Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667482 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3340 Dátum: 2016. Június 12. - 22:02:08 »
Már az se. Az első sorozat első fele még jó volt. A második fele tűrhető. A második sorozat még elment, a harmadiktól meg kritikán aluli volt az egész.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3341 Dátum: 2016. Június 12. - 23:28:55 »
Ultimate szerintem sem lesz. Talán egy, egyszer, de még az sem biztos.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3342 Dátum: 2016. Június 15. - 09:17:55 »
Hidd el, nem jönne be. Bármit, csak Ultimate-et ne. A legfinomabban fogalmazva is egy foskupac az egész. Tipikus példája annak, hogy egy jól indult ötletet hogyan kell totálisan elrontani. És Miles Morales Pókembere meg nem volt annyira kiemelkedő még ebből a kupacból sem, hogy itthon is bepróbálkozzunk vele.

Én csak a magyarul kiadott részeket olvastam (meg még néhányat plusszba), és hallottam, hogy később nagyon gyenge lett, de szerintem elég sok van, ami még nem volt leadva és igen jó.
Alapból ott az Ultimates, ami magasan a legjobb Avengers sztori, amit olvastam.
Pókember se lett végig, nemhogy a Miles korszak, amit azért elég sokan szeretnek és igazából már eléggé túl vagyunk csordulva PP-ből, szal üde színfolt lenne. Sőt, még akár hasznos is lehetne a Superior előtt leadni, hogy Peter lecserélését utána könnyebben fogadja a magyar közösség :).
Az X-men elég nagy visszaesés lett, miután Bendis átvette Millartól, mert az a lazáb, Pókemberes stílus nem igazán jött be a durva kezdetek után. Bár később igen jó írók is részt vesznek benne: Brian K. Vaughan & Robert Kirkman.
Az F4 meg azért jó, mert pörgősen lettek újra leadva a korábbi évtizedek legjobb történetei.

Szerintem ezek simán megérnének egy kiadást, így reménykedek. Még ha csak "Talán egy, egyszer" már annak is örülnék :). És remélem az az 1 az Ultimates 1-2 lesz végig. Bár akkor már a 3 is jöhetne, mert amiket hallottam róla, hogy mások szerint miért rossz, nekem pont azok miatt tetszene :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3343 Dátum: 2016. Június 15. - 11:17:56 »
Pókemberből nézd meg a rajzait annak, ahol a Semic abbahagyta. Nem véletlen volt, hogy visszatértek az Amazingre.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3344 Dátum: 2016. Június 15. - 15:20:28 »
Az Ultimates-ből csak az első sorozat volt olyan, ami jó volt. De a kettőtől már lejtmenetben zuhant lefelé a színvonala, és persze az is ment bele az Ultimátumba, ami talán a történelem egyik legsz@rabb Marvel története. Ezen kívül már csak azért sem támogatnám az Ulti cuccok megjelenését, mert akárhogy nézzük, egy befuccsolt vonal a Marvel történelmében, nem véletlenül irtották ki az egész univerzumot. Csak egy-két karaktert mentettek át, de a többi ment a levesbe. Akkor inkább adjunk ki a 616-os vonalból, van ott is bőven jó sztori amit ki lehetne adni.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3345 Dátum: 2016. Június 16. - 21:16:00 »
Pókemberből nézd meg a rajzait annak, ahol a Semic abbahagyta. Nem véletlen volt, hogy visszatértek az Amazingre.

Bevallom még nem olvastam végig :). Van egy ilyen rossz szokásom, hogy amint közeledik valaminek a vége lassítok, majd leállok, hogy még legyen belőle későbbre is :). Több TV sorozatnak is ezért nem tudtam meg mi lett a vége :). Mondjuk a Pókemberrel azért álltam le, mert még hiányzik pár szám a vége felé és azokat kéne beszereznem.

Tudom, hogy befuccsolt és a színvonal esés miatt szűnt meg végleg, de az X-menből és Pókemberből (meg talán F4-ből) biztos vannak jó sztorik. Ha már nem, akkor legalább Miles eredettörténete, mielőtt átkerül az SW miatt a 616-ba. Bár az még elég messze van, szóval addig bármi lehet :).

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3346 Dátum: 2016. Június 16. - 22:48:50 »
Szerintem gond nélkül át lehetne ugrani a kaki rajzos korszakot és kiadni Peter halálát meg Miles eredetét különszámban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3347 Dátum: 2016. Június 16. - 23:32:09 »
Nem tudom, mennyire van még a köztudatban az Ultimate univerzum. Amióta a filmes univerzum kinyílt, azóta nincs Ulti sztori magyarul, azaz már csak azok emlékeznek rá, akik akkoriban vették. Most kijönni egy olyan képregénnyel, ahol Pókember meghal, de megmagyarázzuk, hogy ez nem az a Pókember, hanem valaki, akit eddig nem ismertek, de most meghal, hát nem is tudom. Nem hangzik sikersztorinak.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3348 Dátum: 2016. Június 17. - 08:08:45 »
Annó sem magyarázták meg. Legalábbis én úgy kezdtem el olvasni a semices ultimate pókembert, hogy azthittem valami újraindítás a fiatalabb olvasóknak, csak jóval később lett világos, hogy az egy alter univerzum. (Ott abba is hagytam)
This is a joke. A real practical Joke.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3349 Dátum: 2016. Június 17. - 08:13:21 »
Nem tudom, mennyire van még a köztudatban az Ultimate univerzum.

Igazad lehet. Akkor viszont úgy lehetne jó ötlet kiadni, hogy mondjuk lemegy valami Miles/616 sztori, mondjuk a SpiderMen, SpiderVerse, vagy ha más nem, akkor ha eljutunk az amerikai jelenhez, és ha a magyar olvasóknak megtetszik a karakter, akkor lehet érdekelné őket az eredete.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3350 Dátum: 2016. Június 17. - 08:27:53 »
Az eredetéről talgaby tud majd írni doksit.  :D Arról nem beszélve, hogy pl a Spider-Verseben bőven vannak nála érdekesebb karakterek.  :brow:

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3351 Dátum: 2016. Június 17. - 09:47:12 »
Az Ultimate Reed Richards összeakadt Miles-szal már párszor ebben az All New érában. Nem tudom mennyire lehet meghatározó szerepük majd a magyar kiadásban, egyszer eljutunk a jelenlegi amerikai kiadványokig? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3352 Dátum: 2016. Június 18. - 12:08:04 »
Most tartunk a Kraven beírásának felénél. Még sosem csináltam HC-t, remélem, nem szúrom el.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3353 Dátum: 2016. Június 18. - 19:19:55 »
Most tartunk a Kraven beírásának felénél. Még sosem csináltam HC-t, remélem, nem szúrom el.
Mit lehetne elszúrni rajta? Végülis olyan, mint egy füzet, csak majd kötve lesz a nyomdában. Na jó, a táblát el lehet, abból csináltass mintát a megfelelő vastagságú papírral, ott szokott néha gond lenni.

De majnem elszúrtad, csak Atival sikerült lebeszélnünk róla. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3354 Dátum: 2016. Június 18. - 23:39:03 »
Rengeteg mindent el lehet, kezdve a külön papírborítótól a gerincig, vagy éppen a fontválasztásodig.
Miről beszéltetek le?

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3355 Dátum: 2016. Június 20. - 15:48:40 »
Csak nekem nem jött be ez a Métely rejtély? Mindenkinek tetszik? Még képregényes szemmel nézve is annyira szappanoperás megoldás, hogy az durva túlzás. A családjaik véletlenül nincsenek valami ősi viszálykodás kellős közepén?  :doh:
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3356 Dátum: 2016. Június 20. - 16:39:14 »
Nincsenek, de ezzel még nincs vége. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3357 Dátum: 2016. Június 20. - 20:27:56 »
A legtöbbek csak fogták a fejüket, hogy ekkora baromságot próbáltak eladni nagy meglepetésnek. Nem telt bele sok időbe, hogy a karaktert teljesen eltakarítsák.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3358 Dátum: 2016. Június 20. - 22:02:25 »
Nem is, Slott is elővette nem is olyan rég, ha jól emlékszem.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3359 Dátum: 2016. Június 21. - 11:24:18 »
Hááát...szerintem azon túl, hogy hatalmas baromság volt, kifejezetten ötlettelen, lusta és ósdi is. konkrétan ott tartunk, hogy ha bejön egy új karakter Parkerék életébe, akkor annak szinte biztos hogy van valami titkos alteregója pl. Mr. Negatív stb. Na, nem fanyalgok tovább, de ez nagy csalódás volt.

Viszont - hogy valami pozitív szerűséget is írjak - ezekkel a színekkel és beállításokkal JRJR rajzait már majdnem elviselhetőnek találom.  ;D
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.