Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 886318 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10180 Dátum: 2017. November 07. - 21:32:56 »
Leginkább azt furcsállom, hogy melyik lehetett az a bizonyos egyetlen trailer ami ennyire félre pozicionált. Lényegében az első pillanattól fogva paródia filmként hirdették.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10181 Dátum: 2017. November 08. - 01:10:28 »
Erős túlzásnak érzem, hogy paródiának pozicionálták, de egyébként azt is, hogy paródiát kaptunk volna.

A Marvel filmjeiben megszoktuk és el is várjuk a poénkodást, ebben nincs semmi új. Igazából nekem az egésszel az volt a legnagyobb gondom, hogy elsütöttek egy sor öncélú, erőltetett viccet, ami pont ezért nem is jött át. Ha csak azokat kihagyják, és helyette "unalmas", poénmentes dialógot írnak, egyből megoldódik minden. Nem lenne több humor, mint amit egy nemparódia Marvel filmtől elvárunk, ami így nem öli meg a drámát, és az impotens viccek nem okoznak kínos pillanatokat, amik azt éreztetik, hogy kezd megfáradni a sikerrecept.

Szerintem a film eleje kissé uncsi volt, onnantól kezdett tetszeni a dolog, hogy Thor kikötött a Sakaaron. Voltak jó poénok, külön tetszett Thor és Loki kapcsolatának dinamikája, és az új csajjal is lehet dolgozni a következő sztorikban. Magasan veri az eddigi Thor filmeket, igaz, azokat gyengének tartom.

Összességében elég jó volt, csak az a gond, hogy jobbat vártam.

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10182 Dátum: 2017. November 08. - 09:01:20 »
Leginkább azt furcsállom, hogy melyik lehetett az a bizonyos egyetlen trailer ami ennyire félre pozicionált. Lényegében az első pillanattól fogva paródia filmként hirdették.

A legelső trailert néztem meg. Abban is volt poén ez tény, de azt betudtam a szokásos Marvel féle humornak, amivel fel kell kelteni az érdeklődést, el kell indítani a hype-ot, és amit én is szeretek, sőt elvárok egy Marvel filmtől. De itt most sztem átestek a ló túloldalára, ráadásul rengeteg erőltetett poénnal. Valószínűleg ez is volt a céljuk, de én nem erre számítottam. Nekem a Ragnarök cím egy kicsit komolyabb hangvételű filmet sugallt. Nyilván tévedtem...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10183 Dátum: 2017. November 08. - 10:39:11 »
Ennél a Thor epizódnál már nem akarták túl komolyra venni a figurát. Azt eljátszották az első két résszel és mindkettővel leszerepeltek. Kénytelenek voltak más irányba indulni a készítők. Az tény, hogy a poénok miatt elveszik a súlya Helának vagy magának a ragnaröknek, mint eseménynek, de ettől függetlenül is jó film lett. Arra azért számítani lehetett, hogy nem a képregényekbeli (pláne nem a mitológiai) ragnarököt fogjuk viszont látni, ahogy a korábbi filmek is csak címében egyeztek az eredeti művekkel (lásd Ultron kora vagy Polgárháború). És persze az is árulkodó volt, hogy összevonták a Planet Hulkkal a sztorit.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10184 Dátum: 2017. November 16. - 22:50:08 »
Hohó, you can't save the world alone! So come togehter! Most jövök a moziból! Összejött a nagy csapat! Nekem nagyon tetszett, volt pár földbegyökerezős pillanat és az nem a főgonoszhoz volt köthető, hanem Supihoz. Hozták a hangulatot, hogy mégis csak ő a legnagyobb és ha odacsap, kő kövön nem marad.
Az előzetesben volt egy rész, hogy valaki megjelenik, egy új szereplő Alfred előtt. na az nem volt... :uhoh: és az sem, amikor batman néz egy hologramot.
Két dolgot írnék a negatívum listára: Mindenki tudja, ki Batman??? A Young Justiceban batman nem engedi, hogy civillben Robin levegye a napszemüvegét, annyira elsődleges nála a civil identitás védelme. Itt meg elmondja Barrynek ki ő? És Arthur meg honnan a rákból tudja? Ja neki is elmondja...

Meg a hülye poénokat. Marvelnél jók a poénok és illeszkednek a film hangulatába. Itt rosszak a poénok és még csaknem is illeszkedik a filmbe.
ja kb ez: https://geekz.444.hu/2017/11/16/az-igazsag-ligaja-pislakolo-remeny
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 16. - 23:02:20 írta VTomi »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10185 Dátum: 2017. November 17. - 09:06:36 »
Én nagyon azt éreztem,h ogy ebben megint a stúdió keze van... teljesen látszik rajta, hogy az utolsó pillanatig vagdosták a cuccot... nem véletlen,h ogy egy rakás dolog az előzetesekből bele se került a végső filmbe... WTF...   :roll: persze, vannak máshol is ilyenek, de itt rengeteg jelenet, mondat kimaradt... ez azért gáz vhol...
És csúúúnya ilyet mondani, de már tavasszal gondoltam arra, hogy Snydert szépen elküldték, és már akkor próbálták menteni a menthetőt...  nem lett annyira vészes mint az SS, de bakker, ez százszor is lehetett volna jobb... viszont a második stáblistás jelenet, az baaaaaaaaaromi állat volt!!!
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10186 Dátum: 2017. November 17. - 10:16:43 »
A Geekz-es cikk is ezt mondja. Össze van fércelve, de rosszabb is lehetett volna. Ez az előzőek viszonylatában felüdülés és bizalomra ad okot. Ahogy a WW film is.
Nem ismerem annyira a DC karaktereket, így nem mondott sokat, pl a régi nagy harcban a két nagyobb alak, a villámszóró ember, aki gondolom Zeusz, de lehet, hogy valami DC univerzum szerű változata, mint Marvelnél az asgardiak? Meg az izzó nyilakat lövő csaj. Aztán a Zöld lámpásokat persze felismertem. A végén Meg Death Sroke-tól nem csináltam magam alá, nekem csak egy jelmezes emberke. Jó, hogy láttam már rajzfilmekben, de ennyi...
Ami viszont zavart a történetben, az a béna kimagyarázás, hogy miért nem mentek neki ezúttal olyan nagy számú hadsereggel Stephenwolfnak, amikor ugyan az most is a szitu és  veszély mértéke. Béna magyarázat volt, hogy az amazonok nem hagyhatják el a szigetet...miért nem? Az atlantisziak...őőő miért is nem :uhoh: Az emberek nem fognának össze...miért nem?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10187 Dátum: 2017. November 17. - 10:26:39 »
Az emberek széthúznak, főleg az utóbbi időben, és hogy Supi meghót, a remény oda, fülüket se mozgatnák  ;D

Atlantisz meg gondolom Orm (Arthur testvére) kezében van, és ő parancsol, mint gonosz, valszeg kisujját se mozdítaná a felszinlakókért... ez csak tipp, lehetett ilyen magyarázat rá, lehet majd az Aquaman filmben kitérne erre...  :headscratch:


Deathstroke-nak én amiatt örültem, mert totál nem vártam, aztán eszembe jutott, hogy a srác Londonban volt, meg hogy volt vele a tesztforgatás, de vhogy teljesen kiment a fejemből, így nagyon megörültem neki. De aminek a legjobban, az hogy elkezdik toborozni a gonoszokat. Én ezt nagyon hiányoltam a Marveltől már... és nekem pont ezért baromi korai Thanos tombolása... túl nagy lesz a tét, és a rombolás, ezt már nem lehet majd fokozni később... én az Avengers 3-nak sokkal hamarabb vártam volna egy KITÖRÉSES sztorit, ahol az eddigi megjelent gonoszokat kell leverniük... és majd csak aztán jön vmikor Thanos, mint még nagyobb fenyegetés... 
Szal, ezt a gonosz csapat vs jó csapat, elsők között lesz ilyen nagyvásznon, nem? Baromira kíváncsi vagyok rá, báááár, ahogy megint állnak  a dolgok a fogadtatással, a végén a Warner mégjobban bepánikol és nem lesz semmi az egészből...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10188 Dátum: 2017. November 17. - 11:50:47 »
Én nagyon azt éreztem,h ogy ebben megint a stúdió keze van... teljesen látszik rajta, hogy az utolsó pillanatig vagdosták a cuccot
Igen, pl az idegen űrhajók csak kijöttek a portálból, de aztán sehol sem voltak.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10189 Dátum: 2017. November 17. - 12:25:13 »
Na, az űrhajókra nem is emlékszem  ;D

De ami fájóan hiányzott, amikor Bats mesél az "álmáról"... pedig ott bíztam benne, hogy értelmet nyer az a rész, mert anno sokan nem értették, hogy az a jelenet hogy jött oda a BvS-ben...
Na meg amikor Steppen datálja, hogy meghalt a Kriptoni, nincsenek a körzetben Zöld Lámpások, se istenek... azért ez jó lett volna, még nagyobb értelmet adott volna, hogy miért most támadják meg a Földet...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10190 Dátum: 2017. November 17. - 12:52:50 »
Igen! Az nincs megmagyarázva, hogy miért nem jönnek Lámpások. És valóban, el is felejtettem az időutazós részt. De az a Flash nem egy későbbi jövőből jött és a Darkseid féle apokalipszisről beszél? Mit is mondott amúgy akkor? Már ha van értelme ennek az egésznek és van benne következetesség.
Hát igen, ott egy komoly részt szenteltek annak a posztapokaliptikus jövőnek, paradémonokkal együtt, erre itt semmi szó nemesik róla. Habár valszeg pont azt akadályozták most meg. de valahogy sok a hűhó...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10191 Dátum: 2017. November 17. - 13:06:42 »
Hát csak figyelmeztette Batset, hogy jól gondolta, hogy sose bízhatott volna meg SUpiban, és Lois a kulcs.
És sztem nem... nem ezt akadályozták meg, csak szépen ráléptek az útra, mert hát mivel támasztották fel Supit, mint Apokolipszises technológiával... így lehet köze lesz majd az egésznek ahhoz, hogy Supi gonosz lesz, lehet így fogja majd irányítani Darkseid őt... bááááár, így hogy most már semmi utalást nem tettek az álomra, és ugye ki is vágták ezt a részt, így lehet az a jelenet megy a levesbe...  :uhoh:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10192 Dátum: 2017. November 17. - 13:38:00 »
Meeeh...
 Cyborg új külseje  jó lesz. Mi a vélemény a szokásos, film végén új batruháról? Szerintem visszalépés. Supinak meg egyre csillogóbb a szerkóka. A logóban meg nincs sárga hanem fehér van helyette.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10193 Dátum: 2017. November 17. - 14:07:49 »
A Bats ruci furi... bár páncél, a helyzethez ez kellett, de gondolom normál bevetéseknél marad a régi. Amúgy azt a böhöm nagy Flying Foxot is kár volt ennyire reklámozni... ezért? Benne volt fél percet, aztán lezuhan...  :roll:  :hehe:  :lol:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10194 Dátum: 2017. November 17. - 15:13:10 »
Ide is simán kellett volna a SvB-s páncél.
Az a csapatszállító bűn ronda volt. Azt a mászógépet meg nem is értettem, miért volt jó. egy repülő praktikusabb lett volna.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10195 Dátum: 2017. November 17. - 15:26:35 »
Öhm, játék eladások  ;D

Jah, és igen, Kibort új alakja nekem is baromira bejött, remélem lesz róla hamarosan egy concept art.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10196 Dátum: 2017. November 19. - 11:09:41 »
Megnéztem én is a JL-t. Egynek elment, de semmi extra. Ami rohadtul zavart, hogy úgy tűnik Ben Affleck unja Batman szerepét, teljesen kiégett. Meg nem értem hol maradt Aquaman eredeti ruhája, amivel reklámozták a JL-t. 7 embert reklámoztak, erre volt csak 6. Deathstroke annyira semmitmondó volt a végén. Darkseidot vártam volna, de éppen csak megemlítették. Sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből a filmből. Nem volt rossz, de ez kevés. :-\

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10197 Dátum: 2017. November 19. - 23:11:00 »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10198 Dátum: 2017. November 20. - 08:55:59 »
Pont ezekkel lett volna kerekebb az egész... gratula a Warnernek, ismét megmutatta, hogy kell szétkapni egy filmet (SS) félelmükben...  :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10199 Dátum: 2017. November 28. - 08:36:44 »
Én is megnéztem, szerintem tök korrekt kis film volt, abszolút felszálló ágban van a DC.
És csúúúnya ilyet mondani, de már tavasszal gondoltam arra, hogy Snydert szépen elküldték, és már akkor próbálták menteni a menthetőt...
Snydert nem elküldték, maga hagyta ott a projektet személyes, és teljesen érthető okokból. Nem hiszem, hogy ez most a studio közötti konfliktus miatt lett volna, ilyen tragédia után én is pihenőt fújnék.