Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4120 Dátum: 2011. Február 05. - 16:03:19 »
Én úgy vettem ki, hogy az a pajzs részlet csak egy prototípus. ( valami olyasmi volt benne , hogy az apja az új elemet soha nem tudta előállítani, csak leírta, hogy lenne lehetséges) Érdekes akkor lesz az új elem, ha behozzák a Marvel filmekbe T'Challa-t és Wakandát.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4121 Dátum: 2011. Február 05. - 19:15:32 »
Én úgy vettem ki, hogy az a pajzs részlet csak egy prototípus. ( valami olyasmi volt benne , hogy az apja az új elemet soha nem tudta előállítani, csak leírta, hogy lenne lehetséges)
Szerintem csak egy modell volt az a pajzs. De annyira nem értettem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4122 Dátum: 2011. Február 05. - 19:17:35 »
Kár, hogy eredetiben egy ötvözet. :)
Akkor mégiscsak jól rémlett, hogy ötvözet. :headscratch: Csak annyira biztosan mondtátok, hogy elem, hogy azt hittem rosszul emlékszem.

Stark tulajdonában volt a pajzs vagy legalábbis a nagy része.
Szerintem Tony azt hitte, hogy valami gyerekjáték, amilyen gagyin nézett ki a filmben. :lol: Különben vicces, hogy pont a pajzs volt Tony-nál, holott az apja titkos feljegyzései a SHIELD-nél voltak, az lett volna a logikus, hogy a pajzsot is ők zárták volna el a széfjükbe. :D Persze egyértelmű, hogy csak a poén miatt került bele a filmbe a pajzs.:)

Egyébként én is úgy emlékszem, hogy Tony apja csak elméleti alapon vezette le, hogy létezhet egy ilyen elem, de az ő idejében még nem voltak meg a technológiák az előállításához.   
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4123 Dátum: 2011. Február 05. - 20:01:42 »
A "pajzs", nem abban a dobozban volt, amit Fury adott oda neki? Mert így akkor az is a Shieldnél volt.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4124 Dátum: 2011. Február 05. - 20:08:55 »
Nem hiszem, mert akkor az ügynökcsávónak nem kerekedtek volna ki úgy a szemei, mikor észrevette a pajzsot. Elvileg a pajzs Tony kacatjai között volt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4125 Dátum: 2011. Február 05. - 20:11:07 »
Szerintem ennek nincs nagy jelentősége. Csak egy poén volt a fanoknak.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4126 Dátum: 2011. Február 05. - 20:13:01 »
A "pajzs", nem abban a dobozban volt, amit Fury adott oda neki?
Nem, hiszen már az első részben is feltűnt.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4127 Dátum: 2011. Február 05. - 20:15:57 »
Csak ott a kutyának se tűnt fel, utólag magyarázták bele, meg kikockázták stb. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4128 Dátum: 2011. Február 05. - 20:54:11 »
Attól az még ott volt.
Egy filmbe semmi se kerül bele véltetlenül, és az olyan alkótó, aki nem tartja számon a legutolsó rejtett poénig, hogy mi hogyan van, az igen gyér ember (lásd Raimi, aki nem emlékezett rá, hogy eddie brock már a Pók 1-ben is a hírharsonánál dolgozott).

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4129 Dátum: 2011. Február 05. - 20:58:39 »
... (lásd Raimi, aki nem emlékezett rá, hogy eddie brock már a Pók 1-ben is a hírharsonánál dolgozott).

Júúúúj deeeee cikíííííí!!!  :ohmy:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4130 Dátum: 2011. Február 05. - 22:16:51 »
(...)az olyan alkótó, aki nem tartja számon a legutolsó rejtett poénig, hogy mi hogyan van, az igen gyér ember
Nem gyérség. A fogyasztónak ezerszer hamarabb leesik ez, mert ő azt a készterméket látja, míg a rendező eltölt vele egy-két-három évet is akár, és ilyenkor tényleg marhára nem fog az ember emlékezni arra, hogy mit csinált akkor, pláne, hogy a művek úgy születnek, hogy folyamatosan foglalkozik az ember velük. Ezzel a jelenséggel akkor szembesültem, amikor sokszor sorozatoknál csodálkoztam, hogy a múlt epizódra visszatekintésnél miért más a magyar szöveg, mint az előző részben, hogy nem emlékezett a fordító a saját munkájára, mióta meg honosítok, vagy százszor beleestem ugyanebbe a csapdába, de olyan szinten, hogy néha az nem ugrik be, két karakter tegeződik vagy magázódik. Ha nincs egy külsős, aki ezt megjelenés előtt kiszúrja, akkor a túloldalról szinte lehetetlen az ilyen részletekre emlékezni.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4131 Dátum: 2011. Február 06. - 12:13:05 »
(lásd Raimi, aki nem emlékezett rá, hogy eddie brock már a Pók 1-ben is a hírharsonánál dolgozott.
Hát ezt meg honnan veszed? Ott volt 3egy ember, akit Brocknak hívtak és ennyi. Még csak az arcát se láthattuk, mert csak említették. Azért, mert nem volt külön 10 perc a Pók3-ban, hogy ez az ember elment onnan, vagy egy másik jött, még nem jelenti azt, hogy elfelejtette volna. Azt jelenti, hogy az első részben levő Brock jelentéktelen volt.  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4132 Dátum: 2011. Február 06. - 12:15:47 »
Topher a 3. részben úgy mutatkozik be mint Edward Brock junior. Az első részben biztos az apja volt említés szintjén.  :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4133 Dátum: 2011. Február 06. - 18:07:09 »
Topher a 3. részben úgy mutatkozik be mint Edward Brock junior. Az első részben biztos az apja volt említés szintjén.  :)
Wááááá, tényleg, mekkora lenne! ;D ;D A pók 4-ből kiderült volna, hogy az apja hobbiból bodybuilder, és miután Eddie jr. megpurcant, a szimbióta rámászott volna a faterjára. ;D Az új Venom pedig "megölted a fiamat!" felkiáltással indulna levadászni Pókembert. ;D ;D :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4134 Dátum: 2011. Február 06. - 19:10:20 »
Bedobni Venom eredeti koncepcióját a filmbe? Érdekes ötlet.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4135 Dátum: 2011. Február 07. - 07:50:30 »
No, beindult a dömping, azt hiszem a Kapitányt vártam a legjobban, azt néztem meg utoljára, és abba csalódtam a "legnagyobbat". Furcsa az a ruha mozgás közben...
Viszont Red Skull meglepő volt ;D


A Thor látványos lett, és azt hiszem idén mégis azt várom a legjobban.


És a TF, érdekes, ismét nagy kavalkád, látványosnak szánt jelenetek, viszont érdekes a trailer, csak zene van, a második rész jutott róla az eszembe, az is tök sötétnek igérkezett a trailer alapján és kaptunk egy elég gáz filmet... hát nem tom...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 07. - 07:52:01 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4136 Dátum: 2011. Február 07. - 08:08:27 »
Két dolog marhára tetszett. A csonti Evans

és a Koponya

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4137 Dátum: 2011. Február 07. - 09:40:34 »
Na a Thor marha jó lett. Az AmKap így elsőre kicsit fura, de majd megszokom. A Thorral is így voltam. A TF film meg tudom, hogy trágya lesz, de biztos moziba nézem.  :-[
"Live for nothing or die for something, your call."

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4138 Dátum: 2011. Február 07. - 10:00:00 »
Nekem bejött Kapi is meg Thor is, a koponya elég jó lett tényleg.
A TF pedig, most ezzel nem mutatott sokat, de az elöző részt nem verheti kenterbe, a gyengeségével szóval...

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4139 Dátum: 2011. Február 07. - 10:05:17 »
Mivel a továbbiakban nem akarok látni trailereket, előzetes képeket, plakátokat, kaszkadőrökről készült videókat, a filmes témák látogatását egy időre teljesen befejezem.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?