Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667116 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3500 Dátum: 2016. Július 28. - 19:12:01 »
Jó, ez tény és való, de mégse X-men néven futt, azért kérdeztem a saját nevű lapszáom , mert ha a Panininek ment mehetne a Kingpinnek is, de nem muszáj Xmen, csak valami harmadik füzet kiadás a HP-n és a M+on kivül
"May the force be with you"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3501 Dátum: 2016. Július 28. - 19:30:58 »
A Panininek nem ment, ezért szüntették meg a lapot két év után. Bár azért tegyük hozzá, hogy az Ultimate X-Men volt.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3502 Dátum: 2016. Július 28. - 19:49:54 »
Na látod,szóval ezek szerint esélytelen...kár érte,de mondom nem csak X-menről beszélek, lehetene az bármi  ;D
"May the force be with you"

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3503 Dátum: 2016. Július 28. - 19:54:37 »
A Marvel Box-ba még kerülhet X-Men füzet....

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3504 Dátum: 2016. Július 28. - 20:01:53 »
Jó de azok nem két havonta megjelenő "sorozat",de mondom nem csak X-menről beszélek, önálló Kapitány vagy Vasember is jó lenne,esetleg Fenegyerek, jó tudom ezek mind az ismertebbek és nyilván nem fog egy kiadó ismeretlen hősökkel elő rukkolni mert az csak a teljes fanokat érdekelne és lehet nem venné meg egy témában nem jártas személy , mint pl a Pókembert mert azt egy kívül álló is elolvassa szívesen...én személy szerint örülnék több sorozatnak de ez egyéni szociális probléma :D
"May the force be with you"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3505 Dátum: 2016. Július 28. - 20:19:20 »
Persze, mindenki örülne, ha annyi sorozatot tudnánk kiadni havi szinten, mint például a nyugat-európai országok, de ez jóval kisebb piac, és örülni kell ennek a "kevésnek" is ami megjelenik. A kevés szót azért is raktam idéző jelbe, mert így is sokkal több Marvel képregényt olvashatunk manapság, mint anno a Semic fénykorában. Az általad is említett más hősök is megjelennek, még ha nem is havi szinten, de más nem egy-egy különszámban évente megjelenik önálló kalandjuk. És igen, a Marvel Box is ezt a célt hivatott szolgálni, hogy olyan történetek is kiadásra kerülhessenek, amelyek a Marvel+ba már nem férnek bele.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3506 Dátum: 2016. Július 28. - 20:32:48 »
Persze, mindenki örülne, ha annyi sorozatot tudnánk kiadni havi szinten, mint például a nyugat-európai országok, de ez jóval kisebb piac, és örülni kell ennek a "kevésnek" is ami megjelenik. A kevés szót azért is raktam idéző jelbe, mert így is sokkal több Marvel képregényt olvashatunk manapság, mint anno a Semic fénykorában. Az általad is említett más hősök is megjelennek, még ha nem is havi szinten, de más nem egy-egy különszámban évente megjelenik önálló kalandjuk. És igen, a Marvel Box is ezt a célt hivatott szolgálni, hogy olyan történetek is kiadásra kerülhessenek, amelyek a Marvel+ba már nem férnek bele.

Végül is nyugodtan mondhatjuk, hogy a Hulk és a Fenegyerek is kéthavi, mert a mennyiség, ami kijön egy évben, megfelel a kéthavi füzetes mennyiségnek. Vagyis, ha kéthavonta jelenne meg, sem lenne több történet, és így legalább egyszerre kapjuk meg. A Két Pókember mellet van egy x-men, egy Fenegyerek és egy Hulk sorozatunk is. Szerintem ez azért nem rossz. ( Ezzel teljesen alátámasztva a Semices mondatod. )


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3507 Dátum: 2016. Július 28. - 20:37:07 »
Beérem én ezekkel a kiadásokkal is , nem vagyok telhetetlen, csak egy kérdésként vetült fel , de köszönöm a válaszokat kedvesek vagytok! :hehe:
"May the force be with you"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3508 Dátum: 2016. Július 29. - 18:26:29 »
Nem, szerintem tükrözve lehetnek azok az oldalak, bár nincs előttem.
Ez a Semicnél nem volt ritka, találkoztam már máshol is ilyesmivel. Valami miatt tükörbe került bele az oldal a Semices képregényekbe.
Na ennek utánanéztem egy kicsit. Valóban ez történt, amit te mondasz. A Kingpin verzió a jó, ugyanolyan, mint az eredeti megjelenés volt, vagy a későbbi HC verzió. A Semic határozottan elbénázta annak idején (megvan a lengyel kiadás is, a német is, ők mindketten jól csinálták). Az első oldal még nem gáz, mert hogy Kravennek melyik keze van előrébb, az majdnem mindegy. De a 4. rész 21. oldala tükrözve logikátlan - fura, hogy annak idején nem tűnt fel. Ugyanis a régi verzióban Pókember előbb ér az ablakhoz és néz be, és csak utána ér el a házfalra. Mangásoknak pont jó...
Azt szeretném kérdezni, hogy a Pókemberes történeteknél teljesen leálltak a spirituális szállal, ami a Paninis korszakban volt jellemző? Az "új" (mostani) Pókembernél már azt sem látom, hogy hálóvető nélkül lőné ki a pókfonalat (saját szerves háló); érezné a keze szőrzetén a levegő rezdülését, stb. Picit különlegesebb volt ezekkel a tulajdonságokkal.
Azt az egészet nem a Brand New Day vette vissza, hanem mondhatni kizárólag a "Másik" sztorihoz íródott. Utána senki sem használta. A szerves hálót elvesztette, amikor az új mozifilm jött, ahol megint volt hálóvetője (ugye emlékszel, hogy szerves hálója csakis a régi Pókember film miatt lett). A spirituális szál pedig eltűnt JMS távozásával, hisz ez neki volt a fejlövése, hogy Póktotem, meg varázslat, és az olvasók felét kiakasztotta, úgyhogy senki sem folytatta azt a szálat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3509 Dátum: 2016. Július 29. - 23:41:14 »
Kinn vannak az új előzetes oldalak. Ezúttal egy kicsit másképp.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3510 Dátum: 2016. Július 30. - 10:34:59 »
Na de Straczynski a Brand New Day-jel távozott…

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3511 Dátum: 2016. Július 30. - 14:56:23 »
Ez vitathatatlan. Valahol biztos van összefüggés. Nem tudom, hogy ő akart-e elmenni az új korszak miatt, vagy a Marvelnek lett elege belőle 5 év után.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3512 Dátum: 2016. Július 30. - 16:39:20 »
Előbbi, és ezt eléggé nyíltan ki is fejtette abban a nyílt levélben, amelyben részletezte, hogy miért vetette le a nevét a One More Day utolsó füzetéről. Később megkapta a Thort azzal a feltétellel, hogy szerkesztői beleszólás és crossoverbe belevonás nélkül azt írhat, amit akar. Majd amikor Breevort felrúgta ezt azzal, hogy hagyta, hogy Bendis beleszólás nélkül megírja a Siege-et, JMS egy giant-sizedban jó másfél évvel a tervezett előtt lezárta a sztorivonalát, és elment a DC-hez.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3513 Dátum: 2016. Augusztus 04. - 16:42:47 »
Elolvastam a Kraven HC-t. Ez valami zseniális sztori volt, nekem nagyon bejött. Az a sok belső monológ nagyon király volt. Kravenről ezekután teljesen biztos vagyok benne, hogy zakkant. Hosszban is pont jó volt. Az meg még tovább fokozta az élményt, hogy HC-ben vettem meg, jobban lehetett "nyüstölni".  Nagyon jó érzés kézbe venni.
1 észrevételem viszont van, ami végülis apróság: Talán a lapok lehettek volna kicsit vastagabbak. A PPP-nél olyan jól eltalált, én valamiért arra számítottam, hogy valamelyest belül keményebb lapok lesznek.
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3514 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 16:27:33 »
A PPP nem fényes lap, ezt pedig mindenképpen olyanra akartam.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3515 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 10:28:32 »
Gyönyörű az új borító így hogy a kezemben fogom még szebb,,még nem olvastam de eléggé mély benyomást keltett bennem már a borító is, remélem jó lesz.!
"May the force be with you"

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3516 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 21:55:15 »
A HIHETETLEN PÓKEMBER 2016/4.:

Jó: Jól kavarják benne a szálakat, érdekel mi lesz a kimenete. Kitson maradjon Batman rajzolónak, akkor inkább Romita Jr. rajzolja már az egészet, hogy egységes legyen. A nyomdát most meg kell dicsérnem, szép, pormentes lapok fogadtak mikor kinyitottam a füzetet, és nem voltak összeragadt oldalak se.
Rossz: Valahogy kusza és súlytalan Peter élete, nincsenek nagyon kiható történések benne, azért ennél még a 80-as években is jobban zajlottak körülötte az események.
Összegezve: Újabb kaland, Métely eredetével, szép kivitelezésben.
Értékelésem: 8/10


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3517 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 22:17:56 »
Valahogy kusza és súlytalan Peter élete, nincsenek nagyon kiható történések benne, azért ennél még a 80-as években is jobban zajlottak körülötte az események.
Nincsenek kiható történések körülötte? Métely megölhette volna, csak megkegyelmezett neki, ténylegesen elfogták és börtönbe csukták, csak Fenegyereknek köszönhetően nem bukott el mindent. Gyilkosság sorozattal vádolják, valaki a nyomjelzőivel mószerolja be. Szerintem sok minden történik vele. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3518 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 22:35:06 »
Lényegében mind Pókember, de nem Peter Parker.
A srácnak konkrétan kiherélték a magánéletét az írók.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3519 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 22:49:55 »
Tényleg, a nyomjelzős szálból a végén lett valami? Emlékszem, hogy csak ment és ment a háttérben tucatnyi füzeten át, de abszolút nem rémlik, hogy kifutott volna.