Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667504 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4340 Dátum: 2018. április 10. - 17:42:21 »
Valamikor biztosan lesz, mert lesznek olyanok, amikor mindkét sztorit ő rajzolta.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4341 Dátum: 2018. április 12. - 18:49:09 »
Ez csak félig igaz. Szerintem lehet egy sztori jó kevésbé sikerült rajzzal is (ahogy rajz nélkül is, könyvek esetében), lásd például a The Child Withint. De tény, hogy marha nagyot tud dobni a jó rajz az egészen. Meghatározó hangulatot tud adni a sztorinak, aláfestést. Na ez az, amit Ramostól sosem kapunk meg.
Kiemelem neked a lényeget belőle: Lehet egy történet bármilyen jó, ha a hozzá tartozó rajz nem megfelelő, sosem fog igazán jóvá válni.
Lehet attól jó, max. húzod a szád a rajzok láttán... de igazán jó?
Mondok egy példát: képzeld el pl. a Grim Hunt-ot úgy, hogy a Ramos rajzolta volna... nehéz...

A DeMatteis-Sal Buscema páros történetei nekem tetszettek, egyedül a Vermin halála volt nagy csalódás, és az tényleg a rajzok miatt, azok a mutánsok, vagy mik, az egészet tönkreverték nekem, olyan bénán voltak rajzolva, meg Zémó is. Összefoglalva a 120onvalahanyadik CSP-ben nagyon jónak tűnt, úgy éreztem, hogy az lehet, és talán lesz is a legjobb DeMatteis-es sztori, mert a történet nagyon drámai volt, alig vártam, hogy valahogy elolvashassam. Aztán nagy pofára esés lett sajnos, pedig a sztori jó volt. Viszont sokszor a történetek komorságához, zordságához nagyon is illettek azok a szögletesebb, durvább, szikár rajzok. És az arckifejezések jók voltak, ami fontos ilyenkor.
Ramosnál a legkomolyabb dolgokat is mondhatják, drámázhatnak, mert közben röhejes fejeket rajzol feszt, képtelen vagyok komolyan venni.
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 12. - 20:06:35 írta petshop »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4342 Dátum: 2018. április 12. - 23:27:18 »
Eddig tetszik a Big Time, jöhet a folytatás :D

Visszatérve a rajz mizériára, nekem egyáltalán nem bántja a szememet Ramos. Jogosnak tűnik, hogy a mélyen drámai pillanatokat nem adná át jól, de ez majd akkor érdekel, ha találkozok ilyennel.

Emlegettetek itt egy következő sztorit, belenéztem, és meglepődtem, hogy a rajzok mennyire hasonlítanak a mostanira. Nekem az a stílus a furcsa, amit ebben az időszakban a rajzolók kollektíven csinálni kezdtek. Ilyen mangaszagú kicsit, nehéz megragadni. Gondolom, szerkesztői direktíva.

Mindenesetre az a veszély nem fenyeget, hogy ne vegyek több Hihipókot :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4343 Dátum: 2018. április 13. - 01:05:44 »
bezzeg az előfizetőknek még nem érkezett meg  :(

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4344 Dátum: 2018. április 13. - 06:43:08 »
bezzeg az előfizetőknek még nem érkezett meg  :(
Nekem tegnap meg jött mind a kettő.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4345 Dátum: 2018. április 13. - 07:34:49 »
nekem is megjött már tegnap reggel.
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4346 Dátum: 2018. április 13. - 10:58:46 »
bezzeg az előfizetőknek még nem érkezett meg  :(

Előfizető vagyok, szóval de :D Ezen a környéken elég jó a posta, a régi helyre mindig lassabban hozták ki.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4347 Dátum: 2018. április 14. - 16:51:18 »
Van egy dolog amit nem értek a  2018/1 különszámban. Az oké, hogy csak a bizonyos emberek tudják ki Pókember, és hogy a széles közönség, köztük a Bosszú Angyalai sem emlékeznek a civil énjére, de ettől függetlenül az eredeti történet szerint Kapi oldalán állt a Polgárháborúban végül, ezért üldözték, körözte a rendőrség is, és az Angyalok is. Akkor most hogy lehet, hogy simán besétált a tornyukba, és kedvére végezhetett ott el néhány kísérletet a gyerekkel?
SD. EJC.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4348 Dátum: 2018. április 15. - 12:35:48 »
Akkor én szerencsés vagyok....már 12-én megkaptam az élőfizetéseimet.
Én most azt a buta kérdést tenném fel, hogy a borítón szereplő ruhának mi köze van bármelyik történethez is ? Lemaradtam valamiről ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4349 Dátum: 2018. április 15. - 18:34:54 »
Van egy dolog amit nem értek a  2018/1 különszámban. Az oké, hogy csak a bizonyos emberek tudják ki Pókember, és hogy a széles közönség, köztük a Bosszú Angyalai sem emlékeznek a civil énjére, de ettől függetlenül az eredeti történet szerint Kapi oldalán állt a Polgárháborúban végül, ezért üldözték, körözte a rendőrség is, és az Angyalok is. Akkor most hogy lehet, hogy simán besétált a tornyukba, és kedvére végezhetett ott el néhány kísérletet a gyerekkel?
Már tűzszünet van közöttük. Nem tudom, pontosan mikortól, de lásd a Bosszú Angyalai a Megszállók ellen sztorit, ott is tudtak együttműködni. Talán Norman Osborn uralma miatt.
Én most azt a buta kérdést tenném fel, hogy a borítón szereplő ruhának mi köze van bármelyik történethez is ? Lemaradtam valamiről ?
A következő részben veszi fel.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4350 Dátum: 2018. április 16. - 00:38:00 »
pénteken én is megkaptam ! baromi jo ez a pok most. már nagyon vártam ezt a frissességet, a torténetben és a rajzokban is. a borito viszont nagyon gagyi ! merjetek ramost kiadni ! nagyon kiállt érte !

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4351 Dátum: 2018. április 16. - 11:04:07 »
Van egy dolog amit nem értek a  2018/1 különszámban. Az oké, hogy csak a bizonyos emberek tudják ki Pókember, és hogy a széles közönség, köztük a Bosszú Angyalai sem emlékeznek a civil énjére, de ettől függetlenül az eredeti történet szerint Kapi oldalán állt a Polgárháborúban végül, ezért üldözték, körözte a rendőrség is, és az Angyalok is. Akkor most hogy lehet, hogy simán besétált a tornyukba, és kedvére végezhetett ott el néhány kísérletet a gyerekkel?
Szerintem itt is csak az az egy dolog változott elvileg, hogy nem tudják a civil énjét, a többi úgy megtörtént, ahogy olvastuk. szóval gondolom a maszklevétel nem történt meg. De a fene tudja!?
This is a joke. A real practical Joke.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4352 Dátum: 2018. április 16. - 14:08:32 »
Ha jól értem, az is megtörtént, csak Mephisto blokkolta az egész univerzum emlékeit, amit csak Peter oldhat fel, ha felfedi magát előttük.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4353 Dátum: 2018. április 16. - 15:11:12 »
Nem a Sátán, Dr. Strange. Az ördög csak annyit tett, hogy semmissé tette a házasságát, az öreglány életéért cserébe.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4354 Dátum: 2018. április 16. - 15:40:10 »
Igaz, az már Strange volt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4355 Dátum: 2018. április 16. - 15:57:35 »
Mephisto csinálta azt, hogy visszamenőlegesen megváltoztatott egy pontot a múltban, amiből pillangó effektus lett, ami ahhoz vezetett, hogy a házasság nem jött létre végül. És elvileg ezzel együtt létre kellett hogy hozzon egy új valóságot is.
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 16. - 19:03:49 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4356 Dátum: 2018. április 16. - 17:16:07 »
Én még nem kaptam meg, pedig nagyon vártam mára. :(
Furcsa, eddig mindig időben érkezett.
Azért remélem holnap vagy holnapután ideér.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4357 Dátum: 2018. április 17. - 13:18:52 »
Azt nem értem, hogy miért nem lehet egy rajzolónál (aki normálisan rajzol) megmaradni. Miért kell folyton változtatni? Ez a mostani füzet mindkét rajzolója elég gyenge minőséget képvisel. Nagyon remélem, hogy nem fogják "áldásos tevékenységüket" sokáig folytatni! Komolyan mondom, a 2. történetnél ultimate pókember-érzésem volt, amit ki nem állhatok! Szinte vártam, hogy vége legyen a füzetnek, ami azért elég gáz. Az első sztori akár ki is maradhatott volna. Pár sorban el lehetett volna intézni a történteket és a szörnyű rajz sem okozott volna csalódást. Itt olyan érzésem volt, hogy nem kell mindent kiadni - nyugodtan ugorjuk át ezt a sztorit a rajzaival együtt... A borító nagyon tetszetős volt, de a belseje... Nem szeretek negatív kritikát írni, de ez most csalódás volt számomra.  :( :( :(
Viszont egy valami nem világos: Amerika kapitány hogy-hogy él? Mármint Steve Rogers. Mikor, hogyan támasztották fel? Erről 1-2 magyarázó szöveg nem ártott volna.
« Utoljára szerkesztve: 2018. április 17. - 13:34:19 írta kzoli »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4358 Dátum: 2018. április 17. - 14:00:18 »
Azt nem értem, hogy miért nem lehet egy rajzolónál (aki normálisan rajzol) megmaradni.
Mert a rajzolókat felőrli a munka. ;)
Olvasd el a PPP interjúit, iszonyú körülmények vannak ezeknél a cégeknél, és embertelen teherbírásúnak kell lenni, amit nagyon kevesen bírnak hosszú távon.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4359 Dátum: 2018. április 17. - 14:37:33 »
Ezt értem. De aki normálisan rajzol, aki minőséget visz bele a munkába, annak miért nem adtak némi időt, szabadságot? Tudom, mert sok-sok képregényt kell kiadni, ami pénzt hoz. De azért adjunk már a minőségre is. Mert így elveszítik a rajongókat egy csoffadt rajzzal. Így hosszabb távon nem lesz kifizetődő.