Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887620 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3860 Dátum: 2010. Október 07. - 09:17:24 »
Engem egy dolog zavart kicsit: A pofátlanul lenyúlt, és csak minimálisan áthangszerelt filmzenék. Persze passzoltak, de akarva-akaratlanul eszembe jutott a zene miatt a hozzá eredetileg tartozó film, és mindig eszembe jutott a plágium szó.
Nem tudtam ki írt a filmzenét. Hát mit mondjak, nemtom melyik a rosszabb...ha egy tehetségtelen pofátlanul, de jó stílusérzékkel nyúl, vagy egy tehetséges olyan lusta, hogy a saját zenéit használja fel újra minimális változtatásokkal.

Nem igazán értem ezzel mi a problémátok. A Plágium fogalmát hagyjuk, mert az nem ezt jelenti. ;)  Miért ne lehetne benne egy másik film zenéje? Csak "sima" zeneszámokat lehet betenni egy filmbe szerintetek? A 28 nappal később és a sunshine szerintem annyira nem ismert filmek (max a zenéjük), hogy bárki ezekkel azonosítsa ezeket a zenéket és azért is lépték meg ezt, de ha kifizetik a jogdíjat, onnantól kezdve azt a zenét rakják bele, amit ők akarnak. Szóval itt a problémátokat nem értem...

Egy nagyon jó példa erre szerintem a Wolverine, aminek a nyitójelenetet (ill. a korokon át tartó katonáskodás) eredetileg egy Transformers film egyik zenéjére lett megvágva és megcsinálva és arra brutálisan jó is volt, a végső változatban meg kapott egy lagymatag "eredeti" zenét és egy rakás kaka lett.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3861 Dátum: 2010. Október 07. - 12:23:30 »
És akkor még ott vannak azok a filmek, amik tényleges együttesek számait használják filmzenének. Az számtalanszor ismétlődik. Sokszor jobb is. Vagy ott a Silent Hill film, aminél szentségtörés lett volna, ha nem a játék zenéjét használják fel a filmben. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3862 Dátum: 2010. Október 07. - 13:46:04 »
Plágium csak akkor merülhetett volna fel, ha nem ugyanaz a zeneszerző. AZt gondoltam ez egyértelmű.

Idézet
Szóval itt a problémátokat nem értem...
Más tollával ékeskednek..nem értem, ezen mit nem értesz. Egy filmet jelentősen meghatározza a filmzenéje is...sokat javíthat, és sokat ronthat rajta. A te gondolkozásod szerint, nem baj a nyúlás, ha jobbá teszi a filmet. Ilyen alapon, akkor az lenne a legjobb, ha minden filmhez a legjobb filmzenéket használnák fel, mert azok jobban passzolnának, mint mondjuk egy új szerzemény....

Mellesleg a Napfény és a 28 nappal később is elég ismert filmek. Nyilván nem egy Keresztapa szintű ismertségük van, de semmiképpen sem rétegfilmek.

Ha egy sima popzenét használnak fel, azzal semmi bajom nincs. AZt a számot nem filmre írták, csak úgy, önálló produktumkén alkották meg, az már más dolog, hogy felhasználják filmekben, reklámokban, hirdetésekben stb. A filmzene viszont az adott filmzenéhez íródott, nem máshoz, nem 20 másik filmhez, hanem ahhoz az egyhez. Ha a többi filmhez nem tudnak ilyen jó zenét írni, akkor így jártak, rosszabb lesz a film tőle...de akkor is ez, mint hogy más tollával ékeskedjenek.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3863 Dátum: 2010. Október 07. - 18:10:07 »
Vagy ott van a Watchmen is, ami zenei téren szerintem kiválló volt, pedig szinte egyetlen eredeti szám sem volt benne.
Ráadásul abban is volt egy másik film zenéje, a Pruit Igoe and Prophecies.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3864 Dátum: 2010. Október 07. - 20:43:56 »
Szerintem nagyon ambivalens lett a soundtrack. A hallelujah facepalm-os, a 99 luftballons hangulatában nem illik oda...és persze a legkirályabb trailer zenét, a the beginning is the end is beginning-et meg nem tették bele a hülyék.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3865 Dátum: 2010. Október 08. - 07:56:34 »
Mivel az a szám még nem létezett 85-ben, így erősen kirítt volna a többi közül.
Szerintem az említett két szám egyébként tökéletesen illett a filmhez.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3866 Dátum: 2010. Október 08. - 08:46:14 »
Mivel ez egy alter világ, akár már létezhetett is. A legjobban eltalált szám szerintem a Sound of silence a temetésnél.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3867 Dátum: 2010. Október 08. - 08:53:39 »
Plágium csak akkor merülhetett volna fel, ha nem ugyanaz a zeneszerző. AZt gondoltam ez egyértelmű.
Pontosan ezért írtam, mert plagiumnál még véletlenül sem erről van szó, javaslom nézd meg a konkrét fogalmát. ;)
A te gondolkozásod szerint, nem baj a nyúlás, ha jobbá teszi a filmet. Ilyen alapon, akkor az lenne a legjobb, ha minden filmhez a legjobb filmzenéket használnák fel, mert azok jobban passzolnának, mint mondjuk egy új szerzemény....
Én nem ezt mondtam. :)
Mellesleg a Napfény és a 28 nappal később is elég ismert filmek. Nyilván nem egy Keresztapa szintű ismertségük van, de semmiképpen sem rétegfilmek.
Ez speciel pont nem igaz, mindkettő kifejezetten rétegfilm, ha már csak a bevételeiket nézzük és szinte mindenhol negatív toplistások. :)
Ha egy sima popzenét használnak fel, azzal semmi bajom nincs. AZt a számot nem filmre írták, csak úgy, önálló produktumkén alkották meg, az már más dolog, hogy felhasználják filmekben, reklámokban, hirdetésekben stb. A filmzene viszont az adott filmzenéhez íródott, nem máshoz, nem 20 másik filmhez, hanem ahhoz az egyhez. Ha a többi filmhez nem tudnak ilyen jó zenét írni, akkor így jártak, rosszabb lesz a film tőle...de akkor is ez, mint hogy más tollával ékeskedjenek.
Na ez az, amit nem értek. Most egy sima popzene, ha előfordul 200 filmben azt miért nem baj, míg egy filmre komponált zene igen? A popzenénél nem mások tollával ékeskednek akkor?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3868 Dátum: 2010. Október 08. - 09:29:17 »
Számomra a legjobb zene benne a Pruit igoe volt (tudjátok, ez Manhattan zenéje). Ami egyébként a Koyaanisqatsi című filmhez készült. Ha a Napfényt még nem is tartod rétegfilmnek, pepo, ez az.

A hallelujah facepalm-os, a 99 luftballons hangulatában nem illik oda...
Az előbbi eléggé megosztja az embereket, úgy vettem észre. :) Nekem bejött. A 99 Luftballons miért nem illik oda hangulatában? Nézd meg a szövegét, ha tudsz németül, inkább az eredetit. Vagy itt, a második bekezdésben elmagyarázzák angolul.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3869 Dátum: 2010. Október 08. - 21:34:12 »
Idézet
Pontosan ezért írtam, mert plagiumnál még véletlenül sem erről van szó, javaslom nézd meg a konkrét fogalmát. ;)
Plágiumnak vagy plagizálásnak nevezik azt a cselekedetet, ha valaki egy másik ember (az eredeti szerző) munkáját saját publikált munkájában hivatkozás, forrás megjelölés és/vagy szerzői engedély nélkül felhasználja, azt sajátjaként tünteti fel, és ezzel az eredeti szerző jogait sérti.
Azt leszámítva, hogy egy filmzene nem publikáció,  én akárhogy is nézem, a plágium szót lehet használni a filmzene nyúlásra. A nyúló személy sem szokta felhívni a figyelmet sehol, hogy honnan vette a minimálisan áthangszerelt filmzene eredetijét, az eredeti zeneszerzőtől se nagyon szoktak engedélyt kérni, mert minek, hisz a minimális változtatás után az már hivatalosan nem ugyanaz a zene.
Idézet
Ez speciel pont nem igaz, mindkettő kifejezetten rétegfilm, ha már csak a bevételeiket nézzük és szinte mindenhol negatív toplistások.
A mozibevétel nem irányadó, számtalan film a DVD megjelenése után futott be szép karrierit, vagy a torrentezés által vált nagyon népszerűvé. Hidd el, az imdb-n egy 75-100 ezres szavazattal rendelkező film nem rétegfilm, ha mondjuk a Keresztapa meg 400 ezer szavazatot kapott összesen. AZt gondolom nem kell magyaráznom, ez az adat miért lehet sokkal jobban figyelembe vehető, mint egy mozis bevételi lista...
Idézet
Most egy sima popzene, ha előfordul 200 filmben azt miért nem baj, míg egy filmre komponált zene igen? A popzenénél nem mások tollával ékeskednek akkor?
Nem, mert az POPzene, a másik meg FILMzene. A nagybetűs szavak a különbségek, és nem minőségi különbségről van szó, hanem rendeltetésbeliről. Leírtam már, hogy a popzenét nem a filmhez írták, "csak úgy". Az egy dolog, hogy utána használják fel zeneként, az viszont attól még nem lesz filmzene. Egy filmzenét viszont kifejezetten ahhoz az egyetlen filmhez írnak, és nem máshoz. Semmi más filmhez, csak ahhoz az egyhez. Ezért volna jó, ha nem tennék be más filmekhez.  A logikámat követve, ha egy filmzenét más műfajhoz használnak fel, reklámhoz, vagy mondjuk egy popzenébe építik be, azzal ugyanúgy semmi bajom nincs, hisz a műfajából kiléptetve alkalmazzák. Szigorúan nézve más tollával ékeskedés az is, de számomra mégis más, hiszen nem ugyanazt akarják eladni ugyanabban a műfajban, hanem ugyanazt legalább egy másik műfajban, ami így sokkal kevésbé válik dühítővé. Persze ha popzenét használnak fel egy filmben zeneként újra-és újra, vagy egy klasszikus filmzenét használnak fel különböző reklámokban újra és újra,  az is idegesítő tud lenni, mégsem érzem rajta a nyúlás dühítő szagát. Ezt a témát nem tudom jobban körüljárni, nyilván ez az én véleményem, és nem megcáfolhatatlan törvény, a te megközelítésed is helytálló, ha "szárazon" értelmezem a dolgokat.
Idézet
Ami egyébként a Koyaanisqatsi című filmhez készült. Ha a Napfényt még nem is tartod rétegfilmnek, pepo, ez az.
Na, az tényleg az. Vagy még az sem, mert olyan kevesen ismerik, hogy szinte nincs is vastagsága annak a rétegnek.
Idézet
A 99 Luftballons miért nem illik oda hangulatában? Nézd meg a szövegét, ha tudsz németül, inkább az eredetit. Vagy itt, a második bekezdésben elmagyarázzák angolul.
Tudom jól, hogy a szövegében passzol hozzá, de a szám stílusa, hangszerelése szerintem abszolút nem. Igazából szerintem a szöveg sem passzol a zenéhez. Ha meghallom azt a számot, hiába tudom, miről szól, mindig valami vidám dolog jut eszembe...meg a W. óta a film, hogy menniyre nem illett oda.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3870 Dátum: 2010. Október 11. - 08:40:03 »
Azt leszámítva, hogy egy filmzene nem publikáció,  én akárhogy is nézem, a plágium szót lehet használni a filmzene nyúlásra. A nyúló személy sem szokta felhívni a figyelmet sehol, hogy honnan vette a minimálisan áthangszerelt filmzene eredetijét, az eredeti zeneszerzőtől se nagyon szoktak engedélyt kérni, mert minek, hisz a minimális változtatás után az már hivatalosan nem ugyanaz a zene.
Ez hatalmas hülyeség, amit ide leírtál, mert nem a ZENE miatt nincs szó plagiumról. :)  Ha a filmek végefőcímét is megnéznéd és nem rögtön az IMDB-re szaladnál infóért, te is látnád, hogy bizony ott fel vannak tüntetve a filmben elhangzott zenék. Ebben az esetben ez azt is jelenti, hogy lecsengették érte a jogdíjakat. ;) És ezt minden zenénél feltüntetik még akkor is ha valamit változtatnak rajta, max. odaírják, hogy pl. feat xy dj vagy akárkmi version xy. ;)
Idézet
A mozibevétel nem irányadó, számtalan film a DVD megjelenése után futott be szép karrierit, vagy a torrentezés által vált nagyon népszerűvé. Hidd el, az imdb-n egy 75-100 ezres szavazattal rendelkező film nem rétegfilm, ha mondjuk a Keresztapa meg 400 ezer szavazatot kapott összesen. AZt gondolom nem kell magyaráznom, ez az adat miért lehet sokkal jobban figyelembe vehető, mint egy mozis bevételi lista...
Akkor most én is mondok neked valamit, amiért az IMDB még véletlenül se tekinthető hiteles forrásnak. Egyik ismerősömnek több, mint 20 accountja van rá, így biztos vagyok benne, hogy vannak olyan fanatikusok is akiknek sokkal több. Tehát ezek a szavazások is még véletlenül se hitelesek. Akkor már inkább, a mozis és DVD bevételek, ugyanis veletek ellentétben én azt is figyelembe veszem. ;)
Idézet
Nem, mert az POPzene, a másik meg FILMzene. A nagybetűs szavak a különbségek, és nem minőségi különbségről van szó, hanem rendeltetésbeliről...
Mivel itt  ugye saját véleményedet írtad le a zenék különbségéről (ahogy meg is említed) és én ezt nem értettem. Most már világos mi a bajod, de ez zeneelméleti szempontból "hülyeség". Mert minden zene legyen az klasszikus, hiphop, vagy akár filmzene egy bizonyos érzést, egy bizonyos életérzést, hangulatot próbál átadni. Rendeltetésük ugyanaz. Most az, hogy te egy filmmel, rajzfilmmel, csokireklámmal azonosítod be az adott zenét az már más kérdés. És mivel minden filmhez általában sokkal több zenét komponálnak, mint amennyit a végén felhasználnak, így miért ne vennék meg mások (ill. az író miért ne adná el) a jogokat, hogy aztán felhasználhassák. ;) Pl. pont most hallgattam végig a G.I. Joe mozifilm OST-jét és rengeteg olyan zene is van benne, amit a filmben nem hallottunk és simán el tudnám képzelni, akár komoly filmdrámákban is...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3871 Dátum: 2010. Október 11. - 14:40:54 »
Idézet
Ha a filmek végefőcímét is megnéznéd és nem rögtön az IMDB-re szaladnál infóért, te is látnád, hogy bizony ott fel vannak tüntetve a filmben elhangzott zenék. Ebben az esetben ez azt is jelenti, hogy lecsengették érte a jogdíjakat. ;)  És ezt minden zenénél feltüntetik még akkor is ha valamit változtatnak rajta, max. odaírják, hogy pl. feat xy dj vagy akárkmi version xy.
Ezért nem az imdb-re szaladtam, már megbocsáss, hanem csak feltételeztem. Nem szokásos végigülni a stáblistát, meg átpásztázni minden nevet, de ha tényleg feltüntetik a számokat, a szerzőiket, és ez tényleg azt jelenti, hogy pénzt csengettek a felhasználásukért, akkor igazad van, valóban nem lehet szó nyúlásról, csak újrafelhasználásról. Persze ez semmivel sem  kreatívabb, csak nem tisztességtelen.
Idézet
Akkor most én is mondok neked valamit, amiért az IMDB még véletlenül se tekinthető hiteles forrásnak. Egyik ismerősömnek több, mint 20 accountja van rá, így biztos vagyok benne, hogy vannak olyan fanatikusok is akiknek sokkal több. Tehát ezek a szavazások is még véletlenül se hitelesek.
Azért ne gondoljuk már, hogy a 75 ezer szavazat 100 fanatikus idióta eredménye. :D Mellesleg nem mondtam sehol, hogy az IMDB a leghitelesebb forrás, csak azt, hogy sokkal hitelesebb egy film ismertségét illetően, mint a mozis, és dvd bevételek, ami mondhatsz akármit, még mindig így van. Nem véletlenül harcolnak a stúdiók a torrent ellen, mert egy film nézettségének nagyon nagy százaléka soha nem nézte meg moziban a terméket, soha nem vette meg DVD-n. Innentől kezdve nem is kerülhet bele a mozis és dvd-s statisztikákba, viszont a torrentezés ellenére még imdb-n leosztályozhatja, ami még mindig a világ legtöbb felhasználót számláló filmes adatbázisa. Nyilván vannak olyanok is sokan, akik látták a filmet dvd-n, moziban, de nem járnak IMDB-re  szavazni (pl. én), de ettől még arra tökéletesen alkalmas az imdb, hogy a világ filmes közönségét korlátozottan reprezentálja. Tehát arra is tökéletesen alkalmas hogy egy film ismertségét, nem abszolút számokban, hanem viszonyítva megtudjuk. Ezért mondtam, hogy ha mondjuk a világ egyik legismertebb filmje, a Keresztapa 400 ezer szavazatot kapott, akkor ne mondjuk már egy 100 ezere szavazattal álló filmre, hogy rétegfilm, mert az én véleményem sem teljesen megalapozott, de a rétegfilm teória meg abszolút megalapozatlan.
Idézet
Most már világos mi a bajod, de ez zeneelméleti szempontból "hülyeség".
Azt se tudom mi az a zeneelmélet, hagyjál már... :D
Idézet
És mivel minden filmhez általában sokkal több zenét komponálnak, mint amennyit a végén felhasználnak, így miért ne vennék meg mások (ill. az író miért ne adná el) a jogokat, hogy aztán felhasználhassák.
Bár erre sem mondom, hogy hű de jó dolog, ez kevésbé irritáló, mint amikor egy olyan filmzenét hallok visszaköszönni egy másik filmben, amit az eredetiben ténylegesen felhasználtak. Nekem ha egyszer már egy filmhez felhasználták, akkor ahhoz a filmhez tartozik, és kész.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3872 Dátum: 2010. Október 11. - 15:22:10 »
Az imdb-vel kapcsolatban ilyenkor mindig az a roppant bölcs idézet jut eszembe, hogy: "Let's face it: imdb is nothing more than a glorified wikipedia."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3873 Dátum: 2010. Október 12. - 15:01:09 »
Azért pepóban azt birom, hogy itt mesél oldalakat a plágiumról, meg hogy milyen gáz, ha egy filmzenét többször felhasználnak, közben meg hiányolta, hogy végül nem tették bele a Watchmenbe a Batman & Robin zenéjét. :lol:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3874 Dátum: 2010. Október 12. - 16:36:18 »
Azért az hozzá tartozik hogy az a bizonyos Smashing Pumpkins szám nagyon nagy zene, a trailerben levő újra kevert és kissé lelasított verzió sem különb, nekem legalábbis nagy kedvencem.  8)

A zenekarnak égés hogy olyan film zenéje lett mint a Batman & Robin  :hehe:  ;) De hát gondolom ők is kb azt mormolták maguknak a film megnézése után hogy "What a shit man !"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3875 Dátum: 2010. Október 12. - 21:04:11 »
Idézet
ha egy filmzenét többször felhasználnak, közben meg hiányolta, hogy végül nem tették bele a Watchmenbe a Batman & Robin zenéjét.
Ez azt jelenti, hogy nem fogtad a lényegét annak, amit írtam.
Mert az nem önálló filmzene, hanem filmektől függetlenül íródott.

"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3876 Dátum: 2010. Október 13. - 08:29:46 »
A zenekarnak égés hogy olyan film zenéje lett mint a Batman & Robin  :hehe:  ;) De hát gondolom ők is kb azt mormolták maguknak a film megnézése után hogy "What a shit man !"
Megkapták érte a pénzecskéjüket, innentől kezdve nem hiszem, hogy érdekelte őket a dolog. :) Egyébként a Batman & Robin tényleg nagyon jó példája annak, hogy hogyan lehet jó forgatókönyvből, jó sok pénzből, (viszonylag) jó szereplőkkel, jó nagy sz@rt csinálni. :)
Ez azt jelenti, hogy nem fogtad a lényegét annak, amit írtam.
Mert az nem önálló filmzene, hanem filmektől függetlenül íródott.
Fogtuk, csak rajtad kívül nincs ember aki dekódolni tudja ezt a logikát. :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3877 Dátum: 2010. Október 13. - 09:19:57 »
Hát igen, van benne valami  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3878 Dátum: 2010. Október 13. - 12:50:43 »
Ha fogta, miért írta, azt amit? :roll:
Idézet
Egyébként a Batman & Robin tényleg nagyon jó példája annak, hogy hogyan lehet jó forgatókönyvből, jó sok pénzből, (viszonylag) jó szereplőkkel, jó nagy sz@rt csinálni.
Téves. Annak a filmnek a forgatókönyve pocsék volt.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #3879 Dátum: 2010. Október 13. - 14:47:50 »
Ha fogta, miért írta, azt amit? :roll:
Azért, mert (tudtommal) a szám a filmhez íródott, nem pedig egy önálló szám, amit belettettek a filmbe, így szerintem ugyanúgy filmzene, mint mondjuk a Queen-től a Princes of the Universe.
Idézet
Egyébként a Batman & Robin tényleg nagyon jó példája annak, hogy hogyan lehet jó forgatókönyvből, jó sok pénzből, (viszonylag) jó szereplőkkel, jó nagy sz@rt csinálni.
Téves. Annak a filmnek a forgatókönyve pocsék volt.
Ebben viszont egyetértek.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 13. - 15:04:54 írta Todd »