Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887470 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4380 Dátum: 2011. Március 06. - 16:05:43 »
Ja, de aztán használt egy gázt, amitől az emberek feje vörös lett és koponyaszerű, de meg is haltak tőle. Egyszer Rogers klónozott testébe kerülve véletlenül saját maga is belélegezte, de a szérum hatásának köszönhetően ő nem halt meg, így végül tényleg ilyen lett a feje. De ez már a 80-as évek vége vagy a 90-es évek eleje felé történt, addig úgy tudom, végig maszkot használt. Bár szerintem mindig úgy rajzolták, mintha deformálódott lett volna a feje, nekem jobban is tetszik, mint a maszk ötlete. Filmen is jobban mutat majd így.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4381 Dátum: 2011. Március 06. - 16:12:36 »
Egyszer Rogers klónozott testébe kerülve véletlenül saját maga is belélegezte, de a szérum hatásának köszönhetően ő nem halt meg, így végül tényleg ilyen lett a feje.
Ezt a mondatot nem tudtam értelmezni. My bad.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4382 Dátum: 2011. Március 06. - 16:57:38 »
Johann teste a kozmikus kockával folytatott rubikozás miatt felmondta a szolgálatot. Ezért az ő szívbéli jó pajtása a nemkevésbé zakkant Arnim Zola nevű náci genetikus-kibernetikus leklónozta Steve Rogers testét (egy üres tudat nélküli burkot ha úgy tetszik) és áttöltötte belé Johann tudatát vagy agyát nevezzük ahogy akarjuk.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4383 Dátum: 2011. Március 06. - 17:10:10 »
Thx! Szóval most Rednek is olyan kis Gyurmagyuri teste van mint Stevenek. Biztos örült neki. Hacsak a génjeiből nem az eredeti cingár testet sikerült csak létrehozni.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4384 Dátum: 2011. Március 06. - 19:04:03 »
Mennyire komplikált és zavaros tud lenni ez a 616-os univerzum  :lol: Remélem a filmben valami logikus és egyszerűbb magyarázatot fognak adni Koponya torzulására.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4385 Dátum: 2011. Március 06. - 19:19:47 »
Thx! Szóval most Rednek is olyan kis Gyurmagyuri teste van mint Stevenek. Biztos örült neki. Hacsak a génjeiből nem az eredeti cingár testet sikerült csak létrehozni.
Azt a testet mintha már kinyírták volna,  ha jól emlékszem... vagy amikor Winter Soldier lelövi, az már másik test?!? :headscratch:
Mennyire komplikált és zavaros tud lenni ez a 616-os univerzum  :lol: Remélem a filmben valami logikus és egyszerűbb magyarázatot fognak adni Koponya torzulására.
Na igen, elvégre a 616 potom 60 évvel előzi be az ultimatet (Amerika kapitány esetében ez egy kicsit több is), és az ultimate minden csak nem logikus, és már ezzel a kis élethosszával is rengeteg ellentmondásba keveredik önmagával... :P


Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4386 Dátum: 2011. Március 06. - 19:51:42 »
Na,de kérem ez nekem is leesett hogy mennyi logikai baki van az Ultimate-ben viszont az még mindig semmi ahhoz képest amit a klasszikus univerzumban művelnek már évtizedek óta. Ez a Vörös Koponya féle tudat áthelyezés még nem is annyira erős mint amiket a Marvelnél csinálni szoktak úgy általában  :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4387 Dátum: 2011. Március 06. - 20:09:01 »
Főleg hogy pl Fátum doki is képes áthelyezni a tudatát másik testbe. Vagy, mint az X-filmekből is kiderült, Xavier is. :hehe: Különben a film után pont azon gondolkoztam, hogy Xavier a telepatikus képességeit ugyebár a mutáns génnek - illetve ebből kifolyólag - mutáns agyának köszönheti. Na most, ha áthelyezi a tudatát egy másik testbe, amely átlagos aggyal rendelkezik, akkor onnantól a prof telepatikus képességei megszűnnének, nem? (nem mintha logikát akarnék keresni a Marvelverzumban, csak úgy elfilóztam. :hehe:)

Egyébként a Vörös Koponya tényleg facán néz ki. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4388 Dátum: 2011. Március 06. - 20:52:50 »
Na,de kérem ez nekem is leesett hogy mennyi logikai baki van az Ultimate-ben viszont az még mindig semmi ahhoz képest amit a klasszikus univerzumban művelnek már évtizedek óta.
Az évtizedek óta kicsit túlzó, inkább utóbbi 10 év, és az is lényegében a "reboot" (szeressük meg ezt a szót :) ) láz miatt...
Főleg hogy pl Fátum doki is képes áthelyezni a tudatát másik testbe. Vagy, mint az X-filmekből is kiderült, Xavier is. :hehe: Különben a film után pont azon gondolkoztam, hogy Xavier a telepatikus képességeit ugyebár a mutáns génnek - illetve ebből kifolyólag - mutáns agyának köszönheti. Na most, ha áthelyezi a tudatát egy másik testbe, amely átlagos aggyal rendelkezik, akkor onnantól a prof telepatikus képességei megszűnnének, nem? (nem mintha logikát akarnék keresni a Marvelverzumban, csak úgy elfilóztam. :hehe:)
Hát itt azért el kell választani a filmet a képregénytől. A filmben ugyebár csak a mutáció van, a képregényben meg minden, a mutációtól kezdve az asztrálsíkon át szinte minden. A képregényben el tudja választani a tudatát a testétől, tehát elméletileg át is tudja helyezni magát és a képességei is megmaradnak (ergo az egész tudata a képessége forrása és nemcsak az agya/teste ;D) . A filmben meg a fene tudja... egyébként erről a film után elég komolyan elbeszélgettünk anno asszem a X-fanzinon ott is 100 ember százféleképpen gondolta. :) De mivel nem nagyon lesz folytatás, így nem is fogjuk megtudni az alkotók, hogyan is képzelték a dolgot...

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4389 Dátum: 2011. Március 06. - 22:48:54 »
Ezt a kérdés egyszer én is feltettem, és azt a választ kaptam, hogy a telepatáknál a mutáció az agyhullámokban tárolódik, így ha áthelyezik a tudatukat ugyanúgy megmarad a képességük. De ha jobban belegondolunk, ahhoz, hogy valaki áthelyezi a tudatát egy másik testbe, ahhoz befogadó egész agystruktúráját, a neuronok számát , elhelyezkedését, kapcsolódását meg kéne változtatnia, hogy az eredeti pontos mása legyen. Ehhez viszont a befogadó genetikai állományát, de legalább epigenomját kell megváltoztatnia, ha nem feltétlenül testszerte , de az agyában biztos.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4390 Dátum: 2011. Március 07. - 14:03:59 »
Nem tom, ki tudja, és ki nem, de :

Zöld Lámpás (Green Lantern) – június 16. magyar premier.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4391 Dátum: 2011. Március 07. - 16:27:07 »
Nem tom, ki tudja, és ki nem, de :

Zöld Lámpás (Green Lantern) – június 16. magyar premier.
zsir
-------------------
az ultimate Red Skull meg úgy néz ki mint egy neonáci.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4392 Dátum: 2011. Március 07. - 17:20:17 »
Zöld Lámpás (Green Lantern) – június 16. magyar premier.

Jó kis szülinapi ajándék. :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4393 Dátum: 2011. Március 07. - 17:43:43 »
az ultimate Red Skull meg úgy néz ki mint egy neonáci.
Miért, azok ilyen durva arcok?  ;D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4394 Dátum: 2011. Március 07. - 17:51:33 »
Az Ultimate koponyában az volt számomra a legdurvább hogy tele volt náci szimbólumokkal a teste mégse esett róla szó tudtommal hogy milyen eszméket képvisel csak ment fejjel a falnak és pusztított mert Millar így rendelte el  :hehe:
Jó kis karakter lett volna csak a végére rohadtul elcseszték az egészet.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4395 Dátum: 2011. Március 07. - 18:39:57 »
az ultimate Red Skull meg úgy néz ki mint egy neonáci.
Miért, azok ilyen durva arcok?  ;D
Egy hungarista tüntetésen simán el tudna rejtőzni. ;D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4396 Dátum: 2011. Március 08. - 19:21:10 »
Gyerekek, ez a kék szoba vajon mi lehet:

http://www.empireonline.com/news/story.asp?NID=30292

 :roll:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4397 Dátum: 2011. Március 08. - 21:19:30 »
Mi az? :headscratch: :nemtudom:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4398 Dátum: 2011. Március 08. - 22:02:41 »
Olyasmi mint valami tükörterem, biztos a Pokoltűz klub valamely része.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4399 Dátum: 2011. Március 08. - 22:09:03 »
elöször én is arra gondoltam, hogy talán a Belső kör terme. Amúgy kik lesznek tagjai a Pokoltűz klubnak, Emma Frost, Sebastian Shaw, Azazel, Xavier, Magneto?
 Nem túl modern ez a terem a '60-as évekhez képest?