Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667113 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2800 Dátum: 2015. Június 10. - 12:11:53 »
Közben kikerült az írásom.

Bár a Pókember eredetéhez misztikus színezetet adó értelmezéseket már régen maga mögött hagyta J.M.S., most „stílusosan" ismét a mágiát veszi elő. A harmadik felvonásban feltűnik a Pókember képregények lapjain egyébként nem túl gyakran felbukkanó Mephisto, hogy végigvezesse Petert a lehetséges alternatívák végtelen halmaza közül néhányon. A filozofikus hangvétel itt sem állt messze J. M. S.-től, és ezúttal elegánsan cáfol rá az előző rész folyamán kibontott determinizmusra: Peternek mégis megadatik az esély, hogy megváltoztassa, befolyásolja a sorsot, és megmentse drága nagynénjét, csakhogy ennek súlyos ára van.

A szuperhősök történetei – persze erősen sarkítva, de végső soron tényleg – arról szólnak, hogy nincs lehetetlen, még akkor sem, amikor mégis. Ezzel mutatnak példát, és jelölik ki a helyes irányt, még a legnagyobb nehézségek közepette is. Ami viszont a történet második felében történik, az nem csak a szuperhőslogikának mond ellent, hanem a főszereplő majd 50 év folyamán kialakult személyiségének is. Nem arról van szó, hogy a hős esendő, gyarló, és hibát követ el, hanem arról, hogy Peter Parker soha nem lépné meg azt, amit a Még egy napban rá kényszerítenek az írók.

Folytatás: http://www.prae.hu/article/8358-pokember-utolso-napja/

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2801 Dátum: 2015. Június 10. - 12:33:15 »
Most vettem meg az új HP számot és amint beleolvastam az elején az összefoglalóba azt látom, hogy "A Titkos Invázió után...". Abba is hagytam az olvasást és rögtön feljöttem megérdeklődni, hogy miért van említve a bevezetőben a TI? Vagyis ha még nem olvastam a TI-t, akkor is olvashatom tovább a HP-t, vagy lesznek benne olyan spoilerek, amik tönkre tehetik a TI-t, ha majd később olvasom?

Még egy olyan kérdés, ami szerintem hiba: a korábbi számokban Pókember már megint a piros-kék ruhájában volt, pedig még May néni haldoklott és nem történt meg még a nagy csere. Szóval nem értem miért nem a fekete ruhájában volt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2802 Dátum: 2015. Június 10. - 13:48:36 »
Szerintem nyugodtan olvashatod attól, semmit nem fog lelőni.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2803 Dátum: 2015. Június 10. - 14:16:14 »
Remek, pont ezt akartam felvetni én is. Lementem ma reggel egy Relay újságoshoz, rákérdeztem, és azt mondta, megjött, és el is vitték az összeset rögtön. Szándékomban áll máshol is megnézni, de az a gyanúm, hogy ez ilyen árral megérne egy utánnyomást (új borítóval ;D ) Mert attól félek, máshol is ez lesz.
Ebből nem hinném, hogy lesz  utánnyomás, lévén, hogy abból egy szám úgy 2000 Ft-ra jön ki, ez meg 300 Ft.
Ezek után azonban nagyon elkezdtem várni a BND érát, és remélem gyorsan eljutunk a new ways to die sztoriig.
Még idén.
Idézet
és vicces, mert a hátulján akár 12 oldalas különszámot is lehet olvsni :D
Hát  az azért erős.
Idézet
Mert hiába mondja valaki azt, hogy a házasság eltörlésével alig-alig változik valami, ez egy jó nagy hülyeség. :/ Már hogyne változott volna, MJ nélkül minden megváltozik, Peter mindennapjai, személyisége, a közös élmények és közös beszélgetések mennek a kukába.
A kérdés az volt, hogy a múltban változott-e valami, márpedig a közös beszélgetések és a többi maradt. Nem pedig az, hogy a jövőben fog-e, hisz az egyértelmű. Azért van az egész.
Idézet
Ráadásul, hogy a saját hazugságuknak is ellentmondjanak, a polgárháborús színrelépés hipp-hopp meg se történt.
De megtörtént...
Idézet
A kimaradó sztorikról lesznek összefoglalók?
Nem, okkal maradtak ki.
A polgárháborús színre lépés megtörtént, csak mindenki elfelejtette. Komolyan ez a magyarázat, mindenki úgy emlékszik rá, hogy igen Pókember felfedte magát, de nem emlékszem, ki volt az.
Mennyivel tűnik neked ez rosszabbnak, mint bármilyen másik képregényes magyarázat?
Ami viszont a történet második felében történik, az nem csak a szuperhőslogikának mond ellent, hanem a főszereplő majd 50 év folyamán kialakult személyiségének is. Nem arról van szó, hogy a hős esendő, gyarló, és hibát követ el, hanem arról, hogy Peter Parker soha nem lépné meg azt, amit a Még egy napban rá kényszerítenek az írók.
Ez nem feltétlenül igaz. Került már élete során olyan helyzetekbe, ahol úgy döntött, ahogy "máskor" nem döntött volna. Ez is egy ilyen volt, ráadásul JMS tök jól rávezette a sztorit arra, hogy  miért  kellett mégis így döntenie. Bár általában van gondom az írásaival, de itt megvédem: mindent megtett, hogy ne legyen a végeredmény karakteridegen.  ;)
Még egy olyan kérdés, ami szerintem hiba: a korábbi számokban Pókember már megint a piros-kék ruhájában volt, pedig még May néni haldoklott és nem történt meg még a nagy csere. Szóval nem értem miért nem a fekete ruhájában volt.

Alighanem ezzel akarták felvezetni a nagy változást. Nekem fel sem tűnt, csak most, hogy írtad. :)
Nyugodtan olvashatod a TI előtt.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2804 Dátum: 2015. Június 10. - 17:26:20 »
Szerintem nyugodtan olvashatod attól, semmit nem fog lelőni.

Valóban a sztori nem lőtt le semmit, de a bevezető elég nagy spoilereket tartalmazot:
- leváltották Tony Stark-ot, vagyis nem Skrull az a karakter, aki a TI előtt leginkább annak tűnt
- A Skrull királynővel végző Norman Osborn lett a Bosszúangyalok vezetője: oké, hogy tudtam, hogy lesz Dark Avengers, de az megint mekkora spoiler, hogy Osborn öli meg a Skrull királynőt?
Főleg, hogy ezeknek az információknak semmi jelentőségük a jelenlegi történet szempontjából.

Szóval , aki még nem olvasta a TI-t, az hagyja ki a bevezető utolsó bekezdését!

És egy kis kritika a sztoriról:
Remek új kezdet és izgalmasnak ígérkeznek az elkövetkező események. Egy dolog zavar csak, mégpedig, hogy Peter mindig szenved, hogy nincs pénze, miközben mások meggazdagszanak rajta. Ahogy a híradós részben is mondták: a Pókember maszkok nagyon fogynak, vagyis simán kérhetne részesedést a gyártótól, mert végül is ő találta ki. Abban nem lenne semmi erkölcstelen vagy illegális.

Valóban bővül a HP is, mitn a Batman és 8 szám lesz ezentúl a HP-ből évente? Van az a 2 különszámmal együtt 8?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 10. - 17:31:53 írta kevinkain »

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2805 Dátum: 2015. Június 10. - 19:44:54 »
Különszámokkal együtt.
Gondolj az előfizetőkre ;)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2806 Dátum: 2015. Június 10. - 19:54:22 »
A HIHETETLEN PÓKEMBER 2015/3.:

Jó: Dan Slott írása tetszett, (szereti, ha csúnyán beszélnek a figurái? ;D) tényleg hétköznapi hőst láthatunk, nem pedig egy Bosszú Angyalai tagot. A rajzok is nagyon rendben voltak, Steve McNiven jó rajzoló, már a Polgárháborúban is tetszett. Mr. Negatív eddig érdekes, pláne, hogy ennyire brutális a fickó. Szintén megörültem, mikor megláttam a gondolatbuborékokat a szereplők feje felett, remélem még láthatunk ilyesmit, és nem egyedi esetről volt csak szó. Plusz, szeretném megdicsérni Petrezselyem Lóránt új logó tervezetét is.
Rossz: Sajnos a borító választás most nem sikerült, szerintem ez jobb lett volna:


Továbbá, mint azt fentebb valaki írta is, kicsit súlytalan az egész Peter szemszögéből, nem tudom, vegyesek az érzéseim, kíváncsian várom a különszámot.
Összegzés: Új kezdett, régi/új szereplőkkel és kinézettel? A minőségre most sincs panasz, gyűjtők figyelmébe!!!! ;)
Értékelésem: 7/10

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2807 Dátum: 2015. Június 10. - 21:16:10 »
- A Skrull királynővel végző Norman Osborn lett a Bosszúangyalok vezetője: oké, hogy tudtam, hogy lesz Dark Avengers, de az megint mekkora spoiler, hogy Osborn öli meg a Skrull királynőt?
Főleg, hogy ezeknek az információknak semmi jelentőségük a jelenlegi történet szempontjából.
Még nincs, de később nagyon is lesz. A TI szempontjából nincs jelentősége annak, amit spoilerbe tettél, egyszerűen  azért csinálták,  hogy ő legyen a DA feje.
Idézet
Remek új kezdet és izgalmasnak ígérkeznek az elkövetkező események. Egy dolog zavar csak, mégpedig, hogy Peter mindig szenved, hogy nincs pénze, miközben mások meggazdagszanak rajta. Ahogy a híradós részben is mondták: a Pókember maszkok nagyon fogynak, vagyis simán kérhetne részesedést a gyártótól, mert végül is ő találta ki. Abban nem lenne semmi erkölcstelen vagy illegális.
Hát ez nem ilyen egyszerű. Ahhoz,  hogy hivatalosan részesedést kapjon, adnia kéne hozzá a  nevét, amit ugye nem fog (már a 60-as években is ezért volt baja a show-műsorokkal, mert utalni akarták a pénzt). Másrészről meg, mivel ő nem adta  hozzá a nevét, ezért a maszk készítése voltaképpen illegális, vagyis amiket  lehet kapni, azok mind "kínaiak". Abból nem tudna részesedést kapni. Ez kőkemény üzlet. :)

balogh44: Hát, az egy unalomig ismert Pókember önmagában a borítón, ami bármelyik sztorihoz passzol. Ritka az olyan,  aminek köze van a sztorihoz, úgyhogy ha  van ilyen, akkor lecsapunk rá.
Idézet
Továbbá, mint azt fentebb valaki írta is, kicsit súlytalan az egész Peter szemszögéből, nem tudom, vegyesek az érzéseim, kíváncsian várom a különszámot.
A különszám nem fog erősíteni az érzésen, várd meg a kövi számot.  ;) Abban már ott lesz Vermin is, és ő nem játszik.  :spidey:

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2808 Dátum: 2015. Június 10. - 21:22:33 »
Az új történetben Pókinak miért van hálóvetője? Mefisztó azt is kitörölte az agyából, hogy nincs rá szüksége? Erre én máig nem találtam magyarázatot.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2809 Dátum: 2015. Június 10. - 21:27:20 »
Szerintem Harry "feltámadása" is olyan dolog, amibe rősen bele lehet kötni. Több szempontból is, az egyik, hogy az hogy meghalt senkit nem zavar? A visszatérése mindenki számára olyan természetes, hogy nem is kell magyarázni?
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2810 Dátum: 2015. Június 10. - 22:44:07 »
Az új történetben Pókinak miért van hálóvetője? Mefisztó azt is kitörölte az agyából, hogy nincs rá szüksége? Erre én máig nem találtam magyarázatot.
Erre tényleg nincs konkrét magyarázat sehol. A népszerű feltevés, hogy a teste már nem termeli a hálót valamiért, így előkereste a régi hálóvetőket.
Szerintem Harry "feltámadása" is olyan dolog, amibe rősen bele lehet kötni. Több szempontból is, az egyik, hogy az hogy meghalt senkit nem zavar? A visszatérése mindenki számára olyan természetes, hogy nem is kell magyarázni?
Hogyne zavarna, azért írta meg szenzációként a Harsona is. A közvetlen környezete meg már tud róla, ők már túl vannak a  sokkon, amit  Peter is átélt, de örülnek neki, azért szerveztek neki bulit az előző számban.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2811 Dátum: 2015. Június 11. - 09:14:27 »
Mennyivel tűnik neked ez rosszabbnak, mint bármilyen másik képregényes magyarázat?
Szerintem ezt már egy párszor megírtam, hogy számomra az olcsó írói húzásokra nem kielégítő magyarázat az, hogy hát de már száz ilyen volt, meg mindig így szokták. ;)
Ez az egész minden ugyanúgy megtörtént dolog is annyira szánalmas húzás. Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy valakit faképnél hagy a párja az esküvőn, de nem baj, azért még együtt maradnak, együtt élnek stb.
Szóval számomra kizárt, hogy a komplett múlt minden ugyanúgy lezajlott, csak nem volt az ujjukon gyűrű.

Mindent összevetve amúgy nem volt annyira rossz ez a történet, sőt jópofa volt.
Remek új kezdet és izgalmasnak ígérkeznek az elkövetkező események. Egy dolog zavar csak, mégpedig, hogy Peter mindig szenved, hogy nincs pénze, miközben mások meggazdagszanak rajta.
Kicsit olyan kis szánalmas, hogy Peternek nem telik egy laptopnak sem. A Pókemberségből nyilván nem él meg, nem kérhet jogdíjat, de lehetne egy normális egyszerű munkája. Amúgy tudtommal volt tudományos állása, itt miért mondják azt, hogy nem? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2812 Dátum: 2015. Június 11. - 10:23:40 »
Szerintem ezt már egy párszor megírtam, hogy számomra az olcsó írói húzásokra nem kielégítő magyarázat az, hogy hát de már száz ilyen volt, meg mindig így szokták. ;)
Ez abszolút, csakhogy ennek éppen az a pozitívuma, hogy nem az ezerszer ismételt  magyarázat,  hanem egy teljesen új. Hogy mennyire jó, az már megítélés kérdése.
Idézet
Ez az egész minden ugyanúgy megtörtént dolog is annyira szánalmas húzás. Nem tudom elképzelni azt a szituációt, hogy valakit faképnél hagy a párja az esküvőn, de nem baj, azért még együtt maradnak, együtt élnek stb.
Olvastad a One Moment In Time sztorit?
Idézet
Kicsit olyan kis szánalmas, hogy Peternek nem telik egy laptopnak sem. A Pókemberségből nyilván nem él meg, nem kérhet jogdíjat, de lehetne egy normális egyszerű munkája. Amúgy tudtommal volt tudományos állása, itt miért mondják azt, hogy nem? :headscratch:
Hát  igen, egy laptopja azért lehetne. Persze hamarosan mindene  meglesz, amikor saját cége lesz.
Mikor volt tudományos állása? 

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2813 Dátum: 2015. Június 11. - 10:55:42 »
Valahol a CsP vége felé egyszer felvették (mikor az állásinterjún elbánt a Skorpióval), de nem tudom, az meddig maradt, mert aztán megszűnt az újság.

A One Momentnek csak átfutottam a történetét, de nem olvastam magát a képregényt. Nem tűnik nekem ez sem kielégítő magyarázatnak.
De azt most sem értem, hogy akkor ők együtt voltak mint egy pár, vagy csak barátok voltak?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2814 Dátum: 2015. Június 11. - 11:00:53 »
Együtt voltak, megmaradt a barátnőjének MJ, csak a szertartást passzolták. A jelenlegi történet előtt nem sokkal szakítottak.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2815 Dátum: 2015. Június 11. - 11:05:25 »
Akkor Mephisto jól elvette Petertől MJ-t. ;D
De akkor MJ érvelésrendszere nagyon logikus. Nem megyek hozzád, míg nem adod fel a Pókemberkedést, de azért együtt élhetünk, mert így biztosan nem kerülök veszélybe, és érted sem kell aggódnom, mert ezek mind csak akkor történhetnek meg, ha házasok vagyunk. :lol:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2816 Dátum: 2015. Június 11. - 11:36:54 »
Hát ez eléggé vicces,az már igaz.  :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2817 Dátum: 2015. Június 11. - 14:02:39 »
Volt tudományos állása, talán kétszer is, csak egyik se volt túl hosszú pályafutás. Nem publikált semmit az nyilván igaz, de hogy ne tudna semmit letenni az asztalra, és csak annyit tud mondani egy állásinterjún, hogy "ezt-azt" az egy oldalról vicces, de a másik oldalról meg érthetetlen egy ilyen értelmes figurától, mint Peter Parker.
This is a joke. A real practical Joke.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2818 Dátum: 2015. Június 11. - 14:30:08 »
Bocs de ezt az átiratot muszáj volt ide beraknom...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Június 12. - 07:09:10 írta Sepi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #2819 Dátum: 2015. Június 11. - 14:33:35 »
Na ez az a válasz, ami után szerintem felvették volna. :D