Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887041 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3740 Dátum: 2010. Június 18. - 10:33:28 »
holloo, míg az Avatarban az baromság jelenet, hogy miért mennek lóval, addig a TF 2-ben példúl az baromság jelenet, hogy az anya betépve fetreng a földön, és a kisfia szüzességének elvesztéséről ordibál.
Azért szerintem ez a kettő nem egy szinten veszi igénybe az ember agysejtjeit. Ezért mondom a TF 2-t sz*r filmnek, míg az Avatart a maga módján jónak.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3741 Dátum: 2010. Június 18. - 11:32:40 »
Azért szerintem ez a kettő nem egy szinten veszi igénybe az ember agysejtjeit. Ezért mondom a TF 2-t sz*r filmnek, míg az Avatart a maga módján jónak.
Szerintem meg igen :) És pont arról szól a vita, hogy a két film ugyanazzal a módszerrel dolgozik, csak az egyiknek elnézzük a hibáit a másiknak meg nem. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3742 Dátum: 2010. Június 18. - 11:52:47 »
Idézet
lőször is mert a főszereplő elméletileg katona. Tengerészgyalogos vagy mifene. Egy minimális stratégiai érzéket elvárna tőle az ember. Az oké, hogy párhuzamot akartak vonni az indiánok (amerikai őslakosok) és Pandora kék őslakosai között, csak azért itt teljesen más a terep, a viszonyok. Simán ki tudták volna használni a dzsungelt, főleg, hogy az elején bemutatják mennyire jól is tudnak rejtőzködni és mennyire gyilkosak az íjakkal. Lesből támadva, rejtőzködve simán lekaphatták volna a földi egységeket, minimális veszteséggel. de nem.
Ha nem vetted volna észre, akik a magasból támadhatnának, azok a repülő egységekre támadtak, lesből. ;)

ha meg arra gondolsz, hogy a lovasok, ló helyett felmászhattak volna a fákra és onnan lesből leszedhették volna a katonákat.... Egyrészt a lovasok lovasok voltak, világ életükben lóról harcoltak. Lehet elkezdte volna nekik magyarázni Jake, hogy így kússzatok a fán, meg úgy kússzatok a fán, a törzsfőnök azt mondta volna, hogy kabbe, mi lovasok vagyunk, lóval támadunk. De ez a belemagyarázás. A valódi, könnyű magyarázat, hogy ha nem vetted volna észre, voltak az emberek között szép számmal lángszórósok. Kb 3 másodperc múlva, már égett is volna az egész erdő, ahogy jake-ék elkezdenek a fákról nyilazgatni, és már szart nem ért volna a taktikájuk. A nyilakkal meg nem mehettek tőlük nagyon messze, mert akkor a sok fától nem is látták volna rendesen a célt. Szóval a képlet egyszerű...megvárják, míg odaérnek, lesből elkezdenek tüzelni, akkor fogják a lángszórósok, minden felgyújtanak, ami előttük van. közbe persze a géppuskások is tüzeltek volna, igaz vaktában, de akkor is úgy, hogy nagyjából lefedjék a egész látóteret. Kötve hiszem, hogy ezek után ez a fáról nyilazós, bújkálós harc sokkal hatékonyabb lett volna, mint szembemenni velük. annyira meg volt cool az a jelenet, hogy ez beáldozzák érte. :D

Idézet
Én azt ajánlom, hogy akkor felnőtt fejjel is olvasd el újra a történeteket, gyermeki lelkesedés nélkül.
Én meg azt ajánlom, értékeld át magadban a dolgokat. Mit gondolsz a honosított cuccokat, pl amik a zsákon vannak, hány évesen olvastam? Felnőtt fejel.

Idézet
Ha tételesen felsorolod a TF2 hibáit, én is felsorolom az Avatar hibáit, hogy összevessük, hogy tényleg ugyanolyan-e a kettő.
jó, miután július elejére letudom a vizsgaidőszakot, esküszöm végigszenvedem újra azt a borzalmat és felsorolom benne mi volt a fájdalma baromság. Hosszú lesz a lista, úgyhogy lesz mit íri. Persze ugyanezt elvárom akkor tőled is.
 
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3743 Dátum: 2010. Június 18. - 14:10:55 »
Ki beszélt itt a repülő egységekről? Az avatárban meg nem voltak kasztok nehogymár lovasok azok csak lovagolni tudjanak már? Azért ezt te is érzed már, hogy necces nem? Ez oly mértékű belemagyarázás már a részedről ami nagyjából a trekkiek fanatizmusát súrolja. A lángszórózás meg...ááá inkább hagyjuk most ilyen barom vitába bele sem kezdek, mindenesetre igen a lovasrohammal k...a nagy kárt okoztak az ellenségnek, jól elfogyott az ellenség tartalék lőszere.  ;D ;D ;D

És pont erről beszélek, a két film pont ugyanazt mutatja fel, csak az egyiket fikázni, a másikat meg csodálni cool. Mind a kettő érdemtelen. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 18. - 14:16:43 írta holloo »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3744 Dátum: 2010. Június 18. - 15:02:51 »
Azért szerintem ez a kettő nem egy szinten veszi igénybe az ember agysejtjeit. Ezért mondom a TF 2-t sz*r filmnek, míg az Avatart a maga módján jónak.
Szerintem meg igen :) És pont arról szól a vita, hogy a két film ugyanazzal a módszerrel dolgozik, csak az egyiknek elnézzük a hibáit a másiknak meg nem. ;)
Hát ha szerinted igen, akkor elég fura értékrended van.
Egyébként valóban ugyanazzal a módszerrel dolgozik a film, csak míg az egyik nem csinál hülyét saját magából, addig a másik igen, ezért nem tetszik a TF 2.
Persze a TF 2 sem gondolja komolyan az ilyen jeleneteket, csak az ehhez hasonló röhelyesen szánalmas (és egyébként történeti szempontból is tök fölösleges) baromságok elb*sszák az egyébként működőképes akciójeleneteket is.
Az Avatart nem próbálják olyan sz*r poénokkal feloldani, mint Sector 7-es tangát hordó kommandós, kapafogú fekarobot, bottal járó, ernyőt fingó robottata stb.
De az ilyen mondatoktól, mint az Avatarban nem voltak kasztok, komolyan elgondolkozom rajta, hogy te értelmezed is a filmeket, vagy csak látod? Igen, voltak benne kasztok!
Meséld már el egy középkori lovasnépnek, hogy mi a rák az a gerillaharc!
Emelett ha már szóbakerült én pont azt látom, hogy az Avatart fikázni cool, nem pedig isteníteni.
Amelett, hogy mi sem istenítjük, csak a helyén kezeljük, egy korrekt, jól eltalált, hangulatos, látványos sci-fi/fantasy/mese, nem az évszázad filmje, és nem is mestermű.
Pocahontas-Bolygó neve halál szerelegyereke, de működőképes.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 18. - 15:20:46 írta Todd »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3745 Dátum: 2010. Június 18. - 15:37:45 »
Idézet
Az avatárban meg nem voltak kasztok nehogymár lovasok azok csak lovagolni tudjanak már? Azért ezt te is érzed már, hogy necces nem? Ez oly mértékű belemagyarázás már a részedről ami nagyjából a trekkiek fanatizmusát súrolja.
Igen? nekem inkább úgy tűnik, te csukott szemmel nézted a filmet, vagy nem fogtad fel, amit látsz.

A lovas sereg egy nyomoronc lovas nép volt, akik a pusztán éltek. Soha nem repültek azokon a sárkány genyókon, soha nem harcoltak az erődben, a fáról, nem kúsztak másztak, semmi. Világ életükben azon a nyomorult lovon harcoltak. most őszintén, mi ebben a belemagyarázás, hogy ez a lovas nép azt mondta, hogy nem fog olyan harcmodorba, amit nem ismer, hanem azt csinálja, amit világéletében csinált?
Idézet
A lángszórózás meg...ááá inkább hagyjuk most ilyen barom vitába bele sem kezdek, mindenesetre igen a lovasrohammal k...a nagy kárt okoztak az ellenségnek, jól elfogyott az ellenség tartalék lőszere
hajrá kezdjél csak bele, mert ha itt adod a nagy katonai stratégát, akkor azt illik meg is alapozottá tenni valamivel. Mellesleg ezt a lovasroham kérdést én is feltettem egy fegyver és katonabuzi haveromnak, és ő magyarázta el az egészet, hogy miért nem volt egyik választási lehetőségük sem sokkal rózsásabb, mint ez a bumm neki neki a golyófalnak. Ha nagyon szükséges, megkeresem neked a hozzászólását.

Különben a senki nem mondta, hogy valamit is elértek a dologgal..az a harc ha nem jön pandora, már a kezdetektől fogva csak egy becsületharc volt, ezt mindenki tudta. A na'vik viszont sosem adták volna fel harc nélkül, szóval megpróbálták, aztán bíztak a csodába. És ezért lett hamisítatlan hollywood-i a film, mert a csoda meg be is következett.
Idézet
És pont erről beszélek, a két film pont ugyanazt mutatja fel, csak az egyiket fikázni, a másikat meg csodálni cool.
unom már, hogy baromira eltorzítod, amit elmond az ember. A technikai megvalósítását leszámítva és soha nem csodáltam az Avatart. Mindig is azt írtam, hogy egy totál sablonokra épülő klisétömeg, kiszámítható meg minden, viszont a saját korlátai között jól és élvezhetően működik. Az Avatar az élvezhető popcorn film prominens darabja, de nem több.


Összevont üzenet ideje: [time]2010. június 18. - 15:53:00[/time]
Megkerestem. Holloo, ha te ezekre valami épkézláb fejtegetéssel rá tudsz cáfolni, akkor emelem a kalapom:

pepo:Sok helyen olvastam, hogy kifogásolják a film végi csatajelenetet. Na nem a látvány miatt, hanem a kidolgozottság miatt, tehát azért, hogy a 2 tábor mindenféle épkézláb haditerv vagy valami nélkül, csak bumm egymásnak feszül - győzzön az, aki tud.

Hadiszakértőnk véleményét kérdezném ez ügyben, aki amúgyis az átgondolt érvelés szimbóluma, hogy mit gondol eme témáról, a film által kreált körülményeket figyelembe véve?

haver:Teljesen jó :) Azt, hogy a na'vik nekirohantak az ellenfélnek, nem értem, miért kifogásolják. A na'vik nem rendelkeznek különösebben távolsági fegyverekkel, még a nyilaknak is meglehetősen limitált a lőtávolsága. Azon túl pedig közelharchoz vannak szokva. Anno az indiánok, és úgy alapvetően a nyilak és dárdák korában mindenki ezt a taktikát követte. Vágta közben lenyilazták, akit le tudtak, aztán bumm, beszáguldottak a gyalogság közé, letarolva azokat (ugye a ló ilyenkor kb. mint egy tank, olyan; jó példa a Gyűrűk Ura III-ban, mikor a lovasok belegázolnak az orkok csapataiba, vagy mikor a második részben kirohannak a sziklaerődből). Végül jött a belharc lándzsákkal, kardokkal, késekkel. Persze, az idők folyamán ez finomult, nyílt terepen harcoltak, a lovasokat nyílzápor előzte meg, a gyalogság előre szegezett dárdasorokkal várta a lovasságot, stb. Ezt azonban az Avatarban elfelejthetjük, mert egyrészt, a fák között nem lehet nyílzáport indítani, másrészt, az ellenfél gyalogsága tűzfegyverekkel volt felszerelve, így a lovasoknak esélyük sem volt, hogy elérjék őket. És még arról sem lehetett szó, hogy esetleg "becserkészik" az ellenséget, mert ugye több ezren voltak, márpedig ekkora létszámmal nehéz sunnyogni, másrészt, a detektorokkal idejekorán kiszúrták őket (és Jake-nek hála ezekről a na'vik bizonyára tudtak). Szóval, a na'vik "indián taktikája" teljesen reális, csak hát a modern kor haditechnikája ellen fabatkát sem ér. Ahogy azt láthattuk is.
Ami az emberi oldalt illeti, na ezt sem értem, mi kritizálni való van benne. A katonák ellen jön a lovasság, egyértelmű, hogy ahogy ősapáink, ők is vonalba fejlődnek. Csak így lehet a legnagyobb területet lefogni, márpedig ide az kellett. Első sorba mentek a gyalogosok, második sorba a páncélosok. És mikor a na'vik elérték a lőtávot, sortüzet zúdítottak rájuk. Azt pedig lezárásként légicsapás követte. Kész, vége, a csata lezárult, mielőtt igazán elkezdődött volna. A na'vik el se érték az emberi vonalat. Ide nem kellettek átkaroló hadmozdulatok (mozgó ellenség esetén nem is lehet), fedezékről fedezékre haladás (minek, az ellenség mozgott feléjük, és hülye az, aki közel akar kerülni a lovakhoz egy csatában), túlságosan semmiféle cifra taktikára nem volt szükség. A két fél közötti haditechnikai és taktikai különbségek annyira távol álltak egymástól, hogy mindkét oldalról adta magát az, amit csináltak, és a végkimenetel (legalábbis Eywa közbelépéséig) nem is lehetett kérdéses. Szóval, egy kis mondókával élve:
Egy sor fa
Egy sor tűz
Egy sor na'vi
Egy sortűz.
A hülyeség itt az lett volna, ha bármi mást csinálnak. Ha nem vonalba állnak (esetleg még felállhattak volna ék vagy félkörív alakzatba az emberek, így ha elérték volna őket a lovasok, a hátrébb lévők még mindig tudták volna fedezni az elől lévőket, de ez inkább akkor lett volna szükségszerű, ha nincsenek az AMP-k és a Scorpionok); ha az AMP-ket nekiküldik a lovaknak; vagy ha Quaritch nem küldi le a Scorpionokat. Még a végén a lángszórók bevetése is remek ötlet volt, hiszen így a megbújó na'vikat is ki lehetett ugrasztani a bokorból (mint ahogy Neytiri készült is rá).
Az egyetlen, ami talán kifogásolható, az a földi egységek bevetése. Bombázáshoz nem igazán kellenek. Viszont két okból mégis jól jöhettek:
1) Ha a bombázó nem ért volna valamilyen okból célba, akkor a gyalogság még mindig ledózerolhatta volna a szent fát. Az AMP-ok a fegyvereikkel lazán kidöntötték volna, de a lángszórós csókák még tisztább munkát végeztek volna.
2) A na'vi nyilak baromi erősek. Már akkor is képesek voltak megrepeszteni a Dragon ablakait is, amikor rossz szögből találták el, és lepattantak. Ám mikor merőlegesen, vagy közel merőlegesen találtak be, a Samsonok és Scorpionok ablakai mintha ott sem lettek volna. Na már most, ezek a cuccok ebben a formában veszélyt jelenthetnek a hajtóművekre. Az Otthonfa támadása idején nem kellett ilyesmivel számolni, mert bár akkor is alacsonyan voltak a gépek, de a hajtóművek befúvónyílásai biztonságban voltak a na'vik nyilaitól, mert alulról abba nem tudnak belelőni. Na de a végső csatában a lebegő hegyek közt, és a fák lombkoronáit súrolva a na'vik már elérhettek olyan pontokat, ahol nyilakat küldhettek be a pilótafülkébe vagy a hajtómű beömlőnyílásain. Az pedig az égen elég kellemetlen, mint ahogy azt láthattuk is, igaz nem nyíllal, hanem kézigránáttal, de az eredmény nagyjából ugyanaz. Ennek kivédésére szükség lehetett a gyalogságra.

pepo:zépen leírtad a dolgokat, de nem kerül bele 3 olyan dolog, amit én előtte is, és azután is taktikai átgondolatlanságnak tartottam.

A legkevésbé helytálló gondolatom, hogy az ezredesnek nem kellett volna kapásból bevezetni az egész brigádot a lebegő hegyek közé. Mert ha még nem is tudhatta, hogy az Ikranokkal képesek a falra megtapadni, tudta, hogy ott vannak és várják őket, szólt is a többieknek, hogy vigyázzanak. Nyilván itt bele lehet keverni a józan ész szavát, meg az önteltséget is, miszerint se az ezredes, se én nem hittem volna, hogy sárkányokkal meg nyilakkal bármi kárt tudnak okozni az emberekben. Lesz pár ember veszteség, és annyi, de akkor is talán gondolhato9tt volna arra az ezredes, hogy mondjuk a Scorpionok felét hátrébb hagyja, hogy lássa, honnan és hányan ugranak rájuk, aztán a hátsók, miközben az elsőket gyepálják, szépen leszedhették volna az Ikranokat. (persze ne azokat, akik már gépre szálltak, hanem amik még a levegőben voltak). Az sem lehet ellenérv, hogy ezáltal kikerülnek a csata fősodrából, hisz nagyon hamar a gyalogság közelébe röppenhettek volna a gyors gépek.

De mondom, ez a kisebb baj szerintem. A nagyobb a na'viknál van. Nyilván Jake nem egy zseniális hadműveleti szakértő vagy ilyesmi, de 2 dologra gondolhattak volna. Nem ültetnek minden nyilast lóra. Tudvalevő volt, hogy a lovasokat lekaszabolják, még mielőtt megkarcolnák a gyalogságot. Sokkal több értelme lett volna néhány tucat nyilast felpakolni a fákra, a Lelke fája köré, ők a dzusngelből, takarva levelekkel aztán nyilazhatták volna a gyalogosokat, meg jó szögből a powersuitokat is, a katonák meg lőhettek volna össze vissza, mert fogalmuk sem lett volna, a sok nyíl most pontosak honnan jön. Egyedül a lángszórósok értek volna a nyilasok ellen valamit, de az sem megoldás, hogy végiglángszórózzák az erdőt, hátha kiugrik a bokorból néhány és akkor már le lehet szedni golyóval.

A másik, hogy írtad, hoyg több ezer emberrel nem lehet sunnyogni, de, néhány százzal még igen. a na'vik tudák, hogy hova fognak jönni az emberek, tudták, hogy a Lélekához jönnek. Nagyjából azt is lehetett tudni, mikor szállnak le alacsonyabbra és hol teszik le a gyalogos egységeket. Namármost ha kijelöltek volne egy ilyen körzetet, akkor jöhetett volna egy egység a fősereggel ellentétes oldalról, ezáltal a gyalogosok két tűz közé kerültek volna, mert előlről jönnek a lovasok nyíllal, meg hátulról is nyilazták volna őket.

Szerintem enniyt igazán tehetettek volna a na'vik, szerintem ez így logikus. Egyébként meg igazad van, nagyon taktikázni nem lehetett, és ha a fenti két módszer túl nagy előnyhöz nem is jutatta volna őket, legalább nem keltett volna annka a látszatát, hogy rosszul van megírva a csatajelenet, mert átgondolatlan.

haver:
Idézet
Szépen leírtad a dolgokat, de nem kerül bele 3 olyan dolog, amit én előtte is, és azután is taktikai átgondolatlanságnak tartottam.
Zavarta, de nem annyira, hogy abszolúte használhatatlan legyen. Emlékezz csak vissza, a kopasz fickó kétszer is előre jelezte, hogy támadók közelednek, és a Dragonon is működött annyira a cucc, hogy lássák a közeledőket. Lehet nem tudták, pontosan hányan vannak a támadók (sajna nem derült ki, mennyire fejlettek az érzékelők, és mennyire nem működtek gyengén a Fluxban). Viszont annyira mégis a hasznukra volt, hogy előre jelezte a támadók érkeztét és irányát. Éppen ezért a sunnyogásos mutatvány még kis számú csapattal sem működött volna. Akkor elég lett volna vonal formáció helyett kör formációt felvenni, és úgy hogy az emberek az AMP-k mögé állnak, így azok védettséget biztosítottak volna a több irányú támadás ellen.
Idézet
A legkevésbé helytálló gondolatom, hogy az ezredesnek nem kellett volna kapásból bevezetni az egész brigádot a lebegő hegyek közé.

Igen, ebben igazad van. Talán okosabb lett volna néhány Scorpiont hátra hagyni (a Samsonok szvsz vittek embereket, így azoknak be kellett menniük), bár túl sokat nem változtatott a dolgon, Eywa beavatkozásáig így sem voltak nagyok a veszteségeik és vissza tudták verni a na'vikat. De talán két dolog megmagyarázza Quaritch eme "meggondolatlanságát". Az egyik, hogy a sok gép az űrhajó körül fizikális védelmet is nyújt. A kisebb gépek körülveszik, így nehezebb becélozni, plusz a védők azonnal rábukhatnak arra, ami rálő a védencre. A másik a terror. Quaritch az a fajta katona, aki szereti fitogtatni az erejét (mindenki szeme láttára súlyzózik, feltűrt ingujjal jár-kell, ágyút hord az oldalán, trikóban vezet AMP-t, stb.). Szerintem úgy volt vele, ha odaviszi az egész hadibagázst, akkor a na'vik majd fülüket, farkukat behúzva iszkolnak. Elrettentéssel célzattal félhibás taktikát követett.

Idézet
De mondom, ez a kisebb baj szerintem. A nagyobb a na'viknál van. Nyilván Jake nem egy zseniális hadműveleti szakértő vagy ilyesmi, de 2 dologra gondolhattak volna. Nem ültetnek minden nyilast lóra. Tudvalevő volt, hogy a lovasokat lekaszabolják, még mielőtt megkarcolnák a gyalogságot. Sokkal több értelme lett volna néhány tucat nyilast felpakolni a fákra, a Lelke fája köré, ők a dzusngelből, takarva levelekkel aztán nyilazhatták volna a gyalogosokat, meg jó szögből a powersuitokat is, a katonák meg lőhettek volna össze vissza, mert fogalmuk sem lett volna, a sok nyíl most pontosak honnan jön. Egyedül a lángszórósok értek volna a nyilasok ellen valamit, de az sem megoldás, hogy végiglángszórózzák az erdőt, hátha kiugrik a bokorból néhány és akkor már le lehet szedni golyóval.

A Scorpionok és Samsonok miatt ez csak elsőre lett volna jó ötlet, de amint bemennek a Scorpionok a fák közé, mészárszéket rendeztek volna (mondjuk így is :) ). A földi csapatok nem látták volna őket, de a légieknek nem is kellett volna. Szép rakétatűzzel kiemelték volna a na'vikat fástul. És míg a lovakon ülőknek legalább hangyányi esélyük volt elkerülni a rakétákat, addig a fán ülők biztosan bekrepáltak volna (arról nem beszélve, hogy a csapatok közé bezuhanó fák - mivel azok elég nagyon a Pandorán - újabb komoly károkat okoztak volna).
Azon kívül, nem lehetett tudni, hol fognak landolni a csapatok. Leszállhattak volna akár a szent fa tőszomszédságában is, de a hegyeken kívül is. Szét is szóródhattak volna, hogy több irányból támadjanak, de akár meg is kerülhették volna a hegységet, hogy hátulról menjenek be. Pontos információk kellettek volna (a nagyjából nem jó, mert túl nagy területet jelent) egy ilyen rajtaütéshez, hogy ne osszák meg a csapatokat. Márpedig a na'vik esetében a szétosztás végzetes taktika lenne, hiszen technikai hátrányukat csak számbeli fölényükkel tudják kompenzálni. Ha megosztják a csapataikat, vagyis rajtaütési pontokat helyeznek el, az azt is jelenti, hogy lesznek, akik távol kerülnek az összecsapástól. Ők vagy tehetetlenül maradnak a helyükön, vagy megpróbálnak a csata színhelyére igyekezni. Viszont az idő, ami túlságosan fontos tényező egy csatában.[/i]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Érdemes elolvasni, érdekes lehet. A beszélgetés még folytatódott tovább, de olyan túl sok helyen nem tudtam belekötni a magyarázatokba, mert mind körültekintő, átgondolt, észérv volt.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 18. - 15:54:28 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3746 Dátum: 2010. Június 18. - 18:31:45 »
A válasz sokkal prózaibb: a Pocahontasban ezzel jelképezték az elnyomó európaiak erkölcstelenségét a kedves és jólelkű vademberek elnyomása alatt, és mivel a sztori lépésről lépésre leköveti az eredeti Pocahontast, így ide is kellett egy megható jelenet arról, hogy az elmaradott és amúgy kb. másfélszer nagyobb és kétszer agilisebb vademberek mennyire ki vannak szolgáltatva a természetet nem tisztelő, technokrata megszállók fegyvereivel szemben, és még így is győzedelmeskedik az őslakosság, majd megjelenik egy Greenpeace-plakát.
Hogy később mit találunk ki a taktikára vagy miért nevezzük hülyének őket, lényegtelen. A fő az, hogy hatást váltson ki, és megtette.
Plusz látványos volt, hisz meganimálhattunk egy ugyanolya csataljelenetet, mint a Gyűrűk urában, csak itt most döngethettük a mellünket, hogy csupa közelivel, és mennyivel kidolgozottabbak voltak a mi figuráink.
Az Avatar egy techdemo. Jó lenne, ha mindenki a fejébe vésné végre és elkezdené így nézni. A film lényege az, hogy bemutassuk, mire képes jelenleg a technológia. Nem ez az első eset a filmszakmában.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3747 Dátum: 2010. Június 18. - 18:58:12 »
Nekem az tetszik az Avatarban, hogy kommunikálnak a természettel és a természet meg az egész bolygó egy élő egész az állatokkal és az emberekkel(navikkal) együtt. Az pedig, hogy konkrétan rácsatlkoznak a csápjukkal , meg hogy mérhető a gyökerekben az info áramlás, már csak azért van, hogy a mai ember tudatvilágához közelebb hozzák a dolgot.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3748 Dátum: 2010. Június 18. - 18:59:59 »
Ezek a dolgok momentán nekem is tetszettek, és pont az ilyen egyébként szép jelenetek miatt nem kezdek el a kákán is csomót keresni.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3749 Dátum: 2010. Június 18. - 19:06:02 »
Ezek a dolgok momentán nekem is tetszettek, és pont az ilyen egyébként szép jelenetek miatt nem kezdek el a kákán is csomót keresni.
A jelenetek is jók voltak, ahogy pl reagált a természet és világított a moha amikor ráléptek, de nekem a gondolat tetszik. Mert amúgy ez a Földön is így működik.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3750 Dátum: 2010. Június 18. - 19:10:39 »
Csak ugye egyesek szerint az ilyen gondolatok elcsépeltek.
Pedig szerintem ponthogy nem lehet ezt elégszer hangsúlyozni, főleg a mai világban, ahol ezt mindenki lesza*rja.
A teljességhez mondjuk az is hozzátartozik, hogy alighanem maga Cameron is.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3751 Dátum: 2010. Június 18. - 19:37:24 »
Csak ugye egyesek szerint az ilyen gondolatok elcsépeltek.
Pedig szerintem ponthogy nem lehet ezt elégszer hangsúlyozni, főleg a mai világban, ahol ezt mindenki lesza*rja.
A teljességhez mondjuk az is hozzátartozik, hogy alighanem maga Cameron is.
A legfontosabb gondolatok, mindíg egyszerűek és ezért mondják rájuk, hogy elcsépelt vagy naív.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3752 Dátum: 2010. Június 18. - 20:49:23 »
Idézet
Pedig szerintem ponthogy nem lehet ezt elégszer hangsúlyozni, főleg a mai világban, ahol ezt mindenki lesza*rja.
Pont ezt írtam l én is a kritikámban, hogy az Avatar üzenete, mondanivalója legyen bármilyen elcsépelt, akkor sem lehet a környezetvédelem fontosságát elégszer hangsúlyozni. Bárcsak több film lenne a témában, én azt mondom.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3753 Dátum: 2010. Június 19. - 07:32:01 »
Az Avatar egy techdemo. Jó lenne, ha mindenki a fejébe vésné végre és elkezdené így nézni. A film lényege az, hogy bemutassuk, mire képes jelenleg a technológia. Nem ez az első eset a filmszakmában.

 ! ! !

és itt a pont. A témaválasztás csupán azért lett ilyen környezetbarát, hogy még azokat is beszippantsa, akik esetleg egy eszetlen filmre nem mennének el.
Így csaptak egy könnyen emészthető témát - amivel tudnak az emberek valamiféleképpen azonosúlni, megsajnálják a természetet, esetleg a moziból kijövet nem dobják a csipszzacsit a földre - mindez persze egy olyan filmben, melyben, ahogy talgaby írta, demonstrálva van, hogy mily csodákra képes jelenlegi technológia.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3754 Dátum: 2010. Június 19. - 10:29:28 »
Idézet
A témaválasztás csupán azért lett ilyen környezetbarát, hogy még azokat is beszippantsa, akik esetleg egy eszetlen filmre nem mennének el.
Ez azért aljas feltételezés. Persze senki nem vitatja, hoyg megkönnyítette az amúgy felszínes film befogadását, de hogy csak ezért lett ez a téma...arra azért nem vennék mérget kapásból. Arról ráadásul nincs információnk, hogy Cameron mennyire az igazmondás embere, de ha igaz, ezt a sztorit már a Titanic előtt összelopkodta és fejben összerakta, akkor pedig még szerintem nem a technodemo elfogadtatása és a nézők tornák való lenyomása voltak az elsődleges szempontjai. Bár lehet én vagyok naiv, ki tudja.

A technodemo kifejezést én mindig is túlzottan negatívnak tartottam. A már említett Tf 2, az technodemo. Egy esztelen látványorgia, amiben azt érezni, hogy Bay úrnak mindegy lett volna az is, ha a filmnek papíron sincs története, a célja csak az volt, hogy egymásnak eressze az összes robotok, meg robbanthasson szakadatlan. Ehhez képest az Avatarnak, hiába ízi-vérig hollywood-i,  egy kliséhalmaz, és semmi eredetiség nincs benne, akkor is egy szerves, működőképes részét képezi a történet. Ez pedig olyan dolog, ami a technodemo-knak sokszor nincs.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3755 Dátum: 2010. Június 19. - 10:59:40 »
Szerintem azért a természetközeli történetet, az új világba való bevezetést választotta, mert ez felyezi ki leginkább az új technológiába való belépést. Ezért egy olyan vonzó világot próbált teremteni, amibe nem csak Jake, de a néző is szívesen lépne be újra, és újra.
Pandora a mozis filmvilág egy új dimenziója, aminek semmi értelme a 3D nélkül.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3756 Dátum: 2010. Június 19. - 11:09:08 »
pepo: A techdemo lényege, hogy megmutassuk, mit tudunk jelenleg. A TF nem hozta ki ezt úgy, mint az Avatar. De játékoknál is előfordul el, a Far Cry például egy techdemo volt a saját, új fejlesztésű motorjával évekkel ezelőtt, bár mellette volt egy úgy-ahogy épkézláb történet is. Vagy a PS2 bemutatásának környékén voltak még tipikus hentelős játékok, amik lényege összesen az volt, hogy megmutassuk, hány karaktert tud már a gép megmozgatni egy időben milyen grafikai szinten. A techdemóknak is lehet jó sztorijuk/játékélményük, amire te gondolsz, azok a benchmarkok, amik lényege az, hogy egy széteffektezett grafikai parádéval megnézzük, mit tud a vas istenigazából, de ott tényleg nincs mögötte semmi sem.
Hasonló volt pl. a Tron is régen, ami megmutatta, hogy miket tudunk, ha kimozdulunk végre a stop-motion világából. Az a film is gyakorlatilag bluescreen előtt készült, számítógépes effektparádé volt, mégis, kultfilm lett a sztorija miatt. (Ami olyasmiknek lett az alapja, mint a System Shock 1-2, ami minden idők egyik legjobb horrorja.)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 19. - 11:11:25 írta talgaby »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3757 Dátum: 2010. Június 19. - 12:05:29 »
Okés, akkor én értelmezem félre a technodemo-kifejezést. Számomra a technodemo csak a látványból áll, és nincs mögötte semmilyen értékelhető történet. HA a technodemo kifejezés nem zárja ki, hogy a terméknek van normális sztorija meg karakterei, akkor az Avatar is valóban az.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3758 Dátum: 2010. Június 19. - 17:23:16 »
Ez azért aljas feltételezés. Persze senki nem vitatja, hoyg megkönnyítette az amúgy felszínes film befogadását, de hogy csak ezért lett ez a téma...arra azért nem vennék mérget kapásból. Arról ráadásul nincs információnk, hogy Cameron mennyire az igazmondás embere, de ha igaz, ezt a sztorit már a Titanic előtt összelopkodta és fejben összerakta, akkor pedig még szerintem nem a technodemo elfogadtatása és a nézők tornák való lenyomása voltak az elsődleges szempontjai. Bár lehet én vagyok naiv, ki tudja.


Így van és épp ez is az utóbbit támasztja alá. Hisz állítólag már nagyon rég megvan ez a története és még ő is azt mondta, hogy azért nem valósították meg eddig ezt a projektek, mert várták, hogy még jobban fejlődjön a technológia.  ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3759 Dátum: 2010. Június 19. - 17:41:58 »
Így van és épp ez is az utóbbit támasztja alá. Hisz állítólag már nagyon rég megvan ez a története és még ő is azt mondta, hogy azért nem valósították meg eddig ezt a projektek, mert várták, hogy még jobban fejlődjön a technológia.  ;)
Igen Cameron fejében már rég összeállt a film története. Mégpedig már gyerekkorában, amikor elolvasta a Pocahontas című regényt.  ;D