Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887177 alkalommal)

MashaNub és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3680 Dátum: 2010. Május 21. - 19:06:48 »
A Holló képregényfilm?
Ezt nem tudni, kemény.
Főleg, hogy amikor készült, akkor sem rejtették véka alá, hogy képregényből készült. Bár ezt elnézhetjük Holdlovagnak, mert akkor még tervbe sem volt véve amikor a film készült.  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3681 Dátum: 2010. Május 21. - 19:28:41 »
A Holló képregényfilm?
Ezt nem tudni, kemény.
Nyomás de rögtön a hálózsákra. :nezze:
A 'Holló Klasszikus01, 02' néven szereplő fekete-fehér képregények az eredetiek? A színesek Holló 01-től 09-ig pedig folytaatások? Amúgy nagyon szépek a színesek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3682 Dátum: 2010. Május 21. - 21:29:59 »
Persze a legzseniálisabb Javier Bardem volt, Anthony Hopkins Lecter dokija ótaén nem láttam ilyen hátborzongatóan félelmetes gyilkost, mint Anton Chigurh.
Sose értettem, miért van mindenki úgy elájulva Hannibal Lectertől. Szerintem inkább volt szánalmas, mint félelmetes, és a 100 legdurvább karakterbe se jutna eszembe beletenni. Lehet, hogy csak azért, mert én alapból horror-fan vagyok, aki pedig nem az, annak ő volt a "nem-horror" kategória legfélelmetesebbje, de annyira nevetségesen el volt túlozva, hogy emberevő, akkor szájkosár, meg mozdulatlanná kötözni, meg minden. Mintha egy sima cellába téve bármivel veszélyesebb lett volna.  :nemtudom:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3683 Dátum: 2010. Május 21. - 21:34:46 »
 :o Tomi, Lecter egy igazi állat. Hát könyörgöm Chianti-val eszi az emberi májat! Chianti-val! Amikor minden normális ember Chardonnay-t hörpöl rá.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3684 Dátum: 2010. Május 21. - 21:35:36 »
A szájkosár azért kellett, mert képes volt bárkit depresszióba és öngyilkosságba dumálni. Lecter elég veszélyes figura volt azért, de az  atrilógia nem horror, hanem thriller, ami azért jelentős különbség.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3685 Dátum: 2010. Május 21. - 21:42:47 »
Azért nem kellhetett, mert a szájkosáron keresztül is simán tud beszélni.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3686 Dátum: 2010. Május 21. - 21:58:13 »
De szájkosárral nem tud hitelesen depresszióba kergetni.  :hehe:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3687 Dátum: 2010. Május 21. - 22:18:58 »
Idézet
de az  atrilógia nem horror, hanem thriller, ami azért jelentős különbség.
Pontosan, és míg a legtöbb horror gyilkost nem lehet komolyan venni, a thrilleresek egy részét nagyon is. Lecter pedig az összes komolyan vehető közül a legvérfagyasztóbb.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3688 Dátum: 2010. Május 21. - 22:31:37 »
Egyet értek. A horror túl sok és elrugaszkodott, ahoz, hogy komolyan vehető legyen a gyilkos, vagyis valóban félelmetes. Ezért is népszerűek a róluk mintázott figurák. Lásd Freddy stb

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3689 Dátum: 2010. Május 21. - 22:35:34 »
Ez azért elég merész kijelentés egy filmszakértőtől.  :) De, a horrorok gyilkosait igenis nagyon is komolyan lehet venni, de természetesen nem az a horror, amit minden tini annak tart, vagyis a minimum 4-ig eljutó sorozathősök.  ;) Az igaz, hogy a thriller más műfaj, de én egy szóval se állítottam az ellenkezőjét. Csak annyit mondtam, hogy a horrorokon edzett kis lelkem legjobb esetben is szánalmasnak tartja Lectert. Nem tudom, látta-e valaki az Alias első szériájában Tarantinót, amikor ki akar szedni egy információt valakiből. Ahogy nekikészül - na pontosan ennyire tartottam röhejesnek Hannibál urat is. Hogy tisztázzunk valamit, csak a Bárányokban láttam, máshol nem, mert nem voltam rá többé kíváncsi. Lehet, hogy később jobb volt.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3690 Dátum: 2010. Május 21. - 22:37:48 »
Ki a leggonoszabb gonosz számodra Kain?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3691 Dátum: 2010. Május 21. - 22:40:44 »
Teletubbies.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3692 Dátum: 2010. Május 21. - 22:41:49 »
Teletubbies.
Mondjuk ebben van valami  :headscratch:
Undorító, visszataszító, félelmetes és kisbabákat rontanak meg. + nem hiszik el neked, ha azt mondod rossz, mert az közvélemény bizalmába férkőzött.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3693 Dátum: 2010. Május 21. - 22:42:27 »
 :lol: :lol: :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3694 Dátum: 2010. Május 21. - 22:44:10 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3695 Dátum: 2010. Május 21. - 22:48:16 »
Ki a leggonoszabb gonosz számodra Kain?
Soha életemben nem gondolkodtam még el ezen. A legfélelmetesebb talán kivétel nélkül Silent Hill szörnyei közül valók (Piramisfej a 2. részből, vagy Pendulum a 3.-ból, aminek már a hangjától is ideges leszek), de a leggonoszabb? Ahhoz nem is kell horrorfilm, bármelyik haláltáboros parancsnok megteszi.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3696 Dátum: 2010. Május 21. - 22:53:17 »
Na ez az, hogy a szönyek nekem nem félelmetesek, mert tudom, hogy csak a filmben van. De a leg démonibb az ember tud lenni. (nem véletlen, hogy az ember talál ki ilyen szörnyeket)
Nekme az utóbbi időben, a Becstelen brigantykból a főnáci színészi játéka tetszett legjobban. És azok a feszült helyzetek a filmben... Na az egy jó kis film.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3697 Dátum: 2010. Május 21. - 22:59:41 »
Na, az tényleg nagyon jó film volt.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3698 Dátum: 2010. Május 21. - 23:30:06 »
Ez egy olyan film ahol az akciójelebeteknél sokkal izgalmasabbak voltak azok ahol csak ültek és nem lehetett tudni, hogy vajon ő tudja, hogy én tudom, hogy ő tudja  :D Olyan feszültség volt bennük.. Igazi elmeharcok voltak.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3699 Dátum: 2010. Május 21. - 23:33:17 »
Ennek a filmnek járt volna az Oscar. Tömény zsenialitás.

Oké Tomi, akkor mondj nekem 3 olyan horrorgyilkost, aki szerinted tényleg félelmetes, el tudo képzelni a való életben, és úgy vagy vele, ha találkoznátok, akkor összeszarnád magad.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"