Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887152 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3720 Dátum: 2010. Június 16. - 08:58:24 »
A képregény meg a játékokon alapul, pont úgy, mint a G.I. Joe esetében. Mindig az adott új játékrobotok (katonák) voltak előtérbe tolva egy kicsit marketing célokból.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3721 Dátum: 2010. Június 16. - 09:00:15 »
És pontosan ezért nem nagyon számíthatunk képregényhűségre alapvetően.  :headscratch:

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3722 Dátum: 2010. Június 16. - 09:07:00 »
De pont ezért írom, hogy a képregény sem volt egy komoly hangvételű dolog, hiszen lényegében gyerekjátékokat reklámoztak benne, a különböző figurákat népszerűsítették, próbáltak egyszerű történeteket írni hozzájuk. :) A film azért próbált valami hihető, felnőttesebb hangvételt megütni, persze nem nagyon rugaszkodott el a játékok (és képregények) világától. Ezért is írtam a Fantasztikus négyes párhuzamot, ott is a rajongók olyanokat hiányoltak a filmekből, amik a képregényekben sem voltak. :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3723 Dátum: 2010. Június 16. - 09:14:27 »
Értem. Végülis én is ugyanerre akartam reflektálni, hogy hiába várják el a képregényhűséget, ha még az is csak a játékok miatt készült.  :)
Az F4 meg filmként volt rossz az én szememben, már csak színészileg is; nem képregényhűséggel volt baj.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3724 Dátum: 2010. Június 16. - 11:54:15 »
Azért bármelyik Tf képregényt, egyáltalán már hasonlítani is a debilitásban verhetetlen Tf 2-höz, az elég durva, nem gondolod?

Idézet
Igen a bevételek alapján viszont jó lett.
Igen, de mint mondtam, a bevételek nagyon sokszor nem tükrözik a minőséget. Nem értem, miért olyan nehéz ezt elfogadni. A bevételek nagyobb részét tette ki a Tf2 esetében 2 dolog:
- Az első rész egész jó volt, nagyon sok embernek tetszett, könnyen fogyasztható, humoros, látványos akciófilm. Még pont annyira volt intelligens, és pont annyi hülyeség volt benne, hogy az átlag nézőt ez ne zavarja. És mivel az egy nagy siker volt, nagyon sokan látták, és a legtöbben elégedettek volna vele, már várták a második részt. Tehát nagy volt az előzetes várakozás.

- A hatalmas marketing, ami már kismilliószor megmutatta (néhány kivétel persze mindig akad), hogy a legszarabb filmeket is el lehet adni vele.

Nem kell messzire menni az időben, hogy találjunk a remek marketingre példát. Ott a Titánok harca. AZ a film is meglehetősen rossz, a kritikusok a sárba tiporták (jogosan, hisz annka is botrányosan sz@r a forgatókönyve), a nézői reakciók sem voltak valami rózsásak (IMDB-n pl 6 ponton áll), mégis akkora siker volt anyagilag, hogy mrá most elkezdték a folytatást tervezni. A rendezőt, Leterriert ugyan kirúgták, mert senki nem volt elégedett a munkájával, de a nagy bevételek miatt muszáj meglovagolniuk a hullámokat és folytatni a filmet.

Az újranézések száma  pedig, gondolom nem meglepő, hogy elhanyagolhatók voltak a Tf2 esetében. Ha korábban az előzetes fanatikus bázisra való építésről volt szó, a Tf rajongók, figura gyűjtők nagy része biztosan nem ment el a rajongói szempontból (meg másból is persze, csak ők mint tudjuk, az átlagtól érzékenyebbek) gyalázatosan rossz filmre, az átlag mozinézőre a torrent korszakában meg nem az jellemző, hogy megnézné túl sokszor a filmet egymás után többször, moziban. Ahhoz tényleg valami olyan film kell, amitől elájul az átlag közönség, lásd. Avatar, ott biztosan egy jó részét tette ki a bevételnek az újranézés, hisz számtalan fórumon, oldalon, stb-n megsokszorozódott az egyszeri emberkéktől jött hozzászólások száma, és sokan írták/mondták, hogy már többször látták. A tf2 nézői reakcióit tekintve erre aztán nagyon kevés az esély...szerinted miért beszélnek arról a készítők, pl még maga Shia is azután, miután nem kötik a szerződésbeli kötelezettségek, hogy jó kaki volt a film? Még maga az arrogáns Bay is elfogadja azt a sok kritikát, amik érték őket, és elhiheted, a kritikusok rossz véleményére meg sem mozdulna, ha a sima nézők elégedettek lettek volna a filmjével. Aztán beszélhetnénk arról is, menyit esett hétvégente a bevétel, azok alapján is remekül le lehet szűrni, hogy menynie tetszik a nézőknek a film, vagy sem. Az Avatar pl. nemhogy még veszített volna a bevételeiből a bemutatót követő hétvégéken, hanem még növelte azt, vagy legalább egy hónapig ugyanazon a szinten tartotta a hévégi bevételeket (vagy minimális volt az esés). Ezzel szemben a tf2 második hétvégi bevétele 60%-os csökkenést mutatott az első hétvégéhez képest, ami még a kommersz, popcornfilmeknél is meglehetősen durva csökkenés...a ezt követő hétvégéken is 45-50%-os volt a csökkenés. A nézőknek tetsző filmek nem szoktak ilyen mértékben csökkenni bevételügyileg.

Száz szónak is egy a vége, a Tf2 bevételei a filmel kapcsolatos érdeklődést tükrözik, nem azt, hogy mennyire jó volt a film.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 16. - 12:07:26 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3725 Dátum: 2010. Június 16. - 23:00:48 »
Azért bármelyik Tf képregényt, egyáltalán már hasonlítani is a debilitásban verhetetlen Tf 2-höz, az elég durva, nem gondolod?
Két normál méretű autobot földi embernek álcázva bemegy egy bárba, leülnek, iszogatnak, majd két másik ember elvezeti őket egy maffiához, melynek tagjai robotokat esznek fűszeres pácban ebédre, hogy aztán kihányják őket, és jó pénzért eladják ezt. A két robot aztán útra kel egy bolygóra, hogy ott a méretüknek megfelelő nagyságú amazonokra bukkanjanak egy hegy gyomrában egy bolygó mélyén, melyek királynője szerelmes lesz az egyikükbe, és megpróbálja megdönteni, de nem jön össze, ezért lefejezi, de később megjavítja és ad neki sok pénzt, amiből a két robot megveheti a maffiózók hányadékát és kiszabadíthatja a rabokat.
Ha ennél debilebb a TF2, akkor elnézést kérek. A fenti amúgy egy megjelent TransFormers-képregény. Robotfalók a címe, a magyarban a 13. és 14. számok voltak.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3726 Dátum: 2010. Június 16. - 23:09:31 »
Szerintem az a Robotfalók történet tök jó volt.  ;D Már régen is tetszett.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3727 Dátum: 2010. Június 16. - 23:26:43 »
Szórakoztató. Hatalmas nagy blődség, és már nagyon szenvedett ott Budiansky a sztoriírással, de szórakoztató. Attól még ha elmeséled valakinek, miről szól, hülyének fog nézni.

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3728 Dátum: 2010. Június 16. - 23:28:32 »
Ha ennél debilebb a TF2, akkor elnézést kérek. A fenti amúgy egy megjelent TransFormers-képregény. Robotfalók a címe, a magyarban a 13. és 14. számok voltak.

És két szám alapján ítélünk meg egy franchiset, bravó.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3729 Dátum: 2010. Június 16. - 23:32:50 »
pepo írta, hogy egyik tf képregénnyel sem lehet összehasonlítani a film hülye storiját.
Talgaby meg csupán példát adott, hogy igenis lehet. Ezzel semmiképpen nem ítélte el a sorozatot .
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 16. - 23:34:47 írta Szilánkmentes »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3730 Dátum: 2010. Június 16. - 23:37:04 »
Véragaram, az egész hozzászólást olvasd el előtte, az egészet.

kieg.: Vagy ahogy Szilánkmentes kolléga mondja. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3731 Dátum: 2010. Június 17. - 00:51:55 »
gaby: Erre kell mondani, hogy a kivétel erősíti a szabályt. :D
 Okés, akkor van ennyire idióta és értékelhetetlen Tf képregény, mint a Tf2 sztorija, de azért a nagy átlag ezektől még mindig sokkal jobb.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3732 Dátum: 2010. Június 17. - 09:18:00 »
Nem erősíti a szabályt. A Tf sorozat úgy ahogy van blődség. Ezt nem kell túlmagyarázni, gyerekkoromban én is szerettem, de ettől még a "akár csak hazánkban" is megjelent történetek 90%-a baromság. A film semmivel sem rosszabb ebből a szempontból, mint a képregények. Ezért is írtam, hogy gyerekeknek készült, gyerekjátékokat reklámozó, franchise képregény. És a mai napig az.

A másik, ha a TF2-t lefikázzuk (bevételei ellenére) akkor az Avatart se magasztaljuk már fel, mert ugyanazzal az alapanyaggal, ugyanazzal a marketinghype-al dolgozott, ugyanakkora kalap sz@r a története (sok helyen még nagyobb blődségek vannak benne, mint a Tf2-ben), mégis hatalmas bevételt hozott.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3733 Dátum: 2010. Június 17. - 09:29:50 »
De epikus a megvalósítása. Az Avatar eredetiségi foka olyan -∞ környékén mozog alulról konvergálva (zozi, ne kezdd el fejtegetni, ez miért lehetetlen), de a rendező megoldotta, hogy élvezetes legyen. Annak ellenére, hogy lop a Disneytől kezdve önmagával bezárólag mindentől és mindenkitől, és a jelenetek legalább felénél lesül, hogy egyedül azért vannak ott, hogy mutogathassák, mire képesek mostanában számítógépes animációkkal (tényleg, egyáltalán kimozdultak valaha a színészek a greenscreenből az egész forgatás alatt?). A vége mégis elragadott, annak ellenére, hogy tudtad, mi jön majd minden egyes jelenetben, és ez egy jó rendező ismérve.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3734 Dátum: 2010. Június 17. - 09:47:32 »
Az Avatar egy összelopott klisséhalmokon alapuló, de ezt jól kivitelező film. A párbeszédek, a karakterek nem válnak röhejessé, és a történet is inkább csak egyszerű, de következetes, nempedig sz*r.
A TF 2 nemcsak blődli, de sz*rul is van kivitelezve, ezért élvezhetetlen.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3735 Dátum: 2010. Június 17. - 10:44:11 »
Hát aki az mondja, hogy nem sz@r vagy blődség az Avatar, annak a vége felé a "lovasrohamot" ajánlom, ami olyan mértékben értelmetlen, és csak azért van benne, hogy lassított felvételben és szomorú zenére sajnáljuk, ahogy lekaszálják a kékségeket, én ott fogtam a fejem és ordítottam az ég felé, mint a Vasemberben Vankó. :) A Tf2-ben sincsenek ennél rosszabb jelenetek. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 17. - 10:59:13 írta holloo »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3736 Dátum: 2010. Június 17. - 11:53:38 »
Most, őszintén, azon túl, hogy tényleg erőltetetten epikus jelenet, mi bajod a lovasrohammal? AZ miért lenne értelmetlen?

Idézet
De epikus a megvalósítása. Az Avatar eredetiségi foka olyan -∞ környékén mozog alulról konvergálva (zozi, ne kezdd el fejtegetni, ez miért lehetetlen), de a rendező megoldotta, hogy élvezetes legyen. Annak ellenére, hogy lop a Disneytől kezdve önmagával bezárólag mindentől és mindenkitől, és a jelenetek legalább felénél lesül, hogy egyedül azért vannak ott, hogy mutogathassák, mire képesek mostanában számítógépes animációkkal (tényleg, egyáltalán kimozdultak valaha a színészek a greenscreenből az egész forgatás alatt?). A vége mégis elragadott, annak ellenére, hogy tudtad, mi jön majd minden egyes jelenetben, és ez egy jó rendező ismérve.
Hasonlóan vélem én is. MInden részét ki lehetett számítani előre, minimális filmes tapasztalattal. Sablonos volt, sablon karakterekkel, de a maga sablonjai között tökéletesen működött. AMúgy kimozdultak igen, de még a forgatás előtt. ;D Cameron elvitte  a stábot Hawaii-ra egy hétre, szegényes élelmiszerrel, de amúgy mindenféle ellátás nélkül...pont ezért, hogy mivel az egész forgatás egy nagy hangárban lesz, így azért legyen elképzelésük arról, milyen lehet a buja dzsungelben élni.

Idézet
Nem erősíti a szabályt. A Tf sorozat úgy ahogy van blődség. Ezt nem kell túlmagyarázni, gyerekkoromban én is szerettem, de ettől még a "akár csak hazánkban" is megjelent történetek 90%-a baromság. A film semmivel sem rosszabb ebből a szempontból, mint a képregények.
Baromság így, baromság úgy. Ezt könnyű mondani. Miért volna baromság? Attól, hogy még mondjuk az alapötlet hülyeség, a kivitelezés lehet jó, koherens, olyan, ami nem mond minden percben önmagának ellent, nem hoz be minden oldalon logikai hülyeséget. Én szerettem gyerekként a Tf képregényeket és szeretem most is többségét. Ritka köztük a világmegváltás, de általában nem baromságok. Pedig elhiheted, nálam eléggé kiverik a biztosítékot a "baromságok". Szerintem a Titánok harca is kritikán alulian kaki volt, mert abban sem volt semmi következetesség.

Az Avatar pedi azon túl, hogy kliséhalom, azon túl, hogy minden perce, minden eleme lopott, egy koherens, többnyire következetes egészet alkot. Persze abban is vannak olyan dolgok, amikre nincs magyarázat, vagy logikailag hülyeség, de még mindig sokkal kevesebb és sokkal kevésbé ordító, mint mondjuk a Tf2-ben, amely kb. 10 percenként ellentmondott önmagának, vagy az általános racionalitásnak. Nem beszélve a debil humorról, a csapnivalóan rossz karakterekről. A Transformersben a látványon kívül semmi sem működött, míg az Avatarban, ha nem tökéletesen simán, de szinte minden. Ennyi a különbség.

Ha szerinted ennyire rossz volt az Avatar, legalább elvárnánk, hogy sorold, miért olyan "blőd".
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3737 Dátum: 2010. Június 17. - 22:32:19 »
A Titánok Harcából a djinn karakter egy transformers! Tehát a film alátámasztja a TF2 storiját, miszerint már rég itt vannak a Földön  :hehe:

Nem venni komolyan ám!

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3738 Dátum: 2010. Június 18. - 08:25:48 »
Most, őszintén, azon túl, hogy tényleg erőltetetten epikus jelenet, mi bajod a lovasrohammal? AZ miért lenne értelmetlen?
Először is mert a főszereplő elméletileg katona. Tengerészgyalogos vagy mifene. Egy minimális stratégiai érzéket elvárna tőle az ember. Az oké, hogy párhuzamot akartak vonni az indiánok (amerikai őslakosok) és Pandora kék őslakosai között, csak azért itt teljesen más a terep, a viszonyok. Simán ki tudták volna használni a dzsungelt, főleg, hogy az elején bemutatják mennyire jól is tudnak rejtőzködni és mennyire gyilkosak az íjakkal. Lesből támadva, rejtőzködve simán lekaphatták volna a földi egységeket, minimális veszteséggel. de nem. Ehelyett "lovasroham" a géppuskások ellen, hogy legalább senki ne élje már túl a csata első 10 másodpercét. ;)
Idézet
Baromság így, baromság úgy. Ezt könnyű mondani. Miért volna baromság? Attól, hogy még mondjuk az alapötlet hülyeség, a kivitelezés lehet jó, koherens, olyan, ami nem mond minden percben önmagának ellent, nem hoz be minden oldalon logikai hülyeséget.
Én azt ajánlom, hogy akkor felnőtt fejjel is olvasd el újra a történeteket, gyermeki lelkesedés nélkül. ;)
Idézet
Ha szerinted ennyire rossz volt az Avatar, legalább elvárnánk, hogy sorold, miért olyan "blőd".
Ha tételesen felsorolod a TF2 hibáit, én is felsorolom az Avatar hibáit, hogy összevessük, hogy tényleg ugyanolyan-e a kettő. :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3739 Dátum: 2010. Június 18. - 09:36:24 »
Amikor elkezdték a lovasrohamot, és csak minden második harmadik vágásban mutatták a "lovak" lábait, totál azt hittem, hogy valami állat sereget hajtanak maguk előtt, hogy azzal eltapossák a gyalogosokat.

De amikor megláttam, hogy csak sima lovasok vágtatnak a géppuskások felé, fogtam a fejem én is, hogy ekkora  barmokat... :roll:
Szóval az tényleg egy kaki jelenet.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL