatatlan betegsége lenne, akkor is azt mondanád, hogy "hagyjuk, élt már eleget az öreglány", és meg se próbálnál tenni semmit, amitől meggyógyulhatna? Ugye.
Emberek milliói költenek töménytelen mennyiségű pénzeket arra, hogy megmenthessék a beteg szeretteiket (a gyógyszergyártók, és kuruzslók legnagyobb örömére).
És közben nem azt nézik, hogy 30, 60, vagy épp 90 évesek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2558 Dátum: 2015. Február 21. - 22:41:12 »
Abszolút Petshoppal értek egyet. Akik (és sokan vannak) azon a véleményen vannak, hogy eleget élt már, hagyni kéne, azok egyrészt nem értik Pókembert, másrészt nem tudják elképzelni, hogy az ember nem gondolkodik így egy szerettével szemben. És még valami:
Ben bácsi halálán is túl tudott lépni
Tévedsz, SOHA nem tudott túllépni Ben bácsi halálán.  ;)

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2559 Dátum: 2015. Február 21. - 22:47:07 »
Mondok egy személyes példát.Apámat szívinfarktus vitte el 13 nyarán.Teljesen váratlanul ért mindenkit.Senki nem számított rá.Annak ellenére,hogy előtte egy fél évvel már volt kórházban szíve miatt.De a halála napján is,előtte egy fél órával még jó kedvűen viccelődtünk és motorokról beszéltünk.Semmi előjele nem volt annak,hogy itt tragédia lesz.Lefeküdt tévézni,és nem kelt fel többé.
Hihetetlen volt számomra,és sokkoló.Világéletemben apás voltam.De egy idő után feldolgozod.Fel kell,hogy dolgozd,különben beleőrülsz.
Dióhéjban ennyi.