Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4800 Dátum: 2011. április 26. - 00:06:12 »
A moziműsorok erre utalnak. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4801 Dátum: 2011. április 26. - 09:02:20 »
Ahogy én tudom most 28-átől (csütörtöktől) lesz a premier (2D és 3D is), viszont a premier előtti nap (27-én) csak 3D-ben lesz látható!
Ez egy teljesen normális lépés. De a 3D-s premier is az lenne.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4802 Dátum: 2011. április 26. - 18:54:23 »
Ahogy én tudom most 28-átől (csütörtöktől) lesz a premier (2D és 3D is), viszont a premier előtti nap (27-én) csak 3D-ben lesz látható!
Ez egy teljesen normális lépés. De a 3D-s premier is az lenne.

Mi ebben a normális? Csak 3D premier(illetve premier előtti vetítés)? Ez miért normális?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4803 Dátum: 2011. április 26. - 22:19:54 »
Jó húzás szerintem is, mert így a mániákus prömier elöttiek kénytelenek a drágább jegyet kifizetni.
Amúgy is, azt a pár napot csak kibirjátok valahogy.
Szóval én nem érzem ezt olyan komoly felháborodásra okot adó dolognak.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4804 Dátum: 2011. április 27. - 07:16:40 »
Főleg, hogy én 2 hét múlva megyek rá, addig csak lesz már 2d-s. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4805 Dátum: 2011. április 27. - 07:55:51 »
Mi ebben a normális? Csak 3D premier(illetve premier előtti vetítés)? Ez miért normális?
Ahogy Venom mondta. Egy film, pláne egy nyári popcornmozi sikere döntő többségben a nyitóhéten, onnan is a nyitó hétvégén dől el. Amikor pedig ekkora a lehetséges nézőszám, a legokosabb dolog csak a drágább verziót elérhetővé tenni, maximalizálja a bevételt.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4806 Dátum: 2011. április 27. - 10:07:43 »
Mi ebben a normális? Csak 3D premier(illetve premier előtti vetítés)? Ez miért normális?
Ahogy Venom mondta. Egy film, pláne egy nyári popcornmozi sikere döntő többségben a nyitóhéten, onnan is a nyitó hétvégén dől el. Amikor pedig ekkora a lehetséges nézőszám, a legokosabb dolog csak a drágább verziót elérhetővé tenni, maximalizálja a bevételt.

Nem tudom...
Ha azt nézed, hogy a legtöbb képregény (szuperhősös) alapú film nálunk bukta, akkor szerintem minden lehetőséget meg kell(kellene) ragadni a kiaknázásra. Sokan itt is, és más fórumokon nem akarják (vagy nem tudják) megnézni 3D-ben. Akkor adja magát, hogy 2D-ben is (mégha csökkentett moziszámmal) le kéne adni.
Természetesen egyet értek azzal, hogy tudok várni egy-két napot, itt inkább az elvről van szó. ;) 

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4807 Dátum: 2011. április 27. - 10:51:01 »
Van egy réteg, aki így is úgyis premierkor akarja megnézni, az ki fogja szurkolni a magasabb árat.
Míg akikről te beszélsz azok nem azt fogják csinálni, hogy dühükben meg se nézik, hanem pár nappal később megnézik 2D-ben.
Tehát összességében pozitív a mérleg.
Ha azt nézed, hogy a legtöbb képregény (szuperhősös) alapú film nálunk bukta, akkor szerintem minden lehetőséget meg kell(kellene) ragadni a kiaknázásra.
Ez miből gondolod, tudtommal a képregényfilmek nagy többsége nálunk is ugyanolyan arányban volt siker, vagy bukta, mint világszerte.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4808 Dátum: 2011. április 27. - 11:58:06 »
Van egy réteg, aki így is úgyis premierkor akarja megnézni, az ki fogja szurkolni a magasabb árat.
Míg akikről te beszélsz azok nem azt fogják csinálni, hogy dühükben meg se nézik, hanem pár nappal később megnézik 2D-ben.
Tehát összességében pozitív a mérleg.
Ha azt nézed, hogy a legtöbb képregény (szuperhősös) alapú film nálunk bukta, akkor szerintem minden lehetőséget meg kell(kellene) ragadni a kiaknázásra.
Ez miből gondolod, tudtommal a képregényfilmek nagy többsége nálunk is ugyanolyan arányban volt siker, vagy bukta, mint világszerte.

Ezt én meg is értem. Én csak arra válaszoltam, hogy ha a forgalmazó a bevételt nézi akkor mindkét (2D-3D) premier reálisabb lenne mint a csak 3D-s. Persze, hogy másnap már mások is elmennek a filmre. (Én is! Elvégre Thor!!!!)
Mindössze az elvről van szó. Ennyi és nem több.

Arról meg hogy sikeresek-e a képregényfilmek nálunk, én úgy emlékszem, hogy kevés (Batman, Pókember) kivételtől eltekintve veszteségesek voltak. Valaki biztos tud linket adni hol lehet utánna nézni...
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 27. - 12:00:46 írta Khkicsi »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4809 Dátum: 2011. április 27. - 12:01:14 »
Talán a hazai forgalmazónak nincs választása. Nem ez lenne a világon az első eset amikor a külföldi forgalmazó idióta megkötésekkel adja ki a filmet.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4810 Dátum: 2011. április 27. - 12:08:38 »
Talán a hazai forgalmazónak nincs választása. Nem ez lenne a világon az első eset amikor a külföldi forgalmazó idióta megkötésekkel adja ki a filmet.

Ebbe lehet valami igazság mert úgy tudom Ausztráliába is 3D-ben kezdett a film.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4811 Dátum: 2011. április 27. - 12:09:24 »
Meg mindenhol. Az az érdekes, hogy még olyan országokba is 3D premiert rendeltek el ahol nincs is meg a technika.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4812 Dátum: 2011. április 27. - 18:39:12 »
No, az Sg.hu cikkje szerint a Thor eddig egész jól teljesít a kritika szempontjából "jó újságírói véleményekkel bír (eddig 39-ből 37 pozitív)".
Lehet reménykedni . :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4813 Dátum: 2011. április 27. - 19:16:45 »
Kíváncsi vagyok, hogy Puzsér tesó mit szól majd hozzá ;D
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4814 Dátum: 2011. április 27. - 20:00:49 »
 ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4815 Dátum: 2011. április 27. - 20:02:52 »
Új XFirst előzetes

silo2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4816 Dátum: 2011. április 27. - 20:45:06 »
Most jöttem haza a Thor vetítéséről. Szerencsére nem kellett csalódnom benne, tipikus  Marvel mozi. Látványos, jók a poénok. Nem kell tőle katarzisélményt várni , de nagyon szórakoztató. Lement előtte az Amerika kapitány szinkronos előzetese aminek a közepe felé bemondták, hogy a bosszú első angyala,  de végül a címe mégiscsak Az első Bosszúálló lett sajnos. A Thor-ban  pedig jó volt, hogy szerepelt benne :D SPOILER :D is. 

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4817 Dátum: 2011. április 27. - 20:46:50 »
Nagyon zsír az új X előzetes!!! 8) Nálunk mikortól játszák, jún. 1.?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4818 Dátum: 2011. április 27. - 21:01:08 »
Nem kellett volna a repülőnek lezuhanni a tengeralattjáró súlyától?

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4819 Dátum: 2011. április 27. - 21:08:25 »
A port.hu már közölt is egy thor kritikát, nem lett túl hízelgő:
http://port.hu/article/27726
Tejet kérek! Csokisat!