Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4460 Dátum: 2011. Március 16. - 20:44:46 »
Nekem az nem tetszett annyira. Még a Magneto oké, de a rozsomákos nem volt több, mint bármelyik akciófilmben a "kínlódós" rész.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4461 Dátum: 2011. Március 16. - 23:13:00 »
Ezek inkább csak látványosak. De nem hidegkirázósak  :D  Mint a Sebezhetetlen zárójelenete. Nekem az a No. 1.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4462 Dátum: 2011. Március 17. - 08:14:43 »
A Rozsomákos szakadós nekem se tetszett, a képregénybe se jött be, ha ennyire eltúlozták a képességeit.
Az X 1-ben még órákig kába a kardfogos bunyó után, az X 2-ben még vagy fél percre kiesik egy fejlövéstől, itt meg már a fél testét 2 másodperc alatt visszanöveszti. :stupid:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4463 Dátum: 2011. Március 17. - 10:39:16 »
Az X2-ben a fejlövést tiszta sor, hogy elbaszták, kb olyannak kellett volna lennie annak, mint az Originsben, mondjuk úgy meg elestek volna egy jó kis poéntól, és Piró magánszámától. Bár azt is meglehetett volna oldani, hogy félre löki Logot és magán akcióba kezd, és lehetett volna, hogy Log leüti ezért kezd megorrolni a jó fiúkra és... na jó ennyi. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4464 Dátum: 2011. Március 17. - 11:15:15 »
Függetlenül attól, hogy neki csak felszíni sérüléseket okoz, az egy k*rva nagy agyrázkódás amit ő ott kap.
Szerintem kábé oké, hogy azért ez még neki is okoz egy fél perces ájulást.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4465 Dátum: 2011. Március 17. - 14:14:08 »
Az emocionális sokk miatt ájult el,  egyáltalán nem gondolta volna, hogy a rendőr tényleg fejbe lövi, nem számított rá. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4466 Dátum: 2011. Március 18. - 12:31:40 »
A Thor posztereinél is ugyanazt a designt követik mint a Vas 2-nél. Szánalmas.


http://sepi.halozsak.hu/galeria/gal/Ben_Reilly/Filmes_Conceptek/Thor_(2011)/Poster/583627099.jpg

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4467 Dátum: 2011. Március 18. - 13:10:02 »
Semmi extra... :roll:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4468 Dátum: 2011. Március 18. - 16:17:06 »
Szerintem meg nem rossz.
Pont olyan, amilyen egy agyatlan látványfilmhez illik.
Az X-menesek na azok sz*rok. ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4469 Dátum: 2011. Március 18. - 18:30:57 »
Nem is rosszak. Nekem tetszenek.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4470 Dátum: 2011. Március 18. - 18:50:37 »
A Rozsomákos/X-menes dolgokban szerintem semmi ellentmondás sincs, egyedül a 10-es fegyver... :) Rozsomák a legjobb, hiszen legyőzi Deadpoolt, ergó ő a tökéletesebb, a visszaemlékezések rémálomszerűek vagyis nem feltétlenül ugyanolyanok a helyszínek (a karmolásnyomok az hiba, az igaz) a golyó a fejbe a 2-ben tökéletes, még őt is kiüti egy lövés, hiába van öngyógyító képessége, az 1-ben felismeri Kardfogú, le is veri és el is veszi a dögcédulát, de most mit bratyizzon vele... (mondjuk az Originsben tökéletes volt Kardfogú figurája, nagyon jó szövege volt, és a színész is nagyon jól hozta a figurát, sokkal inkább hasonlított a képregényes jellemére és tényleg el lehetett hinni, hogy egy pszichó)...
A Thor posztereinél is ugyanazt a designt követik mint a Vas 2-nél. Szánalmas.
Ezt most nem igazán értem, hogy mire mondod. Az elmúlt 20 év legtöbb plakátja is ilyen,  miért pont a Vas2 jön ide példának, vagy, most akkor egyikünk nincs tisztában a plakát szerepével, feladatával. :headscratch:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4471 Dátum: 2011. Március 18. - 19:17:33 »


Egymásra hajigálták a képeket oszt kész. A Vas 2 legfrankóbb posztereit meg fel sem használták.

most akkor egyikünk nincs tisztában a plakát szerepével, feladatával. :headscratch:

Na akkor ugyan világosíts fel kérlek.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4472 Dátum: 2011. Március 18. - 19:28:06 »
most akkor egyikünk nincs tisztában a plakát szerepével, feladatával. :headscratch:

Na akkor ugyan világosíts fel kérlek.

A rajz érettségimen, pont ugyan ez volt az egyik feladat.

Plakát:
'A plakát nagyméretű, nyomdailag sokszorosított kültéri hirdetmény, amely grafikai és tipográfiai elemek felhasználásával készül. A vizuális kommunikáció klasszikus formája. Témájuk szerint a legfontosabbak a kereskedelmi, a politikai és a kulturális plakátok. A nagyméretű plakátokat poszternek nevezik, illetve ezzel a szóval jelölik a művészeti alkotások sokszorosító eljárással készült nagyméretű reprodukcióit is, amelyek lakások vagy más helyiségek falának díszítésére szolgálnak.'

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4473 Dátum: 2011. Március 18. - 19:35:38 »
Ühüm. Az én olvasatomban a poszter egy figyelemfelkeltő eszköz. Ha ez volt vele a cél akkor felkeltették a figyelmemet és azt szűröm le belőle, hogy a filmet nem a Marvel Studios hanem az Asylum készíti. Á mindegy...

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4474 Dátum: 2011. Március 18. - 20:02:05 »
Ben, hát azért szerintem nagyon eltúlzod a dolgot. Ezzel a plakáttal nincsen semmi baj, nagyon profin összerakott (és most hiába raktad alá a Vas 2 plakátot, mint mondtam legalább 200 hasonlót lehetne találni... és hogy miért? Mert nemcsak Ben Reilly kaliberű emberek vannak, akik a neten előbb értesülnek a film legújabb pletykáiról, mint maguk az alkotók, hanem léteznek bizony egyszerű földi halandók is, akik az utcán megpillantják, és "Óóó, a tököm se tudja mi az a Marvel képregény, vagy ki is az a Thor a nagy kalapáccsal, de ebben benne van Natalie Portman és Anthony Hopkins, biztos jó film, megnézem..." ;) És remélem ezzel meg is magyaráztam a kérdésedet. :)

Kanaszta, le a kalappal.  :bravo:

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4475 Dátum: 2011. Március 18. - 20:06:49 »
Kanaszta, le a kalappal.  :bravo:
Az érettségire írt fogalom táramból szedtem ki  ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4476 Dátum: 2011. Március 18. - 21:28:19 »
Ben, hát azért szerintem nagyon eltúlzod a dolgot.

Abszolút félreértettél.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4477 Dátum: 2011. Március 18. - 21:58:10 »
Szerintem Bennek a koncepcióval van baja, nem a kivitelezés minőségével. És jogosan, vagyis legalábbis én is hasonlóan állok hozzá. Ez a "fogjuk, rádobáljuk az összes szereplőt" metódus a lehető legfantáziátlanabb, amit egy filmes poszternél el lehet követni. És még nem is stílusos.

A Vas 2-höz készült egy rakás egyszerű, de mégis vagány poszter, erre csak ezeket a semmitmondó, 12 egy tucat alkotásokat használták fel. Ez a koncepció egyedül talán a Star Wars plakátoknál nem volt zavaró, ott apróbb trükkökkel megoldották, hogy ne intenzív ásításra késztesse az embert, ha ránéz.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4478 Dátum: 2011. Március 18. - 21:59:46 »
Na ugye hogy érti valaki.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4479 Dátum: 2011. Március 18. - 23:30:29 »
Kanaszta, le a kalappal.  :bravo:
Az érettségire írt fogalom táramból szedtem ki  ;)
Kár, hogy semmit nem adott hozzá a témához.  :bravo:

Én egyet értek Bennel is, ki kéne már nőni az ilyen fajta plakátokat. Holloonak is igaza van, mert a "lóf*sz is coming soon" tipusú plakátok nem keltik fel az átlag ember figyelmét. De szerintem kell hogy legyen valami középút az igényes plakátkészítés felé.
Erre a témára szerintem jó példa a Source Code két plakátja.


Nem nehéz kitatlálni, melyik lesz kint a citylightokban. (habár itt a ásodik plakát össze nem hasonlítható a szóban forgó Vas és Thor plakátokkal)

ui: Loki mi a fenét vigyorog?