Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667504 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3760 Dátum: 2017. Február 08. - 22:00:05 »
Kaine! Lény barátnője az Sharon Ventura. Sharon Carter az tök más személy. (Levrov)
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3761 Dátum: 2017. Február 08. - 22:02:57 »
Még mindig jobb, mint ha Sharon Stone-t írta volna.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3762 Dátum: 2017. Február 08. - 22:27:41 »
Tényleg, elírtam, köszi!  :)

szujonor

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • RANDOMKULT
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3763 Dátum: 2017. Február 09. - 11:49:30 »
Persze, az a maga idejének talán legjobbja, mindenképpen kiadjuk.

Szuper! És a bővített számoknak (HP, M+) is örülök.

Grejoz

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3764 Dátum: 2017. Február 10. - 09:26:15 »
Szevasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Nemrég kezdtem felvenni a hihetetlen pókember fonalát. Eddig csak a köteteket olvastam, most megrendeltem a különszámokat, de nem teljesen vágom, hogy melyik különálló, illetve melyik hol kezdődik, folytatódik.
Valaki össze tudná nekem foglalni a sorozat főbb sztorijait, és hogy melyik különszám melyik sima számokhoz kapcsolódik, illetve melyik önálló történet?

Köszi előre is a segítséget!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3765 Dátum: 2017. Február 10. - 11:33:41 »
Szia!

Kezdetnek keresd a főoldalon a történeti sorrendet, az is segít valamennyit.

Grejoz

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3766 Dátum: 2017. Február 10. - 11:49:19 »
Szia!

Kezdetnek keresd a főoldalon a történeti sorrendet, az is segít valamennyit.

Ott én csak a kötetek sorrendjét találtam, ami nem gond, mert azokon már túl vagyok. Van külön a pókember sorozathoz is? Mert a webshopban a köteteknél nincsenek címek, amiből következtethetnék, hogy mi mihez kapcsolódik.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3767 Dátum: 2017. Február 10. - 16:30:37 »
Tetszett a 2017/1-es Pókember, jó kis történet volt és nagyon tartalmas is.
Csak az kicsit butácska, hogy Harry nem vágja, hogy PONT most ütötte el egy autó Petert, mikor Pókemberből is épp akkor csináltak fasírtot :) Vagy lehet rájött? ;)
Norman-t pedig már nagyon utálom, ő a Pókember Jockey Ewing-ja (csak idősebbek értik a poént :)). Már unom a szemétségeit és hogy sosem fázik rá. Ez valahol a korai Pókember sztorik arcul köpése is, mivel ugye Norman megölte Gwen-t, de meghalt ő is. Jól megérdemelte! Akkor most mit kever itt a 22. feltámadása után?  >:(

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3768 Dátum: 2017. Február 12. - 14:33:03 »
A 2015/1-es különszám bár egy különálló történet, de fontos a fő sztori szempontjából (a 2015/3-4 környékén érdemes olvasni).
A 2015/2-es különszám bár szintén a főfolyam része, de mégis teljesen különálló történet és nem nagyon van köze a fősztorihoz.
A 2016/1-es különszám a 2016/1-2 között jelent meg. Ha jól rémlik beilleszthető a fősodorba, de nem létfontosságú epizód.
A 2016/2-es különszám a Kraven, ami különálló történet és nem kapcsolódik a fősodorhoz, mert jóval régebben játszódik.
A 2016/3-es különszám fontos, mert a történetfolyam szerves része és igen fontos dolgok történnek benne. A 2016/4-5 között olvasd!
A 2016/4-es különszám megint különálló történet.

Amúgy ez csak egy ötlet és általában nem lehet menet közben változtatni, de mi lenne, ha címlapon a számozás alá a Batmanhoz hasonlóan feltüntetésre kerülne az év/hónap, és így aki később kezdi a gyűjtést ő is könnyedén beilleszthetné a különszámokat a fő számok közé :).

Vagy még jobb: mi lenne ha a különszámok nem "2016/3-as különszám" ként szerepelnének, hanem "Különszám: 2016/4,5" vagy "Különszám: 2016/4.1", ahogy a PPP-kben a What if-es CsP borítókat is feltűntitek :).

Norman-t pedig már nagyon utálom, ő a Pókember Jockey Ewing-ja (csak idősebbek értik a poént :)). Már unom a szemétségeit és hogy sosem fázik rá. Ez valahol a korai Pókember sztorik arcul köpése is, mivel ugye Norman megölte Gwen-t, de meghalt ő is. Jól megérdemelte! Akkor most mit kever itt a 22. feltámadása után?  >:(

Én korábban utáltam Normant, mert a végtelenségig csépelt, unalmassá vált karakter volt. Ám a mostani verziója szerintem zseniális. Végre úgy viselkedik, ahogy egy szupergazdag és befolyásos gátlástalan zsenihez illik, nem pedig légdeszkás bohócként repked össze-vissza :).

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3769 Dátum: 2017. Február 12. - 17:56:00 »
Vagy még jobb: mi lenne ha a különszámok nem "2016/3-as különszám" ként szerepelnének, hanem "Különszám: 2016/4,5" vagy "Különszám: 2016/4.1", ahogy a PPP-kben a What if-es CsP borítókat is feltűntitek :).
Ilyen megoldás borítón biztos nem lenne szerencsés. Viszont a belsejébe, például az impresszum alá meg lehetne oldani, hogy hova is illeszkedik be a történet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3770 Dátum: 2017. Február 12. - 18:33:46 »
A borítón ez nem lehet. Az impresszum fölött viszont ott a sima számozás is.

Grejoz

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3771 Dátum: 2017. Február 12. - 20:51:33 »
Ahogy a webshopot nézegettem, csak a 12. számtól van meg a teljes készlet. Illetve a 28-as nincs meg ott sem. Ha a 12. számmal kezdem, akkor nagyjából egy történet elején veszem fel a fonalat, vagy az már korábban kezdődött?
Egyébként a polgárháború mellé lehet majd rendelni mást is a webshopból, ami még eljön egy csomagban?

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3772 Dátum: 2017. Február 13. - 09:55:31 »
Igen, a 12. számtól érdemes elkezdeni most gyűjteni  :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3773 Dátum: 2017. Február 13. - 11:57:10 »
Egyébként a polgárháború mellé lehet majd rendelni mást is a webshopból, ami még eljön egy csomagban?
Persze, bármit.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3774 Dátum: 2017. Február 16. - 00:05:58 »
Egy új ötlet jutott eszembe a sorszámozásra :). Gondolom úgyse lesz változtatás menet közben, ami természetesen jogos is, de gondoltam felvetem, hátha egy illetékesnek megtetszik az ötlet :)

Arra gondoltam, hogy a dátum (év/hónap) minden számon fel lenne tüntetve a számozás alatt, miközben a különszámok nem évente lennének számozva, hanem összességében. valahogy így gondoltam:
- februári számon ez lenne: "31." alatta pedig "2017 február" vagy "2017/2", mint a Batmannél.
- márciusi különszám: "9. különszám" alatta pedig szintén a dátum, "2017 március" vagy "2017/3"
és így tovább.

Ennek több előnye is lenne:
- a dátum feltüntetésével a különszámokat könnyedén, ránézésre be lehetne illeszteni a folyamba, nem kéne belül keresgélni a megjelenést
- a különszámok is számozva lennének, így aki később akarja összegyűjteni mindet, így könnyebb dolga lenne
- a különszámok számozásának további előnye, hogy ott is lehetne ünnepelni jubíleumokat (25. szám, stb.), ami ha ilyen iramban jönnek a különszámok, nincs is olyan messze :)
- a jelenlegi számozás kissé félre vezető lehet annak, aki nem tudja, hogy a "2017/1" nem a januári szám, hanem az év első különszáma.

De ez persze csak egy ötlet, amiből tudom és teljesen megértem, hogy úgyse lesz semmi, de hátha valakit megihlet :).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3775 Dátum: 2017. Február 16. - 00:07:28 »
Nem lehet így kevergetni az újságosok miatt.

szujonor

  • Gibbon
  • *
  • Hozzászólások: 21
    • RANDOMKULT
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3776 Dátum: 2017. Február 16. - 13:12:35 »
Megvettem a legújabb számot és azt kell mondanom, így a végére azért eléggé tetszett az Amerika fia történet. Tetszik, ahogy a Marvel alkotói (és ez esetben szerintem filmesekről is beszélünk) időről-dőre előveszik az Osborn famíliát és rajtuk keresztül vonnak párhuzamot a "főgonosz-hős" és az "apa-fiú" kapcsolat között. Nem tudom, Norman még meddig mehet el aljasságban. Egy istenes "fiúi pofont" már rég megérdemelt. És nem ez az első, hogy "övön alul" támad. Egy igazi rohadék. Sajnáltam Harryt.

Jó volt olvasni,  AZ viszont nem tetszett, hogy egy újabb "Manófajzat" érkezését lengette be az író
Várom a folytatást! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3777 Dátum: 2017. Február 16. - 13:48:56 »
Normanből egy igazi rohadékot csináltak, tényleg. Na nem mintha addig jó fej lett volna.  :) De most már számítóan rohadék, semmi eszköztől nem riad vissza. Lesz ennek még folytatása.
Métely eddig is az volt, csak más néven.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3778 Dátum: 2017. Február 16. - 16:09:15 »
Szerintem Métely születendő -valószínűleg bűnözővé váló- kölykéről beszélt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #3779 Dátum: 2017. Február 16. - 16:24:58 »
Ja, hát ő kisbaba sem. :)