Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 667109 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4440 Dátum: 2018. Június 14. - 19:59:20 »
Shadowland Fenegyerekhez tartozik, és a mostani 1 tpb/év tempóval úgy 2033 tájékán lesz majd esedékes a Kingpinnél.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4441 Dátum: 2018. Június 15. - 10:53:58 »

A harmadik sztori nem az Amazingből volt, igaz?
De igen, ebben az időszakban csak Amazing cím létezett Pókemberben.

Idézet
Tervezitek kiadni a Shadowlandet? Nem olvastam, de szinte mindenhol savazzák.
Az eseményt nem biztos, de a fenegyerekes részeket biztosan.
Shadowland Fenegyerekhez tartozik, és a mostani 1 tpb/év tempóval úgy 2033 tájékán lesz majd esedékes a Kingpinnél.
Talgaby, az örök optimista.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4442 Dátum: 2018. Június 15. - 12:12:06 »
De igen, ebben az időszakban csak Amazing cím létezett Pókemberben.

Ezt nem tudtam. Csak azért merült fel, mert fura volt, hogy megállt a sztori, és jött egy füzetnyi "eközben máshol".

Ha jól tudom, a Shadowland a Brubaker sor után van, szóval a Fenegyerek Bendis után is folytatódik majd?

A másik borítóterv is nagyon zsír. Jó borítók közül válogatni nem olyan kellemetlen probléma :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4443 Dátum: 2018. Június 15. - 12:31:40 »
Most tartunk ott, hogy mindig egy 22 oldalas fősztori és egy 8 oldalas melléksztoriból állnak a füzetek.
Folytatódik, majd meglátjuk, hogy akkor mennyire lesz népszerű.
Ez nem igaz, mert nehéz dönteni közülük. :) De most nem voltak igazán jók, azért próbáltuk a kéket betuszkolni, csak visszapattant.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4444 Dátum: 2018. Június 15. - 18:09:52 »
Ez nem igaz, mert nehéz dönteni közülük. :)

szívesen segítek !   :spidey: :nezze:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4445 Dátum: 2018. Június 15. - 19:58:56 »
Nem, ebben grafikus nem dönthet.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4446 Dátum: 2018. Június 16. - 10:20:26 »
Valamit csináljon már a szerkesztő is a dirigálás mellett.  :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4447 Dátum: 2018. Június 16. - 10:43:34 »
A szerkesztő nem dirigál, hanem szerkeszt.  :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4448 Dátum: 2018. Június 16. - 11:37:35 »
Annak a "Dragonball-fejű" új Vészmanónak csávónak Phil Urich a neve vagy Ulrich?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4449 Dátum: 2018. Június 16. - 13:36:58 »
Urich. Nekem is úgy kellett ráállítanom magam arra, hogy ne l-lel írjam le a nevüket.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4450 Dátum: 2018. Június 16. - 14:27:40 »
Igen, valahogy úgy adja magát, hogy Ulrichnak írjuk.  :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4451 Dátum: 2018. Június 16. - 14:36:03 »
Én még mindig azt mondom, hogy nem kell olyan nagyon félni a Ramos borítóktól. Elég jókat csinál, például a mostani nagyon jó, és a legutóbbi is simán jó lett volna.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4452 Dátum: 2018. Június 16. - 15:52:46 »
Nekem speciel nem is a borítóval van gondom, hanem amit "bent" művel. Nos, az katasztrófa.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4453 Dátum: 2018. Június 16. - 16:18:18 »
Ezen biztosan nem veszünk össze, engem eddig nem zavart a stílusa.

Én azt mondom, hogy szerintem nem kell kerülni a borítóit, mert elég jók szoktak lenni. És azért mondom, mert úgy látom, hogy legutóbb is különösebb ok nélkül lett helyette egy (szerintem gyengébb) variant, és a mostani helyett is igyekeztek leakasztani egy variantot Tomiék, csak nem kaptak rá engedélyt. Igaz, a mostani tényleg nagyon jó volt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4454 Dátum: 2018. Június 16. - 19:29:28 »
Engem a mostani részben egyáltalán nem zavart a rajz. Sőt... egészen megszoktam.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4455 Dátum: 2018. Június 16. - 19:52:34 »
Akkor olvasd el a fb kommenteket. 10/9 szerint azzal jobb lett volna.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4456 Dátum: 2018. Június 16. - 21:20:00 »
Szuper az új szám! Király a sztori, viccesek a beszólások, friss a helyzet Peter körül, hozza a régi füzetek hangulatát. És én szeretem Ramost is. Érdekes, mert én pl. Sal Buscema rajzaitól irtózom, ez meg nagyon bejön, tetszik ez a szálkás, itt-ott elnagyolt stílus, tök jól meg lehet különböztetni a karaktereket akár távoli szemszögből is (igen, ez nekem fontos :) ), dinamikus, bár néha olyan manga érzésem van (vagy melyik az a japán stílus, amelyiknél olyan nagyok a szemek...). Szóval köszönet érte, alig várom a következő számot! :)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4457 Dátum: 2018. Június 16. - 21:51:42 »
Akkor olvasd el a fb kommenteket. 10/9 szerint azzal jobb lett volna.

Igen, ahogy írtam fentebb, ez a variant piszok jó volt. De azért azt is láttam, hogy elsőre a Vészmanó borítónak is pozitív visszhangja volt. Csak azért jegyeztem meg, mert olyan érzésem van, hogy a Ramos borítókat inkább Ramos miatt kerülitek, mint a rajzok minősége miatt.

néha olyan manga érzésem van (vagy melyik az a japán stílus, amelyiknél olyan nagyok a szemek...).

Ezzel egyetértek, és szerintem nem is csak a szemek miatt.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4458 Dátum: 2018. Június 16. - 22:08:04 »
Na, erre a részre mondom azt, hogy valami olyan érzést hozott elő belőlem, amit már nagyon rég nem éreztem Pókember fronton. Állati jó ez az új felállás (Peternek végre a képességeihez passzoló meló, nem 10/16-os szuperszexi barátnő hanem hús-vér ember, még ha van egy kis képregénybe illő háttér is az apuci fronton, May is végre egy aggódó nagynéni akinek szeretem...

...és az új Vészmanó is bejön. Annak ellenére, hogy nem szeretem ezeket az újra-koptatott végi jelmezeket.
Ötletes és vagány volt a bemutatása, és kifejezetten tetszik, hogy egy anti-Peter Parker. A Harsonának melózik, van humora, előre tervez stb.


És az alábbi sorokért előre is elnézést kérek, nem akarok senkit megbántani.
Nem teljesen értem azt, ahogy kiadóként kezelitek Ramost, mint rajzolót. Tudom, hogy értelmetlen hasonlítgani másokkal, de ez a hapsi legalább tud vonzó nőket és ijesztő ellenségeket rajzolni. Minden tiszteletem a kiadóé (szerintem kis sem lehet szavakkal fejezni, amit a hazai képregény kiadásért tettetek az elmúlt években és tesztek most is. Hihetetlen türelemmel vannak mindig megválaszolva a kérdések és őrült jó megoldásnak tartom, hogy FB a hivatalos dolgok vannak, itt pedig kötetlenül beszéltek velünk. A kapcsolattartást mindig is a Kingpin erősségének gondoltam.

De azt kifejezetten hibás lépésnek tartom, hogy (itt, vagy FB-on, már nem emlékszem) kértek elnézést a rajzoló miatt, nyugtatva a népet, hogy sok vendégrajzoló lesz. Ha csak gyönyörű és fotó-realisztikus  rajzokhoz lenne szoktatva a nép akkor még talán-talán érteném, de akkor sem így tálaltam volna... Éveken át mentek itthon JRJR borzadályos legófejű figurái és más "érdekes rajzolóhoz" is volt már szerencsénk. Tudom, hogy Tomi nem kedveli Ramost. De távolról sincs akkora "helyzet", mint ahogy ez elő lett adva. Számomra JRJR volt az abszolút mélypont. Komolyan mondom, hogy nekem a legjobb pillanatokat is tönkretették a rajzai. De vettem továbbra is és senki sem írta a Paninitől, hogy bocsi, ez és a Rozsomák is egész éveben ilyen okádás lesz.

Azt akarom csak mondani, hogy ez egy tök jó képregény, amit állatira vártam és mégis egy kicsit rossz szájízzez kezdtem neki ennek a korszaknak, mert valami hihetetlen ronda valamire számítottam és nézegettem a paneleket, hogy mire gondoltatok, hogy nem Tomi vagy más mondja el itta véleményét, hanem a Kingpin indítja ezzel a második aranykort. Így, egy ilyen poszt után ott is hibát keres már az ember, ahol ezelőtt el sem gondolkodott volna.

Bocsánat, amiért ez így kibuggyant belőlem - teljesen személyes vélemény - csak számomra hihetetlen volt, hogy nem kommentben olvastam valami ügyeletes megmondóemberkétől, hanem a kiadó szabadkozott már előre valamiért.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #4459 Dátum: 2018. Június 16. - 23:04:32 »
Szuper az új szám! Király a sztori, viccesek a beszólások, friss a helyzet Peter körül, hozza a régi füzetek hangulatát.
Ez volt Slott első jó húzása: hogy odatette Petert, ahová mindig is való volt, de sosem merték meglépni. Ezzel a lépéssel most rengeteg új lehetőség nyílik meg előtte mindannyiunk legnagyobb örömére.
Ötletes és vagány volt a bemutatása, és kifejezetten tetszik, hogy egy anti-Peter Parker. A Harsonának melózik, van humora, előre tervez stb.
Eleve hatalmas ötlet volt ezt a régi, semmire se jó pozitív Zöld Manót behozni ide, és nagyon merész, hogy egyetlen vágással lecserélték a régit.
Idézet
Nem teljesen értem azt, ahogy kiadóként kezelitek Ramost, mint rajzolót. Tudom, hogy értelmetlen hasonlítgani másokkal, de ez a hapsi legalább tud vonzó nőket és ijesztő ellenségeket rajzolni.
Szerintem nem tud. A vonzó nők nála is pont annyiban merülnek ki, mint anno Mekinél: hogy kevesebb ruha van rajtuk. De szó szerint komolyan vehetetlen arcuk (és testük) van. Ramos paródiát tök jól rajzolna, de szörnyen megnehezíti, hogy komolyan vegyük azt az írást, amit ő kap meg.
Idézet
De azt kifejezetten hibás lépésnek tartom, hogy (itt, vagy FB-on, már nem emlékszem) kértek elnézést a rajzoló miatt, nyugtatva a népet, hogy sok vendégrajzoló lesz. Ha csak gyönyörű és fotó-realisztikus  rajzokhoz lenne szoktatva a nép akkor még talán-talán érteném,

Bár a "hangos többség" miatt nem úgy tűnik, de igen: a fotó-realisztikus rajzolások majdnem kétszer jobban fogynak, mint a kevésbé olyanok. Sokkal jobban kedvelik őket, de érthetően inkább azok szólalnak fel, akik keveslik a sajátságos stílusú rajzokat.
Idézet
Tudom, hogy Tomi nem kedveli Ramost. De távolról sincs akkora "helyzet", mint ahogy ez elő lett adva.
De, a FB szavazáson is talán ha 6 ember jelölte őt meg kedvencként (azóta feljött 8-ra). Hidd el, nagyon kis körben népszerű. Tudnám pontosan illusztrálni, hogy mi az igazán nagy baj vele, csak amióta megszűnt a kepfeltoltes.hu, nem tudok ide képeket linkelni.
Idézet
Számomra JRJR volt az abszolút mélypont.
Ő is elég megosztó.
Idézet
Azt akarom csak mondani, hogy ez egy tök jó képregény, amit állatira vártam és mégis egy kicsit rossz szájízzez kezdtem neki ennek a korszaknak, mert valami hihetetlen ronda valamire számítottam
Kicsit fordított pszichológia volt, hogy ha a legrosszabbra számít valaki, annál csak jobb lehet, legalább nem lesz durva pofára esés.  ;)